ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki Χθες στις 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki Χθες στις 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Εχω αναγκη να φλερταρω

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Εχω αναγκη να φλερταρω   14/8/2012, 17:03

Εχω παρατηρησει συχνα πυκνα τοσο στο φορουμ οσο και στην υπολοιπη καθημερινότητα μου κόσμο ο οποίος κάνει ξεκάθαρο ποσο μεγάλη ανάγκη έχει το φλερτ και την αποδοχή. Σε σημείο που γινεται απιστευτα κουραστικό και τον αποκαλώ γλοιώδη πέφτουλα.
Τι εννοώ μ αυτό? Για παραδειγμα μπορει να είμαι σε μια παρέα εκ των οποίων το ένα άτομο να κάνει κινήσει φλερτ προς όλους τους υπόλοιπους μέχρι να πετύχει το στόχο. Θυμάμαι παλικάρι που σε μια μεγάλη παρέα εμένα με πήρα αγκαλιά ενώ καθόμασταν (ήταν η πρώτη φορά που με γνώριζε), του άλλου του πιανε το μπούτι, του τρίτου του ζήτησε το κινητο σε ανύποπτο χρόνο, μετά ξαναγύρισε σε μένα για να μου φορέσει το παλτό (ήθελα να του φορέσω την κάσα αλλά καρατήθηκα) και το καλύτερο? ενω έλεγα σε ενα φιλικο ζευγάρι να έρθει σπίτι για δείπνο πετάχτηκε στο άσχετο και με ρώτησε πότε θα το κάνουμε?!!
Ο τυπάς αυτός ανήκει στην κατηγορία ελεεινοί πέφτουλες.
Βέβαια υπάρχουν και πιο ήπιοι τύποι. Είναι αυτοί που θα σου στείλουν μήνυμα στο φόρουμ, στο facebook, στο κινητό να σε ρωτήσουν τι κανεις πως εισαι κλπ, ενώ μπορεί να βρεθεί τυχαία μια φορά, να μην εχετε πει κάτι παραπάνω από ένα τυπικό ξερό "γεια" και ενώ έχεις δείξει την αδιαφορία σου προς το πρόσωπο του σε σημείο υπερβολής. Και όταν απαντήσεις ξερά και απότομα σου απαντάνε κάτι πρόχειρο και γρήγορο και εξαφανίζονται πάλι για ένα διάστημα. Μετά σου ξανάρχονται με τις ίδιες ατάκες και το story συνεχίζεται...
Άλλη περιπτωση είναι ο τύπος που φλερτάρει προς πάσα κατεύθυνση αλλά διακριτικά. Δηλαδή θα μιλάει φιλικά με όλους, θα πετάει κάτι μικρά υπονοούμενα παντού και θα στέλνει ξεχωριστά-προσωπικά μηνύματα στον καθένα. Εκεί που θα βρει κάτι που ανταποκρίνεται λίγο θα κάνει την υπέρβαση και θα πει μια κλισε ατακίτσα μπροστά σε όλους που σε κάνει να πεις "Get a room Ηοney". Βεβαια ποτε δεν αφήνει τους άλλους παραπονεμένους. Συνεχιζει να ενδιαφέρεται και για τους υπολοιπουν με αχνά κοπλιμέντα και ερωτήσεις γενικής φύσεως.
Ααα και οι αγαπημένοι μου είναι οι εξ αποστάσεως φλερτ τύποι. Μπορεί να μιλατε μήνες και να φλερτάρετε αδιάκοπα αλλά να φοβούνται τόσο να βρεθούν μαζί σου από κοντά που να το αναβάλουν λέγοντας ότι τρελή δικαιολογία μπορεί να φανταστεί ανθρώπινος νους
Όλοι τα παραπάνω τυπάκια, τα οποία μπορεί να είναι φίλοι, συγγενείς, σύντροφοι μας ή ακόμα και μεις έχουν την ίδια βασική ανάγκη, Να φλερτάρουν για να επιβεβαιωθούν, Αλλά θέλουν να φλερτάρουν συνέχεια ωστε να πιστέψουν ότι μετράνε, ότι δεν παιρνάνε απαρατήρητοι, ότι θα χουν κάτι να ασχοληθουν και πως δε θα μείνουν μόνοι κλπ. Νομίζω ότι και γω την πέρασα αυτή τη φάση κάποια στιγμή όταν η αυτοπεποίθηση μου ήταν στα ταρταρα.
Επίσης αυτό που χω παρατηρήσει είναι ότι αυτή την επιτακτική και ακόρεστη ανάγκη για φλερτ την έχουν κυρίως άτομα που δεν έχουν αποδεχτεί την εξωτερική τους εμφάνιση, που είναι ακόμα παρθένα και ψάχνονται και άτομα που επειδή ντρέπονται προσπαθούν να μας εντυπωσιάσουν καταφέρνοντας να χάσουν τελείως την προσοχή μας.
Εχετε περάσει αυτή τη φάση και σεις?
Πως την ξεπεράσατε?
Πως αντιμετωπίζετε αυτά τα άτομα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
toutifrutti
Forum God
Forum God

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : Venus
Αριθμός μηνυμάτων : 7354
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχω αναγκη να φλερταρω   14/8/2012, 17:39

εχω περασει απο αυτη τη φαση οταν πρωτομπηκα στο φορουμ! ηταν η πρωτη μου επαφη με γκει ατομα κι ετσι ειχα την ψευδαισθηση οτι μου αρεσαν ολοι...ετσι την επεφτα σε ολους διακριτικα αλλα κι φανερα!! με το καιρο που μου εφυγε ολο αυτο κι ειδα οτι το φορουμ εχει πλυ καλα παιδια κι πολυ καλους φιλους σταματησε απο μονο του! τωρα στελνω σε μελη που αληθεια με ενδιαφερει να μαθαινω τι κανουν κι πως τα περνανε γενικα,αναλογως με το βαθμο οικειοτητας που εχω με το μελος που στελνω,επικρατει και η αναλογη οικειοτητα στο μυνημα μου αλλα ειναι ολα πια φιλικα κι μονο! και στελνω αρεα κι που μυνηματα σε μελη που συμπαθω απλα για να μη χασουμε επαφη!
unusual
Forum Beginner
Forum Beginner

Περιοχή : Αθηνα
Αριθμός μηνυμάτων : 108
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχω αναγκη να φλερταρω   14/8/2012, 17:47

Βασικα μου φαινονται λιγο υπερβολικα αυτα και διακρινω μια πικρια. Δε νομιζω οτι ειναι τοσο κακο ουτε να φλερταρεις ουτε να σε φλερταρουν αρκει να μην ειναι σε υπερβολικο βαθμο (που πραγματικα δεν μου εχει τυχει ποτε). Γενικα πιστευω στη ζωη δεν ειναι κακο να βρισκεις ικανοποιηση σε πραγματα που θεωρουνται "ρηχα" οπως λογου χαρη το φλερτ, η ποπ κουλτουρα, το ντυσιμο, η εξωτερικη εμφανιση και ολα αυτα που δεν "καλλιεργουν" ιδιαιτερα τον εσωτερικο κοσμο. Πραγματικα οπως τη βρισκει κανεις...
Και φυσικα δεν θεωρω αυτους που το κανουν κατωτερου επιπεδου και αυτους που τα σνομπαρουν ανωτερου...
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχω αναγκη να φλερταρω   14/8/2012, 17:49

μην μπερδευεστε
μιλαμε για τον υπερβολικο βαθμο
τονιζω το γεγονος το να επιβεβαιωνεται καποιος μονο απο το φλερτ
να βασιζεται στο φλερτ και στην οποια αποδοχη μικρη η μεγαλη για να νοιωσει καλα με τον εαυτο του
το κλασσικο φλερτ ειναι καλο η υπερβολη ειναι η κακη και αυτη οντως την σνομπαρω
celestial
Forum God
Forum God

Περιοχή : stonecity
Αριθμός μηνυμάτων : 10213
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχω αναγκη να φλερταρω   14/8/2012, 17:59

unusual έγραψε:
Γενικα πιστευω στη ζωη δεν ειναι κακο να βρισκεις ικανοποιηση σε πραγματα που θεωρουνται "ρηχα" οπως λογου χαρη το φλερτ, η ποπ κουλτουρα, το ντυσιμο, η εξωτερικη εμφανιση.

από πότε και από ποιον θεωρούνται αυτά "ρηχά"?
unusual
Forum Beginner
Forum Beginner

Περιοχή : Αθηνα
Αριθμός μηνυμάτων : 108
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχω αναγκη να φλερταρω   14/8/2012, 18:26

celestial έγραψε:
unusual έγραψε:
Γενικα πιστευω στη ζωη δεν ειναι κακο να βρισκεις ικανοποιηση σε πραγματα που θεωρουνται "ρηχα" οπως λογου χαρη το φλερτ, η ποπ κουλτουρα, το ντυσιμο, η εξωτερικη εμφανιση.

από πότε και από ποιον θεωρούνται αυτά "ρηχά"?
Θες να μου πεις οτι το ιδιο ειναι να ακους οπερα κ το ιδιο britney spears, το ιδιο ειναι να εισαι ανθρωπος του πνευματος και το ιδιο να φτιαχνεις τα μαλλια σου, το ντυσιμο σου, το σωμα σου και να φλερταρεις αδιακοπα; Απο ενα μεγαλο μερος της κοινωνιας αυτα που ανεφερα θεωρουνται ρηχα ή υποκουλτουρα... Δε χρειαζεται περαιτερω εξηγηση.
celestial
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχω αναγκη να φλερταρω   14/8/2012, 19:43

για μένα το ίδιο είναι να ακούς όπερα και britney. δεν θα προσδιορίσω κάποιον ως άνθρωπο του πνεύματος ή ρηχό με αυτό το κριτήριο. αντιθέτως, αυτόν που κάνει αυτόν τον διαχωρισμό θα τον χαρακτηρίσω ρηχό. και το ότι μεγάλο μέρος της κοινωνίας τα θεωρεί αυτά ως υποκουλτούρα δεν με απασχολεί καθόλου. αυτοί που τα προσδιορίζουν ως τέτοια είναι αυτοί που τα αντιμάχονται. με το ακριβώς ίδιο σκεπτικό η όπερα, η ποίηση και τα συναφή θεωρούνται τρόπος ζωής των φλώρων. όσο ισχύει το ένα, ισχύει και το άλλο.

επίσης, ανέφερες ότι το φλερτ, η εξωτερική εμφάνιση, και το ντύσιμο θεωρούνται ρηχά. δεν είπες ότι ρηχά θεωρείς όταν αυτά γίνονται αδιάκοπα. έχει διαφορά στη διατύπωση. γιατί κατά τα άλλα ο άνθρωπος μέσω της ένδυσης του και της φυσικής του εμφάνισης αντανακλά αυτό που είναι και πως πιώθει ως προς αυτό.και το φλερτ είναι ό,τι πιο υγιές υπάρχει. όταν τα 3 τελευταία χαρακτηρίζονται από μέτρο μόνο ρηχά δεν μπορείς να τα πεις.

Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχω αναγκη να φλερταρω   14/8/2012, 20:21

unusual έγραψε:
Γενικα πιστευω στη ζωη δεν ειναι κακο να βρισκεις ικανοποιηση σε πραγματα που θεωρουνται "ρηχα" οπως λογου χαρη το φλερτ, η ποπ κουλτουρα, το ντυσιμο, η εξωτερικη εμφανιση και ολα αυτα που δεν "καλλιεργουν" ιδιαιτερα τον εσωτερικο κοσμο.

unusual έγραψε:
Θες να μου πεις οτι το ιδιο ειναι να ακους οπερα κ το ιδιο britney spears, το ιδιο ειναι να εισαι ανθρωπος του πνευματος και το ιδιο να φτιαχνεις τα μαλλια σου, το ντυσιμο σου, το σωμα σου και να φλερταρεις αδιακοπα; Απο ενα μεγαλο μερος της κοινωνιας αυτα που ανεφερα θεωρουνται ρηχα ή υποκουλτουρα... Δε χρειαζεται περαιτερω εξηγηση.

Δεν πιστευω οτι βλεπω τετοιο σχολιο!! με συγχωρεις αλλα ειναι καπως χαζο...απο ποτε το ΦΛΕΡΤ και η ΠΟΠ κουλτουρα ειναι ρηχα??? και ποιος ειπε οτι δεν καλλιεργουν ιδιαιτερα τον εσωτερικο κοσμο?? απο τη spears,τη madonna κλπ δεν εχεις να παρεις τιποτα ενω απο την οπερα και τη κλασσικη μουσικη εχεις να παρεις παρα πολλα... -_- δεν ειπαμε να μην εισαι ανθρωπος του πνευματος αλλα ετσι οπως το περγραφεις εσυ δειχνει σαν φλωρος!! ακου εκει υποκουλτουρα η spears...υποκουλτουρα θεωρειται απο ατομα που ακουνε καποιο εντελως διαφορετικο ειδος μουσικης κι που ειναι αρκετα εγωιστες ωστε να δεχτουν το αντιθετο...κατα τη γνωμη μου προτιμω να ασχολουμαι με το σωμα μου.το ντυσιμο μου κι να ειμαι υποκουλτουρικος παρα να ειμαι πνευματωδης τυπος και ξενερωτος! το να ημουν ετσι δεν θα με εκανε ουτε περισσοτερο εξυπνο,ουτε σε γενικες γραμμες θα μου προσφερε κατι περισσοτερο!!

celestial
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχω αναγκη να φλερταρω   14/8/2012, 20:57

ο τούτης το πήρε προσωπικά.

χαλάρωσε γιάννη. συζήτηση κάνουμε.

το θέμα είναι ό,τι κι αν πρεσβεύεις, ό,τι κι αν ακούς, όπως κι αν ντύνεσαι κ.λπ. να αποδέχεσαι την διαφορετικότητα του άλλου χωρίς να την υποβαθμίζεις για τον χ,ψ λόγο. η ευρύτητα πνεύματος ακριβώς σε αυτή τη λεπτή διαχωριστική γραμμή διαφαίνεται.

Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχω αναγκη να φλερταρω   14/8/2012, 21:04

χαχαχα,καλε ηρεμος ειμαι!! δν ηταν επιθετικος ο λογος μου,ισως να φανηκε ετσι...δεν εχω τιποτα με τον unusual,προς θεου,εχω κατι με τους ανθρωπους που πραγματικα πιστευουν αυτα που ειπε!
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχω αναγκη να φλερταρω   14/8/2012, 21:43

Παιδιά, ψυχραιμία...η αρχική πεποίθηση του unusual είναι απόλυτα σωστή. Όλοι μας, στις ηλικίες μας και ο καθένας για τους λόγους του (οι οποίοι δεν είναι απαραίτητα ρηχοί) αισθανόμαστε όμορφα με την προοπτική του φλερτ, γιατί είναι μία μορφή αλληλεπίδρασης που τονώνει την αυτοπεποίθησή μας και ενδεχομένως αποσπά το μυαλό μας από άλλες, όχι τόσο ευχάριστες σκέψεις (ερωτικές και μη). Αυτό είναι φυσιολογικό, αποδεκτό και ωραίο, με την προϋπόθεση βέβαια να γίνεται διακριτικά και έξυπνα, και φυσικά όχι προς πάσαν κατεύθυνση.
Όταν όμως γίνεται αψήφιστα και με άκομψο τρόπο, τότε ναι, είναι εξευτελιστικό και καταντά αστείο. Άλλο το να ικανοποιείς την ανάγκη σου να νιώσεις έστω και λίγο αρεστός ή να ξεχνάς π.χ. ότι είσαι μόνος, και άλλο το να αυτοπροβάλλεσαι σαν απελπισμένος λιγούρης. Νομίζω όλοι μπορούμε να το ξεχωρίσουμε αυτό, ειδικά αφού οι περισσότεροι έχουμε περάσει και από το ένα στάδιο και ενδεχομένως έστω και για λίγο από το άλλο. Παθείς και μαθείς...

Από εκεί και πέρα, στο δεύτερο μέρος της συζήτησης ως τώρα παρατηρώ μια μικρή διαμάχη σχετικά με τη ρηχότητα και το τι τη στοιχειοθετεί, η οποία κοντεύει να ξεφύγει εκτός θέματος. Κατά τη γνώμη μου, αυτό είναι υποκειμενικό κριτήριο. Σίγουρα ρηχότητα είναι το να σνομπάρει κανείς οτιδήποτε mainstream ή γενικά δημοφιλές (σε μουσική, γούστο στο ντύσιμο, γενικά τρόπο ζωής) απλώς και μόνο για να προωθεί τον εαυτό του ως "εναλλακτικό" και πιο "εκλεπτυσμένο" από τους "αναλώσιμους". Επίσης, ρηχότητα είναι το να σνομπάρει κανείς το οτιδήποτε ενδεχομένως πιο κομψό, πιο καλαίσθητο και προσεγμένο και όχι της σειράς, χαρακτηρίζοντάς το "φλώρικο" ή "δήθεν" γιατί στην πραγματικότητα η συνείδησή του είναι ένοχη που δεν έχει μπει στη διαδικασία να διευρύνει λίγο τους δικούς του ορίζοντες. Για μένα, η χρυσή τομή είναι κάπου στη μέση: ποικιλία. Ένας σωστός μουσικόφιλος πρέπει να είναι σε θέση να εκτιμήσει τη δομή, τη μελωδία, τους στίχους, το feeling που δημιουργεί κλπ. σε ένα οποιοδήποτε τραγούδι (αν αναφερόμαστε π.χ. στη μουσική), είτε αυτό είναι Britney είτε είναι Pavarotti είτε Megadeth. Και μην ξεχνάμε και τις εκάστοτε συνθήκες: πού το ακούς, γιατί το ακούς, τι περιμένεις από αυτό κλπ. Το ίδιο εφαρμόζεται και για όλους τους λοιπούς τομείς. Ακρότητες και διάθεση αποκλεισμού μόνο ως δήθεν σε παρουσιάζουν και σου στερούν την ευκαιρία να δεις και να ακούσεις 2 πράγματα παραπάνω. Οπότε, χαλαρά και χωρίς παρωπίδες απολαύστε τη ζωή, και τις εναλλακτικές και τις mainstream πλευρές της. Είναι πολύ μικρή για να αποκλείουμε εμπειρίες από αυτήν...
Treebeard
Forum God
Forum God

Περιοχή : Mέση-Γη , Πέρα-Γη , Δώθε-Γη
Αριθμός μηνυμάτων : 6251
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχω αναγκη να φλερταρω   14/8/2012, 22:17

Indirect yet totally vicious χτύπημα το θεματάκι. Ψιλονιώθω άσχημα για το θύμα γιατί είναι χαρακτηριστική η περίπτωση, αλλά έχει δίκιο στην τελική ο Scratch. Η υπερβολή στο θέμα του flirting είναι εκνευριστική και γλοιώδης...

Όσο για το περί mainstream και alternative και όλα αυτά τα ξενόφερτα...Όλοι είμαστε ελιτιστές ,όσο και αν προσπαθούμε να το κρύψουμε. Αλλιώς θα κάναμε παρέα με όλους.(Δεν κάνουμε όμως). Αυτό προυποθέτει μια α(εν)συνείδητη επιλογή στα άτομα που έχουμε γύρω μας.Τα κριτήρια ωστόσο διαφέρουν από άτομο σε άτομο.

(Δεν μπορώ να ακούω άλλο απαντήσεις καλλιστείων σε θέματα , ας είμαστε λίγο ειλικρινείς...!)

Και οκ είναι θέμα γούστου το αν σ΄αρέσει η Britney ή η όπερα, αλλά έχεις περισσότερες πιθανότητες να μιλήσεις με ένα παιδί που διαβάζει βιβλία φιλοσοφίας στον ελεύθερο του χρόνο παρά από ένα άλλο που περνάει την ώρα του μαθαίνοντας το A-Ω του Photoshop!

Respect σε όλους.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχω αναγκη να φλερταρω   14/8/2012, 22:31

Απαντήσεις καλλιστείων ---> χμμ, κάνω λάθος που υποψιάζομαι ότι το σχόλιο αυτό περιλαμβάνει και το δικό μου post?

Αν ναι, κακώς το χαρακτηρίζεις έμμεσα fake, γιατί για μένα είναι η αλήθεια. Όχι, δεν έχω τίποτε να πω με ένα άτομο του οποίου οι ορίζοντες της καθημερινότητας δεν εκτείνονται πέρα από τα όρια του γραφείου του στο οποίο δαπανά όλη του τη ζωή διαβάζοντας, ούτε με ένα άτομο του οποίου οι ορίζοντες κινούνται γύρω από το facebook και το shopping και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο (και μόνο αυτά). Χρυσή τομή είναι το παν. Εχω και φίλους ελαφρόμυαλους στο θέμα της διανόησης αλλά με άλλες αρετές που με ωφελούν ψυχικά στη σχέση μου μαζί τους, έχω και φίλους πολύ πιο καλλιεργημένους και σοβαρούς με άλλα οφέλη, έχω και φίλους που είναι μέσα σε όλα, και στην τελευταία κατηγορία προσπαθώ να ανήκω κι εγώ.

Δεν είμαι "ελιτιστής", συναναστρέφομαι με όποιον/α μπορώ να συνεννοηθώ και να περάσω καλά, είτε είναι διανοούμενος είτε ρεμαλάκι είτε απλά ενταγμένος σε όλα. Αν κάποιος άλλος δεν αρκείται σε αυτό, γούστο του και καπέλο του. Σεβαστό. Οπότε θερμή παράκληση ας προσέχουμε λίγο τους χαρακτηρισμούς μας όταν δεν ασπαζόμαστε τη γνώμη του άλλου (ακόμα και να μην πήγαινε στο δικό μου post το σχόλιο, υπερασπίζομαι τουλάχιστον εκείνα στα οποία πήγαινε).
Treebeard
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχω αναγκη να φλερταρω   14/8/2012, 22:45

Το σχόλιο αναφέρεται σε απαντήσεις οι οποίες γενικά ανακυκλώνονται μέσα στο φόρουμ , όχι απαραίτητα στο δικό σου ποστ ή κάποιου άλλου. Ήταν μια έκκληση για περισσότερη ειλικρίνεια.

Συμφωνώ στην χρυσή τομή , αλλά μεταξύ μας ελάχιστα είναι τα άτομα που είναι τόοοοσο ισορροπημένα και για'αυτό και αναγνωρίζεις την αξία τους αμέσως μολις τα γνωρίσεις.

Εγώ θέλω άτομα που νιώθω οτι μπορώ να μιλήσω αβίαστα , άνετα και για ενδιαφέροντα ζητήματα. Μου είναι αδιάφορο αν λατρεύουν την Μπάολα ή τον Λόρκα aρκεί να μπορούμε να επικοινωνήσουμε.

Παρόλα αυτά θα ήταν ψέμα αν έλεγα οτι όσα άτομα έχω γνωρίσει που τα ενδιαφέροντα τους περιορίζονταν στην φωτογραφία και το fb δεν είχαν να προσφέρουν και πολλά σε επίπεδο διαλόγου..!

Καλό είναι να είμαστε πολυπράγμωνες , να αποκτάμε εμπειρίες και γνώσεις. Όσο για τους "χαρακτηρισμούς" δεν νομίζω οτι θίγεται ιδιαίτερα κανένας ούτε οτι είναι προιόν κακής γλώσσας ,συμπάθα με.
celestial
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχω αναγκη να φλερταρω   14/8/2012, 22:48

αχ φοίβο εσύ και οι εκκλήσεις σου. κοίτα εσύ να σαι ειλικρινής και άσε μας να ελπίζουμε κάποια στιγμή να γίνουμε σταρ ελλάδες.

Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχω αναγκη να φλερταρω   14/8/2012, 22:51

Προσπαθώ καλέ μου.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχω αναγκη να φλερταρω   14/8/2012, 22:52

Τώρα μιλάς τέλεια, όχι απλά σωστά!Χαίρομαι που δεν ήταν κακοπροαίρετο, γιατί εμείς οι γκέι κάποιες φορές ακόμα και οι καλύτεροι άνθρωποι να είμαστε αρεσκόμαστε στο να βγάζουμε λίγη γλώσσα, άκριτα!Όμως με κάλυψες, και μπράβο που δεν απάντησες επιθετικά!

Από εκεί και πέρα, συμφωνώ 100% με αυτά που λες, τα γράφω κι εγώ άλλωστε. Είναι όντως λίγα τα ισορροπημένα άτομα που είναι μέσα σε όλα ή έστω ξέρουν να εκτιμάνε το καλό ακόμα και να μην τους αρέσει...Με τους υπόλοιπους λοιπόν, καλείσαι να διαλέξεις. Και πράγματι, από τις 2 επιλογές φυσικά και θα προτιμήσεις τα, ας πούμε, λιγότερο ελαφρόμυαλα και πιο "ψαγμένα" άτομα. Τι να κάνουμε, η φυσική τάξη των πραγμάτων είναι αυτή..
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχω αναγκη να φλερταρω   14/8/2012, 22:53

(κάποιο celestial ειρωνεύεται με το γάντι χαρ χαρ χαρ)
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχω αναγκη να φλερταρω   14/8/2012, 22:54

Α) απο τις δυο σελιδες σχολιες η μια ειναι off topic. επανελθετε στο θεμα
Β)προσοχη, και αυτο παει σε ολους στους χαρακτηρισμους.
Γ) δεν ειναι αναγκη να πιαστειτε τρεσα με τρέσα. σεβομαστε ολες τις αποψεις
Δ) εφτιαξα αυτο το θεμα μπας και γραφτει κατι άλλο περα απο τα παιχνιδια ερωτησεων και τις αφιερωσεις. οχι για να μαλωνετε.
Ε)επισης εξ αρχης μιλησα για υπερβολη στο φλερτ, την υπερβολικη αναγκη του φλερτ και δηλωσα πως το χω περασει και γω. δεν το εκανα κακοπροαίρετα ούτε υπεροπτικά θέλοντας να κατακρίνω κάποιον αλλιώς δε θα λεγα ότι ήμουν και γω ετσι καποτε.
Ζ)το θεμα οσο ευκολα το ανοιξα τοσο ευκολα το κλειδωνω αν δω εντασεις, συνεχόμενα off topic και μπηχτες με το γαντι που θα προκαλέσουν προβλήματα στην ομαλη λειτουργία του φορουμ. δεν θα υπαρξει αλλη προειδοποιηση. την επομενη φορα θα κλειδωθει και τα μελή που θα παραβουν τους κανονες ευγενείας και ομαλής λειτουργίας του φόρουμ θα λάβουν και ανάλογο pm

οσον αφορα το θεμα μας. σας δινω το εξής παραδειγμα. ένας άνθρωπος που έχει πολλά παραπανησια κιλά και του φαίνεται αποφασίζει να μπει στον γκει κόσμο. θα μπει στο ρομεο ή ακόμα χειρότερα σε ενα τσατρουμ αναζητώντας κάποιον για να φλερτάρει αρχικα. όταν ακούσει από τις ξυνές ντίβες (γιατι σε αυτά τα σαιτ οι ντιβες ειναι musτ) την ατάκα"πως είσαι έτσι" είναι απόλυτα λογικό να στεναχωρηθούν και να ζητήσουν επιβεβαίωση με κάθε τρόπο. δεν είναι περιέργο να συνεχίσουν να φλερταρούν σε σημείο υπερβόλής και με οποιον βρουν για να ξεπερασουν αυτό που άκουσαν.
ναι αυτό το θεωρω κακό. γιατί εκεί σημαίνει ότι δεν είσαι καλά με σενα και πως αυτό θα σου πει ενας ασχετος θα το πάρεις κατάκαρδα. θα ακούσεις την κριτική κάποιου άγνωστου και δε θα κάνεις εσύ την αυτοκριτική σου. δε θα διορθώσεις τα λάθη σου ή αυτά που δε σ άρεσουν αλλα θα προσπαθήσεις να πείσεις τους άλλους να σε αποδεχτους όταν δεν το χεις κάνει εσύ πρώτος. να μια περιπτωση του θεματος που άνοιξα
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχω αναγκη να φλερταρω   14/8/2012, 23:04

Τώρα νιώθω σαν μαθητής που δέχτηκε επίπληξη από τον καθηγητή του για κάτι που δεν έκανε...Ελπίζω το σχόλιο να μην πηγαίνει σε μένα, διότι ούτε μπηχτές πέταξα ούτε off topic βγήκα, ούτε τσακώθηκα με κανέναν. Γόνιμη συζήτηση γίνεται, και σε μια γόνιμη συζήτηση δεν είναι όλα εξιδανικευμένα, θα διαφωνήσεις και λίγο, θα προασπίσεις τη γνώμη σου λίγο πιο έντονα από το αναμενόμενο και σύντομα απλά θα δώσεις τόπο στην οποιαδήποτε οργή και όλα καλά. Αυτό το λέω σε περίπτωση που το κράξιμο πάει και σε μένα, αδίκως.

Κατά τα άλλα, συμφωνώ με όλα όσα λες...έχω μπει κι εγώ σε αυτό το τρυπάκι παρελθοντικά σαν εσένα και απλά χρόνο και φαιά ουσία ξόδεψα. Αν δεν τα έχεις καλά με τον εαυτό σου και όσα έχεις καταφέρει...κλάφ'τα. Μην περιμένει κανείς ανακούφιση στην ερωτική αναγνώριση του άλλου, το μόνο που θα καταφέρει είναι να νιώσει πιο ρόμπα από ότι πριν. Αρκεί να αγαπήσει τον εαυτό του, πάνω από όλα...
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχω αναγκη να φλερταρω   14/8/2012, 23:11

DreamChaser90 έγραψε:
Τώρα νιώθω σαν μαθητής που δέχτηκε επίπληξη από τον καθηγητή του για κάτι που δεν έκανε...Ελπίζω το σχόλιο να μην πηγαίνει σε μένα, διότι ούτε μπηχτές πέταξα ούτε off topic βγήκα, ούτε τσακώθηκα με κανέναν. Γόνιμη συζήτηση γίνεται, και σε μια γόνιμη συζήτηση δεν είναι όλα εξιδανικευμένα, θα διαφωνήσεις και λίγο, θα προασπίσεις τη γνώμη σου λίγο πιο έντονα από το αναμενόμενο και σύντομα απλά θα δώσεις τόπο στην οποιαδήποτε οργή και όλα καλά. Αυτό το λέω σε περίπτωση που το κράξιμο πάει και σε μένα, αδίκως.

Κατά τα άλλα, συμφωνώ με όλα όσα λες...έχω μπει κι εγώ σε αυτό το τρυπάκι παρελθοντικά σαν εσένα και απλά χρόνο και φαιά ουσία ξόδεψα. Αν δεν τα έχεις καλά με τον εαυτό σου και όσα έχεις καταφέρει...κλάφ'τα. Μην περιμένει κανείς ανακούφιση στην ερωτική αναγνώριση του άλλου, το μόνο που θα καταφέρει είναι να νιώσει πιο ρόμπα από ότι πριν. Αρκεί να αγαπήσει τον εαυτό του, πάνω από όλα...
για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις μιας και εισαι νεο μελος
δεν απαντω και δεν επιπλητω κανέναν ξεχωριστα σε ενα σχόλιο που μπορούν να το δουν όλοι
δεν περιστρεφομαι ποτε γύρω απο ένα μέλος αλλά γύρω απ όλα
αυτος ειναι ο ρολος μου να επιβάλω την ταξη
η γονιμη συζητηση είναι δεκτή αλλιως δε θα ανοιγα δυο θεματα την μέρα
η φρασεολογια σε καποια σχολια θα πρεπει να ναι πιο προσεκτικη και αναφέρομαι γενικά
μπορεις να με λες δάσκαλο μπορεις να με λες μπαμπούλα ή και στριμμένο θα πέσεις σε όλα μεσα
αν χρειαστει να σε επιπλήξω θα λαβεις pm ωστε να μην σε προσβάλω μπροστά σε όλους
ο μονος λόγος που θα γινει δημοσια κατι είναι αν ξεφύγουν τελείως τα πράγμα

Για το δεύτερο σκελος συμφωνω και γω. απο εκεί ξεκινουν όλα. απο το ποσο αγαπαμε τον ευατό μας
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχω αναγκη να φλερταρω   14/8/2012, 23:14

Σωστόοος!Με κάλυψες λοιπόν...απλά ήθελα να ξεκαθαρίσω τη θέση μου, μη θεωρηθώ bitch ακόμα δεν μπήκα στην παρέα!
Και όσον αφορά τον τρόπο έκφρασης, εγώ πρώτος το τόνισα παραπάνω ως απάντηση στον Φοίβο (και χαίρομαι που εξήγησε τον τρόπο του, αυτό για μένα είναι μαγκιά) και άρα με βρίσκεις σύμφωνο!
Ευχαριστώ για τις λοιπές πληροφορίες!Πάω να καθίσω στο θρανίο μου πάλι
Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχω αναγκη να φλερταρω   14/8/2012, 23:57

Πως καθορίζεται το φλερτ? Μπορεί κάποιος να είναι πολύ φιλικός προς όλους γιατί έτσι είναι ο χαρακτήρας του. Αν είναι πολύ κοινωνικός κάποιος δεν μπορούμε να τον αλλάξουμε.
Βέβαια, όσον αφορά το θέμα του φλερτ δεν μου'χει τύχει κάτι τέτοιο και η μοναδική μου εμπειρία είναι οι πέφτουλες του facebook. Τυπάκια που κάνουν like σε ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ανεβάζεις, πετάγονται και σχολιάζουν άκυρες συζητήσεις σου γράφοντας απλά ένα ":p" ελπίζοντας για ανταπόκριση.
Συνήθως βρίσκουν κάποιον που μαζεύει γύρω του πολλούς τέτοιους και πληθαίνουν.
ΝΑΙ, στάζω χολή για καμιά 30αριά άτομα που έχω δει να το κάνουν αυτό και είναι τόοοοοοοοοσο γελοίο που ξεπερνά τα όρια. Με τα likes δεν πηδάς.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχω αναγκη να φλερταρω   15/8/2012, 00:06

Τάδε έφη BratJones. Και έφη ορθώς!

Για αυτό εγώ έχω 84 φίλους στο face και τους γνωρίζω έναν προς έναν...το κεφαλάκι μου ήσυχοοο!

Εχω αναγκη να φλερταρω
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: