ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Dragneel 1/10/2017, 23:56

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

» Τι είμαι τελικά;
από Cookie 26/6/2017, 00:25

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Ανάγκη για σχέση

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
monster
Inactive Members

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : city centre
Αριθμός μηνυμάτων : 15608
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Ανάγκη για σχέση   27/1/2012, 20:03

Λίγο πολυ οι περισσότεροι έχουν μπει στη διαδικασία μιας σχέσης ή έστω στη σκέψη για το πως φαντάζονται μια τέτοια κατάσταση. Ό,τι κι αν έχετε στο μυαλό σας για το τι σημαίνει σχέση, μπορείτε να μοιραστείτε τις απόψεις σας.

Έχετε ανάγκη από μια σχέση?
Είστε από τους ανθρώπους που δεν μπορούν να είναι μόνοι τους ή η σχέση λειτουργεί συμπληρωματικά στη ζωή σας?
Είστε πάντοτε ανοιχτοί για μια σχέση?
Ψάχνετε σχέση ή σας προκύπτει?

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανάγκη για σχέση   27/1/2012, 20:17

monster έγραψε:

Έχω ανάγκη εφόσον ερωτευτώ.Αλλιώς δεν μου δημιουργείται η ανάγκη.

monster έγραψε:
Είστε από τους ανθρώπους που δεν μπορούν να είναι μόνοι τους ή η σχέση λειτουργεί συμπληρωματικά στη ζωή σας?

Μπορώ να είμαι μόνος μου φτάνει να μην είμαι ερωτευμένος.

monster έγραψε:
Είστε πάντοτε ανοιχτοί για μια σχέση?Ψάχνετε σχέση ή σας προκύπτει?

Δεν έψαχνα σχέση.Ο έρωτας δεν προέκυψε από την ανάγκη για σχέση.Η σχέση προέκυψε από τον έρωτα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
toutifrutti
Forum God
Forum God

Περιοχή : Venus
Αριθμός μηνυμάτων : 7354
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανάγκη για σχέση   27/1/2012, 22:08

Δεν θα ελεγα οτι εχω αναγκη απο σχεση...στη σχεση θελω να περναω καλα..αφου περναω καλα και μονος μου γιατι να κανω σχεση? εκτος κι αν ερωτευτω...ανοιχτος για σχεση θα ειμαι μονο τη περιοδο που θα μου αρεσει καποιος κι μονο στο ατομο που θα μου αρεσει..δεν ψαχνω καθολου,προτιμω να προκυπτει μετα απο καιρο και αφου εχω μαθει τον αλλο η εστω εχουμε βγει 5,6,7,8 φορες κι μου εχει κινησει το ενδιαφερον!
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανάγκη για σχέση   27/1/2012, 22:38

Εχω αναγκη απο σχεση. Παντα ειχα. Αυτο δε σημαινει ουτε οτι δεν μπορω να σταθω μονος μου, ουτε οτι θα την ψαχνω απεγνωσμενα, ουτε οτι θα μπω σε μια μονο και μονο για να λεω οτι ειμαι σε σχεση. (πολλοι εξαλλου αισθανονται πιο μονοι τους μεσα στη σχεση απο ο,τι οταν ειναι οντως μονοι!)
Τωρα αν λειτουργει συμπληρωματικα ή οχι ειναι αλλη υποθεση! Ειναι μεγαλη η σημασια της και καθοριστικη στη ζωη μου, αλλα δεν ειναι ουτε το μοναδικο στη ζωη ουτε και ο αυτοσκοπος. Εντουτοις παιζει κι εκεινη πρωταγωνιστικο ρολο στη ζωη μου.
Οσο για το ανοιχτος, δεν ειναι ολες οι φασεις ιδιες. Για παραδειγμα μετα απο ενα χωρισμο ή οταν εχω κατι πολυ σοβαρο να με απασχολει εκεινη την περιοδο ειναι λογικο να μην ειμαι διατεθειμενος να μπω στη διαδικασια να γνωρισω καποιον. Αυτο σημαινει βεβαια οτι δε θα τον ψαξω. Αλλα οπως λεει και η Χαρουλα "Η αγαπη θα σε βρει οπου και να σαι", οπότε αν παθω ερωτα, δε θα του παω κοντρα λογω αλλων θεματων εκεινη την περιοδο. Παντα ωστοσο, πιστευω οτι για να επελθει μια σχεση χρειαζεται να βαζουμε και το χερακι μας!
Maira
Forum Baby
Forum Baby

Φύλο : Θηλυκό
Περιοχή : Μυτιλήνη
Αριθμός μηνυμάτων : 29
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανάγκη για σχέση   27/1/2012, 22:57

monster έγραψε:

Υπάρχουν στιγμές στη ζωή μου που νιώθω ερωτευμένη χωρίς να υπάρχει απαραίτητα κάποιο πρόσωπο..απλά είναι υπέροχο συναίσθημα το οποίο βγάζω στην επιφάνεια κατά καιρούς! (ειλικρινά δεν ξέρω αν συμβαίνει μόνο σε μένα αυτό ), αλλά δεν έχω ανάγκη μια σχέση!

monster έγραψε:

Αντιθέτως θα έλεγα ότι προτιμώ να είμαι μόνη μου!! Δεν έχει έρθει η ώρα να δεσμευτώ και συν τοις άλλοις δεν υπάρχει και πρόσωπο που να είμαι ερωτευμένη.

monster έγραψε:
Είστε πάντοτε ανοιχτοί για μια σχέση?

Ναί, αν είμαι ιν λοβ και ξέρω ότι είναι και ο άλλος 100%

monster έγραψε:
Ψάχνετε σχέση ή σας προκύπτει?

Δεν ψάχνω.. Άν είναι θα προκύψει λόγω αισθημάτων και μόνο..

από τα όμορφα δε θέλω να γλιτώσω.
Toruk
Forum God
Forum God

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 4688
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανάγκη για σχέση   27/1/2012, 23:01

Η αληθεια ειναι πως απο τοτε που αποδεχτηκα την σεξουαλικοτητα μου 2 χρονια πριν, πολυ λιγο εμεινα χωρις σχεση, μιας και μετα απο λιγους μηνες γνωρισα τον ερωτα και ειμαστε ακομα μαζι.
Παρολα αυτα, μπορω να μεινω και χωρις σχεση, αν και δεν μου αρεσει και πολυ, μιας και μου αρεσει να εχω εναν ανθρωπο να μοιραζομαι τις απλες καθημερινες στιγμες, αλλα και τις μεγαλες.
Ποτε ομως δεν θα κυνηγουσα να μπω σε μια σχεση μονο και μονο για να μπω σε αυτη. Οπως πολυ σωστα εθεσε και ο σταρ, μερικες φορες μεσα στη σχεση μπορει να αισθανεσαι πιο μονος απο οτι χωρις(δεν μιλαω απο προσωπικη πειρα...)

Forum God
Forum God

Περιοχή : Πειραιάς
Αριθμός μηνυμάτων : 3195
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανάγκη για σχέση   28/1/2012, 01:28

Η ανάγκη μου να μοιράζομαι τα συναισθήματα μου με θέτει σε διαρκή κίνηση.
Αυτό δε σημαίνει πως δε μπορώ να ανεχτώ τον εαυτό μου σε στιγμές μοναξιάς.
Δεν αναζητώ απαραίτητα σχέση, αναζητώ όμως τη διαπροσωπική επαφή.
Ας μη ξεχνάμε πως η έννοια της σχέσης γίνεται αντιληπτή απο τον καθένα μας με διαφορετικό τρόπο.

Forum Master
Forum Master

Περιοχή : centre of the earth
Αριθμός μηνυμάτων : 2507
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανάγκη για σχέση   28/1/2012, 02:24

Σχέσεις, αγάπες, έρωτες...
Λέξεις που αυτάρεσκα γεμίζουν το στόμα μας, κάθε φορά που βιαζόμαστε να μιλήσουμε για τη ζωή.

Ψάχνω, ψάχνεις, ψάχνει...
Αναζητούμε πορείες αυτονόητες. Κατασκευάζουμε παράλληλα σύμπαντα και σκαρφαλώνουμε στο θρόνο του άπιαστου
για να είμαστε πάντα οι μόνοι αδικημένοι. Ανάγκες, που πασχίζουμε να καλύψουμε. Σαν να λέμε "Πεινάω". Σαν να λέμε "Κρυώνω". Σαν να λέμε "Ποθώ".

Θα συμφωνήσω με τον Οδυσσέα σε όλα τα σημεία μα ιδίως στο τελευταίο.

Οδυσσέας έγραψε:
Ας μη ξεχνάμε πως η έννοια της σχέσης γίνεται αντιληπτή απο τον καθένα μας με διαφορετικό τρόπο.

Inactive Members

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανάγκη για σχέση   28/1/2012, 03:04

rosebud έγραψε:

Αναζητούμε πορείες αυτονόητες. Κατασκευάζουμε παράλληλα σύμπαντα και σκαρφαλώνουμε στο θρόνο του άπιαστου
για να είμαστε πάντα οι μόνοι αδικημένοι. Ανάγκες, που πασχίζουμε να καλύψουμε. Σαν να λέμε "Πεινάω". Σαν να λέμε "Κρυώνω". Σαν να λέμε "Ποθώ".

σε ενέπνευσα βραδυάτικα ε

Forum God
Forum God

Περιοχή : stonecity
Αριθμός μηνυμάτων : 10213
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανάγκη για σχέση   28/1/2012, 08:42

δεν είμαι από τους ανθρώπους που θέλουν συνεχώς να είναι σε σχέση λόγω ανασφάλειας ή άλλων θεμάτων. για να μπω σε αυτό το τρυπάκι πρέπει ο άλλος να μου κάνει το κλικ. και δεν εννοώ τον κεραυνοβόλο έρωτα αλλά το να μου εξιτάρει την επιθυμία να τον γνωρίσω καλύτερα και, φυσικά, να με ελκύει ερωτικά. βέβαια, όλα αυτά εξαρτώνται από πολλούς παράγοντες και συγκυρίες. από το πως είσαι την περίοδο που γνωρίζεις κάποιον σε κάθε τομέα της ζωής σου και, φυσικά, από τις περιστάσεις κάτω από τις οποίες έγινε η γνωριμία.

από εκεί και πέρα δεν νομίζω να υπάρχει άνθρωπος που να μην θέλει να είναι σε σχέση ή να διατείνεται ότι δεν έχει ανάγκη από σχέση. είμαστε κοινωνικά όντα και ως εκ τούτου έχουμε από τη φύση μας την ανάγκη να μοιραζόμαστε τη ζωή μας με ανθρώπους ανεξαρτήτως του ρόλου που παίζουν σε αυτή. ένας άνθρωπος όσο πετυχημένος κι αν είναι, όσο γαμάτους φίλους κι αν έχει, όσο κι αν αγαπάει τον εαυτό του, αδιαμφισβήτητα κάποια στιγμή θα νιώθει ότι κάτι του λείπει. όλοι ξέρουμε τι είναι αυτό. αντιθέτως, όταν ένας άνθρωπος είναι καλά στον ερωτικό τομέα, τα προβλήματα στους άλλους τομείς μετριάζονται πολύ και, συνήθως, όλα τα αντιμετωπίζει πολύ πιο αισιόδοξα απ ότι σε αντίθετη περίπτωση.

Σπόιλερ:

όσο για το τι σημαίνει σχέση για μένα, δεν θα καταθέσω τις απόψεις μου γιατί θα χρειαστεί να γράψω έκθεση ιδεών. θα αρκεστώ μόνο στο ότι, αρκεί να υπάρχει έρωτας και πραγματική αγάπη. ο έρωτας, βέβαια, πάει κι έρχεται, αν και είναι στο χέρι μας να τον κρατάμε αναμμένο! η αληθινή αγάπη, όμως, είναι το κλειδί..

Σπόιλερ:

Forum Master

Περιοχή : centre of the earth
Αριθμός μηνυμάτων : 2507
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανάγκη για σχέση   28/1/2012, 12:14

monster έγραψε:
rosebud έγραψε:

σε ενέπνευσα βραδυάτικα ε

monster the muse? έκανε δουλειά η ίωσις
...btw welcome back κοκκινούλη

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανάγκη για σχέση   31/1/2012, 02:29

Στον καθενα μας υπάρχει η επιθυμία για σχέση
Σε άλλους φανερώνεται εξ αρχής και σε άλλους ξαφνικά
το σημαντικότερο είναι να μην την αγνοήσουμε αυτή μας την ανάγκη και να μην την φοβηθούμε
κανείς δε μπορεί να ζήσει χωρίς εναν συντροφο όσο καλούς φίλους και οικογένεια αν έχει
ο σύντροφος σου γεννά και σου παρέχει συναισθήματα που κανείς άλλος δε μπορεί
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανάγκη για σχέση   31/1/2012, 02:42

scratch έγραψε:
το σημαντικότερο είναι να μην την αγνοήσουμε αυτή μας την ανάγκη και να μην την φοβηθούμε
κανείς δε μπορεί να ζήσει χωρίς εναν συντροφο όσο καλούς φίλους και οικογένεια αν έχει

στον καθενα μας υπαρχει η επιθυμια για σχεση....και για να αγορασω ρουχα το ιδιο μεγαλη οποτε δεν μου λεει κατι...
το σημαντικοτερο ειναι να μην την αγνοησουμε αυτη μας την αναγκη και να μην φοβηθουμε....η γνωση κρυβει φοβο και η αγνοια ηρεμια οποτε απο γνωση πλεον διαλεγω να μην φοβαμαι
κανείς δε μπορεί να ζήσει χωρίς εναν συντροφο όσο καλούς φίλους και οικογένεια αν έχει....γι αυτο υπαρχουν πολυ καλα παιδια που σου καλυπτουν τις αναγκες σου κ μετα φευγουν (μεγαλο ατου....δεν διεκδικουν χωρο στο κρεβατι σου κ κοιμασαι με απλα)....
ο σύντροφος σου γεννά και σου παρέχει συναισθήματα που κανείς άλλος δε μπορεί....πραγματι σου γεννα αισθηματα πολλα....ζηλια,φοβο μην τον χασεις,κομπλεξ που κοιταει γυρο γυρο κ προκαλει ανασφαλειες κλπ κλπ κλπ....

συμπερασμα....ναι πολυ μεγαλη αναγκη να εχεις εναν συντροφο αρκει να ειναι ο τελειος....κατσε να δεις μονο ποιος ειναι τελειος...α!ο θεος...κριμα ειναι καπαρομενος απο 6δις ατομα....οποτε καλυτερα μονος μου απο το να τραβαω ολα τα παραπανω....

????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανάγκη για σχέση   31/1/2012, 02:49

peireotaki έγραψε:
scratch έγραψε:

στον καθενα μας υπαρχει η επιθυμια για σχεση....και για να αγορασω ρουχα το ιδιο μεγαλη οποτε δεν μου λεει κατι...
το σημαντικοτερο ειναι να μην την αγνοησουμε αυτη μας την αναγκη και να μην φοβηθουμε....η γνωση κρυβει φοβο και η αγνοια ηρεμια οποτε απο γνωση πλεον διαλεγω να μην φοβαμαι
κανείς δε μπορεί να ζήσει χωρίς εναν συντροφο όσο καλούς φίλους και οικογένεια αν έχει....γι αυτο υπαρχουν πολυ καλα παιδια που σου καλυπτουν τις αναγκες σου κ μετα φευγουν (μεγαλο ατου....δεν διεκδικουν χωρο στο κρεβατι σου κ κοιμασαι με απλα)....
ο σύντροφος σου γεννά και σου παρέχει συναισθήματα που κανείς άλλος δε μπορεί....πραγματι σου γεννα αισθηματα πολλα....ζηλια,φοβο μην τον χασεις,κομπλεξ που κοιταει γυρο γυρο κ προκαλει ανασφαλειες κλπ κλπ κλπ....

συμπερασμα....ναι πολυ μεγαλη αναγκη να εχεις εναν συντροφο αρκει να ειναι ο τελειος....κατσε να δεις μονο ποιος ειναι τελειος...α!ο θεος...κριμα ειναι καπαρομενος απο 6δις ατομα....οποτε καλυτερα μονος μου απο το να τραβαω ολα τα παραπανω....

θα βρεις τον μαστορα σου...
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανάγκη για σχέση   31/1/2012, 02:52

το μοντελο βγηκε χωρις αναγκη απο service...ας προχωρησει στον επομενο που θα θελει να γινει θυμα...εγω δεν ειμαι διαθέσιμος πια στο εμποριο
Anakin
Forum God
Forum God

Περιοχή : Στην 28η διάσταση
Αριθμός μηνυμάτων : 8383
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανάγκη για σχέση   31/1/2012, 03:42

monster έγραψε:

Ναι, πιστεύω πως έχω ανάγκη καθώς και είναι το μοναδικό που μου λείπει για να φτάσω στο 100% που θέλω από την ζωή μου, γνωρίζοντας βέβαια πως υπάρχουν και τα προβλήματα αλλά θέλω να νιώθω πως έχω τον άνθρωπο μου για να μοιράζομαι τα σημαντικά και ασήμαντα γεγονότα της καθημερινής μου ζωής δίχως φόβο...

monster έγραψε:

Το δεύτερο. Μπορώ να είμαι μόνος μου εφόσον δεν είμαι ερωτευμένος ή έστω τσιμπημένος με κάποιον. Αν είμαι τότε ναι, το θέλω ως συμπληρωματικό στη ζωή μου...

monster έγραψε:
Είστε πάντοτε ανοιχτοί για μια σχέση?Ψάχνετε σχέση ή σας προκύπτει?

Δεν θα το έλεγα. Μπορεί να με πει κάποιος επιλεκτικό ή δύσκολο αλλά δεν είναι στάνταρ αυτό. Και ψάχνω και μου προκύπτει (άσχετα που μου προκύπτει μόνιμα με κοπέλες μέχρι κι πρόσφατα που μου τα έριξαν) αλλά δεν έχει τύχει με αγόρι ακόμα

Forum Master

Περιοχή : Downtown
Αριθμός μηνυμάτων : 2222

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανάγκη για σχέση   6/2/2012, 21:41

Διευκρινίζω, εξαρχής, πως οι γενικεύσεις είναι ο μόνος δρόμος που οδηγεί με σιγουριά στην αποτυχία.
Δεύτερη διευκρίνιση, η εμπειρία μου ως απότοκος και της ηλικίας μου, επιτρέπει να έχω συγκεντρώσει ένα ικανό δείγμα.

Το θέμα, λοιπόν, δεν είναι μονάχα η ανάγκη για σχέση.
Το θέμα είναι η εικόνα που ο άνθρωπος τού σήμερα, ειδικότερα ο σημερινός gay, έχει κατά νου για να ορίσει την επιθυμητή για αυτόν σχέση.
Ο υποψήφιος οφείλει:

να είναι εμφανίσιμος,
γυμνασμένος, γραμμωμένος,
ΟΧΙ ΘΗΛΥΠΡΕΠΗΣ,
όχι χοντρός (προς Θεού, Ο Fuhrer τι δουλειά έκανε?),
τρυφερός αλλά άντρας 100 %,
ευσυγκίνητος αλλά άντρας 100 %,
διαβασμένος αλλά άντρας 100 %,
να του αρέσουν τα ταξίδια,
να είναι τρελιάρης
και με λεφτά πολλά, ώστε να μπορεί να κάνει τις κλίσεις του πράξη,
με αμάξι και δη φιρμάτο, βρε αδερφέ,
να ξέρεις πώς πρέπει να ντυθεί στην κάθε περίπτωση και αν ντύνεται πρωτοκλασάτα ακόμα καλύτερα
α, τα λεφτά τα ανέφερα?,
να έχει ευπρόσωπο επάγγελμα και να το ασκεί επιτυχώς,
να έχει δικό του σπίτι, στο οποίο να ζει μόνος (στην πυρά, στην πυρά το συγγενολόι...),
να είναι κοινωνικός, προσηνής, αλλά να μην ξενοκοιτά, ούτε να μουρνταρεύει,
να έχει κύρος,
να είναι σοβαρός, αλλά να του αρέσουν τα γούτσου γούτσου,
να έχει επιρροή, να τον ξέρουν στα μαγαζιά, να του κρατάνε πάντα τα καλύτερα τραπέζια και...
ΒΕΒΑΙΑ...
να έχει μεγάλο πουλί,
το οποίο να γνωρίζει πώς να χρησιμοποιεί και να το κάνει αγόγγυστα και μόνο όταν του ζητηθεί...

Κατόπιν τούτων και έχοντας, πλέον, διαρρήξει κάθε σχέση με τη σχιζοφρένεια,
καταλήγω πως η ανάγκη για σχέση στην πλειοψηφία των σημερινών gay θα παραμένει ανάγκη...

monster
Inactive Members

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανάγκη για σχέση   6/2/2012, 22:22

Levia8an έγραψε:
Διευκρινίζω, εξαρχής, πως οι γενικεύσεις είναι ο μόνος δρόμος που οδηγεί με σιγουριά στην αποτυχία.
Δεύτερη διευκρίνιση, η εμπειρία μου ως απότοκος και της ηλικίας μου, επιτρέπει να έχω συγκεντρώσει ένα ικανό δείγμα.

Το θέμα, λοιπόν, δεν είναι μονάχα η ανάγκη για σχέση.
Το θέμα είναι η εικόνα που ο άνθρωπος τού σήμερα, ειδικότερα ο σημερινός gay, έχει κατά νου για να ορίσει την επιθυμητή για αυτόν σχέση.
Ο υποψήφιος οφείλει:

να είναι εμφανίσιμος,
γυμνασμένος, γραμμωμένος,
ΟΧΙ ΘΗΛΥΠΡΕΠΗΣ,
όχι χοντρός (προς Θεού, Ο Fuhrer τι δουλειά έκανε?),
τρυφερός αλλά άντρας 100 %,
ευσυγκίνητος αλλά άντρας 100 %,
διαβασμένος αλλά άντρας 100 %,
να του αρέσουν τα ταξίδια,
να είναι τρελιάρης
και με λεφτά πολλά, ώστε να μπορεί να κάνει τις κλίσεις του πράξη,
με αμάξι και δη φιρμάτο, βρε αδερφέ,
να ξέρεις πώς πρέπει να ντυθεί στην κάθε περίπτωση και αν ντύνεται πρωτοκλασάτα ακόμα καλύτερα
α, τα λεφτά τα ανέφερα?,
να έχει ευπρόσωπο επάγγελμα και να το ασκεί επιτυχώς,
να έχει δικό του σπίτι, στο οποίο να ζει μόνος (στην πυρά, στην πυρά το συγγενολόι...),
να είναι κοινωνικός, προσηνής, αλλά να μην ξενοκοιτά, ούτε να μουρνταρεύει,
να έχει κύρος,
να είναι σοβαρός, αλλά να του αρέσουν τα γούτσου γούτσου,
να έχει επιρροή, να τον ξέρουν στα μαγαζιά, να του κρατάνε πάντα τα καλύτερα τραπέζια και...
ΒΕΒΑΙΑ...
να έχει μεγάλο πουλί,
το οποίο να γνωρίζει πώς να χρησιμοποιεί και να το κάνει αγόγγυστα και μόνο όταν του ζητηθεί...

Κατόπιν τούτων και έχοντας, πλέον, διαρρήξει κάθε σχέση με τη σχιζοφρένεια,
καταλήγω πως η ανάγκη για σχέση στην πλειοψηφία των σημερινών gay θα παραμένει ανάγκη...

αυτά παθαίνει όποιος λιώνει σε chats και λαλακίες.. ξεκουτιένει μια ώρα αρχύτερα

Forum God
Forum God

Περιοχή : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 6018
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανάγκη για σχέση   7/2/2012, 00:14

Ολοι θελουμε μια σχεση... χερι ειναι αυτο θα κουραστει

Forum Master

Περιοχή : Downtown
Αριθμός μηνυμάτων : 2222

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανάγκη για σχέση   7/2/2012, 00:34

monster έγραψε:

αυτά παθαίνει όποιος λιώνει σε chats και λαλακίες.. ξεκουτιένει μια ώρα αρχύτερα

Αφού καταθέσω την παρατήρησή μου για τη λανθασμένη ορθογραφία του "ξεκουτιένει" (από το ρήμα...?),
ταπεινώς ερωτώ αν η ερώτηση ετέθη ενώπιον του καθρέφτη σου...

????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανάγκη για σχέση   18/2/2012, 16:54

Εχοντας μια μικρης διαρκειας σχεσης αυτο το διαστημα (χθες χωρισα) κατάλαβα οτι δεν εχω τοσο μεγαλη αναγκη τη σχεση αλλα καποια συναισθηματα που αυτη προσφερει.
στην προκειμένη περιπτωση τα πραγματα ήταν καλα αλλα εγώ βαριόμουνα και εν τέλει αυτός με είδε φιλικά
κανείς απο τους δυο μας δεν το χε όμως ο καθένας πήρε αυτά που ήθελε από τον άλλον
αν και περισσότερα πήρα εγώ
με ξαναέβαλε στο mood των σχέσεων κατι που ειχα χάσει
Εν κατακλείδι ακόμα και αν δεν έχετε μεγάλη αναγκη τη σχέση δοκιμάστε την. Κάτι καλό θα πάρετε
monster
Inactive Members

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανάγκη για σχέση   18/2/2012, 17:16

Μπράβο Scratch που το πήρες καλά

Σε εμένα η σχέση λειτουργεί συμπληρωματικά στη ζωή μου. Δεν κάνω σχέση για να μην είμαι μόνος γιατί είμαι αρκετά ανεξαρτητοποιημένο άτομο.

Κάνω σχέση επειδή ο άνθρωπος που έχω διπλα μου, μου ξυπνάει θετικά συναισθήματα και με κάνει να νιώθω ομορφότερα. Όταν ο άλλος δε μου συμπεριφέρεται καλά ή δε με καταλαβαίνει τι να το κάνω?

Ατομα που λένε "ψάχνω μια σχέση" πάντως με φοβίζουν γιατί σημαίνει πως έχουν κάποια συναισθηματικά κενα.. Γι'αυτό και αρκετές φορές τέτοια άτομα βλέπω να ρίχνουν τα στανταρ τους προκειμένου να κάνουν "μια οποιαδήποτε σχέση". Βεβαια παραδέχομαι ότι στο σημείο αυτό μπορεί να είμαι και λίγο bitch ως προς την αξιολογική μου βάση.

Τέλος, οι έρευνες δείχνουν -το έχουμε καταλάβει άλλωστε - ότι ο έρωτας, η αγάπη ακόμα και η τρυφερότητα αναζωογονούν, καλμάρουν τον άνθρωπο και τον κάνουν βλέπει περισσότερο θετικά τη ζωή.

Forum God
Forum God

Περιοχή : stonecity
Αριθμός μηνυμάτων : 10213
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανάγκη για σχέση   18/2/2012, 19:45

δεν είναι κακό να έχεις συναισθηματικά κενά. είναι απολύτως φυσιολογικό! όλοι τα έχουμε γι αυτό άλλωστε νοσταλγούμε πράγματα. και τα συναισθηματικά κενά έχουν να κάνουν με κάθε πτυχή της ζωής μας, όχι μόνο με τον ερωτικό τομέα.

το να ψάχνεις, όμως, για σχέση επειδή δεν μπορείς να μείνεις μόνος σου λόγω ανασφάλειας και πολλών άλλων παραγόντων που στην ουσία έχουν να κάνουν με το αν τα έχεις βρει με τον εαυτό σου είναι άλλο θέμα..

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανάγκη για σχέση   19/2/2012, 02:36

scratch έγραψε:
Εν κατακλείδι ακόμα και αν δεν έχετε μεγάλη αναγκη τη σχέση δοκιμάστε την. Κάτι καλό θα πάρετε

Na το συμπληρώσω λιγάκι γιατί αλλιώς είναι επικίνδυνη η συμβουλή σου :

"Εν κατακλείδι ακόμα και αν δεν έχετε μεγάλη ανάγκη τη σχέση δοκιμάστε την με άλλα άτομα που δεν έχουν μεγάλη ανάγκη τη σχέση. Κάτι καλό θα πάρετε"

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Trust στις 19/2/2012, 03:59, 1 φορά
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανάγκη για σχέση   19/2/2012, 03:11

Η συναισθηματική σταθερότητα παίζει καθοριστικό ρόλο στη ζωή μου. Όχι γιατί δεν είμαι ανεξαρτητοποιημένος, αλλά γιατί με γεμίζει το να μοιράζομαι τη καθημερινότητά μου με κάποιον που θα αγαπώ και θα με κάνει ευτυχισμένο.

Το σίγουρο είναι ότι ποτέ δε θα έκανα σχέση άμα δεν ήμουν ερωτευμένος. Συμβιβασμούς όμως είμαι διατεθειμένος να κάνω πολλούς μέσα στη σχέση μου. Αυτή είναι άλλωστε η σημασία της αγάπης και της αφοσίωσης.

Αξιολογική βάση προσπαθώ να μη χρησιμοποιώ (sometimes, though, i cannot help it ) γιατί θεωρώ ότι έχω πολλά ελαττώματα, γεγονός που με καθιστά ανίκανο να αξιολογήσω τους ανθρώπους που θα έχω δίπλα μου!

Ανάγκη για σχέση
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: