ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki Χθες στις 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki Χθες στις 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Τest για HIV : Θα το κάνατε με το σύντροφό σας για να αποφύγετε το προφυλακτικό?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
TripJon
Forum Master
Forum Master

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 1804
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τest για HIV : Θα το κάνατε με το σύντροφό σας για να αποφύγετε το προφυλακτικό?   24/9/2010, 02:21

Ποτέ των ποτών δε θα έκανα ελεύθερο σεξ.
Για κανέναν λόγο. Ακόμα και 100 χρόνια να ήμουν με τον ίδιο άνθρωπο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Cloud
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Χαλκίδα
Αριθμός μηνυμάτων : 1507

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τest για HIV : Θα το κάνατε με το σύντροφό σας για να αποφύγετε το προφυλακτικό?   24/9/2010, 02:25

+ 1000 !!!!
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τest για HIV : Θα το κάνατε με το σύντροφό σας για να αποφύγετε το προφυλακτικό?   24/9/2010, 10:32

Nikolas25 έγραψε:
Παιδες .δεν προσπαθω να σας πεισω για κατι ,μιλαω μονο απο προσωπικη μου εμπειρια
οταν ο ανθρωπος σου ειναι μονο με εσενα ,

Κανεις αβερτα (ερωτα) χωρις προφυλαξη.
μιλαμε για σχεσεις σταθερα μονογαμικες ετσι:;;;

Οχι για σχεσεις που ειναι εκτος συμβιωσης και που δεν ξερεις ποτε θα ξανα δεις το "'alo sou miso'''

Δεν είναι ότι διαφωνώ με όσα λες. Ίσα ίσα. Τα λες πολύ όμορφα και χαίρομαι που υπάρχουν άνθρωποι που απολαμβάνουν με τόση σιγουριά, τόση ελευθερία στον έρωτα. Αλλά από την άλλη είναι αυτό που λέει το Νούμερο. Πως να εμπιστευτείς απόλυτα κάποιον; Κι αν γίνει μία στραβή; Δυστυχώς σε αυτό το θέμα οι πιθανότητες δε μας ευνοούν...
Nikolas25
Forum Beginner
Forum Beginner

Περιοχή : Ηρακλειο κρητης
Αριθμός μηνυμάτων : 154

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τest για HIV : Θα το κάνατε με το σύντροφό σας για να αποφύγετε το προφυλακτικό?   24/9/2010, 13:17

Ο καθε ενας αναλογα με τις εμπειριες του λεει αυτο που πιστευει
Εγω λεω αυτο που (Εζησα)

Σε μια σχεση Εντος συμβιωσης και παντα μαζι .

Οι κοινωνίες προχωρούν με Deals. Έρχεται ένα παρεάκι και σου λέει θα κάνω αυτά και αυτά. Εσύ λες μου κάνει και του δίνεις την άδεια να προχωρήσει. Τώρα αυτός στο δρόμο μπορεί να παρεκκλίνει από τους όρους του Deal, οπότε έρχεσαι εσύ και του λες, έλα να κάνουμε ένα νέο. Το κάθε Dealβλέπεις έχει ημερομηνία λήξης.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τest για HIV : Θα το κάνατε με το σύντροφό σας για να αποφύγετε το προφυλακτικό?   24/9/2010, 13:22

Nikolas25 έγραψε:
Ο καθε ενας αναλογα με τις εμπειριες του λεει αυτο που πιστευει
Εγω λεω αυτο που (Εζησα)

Σε μια σχεση Εντος συμβιωσης και παντα μαζι .

Μα δεν ακύρωσα το σχόλιό σου. Το έγραψα κιόλας ότι μου φαίνεται ιδιαίτερα όμορφο όπως το διάβασα... Απλώς αναφέρω το δικό μου φοβισμένο τρόπο σκέψης.
Panos_thess
Forum God
Forum God

Περιοχή : Θεσσαλονικάρααααααααααα~~ :3
Αριθμός μηνυμάτων : 3440

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τest για HIV : Θα το κάνατε με το σύντροφό σας για να αποφύγετε το προφυλακτικό?   24/9/2010, 14:17

Παράθεση :
Ε αμα ειναι ξεπετα απολυτα λογικο να βαλεις οχι απλα προφυλακτικο
Αλλα διπλο μαλιστα ,
ελπιζω να το λες για πλακα και να ξερεις οτι δυο προφυλακτικα σπανε πιο ευκολα απο ενα. :)

And I don't believe in anything that makes you wanna save me."
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τest για HIV : Θα το κάνατε με το σύντροφό σας για να αποφύγετε το προφυλακτικό?   24/9/2010, 14:23

Αλήθεια λες; Αυτό δεν το ήξερα! Γιατί;
Panos_thess
Forum God
Forum God

Περιοχή : Θεσσαλονικάρααααααααααα~~ :3
Αριθμός μηνυμάτων : 3440

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τest για HIV : Θα το κάνατε με το σύντροφό σας για να αποφύγετε το προφυλακτικό?   24/9/2010, 14:25

λογω της τριβης μεταξυ των προφυλακτικων. >_<
πολλοι δεν το γνωριζουν παντως και μου κανει εντυπωση :\ μετα σου λεει αν χρειαζεται η σεξουαλικη διαπαιδαγωγιση στα σχολεια. :)

And I don't believe in anything that makes you wanna save me."
Nikolas25
Forum Beginner
Forum Beginner

Περιοχή : Ηρακλειο κρητης
Αριθμός μηνυμάτων : 154

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τest για HIV : Θα το κάνατε με το σύντροφό σας για να αποφύγετε το προφυλακτικό?   24/9/2010, 16:03

Φυσικα και κανω πλακα πανο διπλο =Διπλη προσοχη στις εφημερες απολαυσεις

Οι κοινωνίες προχωρούν με Deals. Έρχεται ένα παρεάκι και σου λέει θα κάνω αυτά και αυτά. Εσύ λες μου κάνει και του δίνεις την άδεια να προχωρήσει. Τώρα αυτός στο δρόμο μπορεί να παρεκκλίνει από τους όρους του Deal, οπότε έρχεσαι εσύ και του λες, έλα να κάνουμε ένα νέο. Το κάθε Dealβλέπεις έχει ημερομηνία λήξης.
Unique90
Forum Beginner
Forum Beginner

Περιοχή : ΛΟΝΔΙΝΟ
Αριθμός μηνυμάτων : 151

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τest για HIV : Θα το κάνατε με το σύντροφό σας για να αποφύγετε το προφυλακτικό?   24/9/2010, 18:32

αν και θα με στεναχωρουσε η ελλειψη εμπιστοσυνης απο μερουσ του (εφοσο ειχαμε μακροχρονια σχεση) θα το εκανα γιατι εχει καθε δικαιωμα να ειναι σιγουρος, και πολυ καλα κανει φυσικα..
JudasIscariot
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : bikini bottom (and not lame xania)
Αριθμός μηνυμάτων : 1663

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τest για HIV : Θα το κάνατε με το σύντροφό σας για να αποφύγετε το προφυλακτικό?   24/9/2010, 19:30

Εγώ ιδεατά θα ήθελα να γίνει ένα τεστ και μετά να έχω το κεφάλι μου ήσυχο σε μια σχέση...

Αλλά δεν θέλω να μην αφήνω περιθώρια στον άλλον να φερθεί διαφορετικά. Δεν είμαι απόλυτως στο ότι θα είναι σίγουρα μαζί μου για πάντα και μόνο με μένα. Όσο πεπεισμένος και να είμαι, δεν γίνεται διότι πολλά άτομα έχουν την πραγματικότητα να τους βαράει το κεφάλι σαν τούβλο και δεν είναι ευχάριστο. Δεν είναι ότι θα σου την κάνει ο άνθρωπος που νομίζεις ότι βρίσκεται δίπλα σου (στο μυαλό σου) αλλά το αληθινό άτομο με τα προβλήματα του και τα λάθη του που μπορεί να κάνει κάτι. Δεν μπορώ να μιλήσω απόλυτα ακόμα και για τα πιο ερωτευμένα και αγαπημένα άτομα...Οπότε καλύτερα προφυλακτικό

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τest για HIV : Θα το κάνατε με το σύντροφό σας για να αποφύγετε το προφυλακτικό?   24/9/2010, 19:33

εγω θα το εκανα γιατι δεν θελω απο ενα σημειο κ περα να υπαρχει ενα λατεξ μεταξυ εμενα κ του συντροφου μου οταν κανουμε ερωτα...αλλα αυτο θα το κανω μονο με την σχεση που θα κανω κ θα νιωθω απολυτα ασφαλης...
Le Déchu Prince
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : ειμαι νομας
Αριθμός μηνυμάτων : 2095
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τest για HIV : Θα το κάνατε με το σύντροφό σας για να αποφύγετε το προφυλακτικό?   25/9/2010, 06:20

peireotaki ποτε δεν μπορεις να εχεις εμπιστοσυνη σε κανεναν ουτε στην σχεση σου ... εδω με 15 χρονια και 2 παιδια την πατανε λες να ειναι δυσκολο να την παθεις απο ενα γκομενο ???????

Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Χαλκίδα
Αριθμός μηνυμάτων : 1507

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τest για HIV : Θα το κάνατε με το σύντροφό σας για να αποφύγετε το προφυλακτικό?   25/9/2010, 12:45

Le Déchu Prince έγραψε:
peireotaki ποτε δεν μπορεις να εχεις εμπιστοσυνη σε κανεναν ουτε στην σχεση σου ... εδω με 15 χρονια και 2 παιδια την πατανε λες να ειναι δυσκολο να την παθεις απο ενα γκομενο ???????

Εχεις δικιο ρε πριγκηπα απλα πρεπει να λαβουμε υποψην μας το γεγονος οτι αν η σχεση μας αποφασισει να μας απατησει τοτε θα χρησιμοποιησει προφυλαξεις. Δεδομενουν οτι αυτο θα γινει μια η δυο φορες και οχι κατεξακολουθηση τοτε ακομα και εσυ να μην ξερεις και να συνεχισεις να κανεις σεξ με την σχεση σου χωρις προφυλακτικο τοτε και παλι δεν κινδυνευεις τοσο.
Στην περιπτωση που ο αλλος σε 1) σε απατησει 2) δεν βαλει προφυλακτικο 3) συνεχιζει να κανει σεξ μαζι χωρις προφυλαξη...ε τοτε θελει σφαξιμο
baZZ
Forum Master
Forum Master

Αριθμός μηνυμάτων : 2975

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τest για HIV : Θα το κάνατε με το σύντροφό σας για να αποφύγετε το προφυλακτικό?   25/9/2010, 14:20

όντως, πρέπει να είναι εξαιρετικά μαλάκας ο άλλος να κάνει κάτι επικίνδυνο και να συνεχίσει να κάνει απροστάτευτο σεξ μαζί σου....αν είναι τόοοσο μαλάκας συνήθως το καταλαβαίνεις πριν καν σκεφτείτε το ενδεχόμενο να κάνετε bareback. Εκτός κι αν εσύ ό ίδιος είσαι εντελώς στην κοσμάρα σου.

Αν ο άλλος πάντως
-έκανε τεστ hiv την ίδια μέρα και βγήκε αρνητικό
-ξέρεις ότι δεν έχει την ικανότητα να πλαστογραφήσει ένα τεστ hiv
-ξέρεις ότι δεν σε απατάει (είστε υπεραγαπημένοι, αχώριστοι, όπως και να χει υπάρχει τρόπος να ξέρεις αν ο άλλος σε απατάει ή όχι)
-ζεις στην ελλάδα και όχι στην ζιμπάμπουε

οι πιθανότητες να κολλήσεις aids είναι λιγότερες από αυτές που υπάρχουν για να πας από πτώση μετεωρίτη. Δεν βλέπω όμως κανέναν να κυκλοφορεί με κράνη ή αλεξικέραυνα στους δρόμους, φοβούμενο την πτώση αστεροειδούς ή κεραυνού!

άλλα ΈΣΤΩ ότι σε απατάει, για να κάνει ολόκληρο τεστ hiv, και πόσω μάλλον για να σου ζητάει κι εσένα ένα, έχεις μια "ασφάλεια" ας το πούμε ότι τουλάχιστον θα έκανε προστατευμένο σεξ με τον άλλον ή με εσένα (είναι παράλογο να σου ζητάει εσένα τεστ hiv και να κάνει απροστάτευτο σεξ με τον πρώτο λαχόντα!!)

Έχει επεξεργασθεί από τον/την baZZ στις 2/1/2011, 00:07, 2 φορές συνολικά
Le Déchu Prince
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : ειμαι νομας
Αριθμός μηνυμάτων : 2095
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τest για HIV : Θα το κάνατε με το σύντροφό σας για να αποφύγετε το προφυλακτικό?   25/9/2010, 14:58

καλα εγω που εχω σχεση 4,5 χρονια και επι 3 χρονια συγκατοικουσα με τον αντρα μου δεν ειναι ευκολο να μην κανεις bareback sex ... καθε στιγμη σου βγαινει να κανεις σεξ ... αυτο που ηθελα να πω πριν ειναι οτι καθε φορα που κανεις bareback sex εχεις την εφθυνη της πραξης σου και τιποτε αλο! παντα βαιβεα με τα δικαμου δεδομενα ( 3-4 φορες την μερα σεξ σε ασχετες στιγμες) p.s. αν εγω με τον Πανο κανω bareback sex και μαι μερα μου πει βαλε καποτα θα καρφωθει γιαυτο δνε θα το κάνει και μεταξυ μας ολοι αυτο θα κανουν

μην παιζετε με την υγεια σας και αν το κανετε ειναι απολκιστικα δικησας ευθυνη

Forum Master
Forum Master

Περιοχή : bikini bottom (and not lame xania)
Αριθμός μηνυμάτων : 1663

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τest για HIV : Θα το κάνατε με το σύντροφό σας για να αποφύγετε το προφυλακτικό?   25/9/2010, 15:04

"άλλα και το ποτέ των ποτών των ποτών των ποτών bareback το θεωρώ too much! Και μάλιστα με το επιχείρημα ότι ο άλλος έχει AIDS... "

Ναι όντως. Απλά δεν εμπιστεύομαι την τυφλή εμπιστοσύνη. Οτιδήποτε από κει και κάτω δεκτόοοον...

Forum Regular
Forum Regular

Περιοχή : Athens, Greeze
Αριθμός μηνυμάτων : 341

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τest για HIV : Θα το κάνατε με το σύντροφό σας για να αποφύγετε το προφυλακτικό?   8/12/2011, 14:36

...

Έχει επεξεργασθεί από τον/την michaelrey23 στις 9/12/2011, 09:30, 2 φορές συνολικά
unagi
Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

Περιοχή : sweden
Αριθμός μηνυμάτων : 768

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τest για HIV : Θα το κάνατε με το σύντροφό σας για να αποφύγετε το προφυλακτικό?   8/12/2011, 22:40

Νομίζω είναι άτοπο το θέμα, προφυλακτικό στο πρωκτικό δεν φοράμε μόνο για τον κίνδυνο για HIV, υπάρχουν και πολλά άλλα πράγματα πχ ουρηθρίτιδα. Και καθαρός να είναι ο άλλος απο HIV ηπατίτιδες κτλ υπάρχουν ένα σωρό άλλες ασθένειες που μπορείς να πάθεις με την πρακτική του χωρις.

make use of beer."
-Henry Miller
odysseas_
Forum God
Forum God

Περιοχή : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 3304

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τest για HIV : Θα το κάνατε με το σύντροφό σας για να αποφύγετε το προφυλακτικό?   9/12/2011, 00:49

unagi έγραψε:
Νομίζω είναι άτοπο το θέμα, προφυλακτικό στο πρωκτικό δεν φοράμε μόνο για τον κίνδυνο για HIV, υπάρχουν και πολλά άλλα πράγματα πχ ουρηθρίτιδα. Και καθαρός να είναι ο άλλος απο HIV ηπατίτιδες κτλ υπάρχουν ένα σωρό άλλες ασθένειες που μπορείς να πάθεις με την πρακτική του χωρις.

Συμφωνώ. Ποτέ χωρίς προφυλακτικό. Δεν είναι μόνο θέμα εμπιστοσύνης, είναι θέμα κι άλλων ασθενειών.
Επιπλέον, βοηθά και στην πράξη του σεξ, αλλιώς έχει δυσκολίες...

Forum God
Forum God

Αριθμός μηνυμάτων : 3383
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τest για HIV : Θα το κάνατε με το σύντροφό σας για να αποφύγετε το προφυλακτικό?   9/12/2011, 15:26

unagi έγραψε:
Νομίζω είναι η πιο σωστή τοποθέτηση.

δάκρυα, από ξεφτίλες και στριμώγματα."
ΜΑΛΒΙΝΑ ΚΑΡΑΛΗ

Τest για HIV : Θα το κάνατε με το σύντροφό σας για να αποφύγετε το προφυλακτικό?
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: