ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki Χθες στις 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki Χθες στις 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Σε χρειαζομαι...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Σε χρειαζομαι...   16/12/2011, 17:45

Ολη αυτή η συζήτηση με τον newincome για την απιστια μου εφερε στο μυαλο την πρώτη κερατού στην Νότιο Ελλάδα.
Έχω μια φίλη που έχει μια σχέση τα τελευταία 3 χρόνια. Πριν απο ενάμιση χρόνο έμαθε τυχαία πως ο σύντροφος της είχε παράλληλη σχέση περίπου ένα χρόνο με μια άλλη κοπέλα με την οποία και στον παρελθόν είχαν υπάρξει μαζί.
Όταν το μαθε σοκαρίστηκε όπως ήταν λογικό. Χώρισε.
Ο "φίλος" της την παρακαλούσε της εξηγούσε ότι κατάλαβε το λάθος του και τα κλασσικά ψέμματα που λέμε για να λάβουμε συγχωροχάρτι.
Μετά απο δυο βδομάδες τον συγχώρεσε. Με την κολλητή μου μείναμε παγοκολώνες όταν μάθαμε για την απιστία του. Η έκπληξη μας ήταν μεγαλύτερη όταν μάθαμε ότι τον συγχώρεσε.
Μας είπε ότι πόνεσε πάρα πολύ, ότι έκλαψε αλλά δεν μπορεί να τον χωρίσει.
Τον χρειάζεται...
...γιατί δεν μπορεί να μείνει μόνη της
...γιατί τον γνώρισαν οι δικοί της και τι θα πουν μετα
...γιατί θέλει να χει κάποιον δίπλα της για να νοιώθει δυνατή
...γιατί ποιος θα την πάρει έτσι όπως είναι
...γιατί είναι μαζί καιρό
...γιατί είναι άντρας και τα κάνουν αυτά
και πολλά ακόμα παραμύθια διαβάζει στην πληγωμένη της αξιοπρέπεια
Όσο και αν δεν την κατάλαβα διαπίστωσα ότι πολλές γυναίκες και άντρες μένουν για όλα αυτά τα "γιατι"
Όλοι λένε το "σε χρειάζομαι" σαν κάλυψη του "ειμαι ανασφαλής"
Εχετε γνωρίσει τέτοια άτομα?
Είστε μήπως και σεις ένα απ' αυτά?
Για ποιους άλλους λόγους εξαρτώνται κάποιοι ανθρωποι απ' αυτούς που τους κάνουν δυστυχισμένους?
Ποια είναι η γνώμη σας...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
newincome
Forum Master
Forum Master

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : salonica
Αριθμός μηνυμάτων : 1540
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε χρειαζομαι...   16/12/2011, 19:07

Εφόσον αφορμή για αυτό το θέμα ήταν η συζήτηση μας θα κάνω την αρχή.
Κάθε άνθρωπος έχει τα όρια του μόλις τα ξεπεράσει όλα αλλάζουν και μάλλον τα πράγματα γίνονται πιο ξεκάθαρα ως προς το τι θέλει .
Μέτα από χρόνια σχέσης και καθημερινής τριβής δεν είναι εύκολο να πεις αντίο και για κάποιους είναι τόσο δύσκολο που ακόμα και υπό τέτοιες συνθήκες δεν μπορούν να δουν καθαρά τα πράγματα. Όλοι μας φοβόμαστε την μοναξιά κάποιοι περισσότερο κάποιοι λιγότερο.Άλλοι περνάμε όλη μας την ζωή με την ελπίδα ότι θα αλλάξει.
Άλλοι ότι μπορεί κάποια στιγμή να φανεί αυτός\η που ψάχνουμε και άλλοι είμαστε τυχεροί και έτοιμοι όταν έρθει αυτό που ψάχνουμε το κρατάμε μην μας φύγει.
Νομίζω ότι δεν μπορώ να απαντήσω με σιγουριά γιατί κάποιος
αντιδρά με αυτόν τον τρόπο σε μια τέτοια κατάσταση.
Μάλλον από φόβο για το αν θα μπορεί να είναι ξανά
αυτός ο άνθρωπος που ήταν πριν κάνει αυτή την σχέση.
Και το άγνωστο τι θα γίνει τώρα που είμαι μόνος;

celestial
Forum God
Forum God

Περιοχή : stonecity
Αριθμός μηνυμάτων : 10213
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε χρειαζομαι...   16/12/2011, 19:21

εγώ σκρατσ έχω άτομο στο στενό μου φιλικό κύκλο που έμαθε κάποια στιγμή ότι ο σύντροφός της την κεράτωσε. άκουγε φήμες γι αυτόν επειδή δούλευαν στην ίδια επιχείρηση αλλά τπτ. τον ειχε δει και να φλερτάρει αλλά τίποτα. της τα είχαμε πει και εμείς αλλά τπτ. όταν το έμαθε και ήταν σίγουρο έλεγε ότι δεν θα ξαναγυρίσει. μάλιστα το καθίκι προσπαθούσε να τα μπαλώσει γιατί έχει μπλα μπλα και επίσης γνωρίζει πολύ καλά τα κουμπιά της. τεσπα. μετά από καιρό τα ξαναβρήκαν.

οι λόγοι ήταν οι εξής: ήταν ο πρώτος της.ήταν η πρώτη της σοβαρή σχέση. ό,τι είχε ζήσει, το είχε ζήσει μαζί του. αν τον έβγαζε από την ζωή της, θα ήταν κατά κάποιο τρόπο σαν να ξερίζωνε, ίσως, το μεγαλύτερο κεφάλαιο της ζωής της. αυτό είναι το πιο δύσκολο κομμάτι κατ' εμέ όταν χωρίζεις. έχεις συνδέσει τη ζωή σου με έναν άνθρωπο, έχεις τόσες στιγμές μαζί του, έχει διαμορφωθεί μία ρουτίνα.. και ξαφνικά ανεξάρτητα από τον λόγο αυτό πρέπει να τερματιστεί. λίγοι άνθρωποι έχουν τα αρχίδια να αλλάξουν τη ζωή τους επειδή φοβούνται το άγνωστο. φοβούνται ότι δεν θα ξαναβρούν άλλο να τους αγαπήσει, έστω και έτσι,, λίγοι σέβονται αρκετά τον εαυτό τους για να κάνουν αυτό το βήμα. και η συγκεκριμένη κοπέλα για την οποία μιλάω, όπως σου είπα τα σημάδια τα έβλεπε και την είχαμε προειδοποιήσει όλοι. στην πραγματικότητα, εθελοτυφλούσε. και όταν η πραγματικότητα για πρώτη φορά της έδωσε την ευκαιρία να απελευθερωθεί από αυτόν, εκείνη ξαναγύρισε για τους παραπάνω καθώς και πολλούς άλλους λόγους που αν αρχίσω να τους γράφω θα ξημερώσω. και όλα αυτά μόνο και μόνο επειδή τη νίκησε η ανασφάλεια της. μία κοπέλα 24αρων ετών σαν τα κρύα τα νερά, με σταθερή δουλειά και και και.. τα πάντα της. σε όλα έδειχνε ότι ήταν δυναμική και έκανε το καλύτερο δυνατό για να κάνει τη ζωή της καλύτερη. και τελικά, στον ερωτικό τομέα φάνηκε το πόσο αδύναμη ήταν να σεβαστεί τον ίδιο της τον εαυτό, την αξιοπρέπεια της..

ελπίζω ποτέ.. μα ποτέ να μην φτάσω σε αυτό το σημείο. να είμαι τόσο αδύναμος και συγκαταβατικός. δεν θέλω ποτέ να φτάσω στο σημείο να ξέρω τι θέλω και να κάνω εκπτώσεις σε αυτά που παίρνω μόνο και μόνο επειδή θα φοβάμαι ότι δεν θα βρω κάτι καλύτερο. θέλω να αγαπήσω και να αγαπηθώ με όλη τη σημασία της λέξης. να είμαι ερωτευμένος μέχρι τα βαθιά γεράματα με τον άνθρωπο που θα επιλέξω να έχω στο πλευρό μου, αν αυτός ο άνθρωπος έρθει κάποια στιγμή. να ξυπνάω δίπλα του και να νιώθω κάθε φορά ευτυχισμένος και όχι να λέω.. άλλη μία μέρα σαν όλες τις άλλες, και να ξέρω βαθιά μέσα μου ότι δεν είμαι ικανοποιημένος με αυτό που έχω και τη ζωή μου γενικότερα. για να μπορέσει βέβαια, κάποιος να το βρει αυτό και να το διαφυλάξει πρέπει πρώτα να ξέρει τον εαυτό του και τι θέλει και να τον αγαπάει για να μπορέσει να αγαπήσει και ό, τι τον περιβάλλει.. τεσπα, αυτό είναι μια άλλη κουβέντα! ο μεγαλύτερος μου φόβος πάντως είναι μην μεγαλώσω και γίνω σαν κάτι δυστυχισμένα ζευγάρια που έχω στον οικογενειακό και φιλικό μου κύκλο. ξέρω ότι θα αλλάξουν οι απόψεις μου μεγαλώνοντας.. απλά ελπίζω ότι θα σέβομαι τον εαυτό μου μέχρι να ψοφήσω..

Forum God

Περιοχή : Θεσσαλονικάρααααααααααα~~ :3
Αριθμός μηνυμάτων : 3440

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε χρειαζομαι...   16/12/2011, 21:08

που σου ρε, δεν εχω χρονο να απαντησω. Τ_Τ

κυριως λογος ειναι η συνηθεια πιστευω. και υποσυνειδητα ισως το οτι δεν θες να βαλεις ενα τελος σε κατι που για σενα ηταν καλο. επισης ειναι κ το denial "δε θελω να πιστεψω οτι αυτος ο ανθρωπος με προδωσε."

θα προσπαθησω να μπω για να γραψω πιο αναλυτικα :< τωρα δεν προλαβαινω~

And I don't believe in anything that makes you wanna save me."
Panos_thess
Forum God
Forum God

Περιοχή : Θεσσαλονικάρααααααααααα~~ :3
Αριθμός μηνυμάτων : 3440

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε χρειαζομαι...   17/12/2011, 19:05

και που λετε, οι λογοι για να συνεχισεις να εισαι με καποιον που σε κερατωσε:

συνηθεια. Η συνηθεια ειναι κακο πραγμα. νομιζεις οτι εχεις αναγκη καποιον, οτι εχεις περισσοτερα συναισθηματα απ'οτι πραγματικα εχεις, αλλα ολο αυτο ειναι λογω του μεγαλου χρονικου διαστηματος που εχεις περασει με αυτον τον καποιον, με αποτελεσμα να συνηθισεις την παρουσια του. και αρα να σου ειναι πιο δυσκολο να τον τζασεις. και ποιος βγαινει τωρα στα γεραματα στην αγορα παλι. καλα ειμαι στην σχεσουλα μου.

κοινως, δεν μου αρεσει η αλλαγη κ αρα μενω στις ιδιες καταστασεις παρολο που μαλλον κακο μου κανουν.

αρνηση. Αλλη μια χαζομαρα που εχουν πααρα πολλοι ανθρωποι, οταν εναποθετουν την εμπιστοσυνη τους σε καποιον και εκεινος την παταει σαν να σκουπιζει τα παπουτσια του σε χαλακι. Δεν θελω να το πιστεψω, μου ειναι δυσκολο να το καταπιω οτι το εκανε ΑΥΤΟΣ σε ΕΜΕΝΑ. και αρα τον δικαιολογεις, γιατι ισως να εφταιγες κ εσυ καπως, γιατι τον αγαπας και σιγουρα τοσο καιρο που ειστε μαζι σε αγαπαει, γιατι δεν θες να δεχτεις οτι πιαστηκες κοροιδο τελος παντων..

Κοινως, εμενα ο Πετρος με αγαπαει, μια φορα μονο με κερατωσε κ αποκλειεται να το ξανακανει.

τελευταιος και πιο σπανιος, αγαπας τον αλλο και βλεπεις οτι μετανιωσε(φυσικα ποτε δεν ξες αν μετανιωσε στ'αληθεια), και στην τελικη, μπορει να σε πληγωσε αλλα τον συγχωρεις κ πιστευεις οτι ολα θα πανε καλα. και ισως πανε.

κοινως, ρισκαρεις και μπορει να πληγωθεις ξανα και χειροτερα. καλη τυχη παντως ^_^

γενικα ειναι δυσκολο να μενεις με καποιον αν σε κερατωσει πιστευω. η εμπιστοσυνη διαλυεται, και ειναι δυσκολο να διορθωθει. ισως λιγες φορες να αξιζει. αλλα τις περισσοτερες οχι. ουδεις αναντικαταστατος.

And I don't believe in anything that makes you wanna save me."
celestial
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε χρειαζομαι...   17/12/2011, 20:05

το λέει και η πωλίνα άλλωστε..

Forum God

Περιοχή : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 4423
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε χρειαζομαι...   18/12/2011, 10:14

Εγώ νομίζω ότι ανήκω στην κατηγορία ανθρώπων που χρειάζεται ανθρώπους να τον αγαπάνε είτε είναι ερωτικός σύντροφος, είτε φίλοι. Μ'αρέσει να επικοινωνώ , θέλω και την ιδιωτικότητα μου, αλλά θέλω και την επικοινωνία.

Τώρα όσον αφορά το πόσο θα θυσίαζα την αξιοπρέπεια μου για μια σχέση, στο παρελθόν το έχω κάνει με έναν αυτό σε μεγάλο βαθμό. Πλέον δεν νομίζω να το έκανα τόσο εύκολα, αλλά καμμιά φορά φοβάμαι μήπως στο όνομα της αξιοπρέπειας, δεν τολμώ να ρίξω λίγο τον εγωισμό μου, και να συγχωρήσω και να προσπαθήσω. Πάντως όχι να παρατήσω τα πάντα στη ζωή μου, όσα έχω χτίσει, για ένα γκόμενο, δεν νομίζω.

Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε χρειαζομαι...   18/12/2011, 12:46

η αξιοπρέπεια μπορεί αν γίνει φονικό όπλο στις ανθρώπινες σχέσεις.. αν κάποιος την έχει σε υπέρμετρο βαθμό μπορεί να του κοστίζει πολλές όμορφες στιγμές και ευκαιρίες..

Σε χρειαζομαι...
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: