ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki Χθες στις 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki Χθες στις 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Πόσο γλυκά με σκοτώνεις...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Οδυσσέας
Forum God
Forum God

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : Πειραιάς
Αριθμός μηνυμάτων : 3195
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Πόσο γλυκά με σκοτώνεις...   7/3/2012, 02:58

Οι περισσότεροι απο εμάς έχουμε συναντήσει άνδρες και γυναίκες που έχουν ερωτική σχέση αλλά υποφέρουν.
Δεν εκτιμώνται, δεν αγαπιούνται, δεν λαμβάνουν θετική ενέργεια απο αυτή την επαφή.
Βλέπουμε στο βλέμμα τους πως πονούν αλλά δε κάνουν κάποιο βήμα για να ξεφύγουν.
Ίσως επίσης να έχουμε σκεφτεί πως δεν τους αξίζει να παιδεύονται τόσο.
"Υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια. Αξίζεις πολλά, γιατί κάθεσαι σε αυτή τη σχέση;''.
Αυτή την πρόταση ίσως να την έχουμε πει σε κάποιον.
Ίσως να την έχει πει κάποιος άλλος σε εμάς όταν μας βλέπει εξαθλιωμένους.

Τι είναι αυτό που κάνει πολλούς να υπομένουν μια δυσάρεστη κατάσταση;
Είναι βίτσιο; Αγάπη; Μίσος για το είναι;
Έχετε βρεθεί θύμα μιας συμπεριφοράς που δε σας άξιζε κι αν ναι, πως αντιδράσατε;
Τι ήταν εκείνο που σας έκανε να αποδράσετε και ποιός ήταν ο καταλύτης που σας δέσμευε μέχρι το μεγάλο ξέσπασμα;
Μήπως νιώθετε ακόμα θύμα ή πιστεύετε πως δεν υπάρχουν θύματα;
Τελικά...ο δολοφόνος γλυκά σκοτώνει;

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσο γλυκά με σκοτώνεις...   7/3/2012, 03:33

εχω βρεθει σε τετοια κατασταση...δεν νομιζω πλεον στο τελος να ητανε ουτε ερωτας ουτε αγαπη.... εμμονή ητανε για αυτο το ατομο...πως το ξεπερασα?εγινε κατι πολυ ακραιο και δεν θεωρω οτι ειμαι θυμα...γενικα δεν πιστευω στα θυματα με ελαχιστες παντα εξαιρέσεις...ο καταλυτης που με κρατουσε ητανε οτι στο προσωπο του ειχα δει ολα οσα ηθελα εναν ανθρωπο που μπορεις να στηριχτεις και να αφαιθεις επιτελους κ εσυ κ να μην περνανε ολα απο τα δικα σου χερια γιατι απλα εχεις κουραστει να το κανεις....τωρα το τελευταιο ερωτημα καλυτερα να μην το σχολιασω στην δικη μυο περιπτωση γιατι οσο το σκεφτομαι μπορει να μην ητανε κ τοσο μεταφορικη η σημασια οποτε ας μιλησουν οι αλλοι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Οδυσσέας
Forum God
Forum God

Περιοχή : Πειραιάς
Αριθμός μηνυμάτων : 3195
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσο γλυκά με σκοτώνεις...   7/3/2012, 03:35

peireotaki έγραψε:
το τελευταιο ερωτημα καλυτερα να μην το σχολιασω στην δικη μυο περιπτωση γιατι οσο το σκεφτομαι μπορει να μην ητανε κ τοσο μεταφορικη η σημασια οποτε ας μιλησουν οι αλλοι
Μεταφορική η πρόταση και η ιδέα για το θέμα ήρθε απο τους στίχους του Δημήτρη Ιατρόπουλου στο ομότιτλο τραγούδι.

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσο γλυκά με σκοτώνεις...   7/3/2012, 03:38

Οδυσσέας έγραψε:
peireotaki έγραψε:
το τελευταιο ερωτημα καλυτερα να μην το σχολιασω στην δικη μυο περιπτωση γιατι οσο το σκεφτομαι μπορει να μην ητανε κ τοσο μεταφορικη η σημασια οποτε ας μιλησουν οι αλλοι
Μεταφορική η πρόταση και η ιδέα για το θέμα ήρθε απο τους στίχους του Δημήτρη Ιατρόπουλου στο ομότιτλο τραγούδι.

το ξερω αγαπακο μου απλα στην δικη μου περιπτωση θυμηθηκα αλλα γι αυτο δεν το σχολιασα
kosths
Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

Περιοχή : Αθηνα,Νικαια
Αριθμός μηνυμάτων : 704
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσο γλυκά με σκοτώνεις...   9/3/2012, 12:06

Λοιπον αυτο το ποστ ειναι ιδανικο για οσα θελω να πω εδω και καιρο.Απο το φορουμ και γενικα απο πολλα πραγματα ειχα αποσυρθει εδω και καιρο γιατι ειχα προσκοληθει πολυ πανω σ εναν ανθρωπο με τον οποιο τα εχω εδω και καιρο-περιπου 3 μηνες.Γνωριστηκαμε στο αμφιθεατρο και ερωτευτηκαμε ο ενας τον αλλον "με την πρωτη ματια". Βγηκαμε,τα φτιαξαμε κατευθειαν,ειχαμε πολυ δυνατο συναισθημα.Το μεγαλο "αλλα" της υποθεσης ηταν οτι αυτος ηταν bi,κατι το οποιο υποστηριζε μεχρι τελους. Εμενα βεβαια μου ειχε ακουστει καπως,αλλα τον ειχα ερωτευτει τοσο πολυ που το παρεβλεψα.Κατα καιρους βγαιναν διαφορα μικροπροβληματα στην επιφανεια αλλα παντα τα ξεπερνουσαμε.Χτες υστερα απο δικη μου πιεση βγηκε λοιπον η αιτια ισως ολων αυτων των προβληματων,δηλαδη το αναποφασιστο αμφισεξουαλικοτητας του.Με αγαπαει και το ξερω αλλα κολαει στο σεξουαλικο κομματι που του ειναι πιο δυσκολο,οπως λεει. Ερχομαι λοιπον εγω εδω να πω οτι ολα αυτα τα εβλεπα. Εβλεπα την παθογενη αυτη κατασταση. Αλλα γιατι εμενα και μενω ακομα? Προφανως γιατι τον αγαπαω και με αγαπαει(και το ξερω πιστεψτε με) ωστοσο αρχιζω να συνειδητοποιω οτι δεν θα βγαλει πουθενα......δυστυχως βασανιζομαστε γιατι κατι συναισθηματικο παντα μας εμποδιζει απ το να δρασουμε λογικα.Οι προσωπικες μου ιστοριες με αποκορυφωμα αυτην,αυτο εχουν να μου διδαξουν..
Hobitakos
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Athens City Centre
Αριθμός μηνυμάτων : 1919
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσο γλυκά με σκοτώνεις...   9/3/2012, 12:11

Από την στιγμή που δεν φεύγεις ούτε εσύ, ούτε και αυτός και υπάρχει αγάπη, γιατί να θεωρείς ότι δεν θα βγάλει πουθενά;; Η αγάπη είναι ο στόχος των ανθρώπινων σχέσεων... Άλλωστε, αγάπη δίχως πείσματα, δεν έχει νοστιμάδα!!

Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσο γλυκά με σκοτώνεις...   9/3/2012, 12:15

ουφ πραγματικα λεγε μου τιποτα τετοιο μπας και παρω λιγο τα πανω μου γιατι ηδη εχω ανοιξει την μπαλκονοπορτα...
Treebeard
Forum God
Forum God

Περιοχή : Mέση-Γη , Πέρα-Γη , Δώθε-Γη
Αριθμός μηνυμάτων : 6251
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσο γλυκά με σκοτώνεις...   9/3/2012, 12:18

kosths έγραψε:
Λοιπον αυτο το ποστ ειναι ιδανικο για οσα θελω να πω εδω και καιρο.Απο το φορουμ και γενικα απο πολλα πραγματα ειχα αποσυρθει εδω και καιρο γιατι ειχα προσκοληθει πολυ πανω σ εναν ανθρωπο με τον οποιο τα εχω εδω και καιρο-περιπου 3 μηνες.Γνωριστηκαμε στο αμφιθεατρο και ερωτευτηκαμε ο ενας τον αλλον "με την πρωτη ματια". Βγηκαμε,τα φτιαξαμε κατευθειαν,ειχαμε πολυ δυνατο συναισθημα.Το μεγαλο "αλλα" της υποθεσης ηταν οτι αυτος ηταν bi,κατι το οποιο υποστηριζε μεχρι τελους. Εμενα βεβαια μου ειχε ακουστει καπως,αλλα τον ειχα ερωτευτει τοσο πολυ που το παρεβλεψα.Κατα καιρους βγαιναν διαφορα μικροπροβληματα στην επιφανεια αλλα παντα τα ξεπερνουσαμε.Χτες υστερα απο δικη μου πιεση βγηκε λοιπον η αιτια ισως ολων αυτων των προβληματων,δηλαδη το αναποφασιστο αμφισεξουαλικοτητας του.Με αγαπαει και το ξερω αλλα κολαει στο σεξουαλικο κομματι που του ειναι πιο δυσκολο,οπως λεει. Ερχομαι λοιπον εγω εδω να πω οτι ολα αυτα τα εβλεπα. Εβλεπα την παθογενη αυτη κατασταση. Αλλα γιατι εμενα και μενω ακομα? Προφανως γιατι τον αγαπαω και με αγαπαει(και το ξερω πιστεψτε με) ωστοσο αρχιζω να συνειδητοποιω οτι δεν θα βγαλει πουθενα......δυστυχως βασανιζομαστε γιατι κατι συναισθηματικο παντα μας εμποδιζει απ το να δρασουμε λογικα.Οι προσωπικες μου ιστοριες με αποκορυφωμα αυτην,αυτο εχουν να μου διδαξουν..

Θα μιλήσουμε από κοντά , ελπίζω να είσαι καλά
Hobitakos
Forum Master
Forum Master

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσο γλυκά με σκοτώνεις...   9/3/2012, 12:19

Μα Κωστή μου, δεν υπάρχει λόγος να στεναχωριέσαι και να σκέφτεσαι πράγματα, που μόνο κακό θα σου κάνουν και το αποτέλεσμα θα είναι να βάλεις τα χεράκια σου και να βγάλεις τα ματάκια σου... Ωραία είναι bi! Και;; Εσένα ερωτεύθηκε, εσένα αγάπησε και με εσένα είναι... Κανένας άνθρωπος δεν είναι τέλειος... Απλά αγαπάμε τις ατέλειες του, κάτι που έχεις κάνει και εσύ... μην είσαι εγωιστής και κάντε αμοιβαίες υποχωρήσεις, όπου μπορείτε...

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Hobitakos στις 9/3/2012, 12:22, 1 φορά
Treebeard
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσο γλυκά με σκοτώνεις...   9/3/2012, 12:20

Συμφωνώ.
kosths
Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσο γλυκά με σκοτώνεις...   9/3/2012, 12:24

Φοιβο δυστυχως δν ειμαι και καλα με τουτα και με εκεινα. Χομπιτακο ευχαριστω πολυ για την υποστηριξη και για την συμβουλη σου,ειλικρινα το εκτιμω.Και αυτος το ιδιο μου λεει απλα οταν αγαπας πολυ και βλεπεις σκιες δεν θες και πολυ να σκεφτεις το οτι καποια μερα θα εισαι παλι μονος..(τουλαχιστον εγω ετσι κανω)
Hobitakos
Forum Master
Forum Master

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσο γλυκά με σκοτώνεις...   9/3/2012, 12:27

Απαπαπα μην τα σκέφτεσαι αυτά!!! Μην δημιουργείς καταστάσεις στο μυαλό σου!!! Χαλάρωσε και πάρ' τον και πηγαίντε κάπου ήσυχα και ήρεμα να ξεσκάσετε

Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσο γλυκά με σκοτώνεις...   9/3/2012, 12:37

Φοβάσαι οτι θα χαθεί αυτό που έχεις ε? Εγώ αν ξέρω αν το έχω νιώσει αυτό στο παρελθόν...Είναι τοξικό όμως αυτό το συναίσθημα Κώστα...Πρέπει να πεις στον εαυτό σου οτι ότι είναι να γίνει θα γίνει και θα γίνει αυτό που είναι καλύτερο και για τους δυό σας...Μην στεναχωριέσαι εκ των προτέρων και βάζεις πολλές σκέψεις στο μυαλό σου γιατί αν γίνουν εμμονικές μπορεί μόνος σου να προκαλέσεις αυτό που απεύχεσαι....Sad...I know...Απλά βρες κάτι να απασχολήσει το μυαλό και όλα καλά θα πάνε...Ελπίζω να σε δω αύριο...Την κάνω για το Πανεπίστημιο , έχω ήδη αργήσει
kosths
Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσο γλυκά με σκοτώνεις...   9/3/2012, 12:44

μακαρι να τα ελυνε αυτο ολα...ουφ! τελος παντων..θα δουμε! παντως πολυ δυσκολες οι σχεσεις βρε παιδια!
Hobitakos
Forum Master
Forum Master

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσο γλυκά με σκοτώνεις...   9/3/2012, 12:47

Κάτι ξέρω και εγώ που είμαι ελεύθερος!! πάντως συμφωνώ με Phoebus και γενικότερα άκουσε προσεχτικά τι έχει να σου πει!

Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσο γλυκά με σκοτώνεις...   9/3/2012, 12:49

νμιζω ειτε εισαι ελευθερος ειτε εισαι σε σχεση,ποτε δεν παυεις να λαχταρας το καλυτερο. Δηλαδη ειτε να αποκτησεις σχεση ειτε να βρεις μια αρμονικη χωρις πολλα προβληματα..
Hobitakos
Forum Master
Forum Master

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσο γλυκά με σκοτώνεις...   9/3/2012, 12:52

Θα ξαναγράψω κάτι που το έγραψα και πριν... Αγάπη δίχως πείσματα δεν έχει νοστιμάδα...

Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσο γλυκά με σκοτώνεις...   9/3/2012, 12:55

κ εγω θα ξαναπω ουφ!!!!!!!!
Toruk
Forum God
Forum God

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 4688
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσο γλυκά με σκοτώνεις...   9/3/2012, 13:05

kosths έγραψε:
παντως πολυ δυσκολες οι σχεσεις βρε παιδια!

Αυτό ξαναπές το, το είχα γράψει κι εγώ παλιότερα!

Για να είμαι ειλικρινής όμως, δεν κατάλαβα ακριβώς ποιο είναι το πρόβλημα που έχετε!

Είναι επειδή είναι αμφί; Γιατί όμως αυτό να είναι πρόβλημα; αφού τώρα είναι μαζί σου και αγαπιέστε,

γιατί είναι πρόβλημα ότι έλκεται και απο τα 2 φύλα; Αν όντως αυτό είναι, μην κολλάς!

Κι εμένα στην αρχή τα ίδια μου έλεγε, είμαι μπερδεμένος, δεν ξέρω τι θέλω κλπ κλπ... Χαζομάρες!

2 χρόνια σχεδόν είμαστε μαζί και αυτά είναι παρελθόν!

Μην κολλάτε σε τέτοια πράγματα, ειδικά εφόσον αγαπιέστε! Γιατί να μπαίνει στη μέση κάτι το οποίο στην τελική μπορεί και να μην είναι καν πρόβλημα;;

Χαρείτε αυτό που έχετε και ο χρόνος θα δείξει! Αν δεν, ε τι να κάνουμε, η ζωή συνεχίζεται!

Και κάτι που διάβαζα, σε μια σχέση, μην κολλάτε σε αυτά που σας στεναχωρούν, με αποτέλεσμα να μην χαίρεστε τίποτα, αλλά σε αυτά που σας αρέσουν στον άλλον και σας κάνουν ευτυχισμένους! Με αυτόν τον τρόπο και εσείς θα είστε καλύτερα ψυχολογικά και η σχέση σας θα έχει λιγότερη γκρίνια (δοκιμασμένο - είχα τον τίτλο του πιο γκρινιάρη οπότε trust me!!! )

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσο γλυκά με σκοτώνεις...   9/3/2012, 13:14

Δε μπορώ να ξέρω την έκταση του κολλήματος που έχει στο σεξουαλικό κομμάτι, αλλά ακόμη και στην περίπτωση που δεν είναι έτοιμος να κάνει έρωτα, δώσε του χρόνο εφόσον αγαπιέστε.

Γενικότερα, οι σχέσεις είναι όντως δύσκολες. Μερικές φορές όμως οι ίδιοι τις δυσκολεύουμε περισσότερο από ότι πρέπει παραβλέποντας προβλήματα τα οποία δεν αμβλύνονται ποτέ ή η άμβλυνσή τους απαιτεί πολύ χρόνο.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσο γλυκά με σκοτώνεις...   10/3/2012, 03:11

Οπως ειπε ο Τορουκ και το Νουμερο, δωσε χρονο στην κατασταση. Με το χρονο και με τη συνηθεια θα κανει βηματα που δε θα τα πιστευεις. Το θεμα ειναι εσυ αν εχεις την ορεξη και το κουραγιο να τα υποστεις για να φτασεις εκει.
valentina
Forum Baby
Forum Baby

Φύλο : Θηλυκό
Περιοχή : Crete
Αριθμός μηνυμάτων : 61
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσο γλυκά με σκοτώνεις...   10/3/2012, 11:24

Γεια...διάβασα και εγώ το ποστ σου και ήθελα να σου πω αυτό. Ξαναβάλε το φλερτ στη ζωή σας.Μην εστιάζεις στο κόλλημα του αλλά θύμησε του τι είναι αυτό που τον τράβηξε πάνω σου. Κάνε του σέξυ υπαινιγμούς και αστειάκια, όταν είστε οι δύο σας επιδίωξε να κυκλοφορείς με ....ελαφριά ενδυμασία, πηγαίνετε για χορό και χόρευε μαζί του πιο αισθαντικά, κλπ.. Φύγετε κάπου ήσυχα για το σκ αν σας παίρνει...Γενικά χαλάρωσε και δώσε βάση στα...προκαταρκτικα. Αν είσαι και εσύ αμήχανος και τσιτωμένος μπροστά σε αυτό που του συμβαίνει, θα πολλαπλασιάσεις τη νευρικότητα του..Μάθε τον σαν άνθρωπο πρίν επιχειρήσεις να κατακτήσεις το σώμα του. Αυτό θα κάνει την εμπειρία ακόμα πιο ηδονική.
Μπορέι και να ανακαλύψεις μέσα από τη συζήτηση ακριβώς που κολλάει (σε κάποια εμπειρία από το παρελθόν, σε κάτι οικογενειακό, σε στερότυπα, ποτέ δεν ξέρεις).
Αν ακόμα και ύστερα από όλα αυτά δεν ανταποκριθεί σεξουαλικά, τότε ίσως πρέπει να σκεφτείς να μείνετε φίλοι καθώς την έλξη σε μια σχέση δεν την υποκαθιστά τίποτα..ούτε καν η αγάπη, που όσο δυνατή και αν είναι, μπορεί μόνο σε μια δυνατή φιλία να οδηγήσει. Καλή επιτυχία στην αποπλάνηση!
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσο γλυκά με σκοτώνεις...   10/3/2012, 14:13

valentina έγραψε:
Γεια...διάβασα και εγώ το ποστ σου και ήθελα να σου πω αυτό. Ξαναβάλε το φλερτ στη ζωή σας.Μην εστιάζεις στο κόλλημα του αλλά θύμησε του τι είναι αυτό που τον τράβηξε πάνω σου. Κάνε του σέξυ υπαινιγμούς και αστειάκια, όταν είστε οι δύο σας επιδίωξε να κυκλοφορείς με ....ελαφριά ενδυμασία, πηγαίνετε για χορό και χόρευε μαζί του πιο αισθαντικά, κλπ.. Φύγετε κάπου ήσυχα για το σκ αν σας παίρνει...Γενικά χαλάρωσε και δώσε βάση στα...προκαταρκτικα. Αν είσαι και εσύ αμήχανος και τσιτωμένος μπροστά σε αυτό που του συμβαίνει, θα πολλαπλασιάσεις τη νευρικότητα του..Μάθε τον σαν άνθρωπο πρίν επιχειρήσεις να κατακτήσεις το σώμα του. Αυτό θα κάνει την εμπειρία ακόμα πιο ηδονική.
Μπορέι και να ανακαλύψεις μέσα από τη συζήτηση ακριβώς που κολλάει (σε κάποια εμπειρία από το παρελθόν, σε κάτι οικογενειακό, σε στερότυπα, ποτέ δεν ξέρεις).
Αν ακόμα και ύστερα από όλα αυτά δεν ανταποκριθεί σεξουαλικά, τότε ίσως πρέπει να σκεφτείς να μείνετε φίλοι καθώς την έλξη σε μια σχέση δεν την υποκαθιστά τίποτα..ούτε καν η αγάπη, που όσο δυνατή και αν είναι, μπορεί μόνο σε μια δυνατή φιλία να οδηγήσει. Καλή επιτυχία στην αποπλάνηση!
+10000
Καλυτερα προταση νομιζω οτι δε θα βρεις!

Πόσο γλυκά με σκοτώνεις...
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: