ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από billakos21 Χθες στις 20:40

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από billakos21 Χθες στις 00:52

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Kwstasthessaloniki 25/9/2017, 17:05

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από billakos21 24/9/2017, 22:11

» Αστείες εικόνες
από DiabolAkis 23/9/2017, 23:22

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από DiabolAkis 27/8/2017, 15:29

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

» Τι είμαι τελικά;
από Cookie 26/6/2017, 00:25

» Τι νιώθεις αυτή τη στιγμή;
από Phantasos 24/6/2017, 00:27

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
billakos21

Dragneel

DiabolAkis

Kwstasthessaloniki

phonesexchat

Entity

Σεπτέμβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Πρόταση περί μη ενεργών μελών χωρίς καθόλου συμμετοχή

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 

Να διαγράφονται αυτόματα τα τελείως ανενεργά μέλη, που δεν έχουν συνδεθεί επί ένα τουλάχιστον χρόνο?
Ναι
36%
 36% [ 5 ]
Όχι
64%
 64% [ 9 ]
Σύνολο Ψήφων : 14

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Πρόταση περί μη ενεργών μελών χωρίς καθόλου συμμετοχή   25/12/2011, 05:08

Ποια είναι η άποψη σας σχετικά με το θέμα που αναφέρεται στη δημοσκόπηση? Για λόγους αποσαφήνισης, περιλαμβάνονται στην άνω περίπτωση:
1) Όσοι χρήστες δεν έχουν συνδεθεί ποτέ, παρόλο που έχουν εγγραφεί στο φόρουμ.
2) Όσοι έχουν να συνδεθουν πάνω από ένα χρόνο και δεν έχουν κάνει κανένα post ή έχουν κάνει, αλλά για παράδειγμα λιγότερα απο 5-10.

Η λειτουργία της διαγραφής σαν εντολή απευθείας στο σύστημα θα έχει την παρακάτω μορφή, δηλαδή χρήστες που δεν έχουν συνδεθεί επί 365 μέρες, δεν έχουν ποστάρει τις τελευταίες 365 μέρες και έχουν λιγότερα από 5 posts (ή 10 ή και λίγα περισσότερα, ανάλογα με τις προτάσεις σας επ' αυτού). Τα άνω στοιχεία θα πρέπει να υπάρχουν σωρευτικά για να διαγραφεί το μέλος. Η δημοσκόπηση θα διεξαχθεί μέχρι το νέο έτος.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Star Seeker στις 26/12/2011, 05:39, 3 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Toruk
Forum God
Forum God

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 4688
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόταση περί μη ενεργών μελών χωρίς καθόλου συμμετοχή   25/12/2011, 07:21

Ναι, συμφωνώ απόλυτα με αυτό!
Έχουμε τόσα μέλη τα οποία απλά έκαναν την εγγραφή τους και δεν μας ξαναεπισκέφθηκαν ποτέ ή μόνο για λίγο! Δεν υπάρχει λόγος να υπάρχουν στο σύστημα! Στο κάτω κάτω αν θέλουν ας ξαναγραφτούν!!

Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

Περιοχή : πειραιάς
Αριθμός μηνυμάτων : 700

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόταση περί μη ενεργών μελών χωρίς καθόλου συμμετοχή   25/12/2011, 10:07

Εγώ δε συμφωνώ!
Δεν υπάρχει λόγος ,θεωρώ, να γινει αυτό , ούτε θα διευκολύνει κάτι.
Άλλωστς για το φόρουμ δεν είναι κακό να φαίνεται ότι υπάρχουν περισσότερα μέλη (κι ας μην ασχολούνται), ίσα - ίσα η εγγραφή σ' ε΄να φόρουμ δείχνει ότι τα θέματα του και η φιλοσοφία του σου άρεσαν κάποια στιγμή κι ας μην έτυχε τελικά να ασχοληθείς περισσότερο.

Ianos
Forum God
Forum God

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 3383
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόταση περί μη ενεργών μελών χωρίς καθόλου συμμετοχή   25/12/2011, 12:02

blue horizon έγραψε:
Εγώ δε συμφωνώ!
Δεν υπάρχει λόγος ,θεωρώ, να γινει αυτό , ούτε θα διευκολύνει κάτι.
Άλλωστς για το φόρουμ δεν είναι κακό να φαίνεται ότι υπάρχουν περισσότερα μέλη (κι ας μην ασχολούνται), ίσα - ίσα η εγγραφή σ' ε΄να φόρουμ δείχνει ότι τα θέματα του και η φιλοσοφία του σου άρεσαν κάποια στιγμή κι ας μην έτυχε τελικά να ασχοληθείς περισσότερο.
Συμφωνώ απόλυτα!!

δάκρυα, από ξεφτίλες και στριμώγματα."
ΜΑΛΒΙΝΑ ΚΑΡΑΛΗ
celestial
Forum God
Forum God

Περιοχή : stonecity
Αριθμός μηνυμάτων : 10213
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόταση περί μη ενεργών μελών χωρίς καθόλου συμμετοχή   25/12/2011, 13:17

και εγώ συμφωνώ με τον μπλου χοράιζον. μόνο καλό μπορεί να είναι για ένα φόρουμ να φαίνεται ότι έχει πολλά μέλη. εκτός και αν εμπλέκεται πρακτικό θέμα όπως βάση δεδομένων. αν π.χ. τα μη ενεργά μέλη που πληρούν τις παραπάνω προϋποθέσεις που περιγράψατε είναι τόσα πολλά που μόνο καλό θα έκανε η απελευθέρωση χώρου με την διαγραφή τους τότε οκ. τεσπα, ,μπορεί να είπα και μαλακία.. δεν τα πολυκατέχω τα τεχνικά ζητήματα

Περιοχή : city centre
Αριθμός μηνυμάτων : 15608
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόταση περί μη ενεργών μελών χωρίς καθόλου συμμετοχή   25/12/2011, 13:24

Please Star μη πειράξεις κάτι!

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόταση περί μη ενεργών μελών χωρίς καθόλου συμμετοχή   25/12/2011, 13:42

Eγώ είμαι υπέρ κάτι άλλου : Να μπορεί από μόνο του όποιο μέλος θέλει να διαγράφει το λογαριασμό του χωρίς να χρειάζεται να το ζητά από τον admin.Και γι' αυτό το θέμα να μην υπάρξει δημοσκόπηση καθώς είναι δικαίωμα του καθενός να μπορεί να διαγράφεται όποτε εκείνος το επιθυμεί.

Επίσης είμαι υπέρ του να αποχρωματιστούν ( να φύγουν από τις ομάδες δλδ ) μέλη τα οποία δεν έχουν κάνει login πάνω από μισό χρόνο.

Τώρα για το ερώτημα του θέματος ψηφίζω "όχι" από την άποψη ότι η ύπαρξη των ανενεργών μελών δεν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα.Ωστόσο δεν με απασχολεί αν τελικά το κάνετε καθώς δεν με ενδιαφέρει να φαίνεται ότι το forum έχει πολλά εγγεγραμμένα μέλη.Επίσης θεωρώ πως σε τέτοια θέματα η τελική απόφαση πρέπει να λαμβάνεται από τον ιδρυτή και τον συνιδρυτή του forum.Με άλλα λόγια από τη στιγμή που εμένα δεν με απασχολεί το θέμα , θεωρώ δίκαιο και σωστό να δώσετε ένα λόγο παραπάνω στη γνώμη του monster.

????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόταση περί μη ενεργών μελών χωρίς καθόλου συμμετοχή   25/12/2011, 15:34

Συγγνωμη παιδια, αλλά νομιζα οτι ο ρολος μου ηταν να κανω προτασεις και να σκεφτομαι για νεα πραγματα! Δεν εκανα καμια κινηση μονος μου να το κανω χωρις καμια προδιακασια, αλλα το εθεσα σε δημοσκοπηση. Αφου οι συνιδρυτες δεν επιθυμειτε κατι και καταλαβαινω οτι ουσιαστικα η αρμοδιοτητα μου περιοριζεται σε διαδικαστικα θεματα, ετσι κι αλλιως το αποτελεσμα αρνητικο ειναι, δεν προκειται να κανω τιποτα ουτε να λαβω υποψη μου τη δημοσκοπηση, ακομα κι αν αλλαξει αργοτερα το αποτελεσμα. Απο τα 602 μελη τα 312 δεν εχουν κανει ποτε ουτε ενα ποστ. Και βασει των μεχριτωρα συζητησεων ειπα να το φερω στο φορουμ αυτο το ζητημα, δεν το αποφασισα χωρις να ρωτησω τη γνωμη των μελων. Οπως και να χει η γνωμη ειναι αρνητικη του κοσμου.

Για αυτο που λες Τραστ πιο πανω, ο καθενας μπορει να διαγρφει αρκει να το ζητησει απο τη διαχειριση. Δε βλεπω απολυτως κανεναν λογο να αλλαξει κατι σ αυτο, μιας και το δικαιωμα αυτο δεν αναιρειται. ΕΙναι περιπου εξαλλου οπως και η αλλαγες στα usernames1

Οσο για τις ομαδες, ας αποφασισει ο συντονιστης καθε ομαδας για τη δικια του ή αν θελουν ας παρουν μεταξυ τους μια κοινη αποφαση!
monster
Inactive Members

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόταση περί μη ενεργών μελών χωρίς καθόλου συμμετοχή   25/12/2011, 15:51

Sorry Star αν ήταν απότομος/άσχημο ο τρόπος μου αλλά με ξέρετε καμιά φορά είμαι άγαρμπος

Απλά φοβήθηκα πως αν σβηστούν, η λειτουργία αυτή είναι μη αναστρέψιμη γι'αυτό και απάντησα έτσι, πάνω στη βιασύνη μου μηπως και συμβεί κάτι τέτοιο!

Δεν είχα την πρόθεση να σε προσβάλω ή να στην πω!

Μια χαρά κάνεις τη δουλειά εδώ μέσα, δεν αμφιβάλει κάνεις γι'αυτό!

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόταση περί μη ενεργών μελών χωρίς καθόλου συμμετοχή   25/12/2011, 16:26

παιδια διαβασα οτι γραψατε κ επειδη ειναι δικη σας αποφαση τι θα κανετε με τα ενεργα και τα ανενεργα μελη το μονο που εχω να ζητησω ως συντονιστης ομαδας που ειμαι μαζι με τον σκρατσουκο μου να μην πειραξεται απο την ομαδα μας κανενα μελος (προσωπικα μιλαω με ολα τα μελη της ομαδας κ ολα περα ενος παρακολοθουν το φορουμ τακτικα χωρις να συνδεθουν με προσφατο παραδειγμα ενα μελος ανενεργο για εσας που τον συναντησα προχθες και μου ειπε για την συναντηση που θελατε να κανετε για bowling και δεν το ειχα δει καν ενω εκεινος ηθελε να ερθει....ασχετα που δεν εγινε τελικα)...γι αυτα τα παιδια το θεωρω αδικο να τα βγαλουμε με τον σκρατς απο την ομαδα μας ποσο μαλλον απο το φορουμ αφου το παρακολουθουν κ γιατι αφου στο συστημα δεν δημιουργει προβλημα (ε δεν εχουμε κ δεκα χιλιαδες λογαριασμους ρε παιδια) να πρεπει να πραξουμε κατι τετοιο...
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόταση περί μη ενεργών μελών χωρίς καθόλου συμμετοχή   27/12/2011, 22:21

Εγω ειμαι ντεμι
γιατι πρεπει να σκεφτομαι την τακτικη που θελει να ακολουθησει το φορουμ
να εχει λιγοτερα μεν ενεργα δε μελη ή να χει πολλα ανενεργα και απλα να φαινεται κοσμος που δε μπαινει
ειμαι επιφυλακτικος ακομα
Loup Garou
Forum God
Forum God

Περιοχή : Somewhere over the rainbow~
Αριθμός μηνυμάτων : 3346
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόταση περί μη ενεργών μελών χωρίς καθόλου συμμετοχή   28/12/2011, 03:13

γιατι να μην σβηστουν εστω τα μελη που εχουν να μπουν 1/μισο χρονο αλλα δεν εχουν κανει και κανενα ποστ;
monster
Inactive Members

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόταση περί μη ενεργών μελών χωρίς καθόλου συμμετοχή   28/12/2011, 10:11

Και γιατί να σβηστούν?

Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Salonika!!!
Αριθμός μηνυμάτων : 1934
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόταση περί μη ενεργών μελών χωρίς καθόλου συμμετοχή   28/12/2011, 11:07

εγω συμφωνω απολυτα με τον trust . στο ποστ του ανεφερε οτι καλυτερα να μπορει καθενας μονος να διαγραφει το προφιλ του αν θελει. εχεις δικιο σταρ πως ειναι μια πολυ απλη διαδικασια ενα πμ μονο για την διαγραφη αλλα καποιος μπορει να μην το κανει απο τη στιγμη που δεν εχει κανει ουτε ενα ποστ καν! και ετσι να μενει το προφιλ του ακομα και αν ηθελε να το διαγραψει και απλα "βαριοταν" να μπει στη διαδικασια των pms.

επισης δεν συμφωνω με τη γενικη διαγραφη μελων για ολους τους λογους που επισης προαναφερθηκαν
Elementstv
Forum God
Forum God

Περιοχή : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 4423
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόταση περί μη ενεργών μελών χωρίς καθόλου συμμετοχή   28/12/2011, 16:39

εγώ συμφωνώ με τον Trust θα έπρεπε να υπάρχει αυτή η δυνατότητα.

Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

Αριθμός μηνυμάτων : 665

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόταση περί μη ενεργών μελών χωρίς καθόλου συμμετοχή   28/12/2011, 17:16

Υποστηρίζω blue horizon και όσους επιμένουν να μη διαγραφούν παλιά μέλη.
Επίσης όπως σωστά είπε ο Trust όταν κάποιος θέλει να διαγραφεί, θα πρέπει να μπορεί να το κάνει μόνος του, και όχι να το ζητα απο κάποιον mod.
Τέλος παρακαλώ να ξανασκεφτείτε τις "ομάδες μελών" και ποιός είναι ο λόγος ύπαρξής τους (για εμένα προσωπικά δεν έχουν λόγο ύπαρξης)

Forum God
Forum God

Περιοχή : stonecity
Αριθμός μηνυμάτων : 10213
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόταση περί μη ενεργών μελών χωρίς καθόλου συμμετοχή   28/12/2011, 18:13

αν και δεν είμαι μέλος σε καμιά ομάδα οφείλω να πω ότι έχουν τον χαβαλέ τους. δίνουν ζωή στο φόρουμ. δεν είμαι κατά τους.

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόταση περί μη ενεργών μελών χωρίς καθόλου συμμετοχή   29/12/2011, 02:07

Οπως και να εχει η δημοσκοπηση εχει ληξει και γενικως το θεμα εχει ληξει εξαρχης! Οπότε το παρον θεμα κλειδωνεται! ΕΤσι κι αλλιοως, για αλλες προτασεις και συναφη, υπαρχει παντοτε το αντιστοιχο section "Προτασεις-Παραπονα"!

Πρόταση περί μη ενεργών μελών χωρίς καθόλου συμμετοχή
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Περί του φόρουμ :: Κανόνες, Ανακοινώσεις, Απορίες-
Μετάβαση σε: