ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Θα κάνατε σχέση με κάποιον εξ' αποστάσεως?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Ναι
26%
 26% [ 18 ]
Όχι
35%
 35% [ 24 ]
Εξαρτάται από το πόσο ερωτευμένος θα ήμουν
39%
 39% [ 27 ]
Σύνολο Ψήφων : 69

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
james4oo
Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 567

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα κάνατε σχέση με κάποιον εξ' αποστάσεως?   14/1/2010, 20:23

Hello κι από μένα...
η πρώτη μου σχέση με αγόρι ήταν εξ αποστάσεως...ζεί μόνιμα στη Θεσσαλονίκη...
μπορώ να πω πως ήταν αρκετά δύσκολο...δε θεωρούσα πως θα μπορούσα να νιώσω κάτι για έναν άνθρωπο που δεν είναι δίπλα μου καθημερινά ωστόσο ακόμα και μέσα από το τηλέφωνο ή το net ήταν...
όταν το σκέφτομαι ήταν μια πολύ γλυκία και όμορφη εμπειρία ωστόσο σε εκείνη τη φάση μετά από 4 μήνες και πιθανώς επηρεασμένος και από την ένταξη μου στο στράτευμα είχα αποφασίσει να το λήξω...
εξακολουθώ να μην ξέρω αν ήταν σωστή επιλογή...πάντα όμως είχα την απορία...η απόσταση μας χωρίζει ή μηπως μας ενώνει κιόλας;;;
όταν τον συναντούσα (κάθε δεύτερο σκ συνήθως) όλα ήταν μαγικά...για τον απλούστατο λόγο οτι το θέλαμε πάρα πολύ...δεν ξέρω όμως αν ήμασταν όντως μαζί αν θα ταν όλα τόσο όμορφα...ή θα μας έφθειρε η καθημερινότητα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hong_10
Forum Beginner
Forum Beginner

Περιοχή : west side
Αριθμός μηνυμάτων : 149

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα κάνατε σχέση με κάποιον εξ' αποστάσεως?   18/3/2010, 01:07

επαθα κ εμαθα.
ευχαριστω, δε θα παρω
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα κάνατε σχέση με κάποιον εξ' αποστάσεως?   18/3/2010, 01:13

εαν θα ηταν για ενα συντομο διαστημα δεν θα με πειραζε μονημα ομως θα ηταν προβλημα...εγω μενω κρητη για σπουδες για παραδειγμα εαν εβρησκα ενα παιδι απο αθηνα σιγουρα θα εκανα κατι γιατι σε ενα μιση χρονο θα ειμαι παλι πισω...εχει σημασια κ για ποσο καιρο πιστευω θα υφισταται η αποσταση...
Le Déchu Prince
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : ειμαι νομας
Αριθμός μηνυμάτων : 2095
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα κάνατε σχέση με κάποιον εξ' αποστάσεως?   18/3/2010, 14:37

η αποσταση ειναι μονο συναισθηματικη....
για μενα δεν υπαρχει αποσταση σε χιλιομετρα...€
περαν τουτου δεν θα εκανα σχεση εξ αποστασεως....
οχι γιατι δεν εχω εμπιστοσυνη στον αλλο....
αλλα γιατι δεν αντεχω να μην με σφιγγει στην αγκαλια του βράδυ να ακουω την καρδια του στην πλατη μου και νιώθω τον ιδρωτα απο τις σφιχτες του παλαμες στα χερια μου....

Forum Master
Forum Master

Περιοχή : London - Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 1204

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα κάνατε σχέση με κάποιον εξ' αποστάσεως?   18/3/2010, 14:42

Le_Petit_Prince έγραψε:

γιατι δεν αντεχω να μην με σφιγγει στην αγκαλια του βράδυ να ακουω την καρδια του στην πλατη μου και νιώθω τον ιδρωτα απο τις σφιχτες του παλαμες στα χερια μου....

Τρομερή απάντηση....
Le Déchu Prince
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : ειμαι νομας
Αριθμός μηνυμάτων : 2095
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα κάνατε σχέση με κάποιον εξ' αποστάσεως?   18/3/2010, 14:53

name1989 έγραψε:
Le_Petit_Prince έγραψε:

γιατι δεν αντεχω να μην με σφιγγει στην αγκαλια του βράδυ να ακουω την καρδια του στην πλατη μου και νιώθω τον ιδρωτα απο τις σφιχτες του παλαμες στα χερια μου....

Τρομερή απάντηση....

ναι και να φανταστεις οτι εχω σχεση εξ αποστασεως.....

Forum Master
Forum Master

Περιοχή : London - Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 1204

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα κάνατε σχέση με κάποιον εξ' αποστάσεως?   18/3/2010, 14:57

Le_Petit_Prince έγραψε:
name1989 έγραψε:
Le_Petit_Prince έγραψε:

Τρομερή απάντηση....

ναι και να φανταστεις οτι εχω σχεση εξ αποστασεως.....

Είχα 2.5 χρόνια... και ήταν περιπέτεια... Αnd I know this feeling...
Ianos
Forum God
Forum God

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 3383
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα κάνατε σχέση με κάποιον εξ' αποστάσεως?   21/3/2010, 03:07

Οι άνθρωποι που θαυμάζουμε, οι φιλίες και οι σχέσεις, δεν έρχονται delivery στο σπίτι.
Γνωρίζεις έναν άνθρωπο, σε τρελαίνει, τον θες, θες την παρέα-παρουσία του, το φιλί του ή την αγκαλιά του. Τον-την θεωρείς αξιόλογο-η. Ταιριάζετε. Μπορεί να χρειαστεί να καλύψεις αποστάσεις φυσικές, όμως, δε συναντάμε καθε μέρα ανθρώπους τόσο σημαντικούς για μένα.
Εγω άμα γνωρίζω έναν άνθρωπο που θεωρώ σπουδαίο και θέλω να υπάρχει στη ζωή μου, κρατω επαφη με οποιο μεσο γινεται, απο αλληλογραφία, τηλ, ταξίδια... αρκεί να υπάρχει το ταίριασμα. Δε συμβαίνει συχνά να είναι τόσο ουσιαστική η επαφή.

δάκρυα, από ξεφτίλες και στριμώγματα."
ΜΑΛΒΙΝΑ ΚΑΡΑΛΗ
MR Pe Pe
Forum God
Forum God

Αριθμός μηνυμάτων : 4685
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα κάνατε σχέση με κάποιον εξ' αποστάσεως?   21/3/2010, 14:50

Βλέπω διαφορες απαντήσεις. Άλλες πιο ρομαντικές, άλλες από παθόντες και μου κάνει εντύπωση το όλο θέμα. Ποτέ δε με είχε απασχολήσει αν θα κάνω σχέση εξ αποστάσεως. Δεν είχε τύχει να βρω κάποιον άνθρωπο πέρα από το περιβάλλον μου που να με τραβήξει και να θέλω πάση θυσία να είμαι μαζί του. Πιο σωστή είναι η απάντηση του Ιανού κατά τη γνώμη μου.. Αν θέλεις καποιον είτε φιλικά είτε ερωτικά τότε βρίσκεις τρόπο να κρατήσεις ζωντανή τη σχέση σας.
Κάτι τέτοιο όμως δε με εκφράζει. Είναι ωραίο να λες ότι στέλνω γράμματα ή να παίρνεις τηλέφωνα ανθρώπους που αγαπάς και να κρατάς τη σχέση ζωντανή, αλλά αυτή η σχέση αναγκαστικά βρίσκεται στο περιθώριο της ζωής και των δύο. Η καθημερινότητα και η ουσιαστική πλευρά της ζωής σου δεν περιλαμβάνει αυτόν τον άνθρωπο. Μπορεί να του γράψεις αναλυτικά τι νιώθεις, αλλά δε θα το ζήσετε μαζί. Μπορεί να του λες ότι τον αγαπάς αλλά απλώς το λες. Ακόμα και στις ερωτικές σχέσεις εξ αποστάσεως, οι δύο αυτοί άνθρωποι ζουν για τη στιγμή που θα είναι μαζί και στο υπόλοιπο διάστημα μένουν με αυτή την αίσθηση. Είναι όμορφο και διαφορετικό αλλά για εμένα έχει ένα βασικό μειονέκτημα. Αν δεν μπορείς να βλέπεις τον άλλον συχνά, βάζεις στη σχέση σου εξαρχής ένα χρονικό όριο, το οποίο είναι η κούραση. Κάποια στιγμή δε θα μπορείς να πάρεις πλέον το κτελ,τρένο,αεροπλάνο,πλοίο. Όχι γιατί δεν τον αγαπάς, αλλά γιατί η φθορά της μη καθημερινότητας είναι μεγαλύτερη από την φθορά της καθημερινότητας.

Μιλάω με έντονο αρνητισμό ενώ βρίσκομαι σε σχέση εξ αποστάσεως. Υπάρχουν στιγμές που λες ότι είσαι δυνατός και γεμάτος όρεξη για τα πάντα. Δυνατός άνθρωπος είμαι. Υπάρχουν όμως και στιγμές που όταν κοιτάς τη μέρα έξω από το παράθυρό σου, δε βρίσκεις τι να την κάνεις γιατί δεν υπάρχει αυτός ο άνρθωπος δίπλα σου. Γιατί πολύ απλά τον αγαπάς.

Κάθε τέλος μια αρχή το κατοικεί.

I'm not a saint. I'm a noise.

"Κι εγώ λέω, αν θέλεις ονόμασέ με ακόμη και κανάτα, μόνο μη με σπάσεις."
monster
Inactive Members

Περιοχή : city centre
Αριθμός μηνυμάτων : 15608
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα κάνατε σχέση με κάποιον εξ' αποστάσεως?   21/3/2010, 16:15

Νομίζω ότι οι σχέσεις από απόσταση είναι σχεδόν καταδικασμένες... κι όσο περνάει ο καιρός νομίζω πως γίνομαι πιο απόλυτος επί του θέματος απ όλα όσα βλέπω γύρω μου.
Όσο υπάρχουν τα μέλια κ τα σιρόπια στην αρχή, ο ενθουσιασμός, τα πράγματα έχουμε την εντύπωση ότι πάνε καλά...
Ο έρωτας σου δημιουργεί ψευδαισθήσεις, σε τυφλώνει χωρίς να σου επιτρέπει να καταλάβεις ότι όλο αυτό δεν ειναι μια ''νορμάλ'' σχέση.
Όσο περνάει ο χρόνος, η σχέση ''βαραίνει'' και κουράζει.
Και κυρίως όταν δεν υπάρχει το ενδεχόμενο κάποιας μόνιμης εγκατάστασης ενος ατόμου στον τόπο του άλλου, τότε το πράγμα δυσχεραίνει ακόμη περισσότερο...

Προσωπικά δε θα ξανακανα σχέση από απόσταση. Σίγουρα θα μου πρόσφερε αρκετά όντας σχέση κ σίγουρα θα έβρισκα στον άλλον πράγματα τόσο σημαντικά που δε θα έβρισκα σε άλλον στην πολή μου αλλα θα στερούμουν το βασικότερο όλων: το να τον έχω δίπλα μου, όχι νοητικά/φανταστικά, αλλά πραγματικά, στις στιγμές που τον χρειάζομαι. Δε θα συμβιβαζόμουν με τίποτα λιγότερο από αυτό που θα μπορούσα να έχω, όσος καιρός κι χρειαζόταν να περάσει για να το αποκτήσω.
Όσοι έχετε θα σας έλεγα να περνάτε καλά και να ζήτε το τώρα χωρίς να αγχώνεστε για το αυριο, πράγμα το οποίο θα μπορούσε να βρει εφαρμογή και σε κάθε είδους σχέση :)

Forum God
Forum God

Περιοχή : thessaloniki
Αριθμός μηνυμάτων : 3075

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα κάνατε σχέση με κάποιον εξ' αποστάσεως?   21/3/2010, 17:15

Δεν ξερω εσεις αμαρτωλοι τι λετε... εγω σημερα απο τη γιαγια μου εμαθα οτι η παρθενια κατα τη διαρκεια σχεσης ή ακομα και γαμου ειναι υψιστη αρετη.... μαλλον οι σχεσεις εξ αποστασεως ειναι must για να κατακτησουμε τη βασιλεια των ουρανων!!!

Αχαχαχαχα το τι ακου απο τη γιαγια μου δεν λεγεται... :)

υγ: η μ@λ@κι@ ειναι σκεψη του ''Πονηρου'' και δεν πιανεται ως παρθενια, σε περιπτωση που το λεω....
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα κάνατε σχέση με κάποιον εξ' αποστάσεως?   21/3/2010, 17:23

συμφωνω με την γιαγια σου 100%...

εγω παντως θα εκανα σχεση με καποιον απο μακρια γιατι δεν θα μπορουσε να παρει πρεφα τα τσιλιμπουρδισματα μου! :hussy:
Maked
Forum God
Forum God

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα κάνατε σχέση με κάποιον εξ' αποστάσεως?   21/3/2010, 17:25

Σωπα ρε Καζανοβα

Παντως νομιζω οτι μπορεις να τσιλιμπουρδιζεις ετσι κι αλλιως :)
MR Pe Pe
Forum God
Forum God

Αριθμός μηνυμάτων : 4685
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα κάνατε σχέση με κάποιον εξ' αποστάσεως?   21/3/2010, 18:03

monster έγραψε:
Νομίζω ότι οι σχέσεις από απόσταση είναι σχεδόν καταδικασμένες... κι όσο περνάει ο καιρός νομίζω πως γίνομαι πιο απόλυτος επί του θέματος απ όλα όσα βλέπω γύρω μου.
Όσο υπάρχουν τα μέλια κ τα σιρόπια στην αρχή, ο ενθουσιασμός, τα πράγματα έχουμε την εντύπωση ότι πάνε καλά...
Ο έρωτας σου δημιουργεί ψευδαισθήσεις, σε τυφλώνει χωρίς να σου επιτρέπει να καταλάβεις ότι όλο αυτό δεν ειναι μια ''νορμάλ'' σχέση.
Όσο περνάει ο χρόνος, η σχέση ''βαραίνει'' και κουράζει.
Και κυρίως όταν δεν υπάρχει το ενδεχόμενο κάποιας μόνιμης εγκατάστασης ενος ατόμου στον τόπο του άλλου, τότε το πράγμα δυσχεραίνει ακόμη περισσότερο...

Προσωπικά δε θα ξανακανα σχέση από απόσταση. Σίγουρα θα μου πρόσφερε αρκετά όντας σχέση κ σίγουρα θα έβρισκα στον άλλον πράγματα τόσο σημαντικά που δε θα έβρισκα σε άλλον στην πολή μου αλλα θα στερούμουν το βασικότερο όλων: το να τον έχω δίπλα μου, όχι νοητικά/φανταστικά, αλλά πραγματικά, στις στιγμές που τον χρειάζομαι. Δε θα συμβιβαζόμουν με τίποτα λιγότερο από αυτό που θα μπορούσα να έχω, όσος καιρός κι χρειαζόταν να περάσει για να το αποκτήσω.
Όσοι έχετε θα σας έλεγα να περνάτε καλά και να ζήτε το τώρα χωρίς να αγχώνεστε για το αυριο, πράγμα το οποίο θα μπορούσε να βρει εφαρμογή και σε κάθε είδους σχέση :)

Ευχαριστώ Μονστερ! Δεν πιστεύω ότι ειναι καταδικασμένη. Μπορεί να σου δίνει τελικα πολλά περισσότερα, μπορεί να αντέξει πολύ περισσότερο καιρό, μπορεί ακόμη και με τις αδυναμίες της να είναι πολύ ανώτερη από μια συγκριτικά εύκολη σχέση λόγω απόστασης. Δε βοηθάει να βάζουμε ταμπέλες στις σχέσεις. Δηλάδη αν τις προτιμούσαμε ή όχι, αν είν αι καλύτερες ή χειρότερες. Κάθε τι είναι ξεχωριστό. Οι δύο πορηγούμενες σχέσεις μου ήταν μέσα στην ίδια πόλη και υπήρχαν φορές που η απόσταση φαινόταν πολύ μεγαλύτερη και η υπομονή δοκιμαζόταν πολύ περισσότερο.
Αυτό που εμενα μου δίνει δύναμη είναι το συναίσθημα. Ένας ενθουσιασμός μπορεί να μην είναι αρκετός. Αν όμως πέρα από το να ενθουσιάζεσαι χτίζεις τις βάσεις για κάτι σημαντικό, για κάτι ουσιώδες, το πιθανότερο(και ευκτέο) είναι να ανταμειφθείς!

Κάθε τέλος μια αρχή το κατοικεί.

I'm not a saint. I'm a noise.

"Κι εγώ λέω, αν θέλεις ονόμασέ με ακόμη και κανάτα, μόνο μη με σπάσεις."
kafes_glykos
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Γκάζι
Αριθμός μηνυμάτων : 1044

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα κάνατε σχέση με κάποιον εξ' αποστάσεως?   23/3/2010, 00:33

Έχω κάνει 2 δυνατές σχέσεις, και οι 2 με άτομα που έμεναν μακρυά. Δεν το μετάνιωσα, θα το ξαναέκανα ευχαρίστως.

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα κάνατε σχέση με κάποιον εξ' αποστάσεως?   23/3/2010, 20:41

το να πω οτι δεν θα εκανα σχεση με καποιον που ειναι καποια χιλιομετρα μακρια μονο και μονο για να μην βαλω τον εαυτο μου σε μια διαδικασια "επιπονη" το θεωρω δειλια..
αμα βρω καποιον με τον οποιο ταιριαζω και ο οποιος μου ξυπνα πρωτογνωρα συναισθηματα δεν θα τον αφησω να φυγει.. θα προσπαθησω και οπου παει.. μπορει να πληγωθω, μπορει να ζησω κατι δυνατο...

οπως και να 'χει, η αποσταση δεν αποτελει για μενα ανασταλτικο παραγοντα! θα εκανα σχεση μαζι του και μπορει να τον ακολουθουσα... το θεμα ειναι να βρεθει καποιος σωστος και λογικος ανθρωπος με τον οποιο να υπαρχει συνεννοηση και εντονο παθος! Απαξ και τον βρω, ολα τα αλλα θα ειναι ασημαντες μικρολεπτομερεις... :)
dim_thess
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Salonika!!!
Αριθμός μηνυμάτων : 1934
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα κάνατε σχέση με κάποιον εξ' αποστάσεως?   23/3/2010, 22:51

μαλιστα...αρκετα ομορφα αυτα που λες στο ποστ σου νουμερο...
αλλα απο την αλλη δεν τα βρισκει λιγο εξιδανικευμενα??? εξω απο το χορο ολα ευκολα φαινονται....(το θετω ετσι γιατι ανεφερες οτι δεν εχεις κανει)
και οσο παθος περισσοτερο υπαρχει...τοσο μεγαλυτερη νοσταλγια θα νιωθεις για να εισαι μαζι του...

δεν θελω να το παρουσιασω ως κατι αναποφεκτο...αλλα η σχεση εξαποστασεως ειναι πολυ δυσκολη...και πιστευω πως τα κλασσικα επιχειρηματα παθους και ταιριασματος που ανεφερες δεν ειναι αρκετα...

επισης ενα πολυ αρνητικο της σχεση απο αποσταση ειναι η εντονη αισθηση της "ημερομηνιας ληξης"..τουλαχιστον αυτο που περιγραφουν οσοι εχουν κανει τετοια σχεση! προσωπικα δεν ξερω...
Maked
Forum God
Forum God

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα κάνατε σχέση με κάποιον εξ' αποστάσεως?   23/3/2010, 23:09

Το ιδανικο δεν ειναι αμα βρεις το παθος σου να το κυνηγησεις. Αμα οντως το βρεις ειναι σιγουρο οτι θα πεσει κυνηγι.
Το ιδανικο ειναι το παθος αυτο καθαυτο. Πολλοι νομιζουν οτι το βρισκουν και τρωνε τα μουτρα τους.... μετα τους φταινε οι καταστασεις και τα ψεματα και οι μυθοποιησεις κτλπ κτλπ.
Τωρα, υπαρχει αραγε το ιδανικο παθος? Χμμμ... Αυτο στην συνειδηση του καθενα... δεν βγαινει ακρη. Σιγουρα ομως αξιζει το ρισκο.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα κάνατε σχέση με κάποιον εξ' αποστάσεως?   23/3/2010, 23:12

Αυτο μαλλον που θα πρεπε να πουμε τελικα ειναι οτι δεν πρεπει αν μαστε απολυτοι και αυτο το θεμα ειναι εντελως υποκειμενικο και ειδικο, δηλαδη διαφερει ανα περιπτωση. Αυτο μου φαινεται πιο σωστο
Shakespeare
Forum God
Forum God

Αριθμός μηνυμάτων : 4437
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα κάνατε σχέση με κάποιον εξ' αποστάσεως?   23/3/2010, 23:20

Σχεση εξαποστασεως ας δεχτουμε οτι μπορει να υπαρχει. Το ποσο θα κρατησει μια τετοια σχεση ειναι αλλο θεμα.
Ξαναλεω οτι κατα τη γνωμη μου αξιζει κανεις να το τολμησει, εφοσον υπαρχει η προοπτικη στο προσεχες μελλον να μην υπαρχει αυτη η αποσταση.
Γιατι αλλιως, ακομα και αν κρατησει μια τετοια σχεση, ποσο επιτυχημενη και ουσιωδης θα ειναι?
Φανταζεστε να εχεις σχεση εξαποστασεως 10 ή 20 χρονια? Απλα αφηνεις τη ζωη σου να φυγει.. ποσο καλυμμενος εισαι πραγματικα? Δεν ξερω..

Forum Master
Forum Master

Περιοχή : portugal
Αριθμός μηνυμάτων : 2318

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα κάνατε σχέση με κάποιον εξ' αποστάσεως?   24/3/2010, 01:21

δεν εχω κανει οποτε δεν μιλαω εκ πειρας (κ μιλαω παντα για το πως το βλεπω για μενα) αλλα πιστευω οτι σχεση εξολοκληρου απο απσταση θα εχει αναγκαστικα μια ημερομηνια ληξεως. μπορει μακρινη, μπορει κοντινη αλλα πιστευω οτι θα μπορεις ν ξερεις απο την αρχη πως θα καταληξει.
τωρα σχεση που για καποιο χρονικο διαστημα θα ειναι εξ αποστασεως θεωρω οτι ειναι απολυτως εφικτη. ισως ψυχοφθορα αλλα γινεται.
το χειροτερο για μενα παντως ειναι να μενεις λιγα χιλιομετρα μακρια απ τον αλλον κι ομως να εχεις μια "σχεση εξ αποστασεως" αυτο δεν αντεχεται

This shall pass, be still and know"
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα κάνατε σχέση με κάποιον εξ' αποστάσεως?   24/3/2010, 01:40

Συμφωνω με τον Τελενυ. Αυτο ειναι ο,τι χειροτερο. Οταν πριν αναφερομουνα στις σχεσεις εξ αποστασεως, μιλουσα για σχεσεις προσωρινα εξ αποστασεως. Μια μονιμα ετσι δεν εχει και κανενα νοημα πιστευω οχι μονο μελλον.
monster
Inactive Members

Περιοχή : city centre
Αριθμός μηνυμάτων : 15608
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα κάνατε σχέση με κάποιον εξ' αποστάσεως?   24/3/2010, 01:44

:yes: συμφωνώ με thess και teleny...
τι σχέση είναι αυτή? κάτι μήνες? (θα μου πεις εδώ στην ιδια πόλη κάνουμε σχέσεις που κρατάνε τόσο κ λιγότερο) αλλά ντάξει, όπως και να έχει υπάρχει πάντα ένας παραπάνω ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟΣ λόγος/αιτία χωρισμού...

Forum Baby
Forum Baby

Φύλο : Θηλυκό
Περιοχή : αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 62

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα κάνατε σχέση με κάποιον εξ' αποστάσεως?   14/7/2010, 19:42

Δεν διαφωνω οτι μπορει να υπαρξει σχεση εξ αποστασεως, ακομα και για μεγαλο χρονικο διαστημα...Το θεμα ειναι το τι σχεση θα ειναι αυτη. Δεν λεω οτι θα υπαρχουν διαφωνιες,ζηλιες, κτλ (που πιθανον θα υπαρχουν, και λογικο ειναι αλλωστε - εκτος απο εξαιρετικες περιπτωσεις) Αναφερομαι στη δεδομενη διαφορετικοτητα απο τις υπολοιπες σχεσεις, οπου υπαρχει η καθημερινη επαφη (σε ολα τα επιπεδα )

Πως να συγκριθει μια εξαμηνη σχεση δυο ατομων που βρισκονται μερα παρα μερα, με μια αλλη στην οποια τα δυο ατομα βρισκονται καθε εβδομαδα ή και παραπανω; ...Και για να προλαβω τον οποιονδηποτε, οχι δεν πιστευω οτι το τηλεφωνο ή το διαδικτυο καλυπτει αυτες τις αναγκες, ουτε στο ελαχιστο.

Θεωρω οτι διαφορετικο επιπεδο επικοινωνιας, οικειοτητας, σεξουαλικου compatibility, ακομη και καβγαδων θα εχει το ενα ζευγαρι και διαφορετικο το αλλο. Και για να γινω και πιο "απτη" να ρωτησω οποιονδηποτε το εχει βιωσει το συγκεκριμενο; Δεν πιστευετε οτι θα ηταν πολυ διαφορετικη η σχεση σας αν ζουσατε στην ιδια πολη;

Υ.Γ: Το ολο θεμα μου θυμιζει μια ατακα του Chris Rock σε ενα stand up comedy του (εκει μιλουσε για τις ανυπαντρες γυναικες) "You can drive a car with your feet, if you want to. That' s not to say it should be done!"
JudasIscariot
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : bikini bottom (and not lame xania)
Αριθμός μηνυμάτων : 1663

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα κάνατε σχέση με κάποιον εξ' αποστάσεως?   15/7/2010, 01:11

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ....stand up comedy από Chris Rock eh? Εμένα πάλι μου θύμισες George Carlin με τα αυτοκίνητα... "You drive like old people f*ck...Slow and sloppy!"

Ρε δεν ξέρω αν γίνεται σχέση εξ'απόστασης...Αν είναι μόνο προσωρινό στάδιο τότε φυσικά και μπορείς να το κάνεις αλλά χάνεις και πάλι πολλά πράγματα...

Προσωπικά , από το να μην έχω σχέση καθόλου, δεν θα είχα πρόβλημα...Θα είχε πλάκα αλλά γενικά θα είχε κατώτερα standards και αξία...τουλάχιστον αν έμενε σε αυτό το επίπεδο απόστασης

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 7Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: