ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki Χθες στις 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki Χθες στις 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Καλησπέρα σε όλους!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
just feel
Forum Baby
Forum Baby

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : Αθηνα
Αριθμός μηνυμάτων : 40
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Καλησπέρα σε όλους!   4/5/2011, 23:52

Διαβαζω καιρο το φορουμ σας και σημερα αποφασισα να γραψω και την δικη μου ιστορια!
Ειμαι εδω και 3,5 χρονια καψουρης/ερωτευμενος με εναν straight(πιθανον) kαι ο καθημερινος πονος που εχω δυστυχως δεν λεει να φυγει.
Τωρα ειμαι 19 χρονων,οταν αρχισε ολο αυτο ημουν 16 και εκεινος 15.
Καναμε παρεα σχεδον κολλητοι,θυμαμαι με ειχε συμπαθησει επειδη τον εκανα να γελαει και ετσι δεθηκαμε.
Εγω τον αγαπησα μια μερα δεν θυμαμαι ισως δεν το ειχα καταλαβει..εβλεπα απο το σπιτι μου ποτε θα φυγει το πρωι για να παμε μαζι σχολειο,ειμαι απο νησι οποτε ξερετε ολοι ειναι διπλα στον αλλον.
Ξαφνικα εκεινος αρχισε να με αγκαλιαζει,να με φιλαει στο μαγουλο,να παιζουμε ''αρχιδοπολεμο'' ετσι το λεγαμε καταλαβαινετε χαχαχ πολυ συχνα γινοταν αυτο και οπως καταλαβαινετε ερωτευομουν ολο και πιο πολυ.Αλλα απο την αλλη ηταν το κλασσικο αγορι με τον παναθηναικο και τις μηχανες.Καλο παιδι ομως γλυκο δεν βριζει κτλ.
Απο την αλλη μου εβαζε στο αυτι τραγουδια οπως ''σαγαπαω μα δεν εχω μιλια να στο πω'' και γενικα τα πρωτα 2 χρονια ηταν ενα up and down.Ωσπου ερχεται η μερα που λογικευω και λεω δεν γινεται αλλο εγω το βλεπω ετσι δεν ειναι gay δεν θα γινει ποτε και αποφασιζω να φυγω απο την παρεα.Απο εκει περα δεν μιλαμε....αλλα παντα με κοιταζε.
Μολις εφυγα βεβαια εκεινος μου μιλαγε στις αρχες αλλα μετα ο εγωισμος μου δεν με αφηνει να του απανταω και ηθελα να τον κανω να πονεσει και δεν του μιλαγα και παντα εδειχνα οτι περναω μια χαρα,εβγαζα φημες οτι εχω σχεση με κοπελες..επιτηδες ουσιαστικα για να τον κανω να με προσεξει κτλ.Εκεινος τιποτα αλλα παντα να με κοιταει...
Ωσπου μετα απο καιρο γινομουν καθε σαββατο τυφλα και εκανα οτι δεν ειμαι καλα και παντα ερχοταν να με πιασει να μου πει αν ειμαι καλα να με πανε σπιτι κτλ.Τις επομενες μερες βεβαια τιποτα σαν μην με ξερει...και αρχισε αυτο το σκηνικο να γινομαι τυφλα για να με προσεχει.Τελος παντων φετος εγω επρεπε να φυγω να πω Αθηνα επειδη ειμαι φοιτητης,εκλαψα την πρωτη μερα που εφυγα και λεω δεν πειραζει θα ειναι για καλο μου..και οντως ετσι ηταν εφυγα απο τον σεπτεμβριο και ξαναπηγα στο νησι μου τωρα το πασχα κσι ενιωθα πολυ καλα
Ωσπου τον ξαναβλεπω και μου ξαναφουντωνει ολο αυτο,δεν μου μιλησε ακομα ομως..ουτε εγω βεβαια αλλα πηγα και να τον χαιδεψα στο κεφαλι,του ζηταγα τσιγαρα και το κλασσικο εγινα τυφλα..καθε μερα σχεδον το ιδιο πραγμα.
Την παρασκευη ομως του πασχα ηρθε και εκατσε στις θεσεις μας εκει που ηταν η παρεα μου και τα πινανε..αλλα ενιωθα οτι αλλαξαν οι ρολοι,δλδ εγω πηγαινα να τον αγκαλιασω,εγω να του μιλησω κτλ.Την τελευταια μου μερα στο νησι δεν μιλησαμε και εκεινο το ξενυχτι πηρα 5 χαπια και τα ηπια με ουισκι τελικα δεν εγινε τιποτα...
και τωρα γυρισα Αθηνα και ειμαι παλι χαλια..τι να κανω?

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Saturn
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 1169

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα σε όλους!   5/5/2011, 00:03

Καλώς το. Θα γνωρίσεις αρκετό κόσμο εδώ στην αθήνα , θα κάνεις καινούριες παρεές, μην κολάς με το παρελθόν.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα σε όλους!   5/5/2011, 00:04

Θα ξεκινησω με μια ανακοινωση για σενα.
Ενηλικιώθηκες. Έγινες 19.
Ήρθε η ώρα να αποβάλλει τον χαρακτήρα του έφηβου με τις εκρήξεις του και να προχωρήσεις.
Οι αντιδράσεις σου δείχνουν πληρη συναισθηματική ανωριμότητα και φοβο. Το οτι ερωτεύτηκες δεν είναι κακο. Αντιθέτως. Ο τρόπος που το χειρίζεσαι είναι λάθος. Δε μπορείς να συνεχίσεις με ματιές, χάπια και πιώματα. Πρεπει με μεγαλυτερη σοβαρότητα να το αντιμετωπίσεις. Μπορείς να του μιλήσεις απ' εξω και γενικά, ωστε να ανακουφιστείς και συ ως ένα σημείο. Ή να δεις τι σχέση μπορεις να εχεις μαζί του και αν αυτο θα σε ικανοποιήσει.
Το να του κάνεις νάζια και να μην του μιλάς ξαφνικά ή να παίζετε με ματιές δε θα οδηγήσει κάπου.
Ίσως πρέπει να το πάρεις το πράγμα στα σοβαρά εαν θες να ηρεμήσεις απ' αυτό.
Καλως ήρθες
just feel
Forum Baby
Forum Baby

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα σε όλους!   5/5/2011, 00:12

Το ξερα οτι γενικα φερθηκα πολυ ανωριμα..τωρα το καταλαβαινω.Γι αυτο και εγω τωρα προσπαθω να τον ξανακερδισω καπως..
Δεν θα το καταφερω να του πω,το ξερω..ισως επειδη οπως σου ειπα αν του το πω δεν θα με νοιαζει αν θα γινω ρομπα μπροστα του αλλα γενικα θα μαθευτει παντου μπορει ακομα και στους γονεις μου και δεν το θελω.Οπως σας ειπα ειμαι απο νησι ολοι ξερουν ολους...
Το να προχωρησω δυστυχως δεν ειναι ευκολο..οταν σκεφτεσαι εναν ανθρωπο απο το πρωι μεχρι το βραδυ.
Νιωθω οτι βρισκομαι σε καταθλιψη και γενικα η ζωη δεν μου εχει φερθει ωραια..δεν ξερω

Καλως σας βρηκα και ευχαριστω που απαντησατε
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα σε όλους!   5/5/2011, 00:15

Ο ερωτας εχει καποια σταδια
Και παντα μεσα σε αυτα ειναι και ο πονος
Οποτε ειναι λογικο ειναι να νοιωθεις ετσι
Χρειάζεσαι να σκεφτεις ποια κινηση θα σε κανε να νοιωσεις καλυτερα
Η αληθεια, η απομακρυνση; μονο εσυ ξερεις
Toruk
Forum God
Forum God

Αριθμός μηνυμάτων : 4688
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα σε όλους!   5/5/2011, 00:16

Καλωσήλθες!
Καταρχάς χαλάρωσε. Μην ανησυχείς. Δεν είσαι ούτε ο πρώτος, ούτε ο τελευταίος που αισθάνεται έτσι. Λίγο πολύ όλοι έχουν περάσει ανάλογα περιστατικά. Συμπεριλαμβάνω και τον εαυτό μου.
Επειδή είμαι κι εγώ από νησί, σου προτείνω τώρα που ήρθες Αθήνα να αφήσεις πίσω τα γεγονότα αυτά. Γνώρισε νέο κόσμο, βγες, πέρνα καλά, απέκτησε εμπειρίες. Έλα και στις συναντήσεις μας να γνωρίσεις και "άτομα του κύκλου μας" (τραγική έκφραση I know αλλά αυτή μου ήρθε!) και θα δεις πόσο πιο ωραία θα είναι όλα!!
Απλά ηρέμησε και μη βλέπεις τα πράγματα απαισιόδοξα. Μικρός είσαι ακόμα, όλη η ζωή μπροστά σου είναι, θα γνωρίσεις κάποιον και θα τον ξεχάσεις τον άλλο!

Forum Baby
Forum Baby

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα σε όλους!   5/5/2011, 00:19

Το κακο ειναι οτι τωρα ειμαστε σε ενα σταδιο που μπορει να πουμε ενα γεια στον αλλον αν βρεθουμε.Ηταν ενα βημα και αυτο απο το τιποτα..που παρισταναμε τους ξενους.
Τωρα δυστυχως εφυγα...και αν ηταν να του το πω θα ηταν μπροστα του.
Ισως θα κανω κι αλλο υπομονη,ας πονασω κι αλλο..3,5 χρονια ειμαι ετσι ποσο ακομα?θα περασει ο καιρος..

just feel
Forum Baby
Forum Baby

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα σε όλους!   5/5/2011, 00:25

Toruk έγραψε:
Καλωσήλθες!
Καταρχάς χαλάρωσε. Μην ανησυχείς. Δεν είσαι ούτε ο πρώτος, ούτε ο τελευταίος που αισθάνεται έτσι. Λίγο πολύ όλοι έχουν περάσει ανάλογα περιστατικά. Συμπεριλαμβάνω και τον εαυτό μου.
Επειδή είμαι κι εγώ από νησί, σου προτείνω τώρα που ήρθες Αθήνα να αφήσεις πίσω τα γεγονότα αυτά. Γνώρισε νέο κόσμο, βγες, πέρνα καλά, απέκτησε εμπειρίες. Έλα και στις συναντήσεις μας να γνωρίσεις και "άτομα του κύκλου μας" (τραγική έκφραση I know αλλά αυτή μου ήρθε!) και θα δεις πόσο πιο ωραία θα είναι όλα!!
Απλά ηρέμησε και μη βλέπεις τα πράγματα απαισιόδοξα. Μικρός είσαι ακόμα, όλη η ζωή μπροστά σου είναι, θα γνωρίσεις κάποιον και θα τον ξεχάσεις τον άλλο!

Xaρηκα!

Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι παντα θα υπαρχει συγκριση..και νιωθω οτι δεν ξαναζησω κατι τοσο δυνατο.
Και μονο που μπαινω σε αυτη τη σκεψη...δεν θελω να κανω κατι με αλλον.Δεν εχω ακομα σεξ και γενικα ειμαι ρομαντικος σαν τυπος στις σχεσεις..δεν κανω πραγματα που δεν νιωθω.Αυτο ειναι το προβλημα ενω θελω να φυγω και να ξεχαστω δεν θελω να μου σταματησει αυτο το συναισθημα που εχω..δεν ξερω πως να το περιγραψω.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα σε όλους!   5/5/2011, 00:26

Αααααχ δεν έχεις ιδέα πόσο σε νιώθω. Πρόσεξε μη σου γίνει μόνιμο/χρόνιο κόλλημα.Το ότι είναι πωρωμένος με τον Παναθηναϊκό και τις μηχανές για μένα δεν λέει κάτι ( πίστεψέ με έχω λόγο που στο λέω ) όμως θα σε συμβούλευα να θεωρήσεις δεδομένο ότι είναι str8 και να βγάλεις από το μυαλό σου τις όποιες ελπίδες.Όταν θέλουμε πολύ κάποιον μπαίνουμε στο τρυπάκι να ερμηνεύουμε τα πράγματα όπως θα θέλαμε να είναι.Αγκιστρωνόμαστε από κινήσεις,λόγια και συμπεριφορές του άλλου που δήθεν δείχνουν ότι είναι κρυφός gay για να διατηρούμε ακέραια την ελπίδα.Βγες από αυτό το τρυπάκι και άφησε πίσω τα αισθήματά σου γι' αυτόν τον άνθρωπο.Ξέρω ότι είναι δύσκολο αλλά να έχεις στο μυαλό σου ότι δεν θα είναι ο μοναδικός άνθρωπος που θα ερωτευτείς στη ζωή σου.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα σε όλους!   5/5/2011, 00:32

TrustOne έγραψε:
Αααααχ δεν έχεις ιδέα πόσο σε νιώθω. Πρόσεξε μη σου γίνει μόνιμο/χρόνιο κόλλημα.Το ότι είναι πωρωμένος με τον Παναθηναϊκό και τις μηχανές για μένα δεν λέει κάτι ( πίστεψέ με έχω λόγο που στο λέω ) όμως θα σε συμβούλευα να θεωρήσεις δεδομένο ότι είναι str8 και να βγάλεις από το μυαλό σου τις όποιες ελπίδες.Όταν θέλουμε πολύ κάποιον μπαίνουμε στο τρυπάκι να ερμηνεύουμε τα πράγματα όπως θα θέλαμε να είναι.Αγκιστρωνόμαστε από κινήσεις,λόγια και συμπεριφορές του άλλου που δήθεν δείχνουν ότι είναι κρυφός gay για να διατηρούμε ακέραια την ελπίδα.Βγες από αυτό το τρυπάκι και άφησε πίσω τα αισθήματά σου γι' αυτόν τον άνθρωπο.Ξέρω ότι είναι δύσκολο αλλά να έχεις στο μυαλό σου ότι δεν θα είναι ο μοναδικός άνθρωπος που θα ερωτευτείς στη ζωή σου.
Εσυ ειδικα μην μιλας!Δεν εισαι για συμβουλες. Στα ΚΑΠΙ θα καταληξει το παιδι και ακομα θα προσπαθησει να το ξεπερασει
just feel
Forum Baby
Forum Baby

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα σε όλους!   5/5/2011, 00:33

TrustOne έγραψε:

Μακαρι να γινουν ετσι τα πραγματα,μακαρι να αλλαξει αυτο..!
Ας κανω ακομα υπομονη,ο χρονος θεραπευει..ας πονεσω λιγο ακομα

Saturn
Forum Master
Forum Master

Αριθμός μηνυμάτων : 1169

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα σε όλους!   5/5/2011, 00:36

TrustOne έγραψε:

Κρέμομαι απ τα χείλη σου! εεεε τα λόγια σου! Προχώρα παρακάτω όπως είπα και πριν... Έχεις και την απόσταση του νησιού και έχετε αποστασιωποιηθεί και και και και... θα βρεις τον έρωτα καποια στιγμή και θα έχει και ανταπόκριση...
EndOfGreen
Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

Περιοχή : Καπου θα αυτοπροσδιοριζομαι και εγω
Αριθμός μηνυμάτων : 532

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα σε όλους!   5/5/2011, 01:06

Εχω βρεθει στη θεση σου...μου αρεσε ενας συμμαθητης μου ο οποιος εδειχνε καρα στρ8 αλλα εκανε πολλα πραγματα (δεν ειναι της παρουσης) που με εκαναν να νιωσω πολλα πραγματα για αυτον.
Βεβαια αυτα δεν συγκρινονται με τις δικες σας στιγμες,παρολα αυτα βρηκα το θαρρος (μετα απο 3 χρονια...) να του το πω. Πραγματικα δεν αντεχα αλλο. Δεν γινοταν να ζησω με σκεψεις για το "τι θα γινοταν αν " ,"και αν ειναι?"κλπ. Ή θα καθομουν αλλα τοσα χρονια να σκεφτομουν τι θα γινοταν ή θα το ελεγα και θα "ξεμπερδευα". Αποφασισα να το πω φυσικα. Δυστυχως δεν πηγε καλα αλλα τουλαχιστον τωρα (εδω και 2 χρονια βασικα) το εχω ξεπερασει (βεβαια δεν τον εχω δει απο τοτε αλλα whatever...).
Σκεψου οτι ηταν ενας συμμαθητης μου που εκανε παρεα με παρα πολλους φιλους μου,πηγαινε στο ιδιο φροντιστηριο με μενα και σημαντικοτερον...κανεις δεν ηξερε για μενα τοτε.
Γνωμη μου ειναι πως πρεπει να του το πεις και ή θα πανε ολα καλα (που το ευχομαι) ή οχι...ακομα και ετσι ομως θα μπεις σε μια διαδικασια να τον ξεπερασεις πολυ πιο ευκολα.
Απ'ότι λες ειστε/ησασταν φιλοι, οποτε ακομα και αν δεν νιωθει το ιδιο δεν νομιζω να πει κατι σε κανεναν...
Με λιγα λογια το διλλημα σου ειναι το εξης:
α)Δεν το λες, δεν το ξεπερνας και μαυριζει (οπως φαινεται) η ψυχη σου ή
β) Το λες και ξεκαθαριζει το θεμα
Μαλιστα στην β' περιπτωση εχεις 50% πιθανοτητες να ζησεις ευτυχισμενος

Αυτη ηταν η γνωμη μου,απο προσωπικη εμπειρια...τωρα εσυ ζυγισε καθε ενδεχομενο και πραξε αναλογως
Καλη τυχη

Χρυσο-Κουφετο-motion.forumotion.net
Levia8an
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Downtown
Αριθμός μηνυμάτων : 2222

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα σε όλους!   5/5/2011, 01:18

Φίλε, είσαι στην ΚΑΛΥΤΕΡΗ σου φάση, όμως. Πίστεψέ με. Ξεκόλλα και ζήσε!

Αν δεν άξιζε, δε φταις εσύ, ούτε αυτός. 'Ετσι ήταν να γίνει.

Και αυτά που είναι στο μέλλον να γίνουν είναι τα καλύτερα. Οπότε...

Άσε που αν δε σε λένε Άννα, δεν αξίζει το πιώμα και το χαπάκωμα...

Φιλί.

Anakin
Forum God
Forum God

Περιοχή : Στην 28η διάσταση
Αριθμός μηνυμάτων : 8383
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα σε όλους!   5/5/2011, 01:26

Παιδιά, μόνο εγώ πιστεύω ότι μπορεί αυτή η ιστορία να καταλήξει σε αίσιο τέλος;

Προσωπικά, το να είναι Παναθηναϊκός και να του αρέσουν οι μηχανές (έχω τρέλα με τις μηχανές κι είμαι Παναθηναϊκός) δεν πάει να πει κάτι. Αλλά μου κάνει εντύπωση που σε αγκάλιαζε κι σου έδινε φιλάκια στο μάγουλο. Εγώ πιστεύω πως μπορεί να είναι γκέι (κάποια πιθανότητα υπάρχει σίγουρα).

Πάντως σε κατανοώ απόλυτα, υπήρξα κι εγώ στη θέση σου, 6 χρόνια δυστυχώς.

Στην θέση σου θα του το έλεγα εμμέσως, από κοντά κι θα του εξηγούσα γιατί τον άφησα πριν 1.5 χρονο, τι αισθάνομαι κι από δω κι πέρα ας κριθούν τα πράγματα. Μπορείς να του πεις με στυλ "Θέλω να μιλήσουμε σοβαρά, απλά θέλω να μου υποσχεθείς πως δεν θα πεις τίποτα σε κανέναν". Εγώ πιστεύω πως είναι κι αυτός gay σύμφωνα με τα λεγόμενα σου κι θα είναι ΥΠΕΡΟΧΟ αν τα βρείτε

Αλλά αν δεν θέλεις πια, τότε μπορείς να προχωρήσεις με νέες γνωριμίες, εξάλλου στην Αθήνα βρίσκεσαι κι σε πολύ καλή ηλικία. Μπορείς να γνωριστείς με άτομα από εδώ κι μπορεί να σου κάνει κάποιος το "κλικ"! Ξέρω, εγώ μπήκα για παρέα μόνο αλλά μου έκαναν το κλικ 2 άτομα Κι πιστεύω πως όλο κι θα σου αρέσει κάποιος, υπάρχουν για όλα τα γούστα! Οπ, νιώθω το προξένητρο_mode να εισβάλλει στο σώμα μου, καλύτερα να πατήσω "Αποστολή" τώρα!

Forum God

Περιοχή : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 4423
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα σε όλους!   5/5/2011, 01:29

@Just feel : αχ μωρέεε κουράγιο, δύσκολο αλλά θα προχωρήσεις......
κάτι σημαντικό....ο αρχιδοπόλεμος πως παίζεται?

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα σε όλους!   5/5/2011, 05:20

Συμφωνω κι εγω με το Σκρατς. Φερθηκες λαθος. Οχι σχετικα με να τον κερδισεις αλλα γενικως. Ο,τι και να συμβαινει το να θες να τιμωρησεις καποιον επειδη δεν ξερεις αν μπορει/θελει να ειναι μαζι σου, χωρις ομως να κανει κατι και απο την αλλη να χαλας την υγεια σου και να πινεις (εχω μεθυσει και ξερω οτι η μεθη ειναι η απολυτη εξαθλιωση) δε δειχνει μονο ανωριμοτητα αλλα και ανασφαλειες πολλες και μια προσπαθεια γενικως να καλυψεις μερικα πραγματα μεσα σου και να ανακαλυψεις τον εαυτο σου. Ομως ειναι κατανοητες οι πραξεις σου, μιας και ησουν ερωτευμενος χωρις ανταποκριση, για πρωτη φορα και σε μικρη ηλικια. Η ουσια ειναι να βλεπεις τωρα τι εκανες τοτε και να μην τα επαναλαβεις. Η ουσια των μαυρων στιγμων ειναι στα μαθηματα που δινει.

Τωρα το να προσπαθεις να τον ξανακερδισεις, σορρυ αλλα για ποιο λογο? Τον ειχες ξεπερασει, ειχες καιρο να τον δεις, ενιωθες καλυτερα. Τελεια. Περασες το δυσκολο σταδιο, γιατι να τα παρεις απο την αρχη? Αυτο που ενιωσες δεν ηταν τοσο πιστευω αναζωπυρωση, οσο νοσταλγια των αισθηματων που ενιωθες γενικα και που δε νιωθεις τωρα. Αναζωπυρωθηκε δηλαδη το συναισθημα ως αναμνηση και ως κατι που σου λειπει να ξανανιωσεις γενικως και οχι ειδικως για αυτο το προσωπο. Καλο θα ναι να το ψαξεις καλα αυτο μεσα σου για να εισαι σιγουρος για ο,τι κανεις.

Τελος, αυτο που λενε πως μερικα πραγματα οταν σπασουν δεν ξανακολλανε, ισχυει. Ειχατε μια ορισμενη σχεση μεταξυ σας που επαψε να υπαρχει. Το να προσπαθησεις να να διαγραψεις οσα συνεβησαν στο διαταυτα, χωρις να εγινε κατι αρνητικα δυσαρεστο προς καποιον απο τους δυο, ειναι και εξαιρετικα δυσκολο και ενδεχομενως ματαιο. Οποτε καλυτερα εκμεταλλευσου το οτι εισαι φοιτητης σε μεγαλη πολη και αρπαξε την ευκαιρια να γνωρισεις τον επομενο ερωτα της ζωης σου. Αν ακομα εχεις τα ματια σου γυρισμενα στον αλλον, κανε τοτε καποια υπομονη και παρε το χρονο που σου χρειαζεται για να εισαι καλα. Αν ομως σκοπευεις να ξαναεμπλακεις με το αλλο το παιδι, πρεπει πρωτα να εισαι σιγουρος για που ξαναμπαινεις και να αξιζει το αποτελεσμα. Και οχι το αποτελεσμα μονο που θα μπορουσε ισως να ειχε, αλλα να ειναι το επιθυμητο και ως ενα βαθμο ρεαλιστικο!

Anyway, καλως ορισες στο φορουμ κι απο μενα. Καλό ποσταρισμα και καλη παραμονη! Θα βρεις αρκετα ενδιαφεροντα θεματα και εμπειριες παιδιων που ισως σε εκφρασουν σε καποιο βαθμο!
Cio
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Άκρως Απόρρητο!
Αριθμός μηνυμάτων : 2956
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα σε όλους!   5/5/2011, 10:20

Ρε Άνακιν, μην το μπερδεύεις και άλλο το παιδί. Ακόμα και αν είναι γκέι, που το θεωρώ και εγώ πιθανό, δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος να τα ξαναβρούν. Μόνο ψυχοφθόρο μπορεί να είναι. Οκ καλές οι ρομαντικές απόψεις αλλά χρειάζεται και η λογική για να προστατεύει την ψυχική μας υγεία.

Από ότι κατάλαβα, ο τύπος είναι μη συνειδητοποιημένος οπότε το να συνεχίσεις να ασχολείσαι μαζί του μόνο κακό θα σου κάνει.

Η γνώμη μου είναι να προχωρήσεις, να πάψεις να ασχολείσαι μαζί του και να συνεχίσεις τη ζωή σου. Στην Αθήνα είσαι, υπάρχουν τόσα άτομα να γνωρίσεις.

Επίσης από ότι κατάλαβα πλέον βρίσκεστε σε μεγάλη απόσταση μεταξύ σας, οπότε το να απομακρυνθείς εντελώς θα σου είναι εύκολο.

Συμφωνώ σε πολλά σημεία με τους προηγούμενους (όπως ο thess89)

Τέλος, αν και νομίζω ότι αυτό είναι το κυριότερο, σταμάτα να καταστρέφεις την υγεία σου με τα χάπια και τα ποτά. Δε λύνουν τα προβλήματα σου και θα σου δημιουργήσουν πραγματικά προβλήματα τα οποία θα κάνουν αυτά που περνάς τώρα να μοιάζουν απλές δυσκολίες!
Vampire
Forum God
Forum God

Περιοχή : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 6018
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα σε όλους!   5/5/2011, 13:53

Cio έγραψε:
Ρε Άνακιν, μην το μπερδεύεις και άλλο το παιδί. Ακόμα και αν είναι γκέι, που το θεωρώ και εγώ πιθανό, δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος να τα ξαναβρούν. Μόνο ψυχοφθόρο μπορεί να είναι. Οκ καλές οι ρομαντικές απόψεις αλλά χρειάζεται και η λογική για να προστατεύει την ψυχική μας υγεία.

Από ότι κατάλαβα, ο τύπος είναι μη συνειδητοποιημένος οπότε το να συνεχίσεις να ασχολείσαι μαζί του μόνο κακό θα σου κάνει.

Η γνώμη μου είναι να προχωρήσεις, να πάψεις να ασχολείσαι μαζί του και να συνεχίσεις τη ζωή σου. Στην Αθήνα είσαι, υπάρχουν τόσα άτομα να γνωρίσεις.

Επίσης από ότι κατάλαβα πλέον βρίσκεστε σε μεγάλη απόσταση μεταξύ σας, οπότε το να απομακρυνθείς εντελώς θα σου είναι εύκολο.

Συμφωνώ σε πολλά σημεία με τους προηγούμενους (όπως ο thess89)

Τέλος, αν και νομίζω ότι αυτό είναι το κυριότερο, σταμάτα να καταστρέφεις την υγεία σου με τα χάπια και τα ποτά. Δε λύνουν τα προβλήματα σου και θα σου δημιουργήσουν πραγματικά προβλήματα τα οποία θα κάνουν αυτά που περνάς τώρα να μοιάζουν απλές δυσκολίες!
Oντως η υγεια πανω απο ολα.Δεν θα καταστραφεις για εναν παλιοερωτα...Στην τελικη αν δεν σε θελει υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες..
Θα σου ελεγα να του το πεις.
Εδω περα ερχεται και το ερωτημα,Ποσο καλα ξερεις τον φιλο σου?Ειναι κανα σκουλικη που θα σε καρφωσει παντου?(Γιατι σε ενα νησι ε δεν θελει και λιγο να γινει περιγελος)
Αν οχι go on και μην το κρατας μεσα σου!(Αν και δεν νομιζω να σε καρφωσει, γιατι εισαστε καλοι φιλοι ).
Διαφορετικα οπως λεει και ο ciο παρατα τον

Και καλως ηρθες στο φοrum !!

Forum Baby

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα σε όλους!   5/5/2011, 14:52

Διαβασα τα μηνυματα σας και θα προσπαθησω να απαντησω οσο μπορω πιο καλα!
Βασικα τωρα δεν ειμαστε φιλοι,οταν εφυγα εγω εκεινος σταματησε να μου μιλαει και γενικα υπαρχει ακομα μια ψυχρα.Εγω για καποιο λογο εγωισμου τον ηθελα αλλα τον εδιωχνα δυστυχως..ηθελα να τον τιμωρησω,το ξερω λαθος.Θυμαμαι με ειχε κανει add στο msn και τον ειχα blockαρει.Κι ομως καθε βραδυ πριν κοιμηθω τον σκεφτομουν και παντα αυτη η ελπιδα οτι αυριο θα πιασει να μου μιλησει κτλ.Το ξερω εκανα κι εγω λαθη..απορω και εγω ακομα,εφαγα τα μουτρα μου.Αλλα ηθελα ολα η τιποτα,δεν αντεχω το μετριο.Δεν μπορουσα να τον βλεπω καθε μερα και να μην μπορω να τον εχω,με βασανιζε πιο πολυ.

Οσο για το θεμα των φιλιων στο μαγουλο,και γενικα οι αγκαλιες κτλ..ηταν σε ηλικια 15 ετων και γενικα αυτη η ηλικια ειναι περιεργη για συμπερασματα,οποτε μπερδευομουν συνεχεια.
Δεν γινοταν μονο με εμενα βεβαια,κ εγω ζηλευα κι ολας και του εκανα μουτρα.
Γενικα του αρεσαν αυτα,απλα επειδη εγω καθομουν συνηθως τα εκανε αυτα μαζι μου.Τωρα πια ειναι τριτη λυκειου και δεν ειναι ετσι με τους φιλους του απο οτι καταλαβαινω γιατι δεν ειμαι μαζι τους τωρα.
*Ο αρχιδοπολεμος παιζεται και καλα οτι πιανεις τα τετοια του αλλου και οποιος πονεσει πιο πολυ παραδινεται χχαχα

Οντως τωρα στην Αθηνα ειχα ψιλοξεχαστει,τον σκεφτομουν καθε μερα απλα το συναισθημα μου δεν ηταν τοσο εντονο επειδη βασικα δεν τον εβλεπα.Τωρα που πηγα στο νησι ξαναφουντωσε το συναισθημα αυτο.Και νιωθω οτι αλλαξαν οι ρολοι,εκεινος ειχε μια ψυχρα ισως επειδη δεν το περιμενε..και εγω πηγαινα να του μιλησω,να του πιασω καπως την κουβεντα.Αυτος παντα με κοιταγε παλια..πολυ εντονα μεχρι και ξεκαρφωτοι μου ελεγαν γιατι σε κοιταει ετσι κτλ.Εγω περιεργως ειχα μια ικανοποιηση οτι ακομα τον πονουσε κ εγω εδειχνα μια χαρα δεν ξερω αυτος ο εγωισμος ελεος πια..

Αλλες μερες νιωθω καλυτερα αλλες οχι...δεν θελω να του μιλησω οχι οτι θα το διαδωσει παντου,απλα σιγουρα θα το πει στους φιλους του και απο το ενα στομα θα παει στο αλλο και δεν θελω.Αυτο που περιμενω ειναι μηπως κανει καμια σχεση,δλδ για ολους ακουγεται κατι αλλα για εκεινον τιποτα.Περιμενω μηπως τον δω με καμια,οκ θα πονεσω αλλα θα το παρω αποφαση και θα ειμαι σιγουρος...οσο ειναι τα πραγματα ετσι παντα εχω μια ελπιδα και δεν με αφηνει να προχωρησω..το ξερω πρεπει να του μιλησω,αλλα ειναι ρισκο οχι μηπως φαω ακυρο απλα επειδη μπορει να το μαθουν μεχρι και οι γονεις μου η τα αδελφια μου και δεν θα ηθελα να το μαθουν ετσι.
blue horizon
Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

Περιοχή : πειραιάς
Αριθμός μηνυμάτων : 700

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα σε όλους!   5/5/2011, 17:07

Παράθεση :
Αυτος παντα με κοιταγε παλια..πολυ εντονα μεχρι και ξεκαρφωτοι μου ελεγαν γιατι σε κοιταει ετσι

τη φραση αυτη τη διαβασα 3 φορες
ειναι νομιζω σημειο - κλειδι
για να εστιασουν και τριτοι στη ματια του, κατι αυτο λεει

just feel
Forum Baby
Forum Baby

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα σε όλους!   5/5/2011, 22:27

blue horizon έγραψε:
Παράθεση :
Αυτος παντα με κοιταγε παλια..πολυ εντονα μεχρι και ξεκαρφωτοι μου ελεγαν γιατι σε κοιταει ετσι

τη φραση αυτη τη διαβασα 3 φορες
ειναι νομιζω σημειο - κλειδι
για να εστιασουν και τριτοι στη ματια του, κατι αυτο λεει

Εγω πιστευω οτι απλα ισως τον πληγωσα σαν φιλο,εφυγα τελειως ξαφνικα και δεν μιλαγαμε.Ενιωθα οτι ηταν ο μονος απο την παρεα που ημασταν τοσο κοντα και ισως αυτο τον εκανε να απορει γιατι.Πιστευω με κοιταζε με στυλ ''τωρα με ποιους κανει παρεα'',''που βρισκεται τωρα,τι κανει'' ''ουτε καν που μας κοιταει''.Παρολο αυτα οι αλλοι απο την παρεα παντα προσπαθουσαν να με φερουν πισω,ολοι με επιαναν γιατι εφυγες ρε,τι επαθες και μας γραφεις ετσι..εκτος απο εκεινον.Το περιεργο οτι αυτο το κοιταγμα δεν κρατησε κανα μηνα..αλλα κανα 2 χρονια περιπου.Δεν ξερω πολυ μπερδεμενη κατασταση...αλλα ισως και εγω παραρμηνευω μερικα πραγματα σκεφτομενος μερικες στιγμες οταν εκεινος ηταν 15 χρονων που οπως ειπα ειναι μια ηλικια περιεργη και δεν μπορεις να βγαλεις σωστα συμπερασματα.

Θυμαμαι τωρα ενα καλοκαιρι ειμασταν σε μια καφετερια αλλα σε αυτες καφετεριες ειχε καναπεδες και εβγαζες τα παππουτσια σου και ξαπλωνες και με φιλαγε στο μετωπο και μου ειχε πει ''αγαπη μου'' αλλα εγω ο μλκας( ) δεν μιλησα καθολου.Ειχα ευκαιριες να του πω πραγματα αλλα δεν ειχα ακομα το θαρρος,τωρα εχω σιγουρα περισσοτερο αλλα ο χρονος δεν γυρνα πισω δυστυχως.Γιατι φοβομουν αν μου ελεγε οχι θα τον εχανα για παντα..

Επισης τωρα προσφατα ειχα πει σε μια φιλη να μας βγαλει φωτογραφια και την εβαλε στο fb αλλα κανεις μας δεν εχει γραψει ακομα τιποτα,ειχα πιει παλι σε ενα μπαρ και καθομασταν μαζι..βασικα κ εκεινος ειχε πιει και ηρθε και εκατσε διπλα μου,κ εγω δεν αντεξα και εκανα και καλα τον μεθυσμενο και τον αγκαλιασα,χορεψαμε λιγο μαζι κτλ.Την επομενη μερα παλι το ιδιο..σαν 2 ξενοι.Νιωθω αλλες φορες οτι με φοβαται δεν μου μιλαει οταν ειμαι νηφαλιος..και γι αυτο κ εγω πινω γιατι μονο τοτε μου μιλαει

MR Pe Pe
Forum God
Forum God

Αριθμός μηνυμάτων : 4685
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα σε όλους!   5/5/2011, 22:53

just feel έγραψε:
Την τελευταια μου μερα στο νησι δεν μιλησαμε και εκεινο το ξενυχτι πηρα 5 χαπια και τα ηπια με ουισκι τελικα δεν εγινε τιποτα...

Εγώ θα επικεντρώσω εδώ. Αυτό ήταν απόπειρα, έστω και "προσπάθεια" για απόπειρα?
Αν συμβαίνει αυτό, σε συνδυασμό με το ιστορικό σου με τα μεθύσια, ίσως να πρέπει να απευθυνθείς στην συμβουλευτική του πανεπιστημίου σου ή του ΕΚΠΑ. Γενικώς σε κάποιον ειδικό.

Άσχετο, αλλά ο αρχιδοπόλεμος τι είναι?

Κάθε τέλος μια αρχή το κατοικεί.

I'm not a saint. I'm a noise.

"Κι εγώ λέω, αν θέλεις ονόμασέ με ακόμη και κανάτα, μόνο μη με σπάσεις."
just feel
Forum Baby
Forum Baby

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα σε όλους!   5/5/2011, 23:09

Ηταν καπως σαν να αποπειρα ναι..απλα μια αδυναμια στιγμης,δεν το προσπαθω συνεχεια.

*Ο αρχιδοπολεμος παιζεται και καλα οτι πιανεις τα τετοια του αλλου και οποιος πονεσει πιο πολυ παραδινεται χχαχα

MR Pe Pe
Forum God
Forum God

Αριθμός μηνυμάτων : 4685
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα σε όλους!   5/5/2011, 23:10

Να την σκεφτείς την συμβουλευτική.
Είναι σοβαρά πράγματα αυτά. http://www.skf.psych.uoa.gr/

Κάθε τέλος μια αρχή το κατοικεί.

I'm not a saint. I'm a noise.

"Κι εγώ λέω, αν θέλεις ονόμασέ με ακόμη και κανάτα, μόνο μη με σπάσεις."

Καλησπέρα σε όλους!
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Ατομικά Προβλήματα & Συμβουλές-
Μετάβαση σε: