ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Κοντεύει να μου στρίψει!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
michaelrey23
Forum Regular
Forum Regular

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : Athens, Greeze
Αριθμός μηνυμάτων : 341

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντεύει να μου στρίψει!   14/1/2013, 16:50

Όλο και περισσότεροι άνθρωποι ερωτεύονται κάποιον που δεν πρόκειται να τους είναι ποτέ διαθέσιμος....και με έχει κάνει να αναρωτιέμαι τελευταία, αν τελικά οι ίδιοι είναι ανίκανοι να διαθέσουν τον εαυτό τους συναισθηματικά ή φοβούνται υποσυνείδητα για το πόσο αρεστοί και λειτουργικοί θα είναι είναι σε μία σχέση και έτσι μένουν να κυνηγούν την ουρά τους.

Δεν αναφέρομαι σε εσένα xaroullaki, απλά τυχαίνει να ακούω την ιστορία σου, τόσο συχνά τελευταία που δεν μπορώ να το εξηγήσω διαφορετικά.

Λογικό είναι να ερωτευτείς τον κολλητό σου, όπως και για τους ετεροφυλόφιλους ή κάποιους από εμάς οι πρώτες μας κοπέλες ήταν οι παιδικές μας φίλες. Μην σπαταλάς όμως άδικα το χρόνο σου και την ενέργεια σου για κάτι που θα είναι δύσκολο να υλοποιηθεί...

Είναι δύσκολο να παρατήσεις την ιδέα, αλλά σκέψου και λίγο το παιδί, που αποκαλείς "κολλητό". Αν σε αποκαλεί με την ίδια λέξη και ο ίδιος, σημαίνει ότι είναι κάποιος που ενδιαφέρεται πραγματικά για εσένα και θέλει να περνά χρόνο μαζί σου, να σου εκμυστηρεύεται καταστάσεις κλπ. Ο κολλητός είναι σαν αδερφός μας. Με την ιδιαιτερότητα σου, καταστρέφεις την όλη προσέγγιση που θέλει να έχει εκείνος μαζί σου. Ξαναεμφανίστηκε γιατί μάλλον σε συμπαθεί και ήθελε να σου δώσει χρόνο να ξεπεράσεις την ιδέα.

Όταν κάτι δεν πάει με τα νερά μας, αλλά βλέπουμε ότι αξίζει πρέπει να αλλάζουμε τη στάση μας προς αυτό. Για να τον ερωτευτείς σημαίνει ότι αξίζει πολλά σαν άνθρωπος, οπότε πιστεύω ότι θα είναι καλό να τον έχεις δίπλα σου στη ζωή, έστω στο ρόλο του φίλου.

Τώρα αν το πάθος σου έχει γίνει εμμονή, είναι μία άλλη διαφορετική υπόθεση, οπότε υπολογίζεις και κάνεις.

Το χαρακτηριστικό ότι όταν είστε μαζί μιλάτε για διαφορετικά πράγματα από ότι όταν είστε σε παρέα, δεν στέκει για σημείο που να δείχνει έλξη προς εσένα, όπως έχεις προσέξει και εσύ. Όλοι έχουν κάτι πιο ουσιαστικό ή κάτι πιο κοντά στα ενδιαφέροντα τους να πουν όταν είναι με τον... κολλητό τους, εσένα στη συγκεκριμένη περίιπτωση. Στη παρέα τα θέματα συζήτησης είναι γενικά, κάτι με το οποίο καταπιάνονται όλοι.

Εγώ πχ έχω φίλο που κάνει μαζεύει ταριχευμένα έντονα και μιλάμε για αυτά και για τα ντοκυμαντερ στο animal channel, δεν νομίζω να μπορώ να μιλήσω για νεκρές πεταλούδες στο τοίχο του σπιτιού του μπροστά στη παρέα...χαχα. Και προφανώς λέμε και πιο προσωπικά πράγματα αλλά είναι πάντοτε στο επίπεδο των δύο κοντινών φίλων.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xaroullakis
Forum Newbie
Forum Newbie

Περιοχή : athens
Αριθμός μηνυμάτων : 6
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: RESPECT ΑΠΛΑ!!!ΠΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ!!! Η αλήθεια είναι οτι και εγώ θέλω να τον εχω στην ζωη μου ακόμα και σαν φίλο. όμως και αυτο σιγά σιγά το χάνω. Μάλλον έχει καταλάβει οτι ι ιστορία ξαναπέρνει την ίδια τροπή .. Τι πρέπει να κάνω ρε γαμώτο?   16/1/2013, 01:56

michaelrey23 έγραψε:
Όλο και περισσότεροι άνθρωποι ερωτεύονται κάποιον που δεν πρόκειται να τους είναι ποτέ διαθέσιμος....και με έχει κάνει να αναρωτιέμαι τελευταία, αν τελικά οι ίδιοι είναι ανίκανοι να διαθέσουν τον εαυτό τους συναισθηματικά ή φοβούνται υποσυνείδητα για το πόσο αρεστοί και λειτουργικοί θα είναι είναι σε μία σχέση και έτσι μένουν να κυνηγούν την ουρά τους.

Δεν αναφέρομαι σε εσένα xaroullaki, απλά τυχαίνει να ακούω την ιστορία σου, τόσο συχνά τελευταία που δεν μπορώ να το εξηγήσω διαφορετικά.

Λογικό είναι να ερωτευτείς τον κολλητό σου, όπως και για τους ετεροφυλόφιλους ή κάποιους από εμάς οι πρώτες μας κοπέλες ήταν οι παιδικές μας φίλες. Μην σπαταλάς όμως άδικα το χρόνο σου και την ενέργεια σου για κάτι που θα είναι δύσκολο να υλοποιηθεί...

Είναι δύσκολο να παρατήσεις την ιδέα, αλλά σκέψου και λίγο το παιδί, που αποκαλείς "κολλητό". Αν σε αποκαλεί με την ίδια λέξη και ο ίδιος, σημαίνει ότι είναι κάποιος που ενδιαφέρεται πραγματικά για εσένα και θέλει να περνά χρόνο μαζί σου, να σου εκμυστηρεύεται καταστάσεις κλπ. Ο κολλητός είναι σαν αδερφός μας. Με την ιδιαιτερότητα σου, καταστρέφεις την όλη προσέγγιση που θέλει να έχει εκείνος μαζί σου. Ξαναεμφανίστηκε γιατί μάλλον σε συμπαθεί και ήθελε να σου δώσει χρόνο να ξεπεράσεις την ιδέα.

Όταν κάτι δεν πάει με τα νερά μας, αλλά βλέπουμε ότι αξίζει πρέπει να αλλάζουμε τη στάση μας προς αυτό. Για να τον ερωτευτείς σημαίνει ότι αξίζει πολλά σαν άνθρωπος, οπότε πιστεύω ότι θα είναι καλό να τον έχεις δίπλα σου στη ζωή, έστω στο ρόλο του φίλου.

Τώρα αν το πάθος σου έχει γίνει εμμονή, είναι μία άλλη διαφορετική υπόθεση, οπότε υπολογίζεις και κάνεις.

Το χαρακτηριστικό ότι όταν είστε μαζί μιλάτε για διαφορετικά πράγματα από ότι όταν είστε σε παρέα, δεν στέκει για σημείο που να δείχνει έλξη προς εσένα, όπως έχεις προσέξει και εσύ. Όλοι έχουν κάτι πιο ουσιαστικό ή κάτι πιο κοντά στα ενδιαφέροντα τους να πουν όταν είναι με τον... κολλητό τους, εσένα στη συγκεκριμένη περίιπτωση. Στη παρέα τα θέματα συζήτησης είναι γενικά, κάτι με το οποίο καταπιάνονται όλοι.

Εγώ πχ έχω φίλο που κάνει μαζεύει ταριχευμένα έντονα και μιλάμε για αυτά και για τα ντοκυμαντερ στο animal channel, δεν νομίζω να μπορώ να μιλήσω για νεκρές πεταλούδες στο τοίχο του σπιτιού του μπροστά στη παρέα...χαχα. Και προφανώς λέμε και πιο προσωπικά πράγματα αλλά είναι πάντοτε στο επίπεδο των δύο κοντινών φίλων.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Panos_thess
Forum God
Forum God

Περιοχή : Θεσσαλονικάρααααααααααα~~ :3
Αριθμός μηνυμάτων : 3440

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κοντεύει να μου στρίψει!   16/1/2013, 05:17

δεν θυμαμαι αν εγραψες αν του τοχες πει οτι σ'αρεσει ή οχι, αλλα αν πιστευεις οτι μπορει να συζητησει κατι τετοιο χωρις να φρικαρει μιλησε του. πες του συγγνωμη Ταδε, αλλα να, εγω εχω αυτα τα συναισθηματα για σενα και παρολαυτα επειδη θελω να σε εχω στη ζωη μου επειδη αξιζεις, προσπαθω να το παλεψω.

στην τελικη οπως κ σε πολλους ανθρωπους μου εχει συμβει κ εμενα κ παρολο που ειχα συναισθηματα και τον ηθελα εστω ως φιλο, αν χαθεις και βρεις κατι αλλο, θα το ξεπερασεις σιγουρα.
ψαξου, ποτε δεν ξερεις - μπορει να γνωρισεις καποιον που ειναι γκει και σου αρεσει πραγματικα.

And I don't believe in anything that makes you wanna save me."

Κοντεύει να μου στρίψει!
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: