ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki Χθες στις 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki Χθες στις 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Οχι πειτε μου για να καταλαβω...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Maked
Forum God
Forum God

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : thessaloniki
Αριθμός μηνυμάτων : 3075

ΔημοσίευσηΘέμα: Οχι πειτε μου για να καταλαβω...   18/3/2011, 00:35

... Το λογικο σε μια σχεση, ειδικα αν ειναι ''σοβαρη'' και αποδεικνυεται αυτο εμπρακτα, δεν ειναι να αντιμετωπιζεις ενα προβλημα οταν το αντιλαμβανεσαι?
Το λογικο δεν ειναι να ξερεις τι θελεις να κανεις και να μην αφηνεις τον ευατο σου να ''κατρακυλισει''?
Το λογικο δεν ειναι να υποστηριζεις αυτο που αποδεδειγμενα σε εκανε να νιωθεις καλα για μεγαλη διαρκεια και να προσπαθεις ακομα και αν εχει ''χαθει'' καποιου ειδους σπιθας που υπαρχει αυθορμητα?

Οχι γιατι μερικοι ανθρωποι με μπερδευουν ρε παιδια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
monster
Inactive Members

Περιοχή : city centre
Αριθμός μηνυμάτων : 15608
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οχι πειτε μου για να καταλαβω...   18/3/2011, 00:38

Ας απαντήσουν οι άλλοι γιατί εγώ θα φάω ξύλο

Forum God
Forum God

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οχι πειτε μου για να καταλαβω...   18/3/2011, 00:40

Οχι ρε πες, για σενα εχουμε κατι καλυτερο

Ελα σοβαρα πες.
Toruk
Forum God
Forum God

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 4688
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οχι πειτε μου για να καταλαβω...   18/3/2011, 00:42

Φυσικά και πρέπει να αντιμετωπίζεις ένα πρόβλημα όταν εμφανίζεται!
Σε καμία περίπτωση δεν το αφήνεις έτσι, γιατί αργότερα θα μεγαλώσει και θα σε πνίγει,
με αποτέλεσμα να υπάρχει μια συνεχής τριβή, που συνήθως έχει άσχημη κατάληξη....

Forum Beginner
Forum Beginner

Περιοχή : Ηράκλειο
Αριθμός μηνυμάτων : 193
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οχι πειτε μου για να καταλαβω...   18/3/2011, 00:50

Maked έγραψε:
... Το λογικο σε μια σχεση, ειδικα αν ειναι ''σοβαρη'' και αποδεικνυεται αυτο εμπρακτα, δεν ειναι να αντιμετωπιζεις ενα προβλημα οταν το αντιλαμβανεσαι?
Το λογικο δεν ειναι να ξερεις τι θελεις να κανεις και να μην αφηνεις τον ευατο σου να ''κατρακυλισει''?
Το λογικο δεν ειναι να υποστηριζεις αυτο που αποδεδειγμενα σε εκανε να νιωθεις καλα για μεγαλη διαρκεια και να προσπαθεις ακομα και αν εχει ''χαθει'' καποιου ειδους σπιθας που υπαρχει αυθορμητα?

δεν ξερω τι θες να πεις αλλα δεν μπορεις να κατακρινεις καποιον επειδη κουραστηκε...
οι ανθρωποι ειναι κοντα μας - μαζι για οσο μπορουν και αντεχουν...
monster
Inactive Members

Περιοχή : city centre
Αριθμός μηνυμάτων : 15608
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οχι πειτε μου για να καταλαβω...   18/3/2011, 00:51

Λυπήσουμε δουλεύω ώρες!
Εσύ ξέρεις τον άλλο καλύτερα, μη το πας απαραίτητα με το δικό σου 'λογικο'. Αυτό θα σου λεγα!

Forum God
Forum God

Περιοχή : Στην 28η διάσταση
Αριθμός μηνυμάτων : 8383
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οχι πειτε μου για να καταλαβω...   18/3/2011, 00:55

Μη καταπνίγεις τις κινήσεις που μπορείς να κάνεις. Δεν ξέρεις ποτέ που μπορεί να καταλήξει αυτό.

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οχι πειτε μου για να καταλαβω...   18/3/2011, 00:58

Aν το πρόβλημα ενδιαφέρεται να το αντιμετωπίσει και να το λύσει και η άλλη πλευρά τότε ναι είναι λογικό να κάνεις κι εσύ προσπάθεια.

Αν η άλλη πλευρά δεν δείχνει να θέλει να το παλέψει τότε η δική σου προσπάθεια είναι περιττή και μάταιη.
Anakin
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οχι πειτε μου για να καταλαβω...   18/3/2011, 01:01

Όπα κάτσε. Αυτό αφορά άλλον έτσι;

Κοίτα, από προσωπική εμπειρία, προσπάθησα να βοηθήσω έναν άνθρωπο (που τα περισσότερα τα ξέρουν ο Phoebus κι toruk κι θα καταλάβουν τι εννοώ), έκανα τα πάντα πραγματικά, αλλά δεν ήθελε να βοηθήσει τον εαυτό του, καταχώνιασε τον εαυτό του σε μια μεγάλη ζοφερή τρύπα κι έμεινε εκεί "φυλακισμένος" ενώ είχε το ελεύθερο κι τις επιλογές του να κάνει. Δεν ωφέλει. Αν είναι άνθρωπος 18+ χρονών, δεν ωφέλει με την καμία. Φτάνει να του πεις την γνώμη σου, να δώσεις συμβουλές και προτάσεις αλλά ως εκεί. Άμα δεν θέλει ή γενικώς σε αγνόει, τότε άσ'τον. Είναι καλύτερο για σένα κι για τον άλλον.

Forum Master

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 1804
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οχι πειτε μου για να καταλαβω...   18/3/2011, 01:05

Βασικά είναι επιλογή του. Αν κουράστηκε, βαριέται ή δεν ξέρω γω τι άλλο και δεν τον ενδιαφέρει να συνεχίσει κάτι που κάποτε είχε τη σπίθα του, τότε δικαίωμά του.

Αν και νομίζω πως δεν έχω καταλάβει τι θέλεις να πεις και τι συνέβη.
Maked
Forum God
Forum God

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οχι πειτε μου για να καταλαβω...   18/3/2011, 01:05

Monster έγραψε:
Λυπήσουμε δουλεύω ώρες!
Εσύ ξέρεις τον άλλο καλύτερα, μη το πας απαραίτητα με το δικό σου 'λογικο'. Αυτό θα σου λεγα!
Καλε τι λες?
Δεν νομιζω να ειπα εως τωρα πραγματα υποκειμενικα... Δεν μου αρκει αυτο που λες
Βεβαια αυτο που ακουσα ως αντεπιχειρημα απο ''την αλλη πλευρα'' ειναι οτι το νεαρο της ηλικιας μου δεν μου επιτρεπει να γνωριζω καποια πραγματα.
Θεωρω πως ειναι μια μπουρδα αυτο βεβαια.

Anakin έγραψε:
Μη καταπνίγεις τις κινήσεις που μπορείς να κάνεις. Δεν ξέρεις ποτέ που μπορεί να καταλήξει αυτό.
Οπερ μεθερμηνευομενον εστι?
Πραγματικα δεν καταλαβα τιποτα

υγ: με συγχωρειται αλλα το θεμα ειναι ακρως λεπτο και προσωπικο, δεν μπορω να πω πολλα ουτε ''αποκαλυψω'' τιποτα
απλα ηθελα να κανω μια συζητηση για καποια πραγματα που με απασχολουν λιγο πιο εντονα
οποιοδηποτε σχολιο προσωπικο θεωρω πως δεν μπορει να απαντηθει

TripJon έγραψε:

Αν και νομίζω πως δεν έχω καταλάβει τι θέλεις να πεις και τι συνέβη.
^^

επισης, παιδια, δεν μιλαω για γκομενο
δεν θελω συμβουλες μωρε τη γνωμη σας πανω στις προτασεις μου θελω
συζητηση πως το λενε
''εγω πιστευω αυτο....''
Anakin
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οχι πειτε μου για να καταλαβω...   18/3/2011, 01:08

Για το 2ο μου ποστ ξέρω πολύ καλά τι λέω

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οχι πειτε μου για να καταλαβω...   18/3/2011, 02:04

Βασικα σ αυτα τα θεματα δεν υπαρχει κοινη λογικη! Ειναι υποκειμενικο το θεμα! Οποτε η καλυτερη λυση η προσαρμογη αναλογα με την περιπτωση! Παντως, ενα προβλημα που αφηνεται συνηθως χρονιζει, βαθαινει και μεγαλωνει! Ωστοσο, δεν υπαρχει πιο σπαστικο απο το να προσπαθουν να λυθουν μικροπροβληματα! Μερικα πραγματα λυνονται και απο τη μη αναφορα τους! οι συμβιβασμοι και η κατανοηση ειναι οι σημαντικοτερες λυσεις στα πιο πολλα προβληματα, χωρις να χρειαζονται πολλες κουβεντες και τριβελισμος του θεματος!
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οχι πειτε μου για να καταλαβω...   18/3/2011, 10:07

Maked έγραψε:

Kαταρχήν διαβάζω τη λέξη "λογικό" κι εκεί είναι το πρώτο σφάλμα που κάνεις κατ'εμέ.
Λογική σε αυτά δεν υπάρχει.
Πολλές φορές όταν αντιμετωπίζει κάποιος ένα πρόβλημα στη σχέση του, φοβούμενος ότι ίσως του κοστίσει τη σχέση του, το κάνει γαργάρα και συνεχίζει σαν να μη συμβαίνει τίποτα. Βέβαια αυτό δεν είναι υγιές αλλά συμβαίνει.

Αφήνεις τον εαυτό σου να κατρακυλίσει γιατί ο εγωισμός παραγκωνίζεται όταν θέλεις πραγματικά κάποιον.
Άμα κάνεις συνέχεια αυτό που θέλεις, τότε μάλλον είσαι πολύ εγωιστής για σχέση (γενικά μιλάω, όχι για σένα Μακεδόνα)

Αν χαθεί η σπίθα, δεν πειράζει... Συνεχίζεις να προσπαθείς γιατί σε συνδέουν άλλα πράγματα με τη σχέση σου ύστερα από κάποιο καιρό. Αλλά είμαι της άποψης ότι η σπίθα μπορεί να διατηρηθεί.

????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οχι πειτε μου για να καταλαβω...   18/3/2011, 12:12

Maked έγραψε:

Ούτε εγώ μπορώ να πω ότι πολυκατάλαβα η αλήθεια τι εννοεί ο ποιητής

Λογικά πράγματα συχνά δεν υπάρχουν σε μία σχέση! Τώρα απο εκεί και πέρα αν μιλάμε για σχέση τρίτων, πολλά πράγματα μπορούν να ειπωθούν απ' έξω αλλά το τι συμβαίνει πραγματικά πιστεύω είναι δύσκολο να το καταλάβουμε!
Maked
Forum God
Forum God

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οχι πειτε μου για να καταλαβω...   18/3/2011, 12:22

4806 έγραψε:
Maked έγραψε:

Kαταρχήν διαβάζω τη λέξη "λογικό" κι εκεί είναι το πρώτο σφάλμα που κάνεις κατ'εμέ.
Λογική σε αυτά δεν υπάρχει.
Πολλές φορές όταν αντιμετωπίζει κάποιος ένα πρόβλημα στη σχέση του, φοβούμενος ότι ίσως του κοστίσει τη σχέση του, το κάνει γαργάρα και συνεχίζει σαν να μη συμβαίνει τίποτα. Βέβαια αυτό δεν είναι υγιές αλλά συμβαίνει.

Αφήνεις τον εαυτό σου να κατρακυλίσει γιατί ο εγωισμός παραγκωνίζεται όταν θέλεις πραγματικά κάποιον.
Άμα κάνεις συνέχεια αυτό που θέλεις, τότε μάλλον είσαι πολύ εγωιστής για σχέση (γενικά μιλάω, όχι για σένα Μακεδ)

Αν χαθεί η σπίθα, δεν πειράζει... Συνεχίζεις να προσπαθείς γιατί σε συνδέουν άλλα πράγματα με τη σχέση σου ύστερα από κάποιο καιρό. Αλλά είμαι της άποψης ότι η σπίθα μπορεί να διατηρηθεί.

Ωραια συμφωνουμε.... αλλα αντι για τη λεξη ''λογικο'' εσυ χρησιμοποιεις τη λεξη ''υγιες'' ε συγγνωμη, τοσος ντορος για το τιποτα?
Καπως πρεπει να εκφραστω και εγω
ενιγουει
Α! Και επισης, ναι, σε διαφορες σχεσεις ανθρωπων υπαρχει η ''λογικη'' το ''πρεπει'' και το ''ηθος''... ο γαμος ας πουμε, οι οικογενειακοι δεσμοι, τετοιου ειδους σχεσης...

Nils έγραψε:
Maked έγραψε:

Ούτε εγώ μπορώ να πω ότι πολυκατάλαβα η αλήθεια τι εννοεί ο ποιητής

Λογικά πράγματα συχνά δεν υπάρχουν σε μία σχέση! Τώρα απο εκεί και πέρα αν μιλάμε για σχέση τρίτων, πολλά πράγματα μπορούν να ειπωθούν απ' έξω αλλά το τι συμβαίνει πραγματικά πιστεύω είναι δύσκολο να το καταλάβουμε!
Χοχοχο ναι οπως ειπα και πριν δυστυχως δεν μπορω να πω και πολλα συγκεκριμενα πραγματα... δεν χρειαζεται να καταλαβεται τι εννοω, πειτε τη γνωμη σας για το πως πρεπει να προσεγγιζονται οι σχεσεις μεταξυ ανθρωπων.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οχι πειτε μου για να καταλαβω...   18/3/2011, 13:45

Maked έγραψε:

συγγνωμη αλλα μαλλον διαβασα κατι λαθως....ειδα καλα τη λεξη λογικη να υπαρχει 3 φορες ενω το ποστ μιλαει για σχεση κ ερωτα?maked μου στις σχεσεις και στον ερωτα δεν υπαρχει λογικη κανεις οτι νιωθεις εσυ...τιποτα δεν ειναι λογικο ολα ειναι παραλογα !!!!κ αν εχει χαθει η σπιθα κ δεν εχεις προχωρησει παρακατω την σχεση κ ο ερωτας γινει αγαπη προς τον συντροφο σου τοτε εχει γινει ενα μεγαλο λαθως...ακομη κ αυτο δεν ειναι λογικο....αλλα εδω μιλαμε κ παλι για κατι παραλογο... οσο για το κατρακυλιμα μα αυτο ειναι αγαπη μου ερωτας να κατρακυλισεις να πιασεις πατο κ να σηκωθεις με τον συντροφο σου μαζι....πολλα θα αλλαξουν κατα το κατρακυλιμα αλλα πολλα θα ειναι κ αυτα που θα μαθεις ζουζουνι ;)
toutifrutti
Forum God
Forum God

Περιοχή : Venus
Αριθμός μηνυμάτων : 7354
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οχι πειτε μου για να καταλαβω...   18/3/2011, 22:17

θα συμφωνησω με τον monster αν κ δεν το περιμενα...

Οχι πειτε μου για να καταλαβω...
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: