ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Ρόλος στο σεξ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18  Επόμενο

Ρόλος σας στο σεξ
Ενεργητικός/ Περισσότερο ενεργητικός
20%
 20% [ 37 ]
Μάλλον ενεργητικός
3%
 3% [ 5 ]
Παθητικός/ Περισσότερο παθητικός
23%
 23% [ 44 ]
Μάλλον παθητικός
10%
 10% [ 19 ]
Ενεργητικοπαθητικός
24%
 24% [ 46 ]
Μάλλον ενεργοπαθητικός
7%
 7% [ 13 ]
Έχω κάνει αλλά δε γνωρίζω ακόμα τι είμαι
1%
 1% [ 1 ]
Δεν έχω κάνει για να ξέρω
11%
 11% [ 20 ]
Δε το έχω σκεφτεί/ δε με αφορά
1%
 1% [ 2 ]
Δεν απαντώ
0%
 0% [ 1 ]
Σύνολο Ψήφων : 188

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρόλος στο σεξ   24/7/2015, 12:42

Εγω γουστάρω τρελά τα προκαταρκτικά. Να με γλύφει ο αλλος και να παιζω με την τρύπα του, τις ρωγες του, να τον ακουω να βογκάει κτλ

Αν κανω σεξ είμαι ενεργητικος. Γουσταρω να παίρνω γυμνασμένα αγόρια. 
Οσο πιο ντούκι ο αλλος και dirty τοσο πιο βιαιος γίνομαι.... Δεν ξερω γιατι. 
πχ Θα ήταν χαρα μου να ήταν gay ο Γιωργος Μαυρίδης και να μου καθόταν
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
N.G95
Moderator
Moderator

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : Thessaloniki
Αριθμός μηνυμάτων : 3575
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρόλος στο σεξ   24/7/2015, 13:27

Σε αυτο το τελευταιο μεχρι και γω αναστατωθηκα 

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρόλος στο σεξ   9/8/2015, 02:57

Ενεργητικοπαθητικός παρόλο που δεν έχω δοκιμάσει τον παθητικό ρόλο ομολογώ αλλά πιστεύω θα το έκανα με την ίδια ευκολία. Με ξενερώνει η εμμονή μόνο με τον έναν ρόλο, δεν θα μου άρεσε να ακούσω κάποιον να μου πει, ειδικά όταν πρόκειται για σχέση, "εγώ είμαι μόνο παθητικός, δεν κάνω τίποτα άλλο απολύτως" ή κάποιος ενεργητικός το ίδιο. Με περιγράφει αυτή η φράση από παλιό ποστ σε αυτό το θέμα από έναν χρήστη ονόματι michaelrey23:
Εξάλλου, για όσους το έχουν βιώσει, δεν είναι τέλειο το συναίσθημα και η ηδονή που βιώνει κάποιος όταν ενώ σε παίρνουν και έχει πορωθεί ο άλλος και το κάνετε Super, να σε ρίξει ανάσκελα ξαφνικά και να...βυθιστεί στον δικό σου ανδρισμό?
Lelikos
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Αθήνα, Άλιμος
Αριθμός μηνυμάτων : 1066
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρόλος στο σεξ   10/8/2015, 11:08

johnprog έγραψε:
Ενεργητικοπαθητικός παρόλο που δεν έχω δοκιμάσει τον παθητικό ρόλο ομολογώ αλλά πιστεύω θα το έκανα με την ίδια ευκολία. Με ξενερώνει η εμμονή μόνο με τον έναν ρόλο, δεν θα μου άρεσε να ακούσω κάποιον να μου πει, ειδικά όταν πρόκειται για σχέση, "εγώ είμαι μόνο παθητικός, δεν κάνω τίποτα άλλο απολύτως" ή κάποιος ενεργητικός το ίδιο. Με περιγράφει αυτή η φράση από παλιό ποστ σε αυτό το θέμα από έναν χρήστη ονόματι michaelrey23:
Εξάλλου, για όσους το έχουν βιώσει, δεν είναι τέλειο το συναίσθημα και η ηδονή που βιώνει κάποιος όταν ενώ σε παίρνουν και έχει πορωθεί ο άλλος και το κάνετε Super, να σε ρίξει ανάσκελα ξαφνικά και να...βυθιστεί στον δικό σου ανδρισμό?

Αυτό ακριβώς πιστεύω κ εγώ! wnk

Forum God

Περιοχή : Πάτρα
Αριθμός μηνυμάτων : 4746
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρόλος στο σεξ   10/8/2015, 17:03

johnprog έγραψε:

Νομιζω οτι ο James E.L ειναι μελος του φορουμ! 

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρόλος στο σεξ   10/8/2015, 18:04

DiabolAkis έγραψε:
johnprog έγραψε:

Νομιζω οτι ο James E.L ειναι μελος του φορουμ! 
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
Ianos
Forum God
Forum God

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 3383
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρόλος στο σεξ   27/10/2015, 20:54

Για μένα παίζουν πολύ μεγάλο ρόλο οι πρώτες εμπειρίες... Τι εννοώ... Πριν κάνω σεξ ήθελα και τους 2 ρόλους. Όταν ξεκίνησα με τον πρώτο μου έκανα κυρίως τον ένα ρόλο. Ο άλλος ρόλος ενώ μου άρεσε όταν το έκανα, δεν άρεσε στο σύντροφό μου. Οι επόμενοι ήταν στο ίδιο στυλ. Συνήθισα κάτι, το έμαθα καλά κι ύστερα δεν ξανααναζήτησα τον άλλον ρόλο. Είναι τα γούστα του καθενός, είναι και κατά μία έννοια αυθυποβολή, και συνήθεια... Το gay και το σκυλί όπως τα μάθεις...

δάκρυα, από ξεφτίλες και στριμώγματα."
ΜΑΛΒΙΝΑ ΚΑΡΑΛΗ
For_My_Pain
Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

Αριθμός μηνυμάτων : 944
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρόλος στο σεξ   28/10/2015, 10:12

CapitalChaos έγραψε:
 Στη ζωή μου έχω γνωρίσει παρτολάκια και ξεπετιάρηδες που ήταν σε μεγάλο βαθμό ειλικρινείς και πολλούς μα πολλούς μονογαμικούς,συντηρητικούς,συνεσταλμένους που ήταν μακράν πιο συμπλεγματικοί,υποκριτές,ανώριμοι και κωλόπαιδα..

Είμαι εκτός θέματος, αλλά αυτές οι 3 γραμμές είναι μία γενική ομολογία και κάτι το οποίο όλοι μας πρέπει να λάβουμε υπόψιν μας. Χωρίς φυσικά να παραβλέπουμε το γεγονός ότι υπάρχουν άτομα που από τα 18 τους έχουν σταθερά θέλω και μία πιο ρομαντική άποψη των πραγμάτων.

Θα προσπαθήσω, παρόλα αυτά να μείνω on topic, για να μη φέρω σε δύσκολη θέση τους mods. 
Όλα αυτά τα χρόνια έχω σταθερό ρόλο, ο οποίος είναι αφενός μετουσίωση των φαντασιώσεων μου από τότε που ήμουν μικρό παιδί και αφετέρου απόρροια του γούστου μου στους άνδρες. Εύλογη και η σημείωση του Ιανού, δεν το είχα σκεφτεί μέχρι τώρα ότι οι πρώτες μας εμπειρίες παίζουν κρίσιμο ρόλο.

Δεν έχει δάκρυα πια.
Κλαίνε όσοι στο βάθος ακόμη ελπίζουν.
Η πιο μεγάλη αρετή του ανθρώπου είναι να έχει καρδιά.
Μα η πιο μεγάλη ακόμα είναι όταν χρειάζεται να παραμερίζει την καρδιά του.
Kαι σμίγουν και χωρίζουν οι άνθρωποι και δεν παίρνει τίποτα ο ένας απ’ τον άλλον.
argosxolos
Forum Baby
Forum Baby

Αριθμός μηνυμάτων : 27

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρόλος στο σεξ   10/1/2016, 17:29

Γενικώς μου αρέσουν πολύ τα προκαταρκτικά, κυρίως φιλιά-αγκαλιές. Σε γλειψίματα, στοματικό κλπ είμαι ενεργοπαθητικός. Για να μην πω ότι μου αρέσει να προσφέρω περισσότερο. 
Όταν κάνω πρωκτικό σεξ όμως, τις λίγες φορές που έχω κάνει μέχρι τώρα δηλαδή, είμαι ενεργητικός. Δεν έχω φαντασιωθεί ποτέ να με γαμάνε, ούτε νιώθω κάποια σωματική ευχαρίστηση ως παθητικός στο πρωκτικό σεξ. Από την άλλη όμως, με ελκύουν πολύ περισσότερο αρρενωποί άνδρες.

Μήπως όμως αυτό είναι και θέμα εξάσκησης ή ανθρώπου που έχεις απέναντί σου; Ιδανικά θα ήθελα να είμαι βερς/τοπ-βερς γιατί θεωρώ ότι σε μια σχέση είναι καλό να υπάρχει ισοτιμία και αν θέλει ο άλλος να με γαμήσει κάποια φορά δεν μπορώ να το αρνηθώ αν τον αγαπάω. Μάλλον όμως κάτι τέτοιο θα βγει, αν βγει, μόνο μετά από καιρό σε μια σχέση.
markos3
Forum Newbie
Forum Newbie

Περιοχή : trikala
Αριθμός μηνυμάτων : 6

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρόλος στο σεξ   17/2/2016, 02:22

Εγώ είμαι παθητικός μου αρέσει αλλά δεν όχι και στο να είμαι ενεργητικός αν μου το ζητήσει το αγόρι αλλά ευτυχώς όλοι γκομενοι που είχα ήταν ενεργητικοι
celestial
Forum God
Forum God

Περιοχή : stonecity
Αριθμός μηνυμάτων : 10213
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρόλος στο σεξ   17/2/2016, 15:07

argosxolos έγραψε:
Γενικώς μου αρέσουν πολύ τα προκαταρκτικά, κυρίως φιλιά-αγκαλιές. Σε γλειψίματα, στοματικό κλπ είμαι ενεργοπαθητικός. Για να μην πω ότι μου αρέσει να προσφέρω περισσότερο. 
Όταν κάνω πρωκτικό σεξ όμως, τις λίγες φορές που έχω κάνει μέχρι τώρα δηλαδή, είμαι ενεργητικός. Δεν έχω φαντασιωθεί ποτέ να με γαμάνε, ούτε νιώθω κάποια σωματική ευχαρίστηση ως παθητικός στο πρωκτικό σεξ. Από την άλλη όμως, με ελκύουν πολύ περισσότερο αρρενωποί άνδρες.

Μήπως όμως αυτό είναι και θέμα εξάσκησης ή ανθρώπου που έχεις απέναντί σου; Ιδανικά θα ήθελα να είμαι βερς/τοπ-βερς γιατί θεωρώ ότι σε μια σχέση είναι καλό να υπάρχει ισοτιμία και αν θέλει ο άλλος να με γαμήσει κάποια φορά δεν μπορώ να το αρνηθώ αν τον αγαπάω. Μάλλον όμως κάτι τέτοιο θα βγει, αν βγει, μόνο μετά από καιρό σε μια σχέση.

χριστε μου.. αν εξαιρεσεις 2 σημεια, θα μπορουσα να χα γραψεθι εγω αυτο το ποστ.

μετα, ομως, ειδα την ηλικια και σιγουρευτηκα οτι δεν ημουν εγω.

Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 4759
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρόλος στο σεξ   17/2/2016, 18:59

Μπορείς να μας πεις λίγο ποια ακριβώς σημεία εξαιρείς; Όχι τίποτ' άλλο, αλλά έχουν πέσει προβλέψεις και στοιχήματα. 

Εντωμεταξύ μόλις συνειδητοποίησα ότι δεν έχω φακελωθεί ποτέ σ' αυτό το θέμα. Δεχόμαστε στοιχήματα λοιπόν και γι' αυτό!

Ίσως, αν κάθε στιγμή φανταζόμασταν έναν καθρέφτη απέναντί μας, να κάναμε πιο αντικειμενικά καλές επιλογές.
celestial
Forum God
Forum God

Περιοχή : stonecity
Αριθμός μηνυμάτων : 10213
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρόλος στο σεξ   18/2/2016, 02:17

Duality έγραψε:
Μπορείς να μας πεις λίγο ποια ακριβώς σημεία εξαιρείς; Όχι τίποτ' άλλο, αλλά έχουν πέσει προβλέψεις και στοιχήματα. 

Forum Beginner

Αριθμός μηνυμάτων : 112
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρόλος στο σεξ   9/4/2016, 06:13

Στην αρχη μαρεσε ο ενεργητικος ρολος κ σχεδον με ολους τους πρωην δεν ειχα προβλημα . Εδω τωρα η τελευταια μου σχεση μου εχει φερει τα πανω κατω κ αναστα ο κυριος .
Οποτε ψοφιζω παθητικος ρολος .... αρχισαμε να μας αρεσει να λαδωνουμε το γκροβερακι..

http://www.radio-kardioxtipi.gr/chat/

'' Arximandritis ''
EatPrayLove89
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 1630

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρόλος στο σεξ   18/9/2016, 22:04

Έχω δοκιμάσει και τους 2 ρόλους και κατέληξα σε ενεργητικός κατά 90% και παθητικός 10%. Η ευχαρίστηση που μου δίνει το ενεργητικό είναι δεκαπενταπλάσια από αυτήν του παθητικού

Forum Beginner

Περιοχή : Τέρμα Βόρεια Ελλάδα
Αριθμός μηνυμάτων : 119
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρόλος στο σεξ   19/9/2016, 15:08

Οταν ημουν πολυ πιο μικρός ηθελα κυρίως παθητικό. Και πάρα πολύ παθητικό στοματικό. Τελικά με όσους έμπλεξα ηταν 100% παθητικοί οποτε το γυρισα στο ενεργητικό. Ετυχε να κάνω βεβαια παθητικό για την αλλαγη.
Τα τελευταια χρόνια κάνω μονο ενεργητικό και η ίδεα του παθητικου, δεν ξέρω γιατί, αλλα αρχισε να με ξενερώνει. Μέχρι και το να κάνω στοματικό αρχίζει πλεον να μην με τραβάει.
Με το παιδί που ειμαι, με "πιέζει" για αλλαγή ρόλων. Του κάτσα μια φορά για 5 λεπτα πριν κανα 6 μηνο, και μια φορά για άλλα 5 λεπτά πριν κανα μήνα. Ειδικα την τελευταια φορά ξενερωσα τοσο πολύ που μετά χρειαστήκαμε γερανό για να μου ξανασηκωθεί. Απο την άλλη δεν θέλω να τον αφήσω παραπονεμένο αλλά δεν ξέρω πώς άλλαξα τόσο πολύ και ξενερώνω τόσο άσχημα.

Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρόλος στο σεξ   19/9/2016, 18:42

aggelos30plus έγραψε:
Οταν ημουν πολυ πιο μικρός ηθελα κυρίως παθητικό. Και πάρα πολύ παθητικό στοματικό. Τελικά με όσους έμπλεξα ηταν 100% παθητικοί οποτε το γυρισα στο ενεργητικό. Ετυχε να κάνω βεβαια παθητικό για την αλλαγη.
Τα τελευταια χρόνια κάνω μονο ενεργητικό και η ίδεα του παθητικου, δεν ξέρω γιατί, αλλα αρχισε να με ξενερώνει. Μέχρι και το να κάνω στοματικό αρχίζει πλεον να μην με τραβάει.
Με το παιδί που ειμαι, με "πιέζει" για αλλαγή ρόλων. Του κάτσα μια φορά για 5 λεπτα πριν κανα 6 μηνο, και μια φορά για άλλα 5 λεπτά πριν κανα μήνα. Ειδικα την τελευταια φορά ξενερωσα τοσο πολύ που μετά χρειαστήκαμε γερανό για να μου ξανασηκωθεί. Απο την άλλη δεν θέλω να τον αφήσω παραπονεμένο αλλά δεν ξέρω πώς άλλαξα τόσο πολύ και ξενερώνω τόσο άσχημα.
 Aαγαπητό Προβληματισμένο Νυχτολούλουδο, 
Μελέτησα με πολύ προσοχή και επιμονή το γράμμα σου και έχω να σου πω τα εξής:
Τη σημερινή εποχή, ο κόσμος ψάχνει και δε βρίσκει να είναι με ένα παιδί. Οπότε, ΚΟΨΕ ΤΙΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΣΕ ΤΟΥ ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΕΝΗ ΤΣΟΥΚΝΙΔΑ!

Πέρα απ' την πλάκα καλέ μου, σε καταλαβαίνω, κι εγώ από τότε που θυμάμαι, αχνά και μακρινά, τότε που εφτιαχνα το σεξ, 5 λεπτά με το ρολόι και πολύ ήταν στον παθητικό ρόλο. Απλά δε σου βγαίνει τώρα, έχει διαμορφωθεί η σεξουαλική συμπεριφορά σου έτσι τώρα που δε γουστάρεις. Μπορεί σε ένα μήνα να θέλεις σαν τρελός που λέει ο λόγος. Όπως το βλέπω έχεις δύο επιλογές: Του ξεκαθαρίζεις ότι δε νιώθεις καθόλου καλά προς το παρον να το κανεις και βλέπεις αντιδράσεις και το δουλευετε ή του δίνεις το 5λεπτο του καθε μηνα και ελπιζεις να μην αρχισει να το ζηταει συχνοτερα. Απλά αν είναι να ξενερωνεις τοσο που να θες να σταματησεις τελειως το παιχνιδι καλυτερα να come clean. Και δεν εννοώ το τελευταίο κυριολεκτικά :Ρ

Forum Regular

Αριθμός μηνυμάτων : 280

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρόλος στο σεξ   20/9/2016, 23:45

Μπορεί οντώς ο ρόλος που προτιμάμε συνήθως στο σεξ να έχει να κάνει με το ποιόν ρόλο είχαμε στις πρώτες μας εμπειρίες και ίσως να γίνεται και συνήθεια; Αν βέβαια δεν υπήρχε και το κομμάτι της ευχαρίστησης μέσα προφανώς δεν θα διαλέγαμε αυτόν το ρολο. 

Μερικές φορές σκέφτομαι επίσης κατα πόσο ο σωματότυπος και η εξωτερική μας εμφάνιση μας "βάζουν" σε ρόλους, σαν κουτάκια βασισμένα σε στερεότυπα, π.χ. νεαρός και αδύνατος = bottom, ψηλός και γεροδεμένος = top.

Προσπάθησα να βρω κάποια επιστημονική έρευνα/εξήγηση για την ψυχολογία πίσω από την επιλογή ρόλων αλλά δεν βρήκα κάτι ιδιαίτερα σημαντικό. Σ' αυτό το άρθρο αναφέρεται και μία έρευνα παρόμοια μ' αυτήν που είχε εμφανιστεί εδώ σχετικά με το δείκτη και τον παράμεσο αυτήν τη φορά για να καθοριστεί ο ρόλος στο σεξ από τη διαφορά στο μήκος των δύο δάχτυλων. 

http://blogs.scientificamerican.com/bering-in-mind/top-scientists-get-to-the-bottom-of-gay-male-sex-role-preferences/
EatPrayLove89
Forum Master
Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρόλος στο σεξ   21/9/2016, 00:01

Αυτό που λες με τον σωματότυπο είναι απόλυτα σωστό. Και εγώ το παθαίνω αυτό. Αν δω κάποιον ψηλό ματσό, θαμου βγάλει κάιτ πιο παθητικό (μέχρι να δω ότι έχει ωραίο κωλαράκι, μετά θα επανέλθω)
 Στην πρώτη παράγραφο του συνειρμού σου, δε συμφωνώ, αν σκεφτείς πόσοι ξεκίνησαν από """""str8""""  και πήγαιναν με γκόμενες, μετά τοπ με αγόρια και κατέληξαν σχεδόν power bottoms. Εγώ ξέρω αρκετούς. Πιστεύω ότι δοκιμάζεις και καταλήγεις τι σου αρέσει.
Επιπλέον, θεωρώ ότι το παθητικό σεξ είναι εγκεφαλικό επίσης σχεδόν 50% όσο είναι σωματικό, ενώ αν είσαι ενεργητικός πας και με τις πέτρες και δεν καταλαβαίνει τπτ.
Το άρθρο λίγο μεγάλο για μένα για την ώρα αυτή, αλλά με μια γρήγορη ματιά εξηγεί ότι οι τοπς ουσιαστικά είναι μαλάκες :Ρ και το να σαι βερς ειναι η καλύτερη περίπτωση. Καλά δεν κατάλαβα;

Forum Εxperienced

Περιοχή : επαρχία
Αριθμός μηνυμάτων : 665
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρόλος στο σεξ   21/9/2016, 00:06

εμενα παλι και τα 2 μου αρεσουν... αναλογα βεβαια το τι σοθ βγαζει ο καθενας
EcstasyLover
Forum Regular
Forum Regular

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρόλος στο σεξ   21/9/2016, 00:14

EatPrayLove89 έγραψε:
Επιπλέον, θεωρώ ότι το παθητικό σεξ είναι εγκεφαλικό επίσης σχεδόν 50% όσο είναι σωματικό, ενώ αν είσαι ενεργητικός πας και με τις πέτρες και δεν καταλαβαίνει τπτ.
Το άρθρο λίγο μεγάλο για μένα για την ώρα αυτή, αλλά με μια γρήγορη ματιά εξηγεί ότι οι τοπς ουσιαστικά είναι μαλάκες :Ρ και το να σαι βερς ειναι η καλύτερη περίπτωση. Καλά δεν κατάλαβα;

Ε όχι και με τις πέτρες.   Έχει τύχει και σαν τοπ να μην εμπνέει καθόλου ο άλλος για διάφορους λόγους. Δεν ξέρω αν ισχύει αυτό που λένε "a hole is a hole".

Ναι η πρώτη έρευνα που παραθέτει το άρθρο λέει πάνω κάτω ότι οι ρόλοι που επιλέγουμε στο πρωκτικό σεξ είναι πάνω κάτω ίδιοι και στο στοματικό, ότι οι βερς είναι καλύτερα ψυχολογικά απ' όλους, και ότι οι τοπ έχουν περισσότερα θέματα εσωτερικευμένης ομοφοβίας.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την EcstasyLover στις 21/9/2016, 00:18, 1 φορά
mistirius_boy
Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρόλος στο σεξ   21/9/2016, 00:16

αναλογα την τρυπα φιλεεε
EatPrayLove89
Forum Master
Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρόλος στο σεξ   21/9/2016, 00:19

EcstasyLover έγραψε:
EatPrayLove89 έγραψε:

Ε όχι και με τις πέτρες.   Έχει τύχει και σαν τοπ να μην εμπνέει καθόλου ο άλλος για διάφορους λόγους. Δεν ξέρω αν ισχύει αυτό που λένε "a hole is a hole"
Καλά ναι, υπερέβαλα λίγο εκεί!

Forum Regular

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρόλος στο σεξ   21/9/2016, 00:20

mistirius_boy έγραψε:
αναλογα την τρυπα φιλεεε

Αυτό λέω κ γω...εξαρτάται από την περίπτωση. 
mistirius_boy
Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρόλος στο σεξ   21/9/2016, 00:24

αχ...ας μη μιλησουμε για τρυπες βραδιατικα....

Ρόλος στο σεξ
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 16 από 18Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: