ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki Χθες στις 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki Χθες στις 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

-Δεν πιστεύω στην αμφιφυλοφιλία... -Oh really?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Elementstv
Forum God
Forum God

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 4423
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: -Δεν πιστεύω στην αμφιφυλοφιλία... -Oh really?   6/4/2011, 16:51

@4806: Σχεδον οσοι αμφι εχω γνωρίσει....

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: -Δεν πιστεύω στην αμφιφυλοφιλία... -Oh really?   6/4/2011, 16:52

Elementstv έγραψε:
@4806: Σχεδον οσοι αμφι εχω γνωρίσει....

Ε καλά, μάλλον φόβος παραδοχής είναι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Axoua
Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

Περιοχή : Edw, ekei
Αριθμός μηνυμάτων : 514
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: -Δεν πιστεύω στην αμφιφυλοφιλία... -Oh really?   6/4/2011, 16:55

Scandal έγραψε:
πιστεύετε ότι μπορείτε να μείνετε σταθεροί σε ένα φύλο για μεγάλο χρονικό διάστημα; Ή κάποια στιγμή θα μπουχτήσετε και θα αναζητήσετε το άλλο φύλο (από αυτό που είχατε κατασταλάξει προσωρινά) ; Δεν υπάρχει μια σύγχυση σε αυτό το θέμα εφόσον οι ορμές σας αφορούν και τα δύο φύλα (και ανά διαστήματα "πρέπει" να ικανοποιούνται και οι δύο τάσεις ) ;
Αφορμή για την ερώτηση αποτέλεσε η φράση "Έλα μωρέ, αφού σου αρέσουν και οι γυναίκες και οι άντρες, βολέψου με μία γυναίκα και άσε τους άντρες"

Η αλήθεια είναι πως δεν έχω συζητήσει πολύ με αμφισεξουαλικά άτομα περί του πως νιώθουνε με τα φύλα...

Εγώ πάντως βλέπω και gay και str8 πορνό, αρκεί να υπάρχει ένας άντρας στο βίντεο/εικόνα. Για λεσβιακά ούτε λόγος

Για εμένα η σταθερότητα έχει να κάνει με το άτομο και όχι με το φύλο...
Δεν έχω εμπειρίες μέχρι τώρα, αλλά αυτό έχει να κάνει και με το ότι δεν πολυκαίγομαι για σεξ.
Αλλά πιστεύω ότι εάν βρω ένα άτομο με το οποίο να δημιουργηθεί κάτι όμορφο θα είμαι πιστός όσο κρατήσει, βδομάδες, μήνες, χρόνια, μέχρι τον θάνατο... (ναι, γελάστε με τον ρομαντικό )

Επίσης όμως πιστεύω ότι υπάρχουν άτομα που νοιάζονται πολύ για το σεξ και πάνω στην καύλα της στιγμής, είτε για το ίδιο, είτε για το αντίθετο φύλο μπορεί να τα γκρεμίσουν όλα...
Μην βάζετε όλα τα άτομα μιας ομάδας (σε αυτήν την περίπτωση τους αμφιφυλόφιλους) στο ίδιο καζάνι. Υπάρχουν απλά άνθρωποι που δεν μπορούν την μονογαμία.

Anakin έγραψε:
Ε, αυτό είπα στην μάνα μου καταρχάς, που ήταν εν μέρει αλήθεια, ότι είμαι (?) αμφισεξουαλικός κι αρπάχτηκε ακριβώς από την αφορμή "Ε αφού είσαι αμφί, άσε τους άντρες κι πήγαινε με γυναίκες".

Αν είναι να πεις κάτι, ΜΗ κάνεις ποτέ το λάθος να πεις πως είσαι αμφι ούτε για να το ωραιοποιήσεις το πράγμα. Χρειάστηκα 6 μήνες για να την πείσω πως είμαι ολοκληρωτικά gay για να μη με πρήζει για την αμφισεξουαλικότητα μου (που λένε ότι είμαι, παρόλο που με κατονομάζω ως gay), ότι τάχα το είπα έτσι για να το πάρει πιο χαλαρά.

Καταλαβαίνω πως είχε η κατάσταση, ζόρι, απλά φαντάσου την περίπτωση που κάποιος όντως είναι αμφιφυλόφιλος και δεν τίθεται θέμα ωραιοποίησης, αλλά είναι απλά η αλήθεια. Τότε αυτός τι να κάνει; Να πει ψέματα ότι είναι ομοφυλόφιλος για να τον αφήσουν στην ησυχία του;

Elementstv έγραψε:
Eγώ πάντως δεν καταλαβαίνω όταν ενας αποκλειστικά μπότομ είναι αμφί.

Εγώ πάλι δεν μπορώ να καταλάβω τους αποκλειστικά μπότομ... δεν λέω είναι μία προτίμηση, αλλά δηλαδή τι; Άμα "γλιστρήσει" και "καρφωθεί" το "πράμα" του (δεν ξέρω τους κανόνες εδώ για το πώς εκφράζουμε τέτοιες λεπτομέρειες ) θα πέσει σε κατάθλιψη; Με μία δόση χιούμορ πάντα.

4806 έγραψε:
Βέβαια στεγανά στη σεξουαλικότητα δε χρειάζεται να μπαίνουν..

This.
Elementstv
Forum God
Forum God

Περιοχή : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 4423
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: -Δεν πιστεύω στην αμφιφυλοφιλία... -Oh really?   6/4/2011, 17:03

@axoua: Πως να στο εξηγησω να το καταλαβεις, χμμμμ, αποκλεειστικα μποτομ εννοουμε στο τι θελει να κανει στο κρεβατι. Ε ο αποκλειστικος θελει απλα να τον παιρνει... Μπορει να τον δωσει εννοειται αλλα ψυχολογικα τουλαχιστον δεν τον ευχαριστει. Και ειδικα για να γαμησεις πρεπει να εχεις και καποιου ειδους ψυχολογια τοπ, αλλιως μπορει ουτε καν να μη σου σηκωθει ή να σου πεσει. Εγω πιστευω οτι το 60% τουλαχιστον των γκει ειναι αποκλειστικα μποτομ και απλα μεγαλο ποσοστο απο αυτους δηλωνουν βερς αλλα στην ουσια καταπιεζονται. Δεν το εξαγω απο αντικειμενικες ερευνες, δικη μου πεποιθηηση ειναι, και οκ δεχομαι ο,τι δηλωνει ο καθενας. Απλα πολλες φορες μου δηλωνουν βερς(οχι ερωτικοι στοχοι γενικα φιλοι κτλ) και στην πορεια παραδεχονται και οι ιδιοι ή φαινεται οτι ειναι μονο μποτομ... Απλα ισως μας απελπίζουν τα "γκει μαθηματικά" και προσπαθουμε να χρυσωσουμε το χαπι. Τονιζω οτι η αποψη μου δεν βασιζεται σε αντικειμενικα συμπερασματα. ΕΙναι απλα η αποψη μου.

Forum Master
Forum Master

Περιοχή : bikini bottom (and not lame xania)
Αριθμός μηνυμάτων : 1663

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: -Δεν πιστεύω στην αμφιφυλοφιλία... -Oh really?   6/4/2011, 18:37

Ένας μπότομ όταν κάνει σεξ με άντρες μπορεί να είναι μπότομ και με γυναίκες σε BDSM φάση. Ή και vannila να είναι το σεξ , πάλι το ερωτικό παιχνίδι μπορεί να δείξει ότι ευχαριστιέται την γυναίκα ακόμα και με strap-on (και μάλιστα ίσως την προτιμάει έτσι)...

Αυτό το άτομο είναι αμφι και μπότομ...

πηγή: pocket book of sexuality, Volume XIII

Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Άκρως Απόρρητο!
Αριθμός μηνυμάτων : 2956
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: -Δεν πιστεύω στην αμφιφυλοφιλία... -Oh really?   6/4/2011, 19:39

Saturn έγραψε:
Ντροπή σου Johnny! Ακους εκεί gay ο Καπουτζίδης...... είναι 100% str8 ---> γυναίκα, φυλακισμένη σε αντρικό (ο θεός να το κάνει) σώμα...

Αυτό είναι μια μορφή ομοφοβίας....
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: -Δεν πιστεύω στην αμφιφυλοφιλία... -Oh really?   7/4/2011, 16:40

Καλως ορισες ψαρακα στο φορουμ!
Ωραιες οι αποριες σου και λογικες για την ηλικια των 19
Ξεκινω να σου απαντω με την εξης ατακα που ακουσα απο μια πορνοσταρ γκομεναρα που γουσταρει τη ζωης της
"Το να πηγαινεις με το ενα φυλο μονο είναι ρατσισμος
Ωραια τα πε η κυρια...
Επισης να τονισω πως ειμαι κατα των ταμπελακιων αμφι ομο ετερο διφυλικο κλπ....
Δεν μου αρεσουν σχεδον δεν τα αποδεχομαι..
Κάνουμε σχεσεις με ανθρωπους ερωτευομαστε ανθρωπους αγαπαμε ανθρωπους όποιο και αν ειναι το γενος τους. (Απλα για μας τους "bi" είναι δυσκολο να γινει αποδεκτο και απο φανατισμενους gay και straight)
Επισης είπες οτι σε προβληματιζει αν μια μερα ξυπνησεις και αντι για να βρεις μια ιωαννα διπλα σου βρεις ενα γιαννη και οτι η μαμα θα σε πιεζει.
Καλο θα ταν να σε προβληματισει εαν μια μερα ξυπνησεις και δε βρισκεται κανεις διπλα σου ή το ατομο που θα βρισκεται μηπως είναι το λάθος ατομο.
Εαν εσυ βρεις τα θελω σου είσαι ισορροπημενος και ευτυχισμενος με τις επιλογες τοτε οσοι σ αγαπανε θα χαμογελασουν και αυτοι που μπορει να σε κατηγορησουν καποια στιγμη θα σωπασουν.
Να θυμασαι αγαπαμε, ερωτευωμαστε ευτυχουμε με ανθρωπους ανεξαρτητου γενους...
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: -Δεν πιστεύω στην αμφιφυλοφιλία... -Oh really?   7/4/2011, 20:45

Monster έγραψε:
όσο πιο κοντα στο Νο0 τόσο πιο ετερο- όσο πιο κοντά στο Νο6 τόσο πιο ομο- στη κλίμακα του πόσο στρ8-γκει είσαι

εντάξει αρα ειμαι καπου στο 7,9-8....ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ ΑΓΑΠΟΥΛΗ !!!!ΚΑΛΗ ΔΙΑΜΟΝΗ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ
michaelrey23
Forum Regular
Forum Regular

Περιοχή : Athens, Greeze
Αριθμός μηνυμάτων : 341

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: -Δεν πιστεύω στην αμφιφυλοφιλία... -Oh really?   8/12/2011, 12:33

Και όμως υπάρχουν οι αμφιφυλόφιλοι...

Εγώ ακόμα γουστάρω και παίρνω ανατριχίλες όταν βλέπω μία ωραία γυναίκα με μαγιό...ή προκλητικά ρούχα....

Έχω κάνει και μακροχρόνια σχέση...
Μάλλον οι αμφιφυλόφιλοι πέφτουν θύμα διάκρισης γιατί ανοίγουν αθέμιτο ανταγωνισμό και στα δυο στρατόπεδα...
αλλά δεν κάνουν κάτι κακό...απλά έχουν πάψει να βλέπουν το φύλο ως σημείο αναφοράς της επιλογής συντρόφου...

Τώρα, ο κύριος λόγος που πλειοψηφεία αρνείται τους bisexueal είναι ότι η κοινωνία στην οποία βρίσκονται οριοθετεί λόγω μη αποδοχής τα όρια των σεξουαλικών εννοιών...
Σε περισσότερο φιλελεύθερες μεγαλουπόλεις παρατηρείται έντοντα το φαινόμενο της αμφιφυλοφιλίας, γιατί θεωρείται ένδειξη μίας υγειή σεξουαλικής ζωής.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: -Δεν πιστεύω στην αμφιφυλοφιλία... -Oh really?   8/12/2011, 13:25

Υπάρχουν κατηγοριες αμφιφυλόφιλων
-Μ αρέσουν και οι άντρες και οι γυναίκες αλλά δεν κανω σχέση με τους άντρες.
Πολυ συχνο φαινόμενο. Συνηθως ειναι κατι φοβισμένα αντράκια ηλικίας 25+ που εχουν μια γυναικα να κερατώνουν και ένα κοινωνικο-οικογενειακο-εργασιακο κυκλο που δε θελουν να φανερωθούν για να μην χαλασει η εικονίτσα τους. Σςςςςς....
-Ειμαι αντρας και πηδαω αντρες! Αυτο δε με κανει bi και gay! Eγώ ειμαι straight!
Και γω είμαι η νεα βασίλισσα της Αγγλίας αλλα δε το λεω γιατι ειμαι σεμνος! Αυτα τα ατομα βρισκονται καπου πίσω από τον ηλιο για μένα. Ισως και πίσω από τον αληθινό εαυτό τους
-Μ αρέσει να κανω σεξ και με αντρες και γυναικες. Μ αρεσει να κανω σχεση με όποιο απο τα δύο φύλα ερωτευτώ.
Ανήκω κ γω εδώ. Και το θεωρω και το πιο λογικό. Ερωτευόμαστε και κανουμε σχεση. Τι, πως κλπ ποιος νοιάζεται?

-Δεν πιστεύω στην αμφιφυλοφιλία... -Oh really?
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: