ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από billakos21 Χθες στις 20:40

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από billakos21 Χθες στις 00:52

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Kwstasthessaloniki 25/9/2017, 17:05

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από billakos21 24/9/2017, 22:11

» Αστείες εικόνες
από DiabolAkis 23/9/2017, 23:22

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από DiabolAkis 27/8/2017, 15:29

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

» Τι είμαι τελικά;
από Cookie 26/6/2017, 00:25

» Τι νιώθεις αυτή τη στιγμή;
από Phantasos 24/6/2017, 00:27

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
billakos21

Dragneel

DiabolAkis

Kwstasthessaloniki

phonesexchat

Entity

Σεπτέμβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Facebook Vs Twitter

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 

Κυρίως χρησιμοποιώ :
Facebook
65%
 65% [ 17 ]
Twitter
27%
 27% [ 7 ]
Άλλο
0%
 0% [ 0 ]
Κανένα
8%
 8% [ 2 ]
Σύνολο Ψήφων : 26

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Facebook Vs Twitter   11/2/2011, 12:20

"Ποιος δεν θα ήθελε εκατομμύρια «πελάτες» για το μαγαζί του; Ποιος δεν θα ήθελε να είναι τόσο δημοφιλής ώστε να δέχεται καθημερινά πολλές επισκέψεις στο σπίτι του; Λίγοι, ωστόσο, είναι αυτοί που απολαμβάνουν τέτοια προνόμια. Το Facebook και το Twitter είναι δύο από τις τυχερές επιχειρήσεις του διαδικτύου, που χαίρουν της εκτίμησης και της καθημερινής επίσκεψης ενός τεράστιου και διαρκώς αυξανόμενου κοινού.
Το άρθρο συνεχίζεται παρακάτω

Το Facebook ιδρύθηκε τον Φεβρουάριο του 2004 και καλεί τους χρήστες του να γίνουν «φίλοι» μεταξύ τους, ενώ το Twitter βρίσκεται στον διαδικτυακό αέρα από το 2006 και βασίζεται στην ιδέα του «τιτιβίσματος», της δημοσιοποίησης δηλαδή μιας πρότασης το πολύ 140 χαρακτήρων, την οποία μπορούν να διαβάσουν οι «ακόλουθοι» του χρήστη. Ποια εκδοχή της ίδιας ιδέας –της online κοινωνικής δικτύωσης- αξίζει τα σκήπτρα της νέας γενιάς «διαπροσωπικής» επικοινωνίας; Οι αριθμοί μιλούν από μόνοι τους, γι’ αυτό πάρτε μια ιδέα από τα στατιστικά των δύο «κοινωνικών κολοσσών».

Το Facebook, σύμφωνα με τα επίσημα στοιχεία που δημοσιεύονται στην σελίδα του έχει εγγεγραμμένους πάνω από 500 εκατομμύρια χρήστες, ενώ το Twitter έφτασε τους 190 εκατομμύρια χρήστες (αριθμοί βάσει μέτρησης του Ιουλίου 2010). Με άλλα λόγια, ο «λαός» του Facebook πλησιάζει σε αριθμό τον πληθυσμό της Ευρωπαϊκής Ένωσης, ενώ ο κόσμος του Twitter είναι σχεδόν ίσος με τον πληθυσμό της Βραζιλίας.

Σύμφωνα με την WikiPedia, η εταιρία του Facebook απασχολεί 1.400 εργαζόμενους, ενώ του Twitter 300. Τα έσοδα του «Προσωποβιβλίου» άγγιξαν την προηγούμενη χρονιά τα 800 εκατομμύρια δολάρια, ενώ το φετινό κέρδος του τιτιβίζοντος δικτύου υπολογίζεται στα 150 εκατομμύρια. Την ίδια στιγμή, το Facebook ανακοινώνει ότι το 50% των χρηστών του μπαίνει στο Facebook κάθε μέρα, χωρίς… ρεπό, ενώ στο Twitter «ανεβαίνουν» καθημερινά περίπου 90 εκατομμύρια tweets, αριθμός που αντιστοιχεί στους μισούς χρήστες του επίσης.

Προφανώς, το Facebook κερδίζει από κεκτημένη ταχύτητα στις περισσότερες από τις παραπάνω συγκρίσεις, εξασφαλίζοντας το πλεονέκτημα από τα δύο χρόνια επιπλέον εμπειρίας σε σχέση με τον ανταγωνιστή του. Ταυτόχρονα, πρόλαβε να αναλύσει διεξοδικότατα την δραστηριότητα των χρηστών του, κάτι που το Twitter δεν έχει κάνει ακόμη τόσο οργανωμένα.

Συγκεκριμένα, το Facebook δημοσιεύει τα εξής για την παρούσα χρονική στιγμή: Ο μέσος χρήστης έχει 130 φίλους και είναι μέλος σε 80 σελίδες, group ή events. Κάθε μήνα, δημοσιεύει 90 φορές κάποιου είδους περιεχόμενο (status, video, φωτογραφίες κλπ), ενώ ένας στους τρεις περίπου χρησιμοποιούν το Facebook μέσα από το κινητό τους. Κάθε μήνα ξοδεύονται συνολικά 700 δισεκατομμύρια λεπτά (!) στην περιήγηση στο δημοφιλές site, ενώ υπάρχουν 900 εκατομμύρια αντικείμενα (σελίδες, group, event) σε κάθε δεδομένη χρονική στιγμή στην πλατφόρμα του Facebook.

Μεταφρασμένο σε 70 γλώσσες, το Facebook μάλλον είναι ο σημερινός αδιαφιλονίκητος πρωταθλητής της διαδικτυακής αγοράς, έχοντας ξεπεράσει το MySpace, που είχε παλαιότερα την πρωτοκαθεδρία σε αυτόν τον τομέα.

Αυτό δεν σημαίνει ωστόσο αποτυχία για το «πουλάκι» του Twitter, που σαν σύγχρονο ταχυδρομικό περιστέρι στέλνει εκατομμύρια μηνύματα καθημερινά. Το Twitter αύξησε σε λίγους μήνες τους χρήστες του κατά 1.100% και, ως πιο «νεαρό», μαθαίνει ακόμη. Άλλωστε, από την κατασκευή του το Twitter προορίζεται για πιο minimal χρήση από το Facebook, με κύρια αρμοδιότητά του τις λίγες αράδες που διαλαλεί ο κάθε χρήστης.

Μάλιστα, το Twitter εμφανίζει μεγάλη δημοτικότητα στις τάξεις των celebrities και των Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης, η πλειοψηφία των οποίων κατέχει λογαριασμό και τον χρησιμοποιεί ως βασική πλατφόρμα επικοινωνίας με το κοινό της. Πρόσφατο ελληνικό «κρούσμα» ήταν η live αναμετάδοση του γάμου εγχώριας ποπ σταρ (λέγε με Καλομοίρα), η οποία είχε αναθέσει στο Twitter της να ενημερώνει τους fans για κάθε στιγμή του μυστηρίου. Νέα μονοπάτια απ’ ό,τι φαίνεται ανοίγουν για τους paparazzi, ή ίσως και να κλείνουν, καθώς οι διασημότητες κάνουν οικειοθελώς «βούκινο» τις προσωπικές τους στιγμές μέσω Twitter.

Το Facebook ασφαλώς δεν μένει με σταυρωμένα χέρια και δεν επαναπαύεται στις μπλε και λευκές δάφνες του, αλλά ετοιμάζει νέα επιχειρηματικά πλάνα. Το Facebook Places επαναπροσδιορίζει τα διαφημιστικά δεδομένα του πλανήτη, ενώ μόλις την προηγούμενη εβδομάδα ανακοινώθηκε πιθανή του συνεργασία με το Skype, επίσης πολυαγαπημένο μέσο επικοινωνίας για τους σύγχρονους «συνομιλητές».

Μήπως, όμως, τελικά, για τους περισσότερους θιασώτες της online κοινωνικής δικτύωσης, η συγκρίσεις είναι περιττές; Γιατί, μπορεί φαινομενικά το αποτέλεσμα στο ιδιότυπο αυτό crash test να γέρνει την πλάστιγγα υπέρ του Facebook, αλλά η πλειοψηφία των χρηστών internet έχουν λογαριασμό και στα δύο site. Μάλιστα, καλούν τους facebook φίλους τους να τους ακολουθήσουν στο Twitter και αντίστροφα, ενώ παράλληλα χρησιμοποιούν τα tweets τους ως facebook status και τούμπαλιν.

Ίσως τελικά τα δύο site κοινωνικής δικτύωσης να τρώνε από το ίδιο κομμάτι της πίτας -ή η πίτα να "τρώει" και από τα δύο site. Εσείς είστε «Facebookικοί» ή «Twitterόφιλοι»; "

Πηγή : in2life

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Προσωπικά δεν έχω μπει ποτέ στο Twitter . Όσοι το χρησιμοποιείτε, τι καλύτερο προσφέρει σε σχέση με το FB ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anakin
Forum God
Forum God

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : Στην 28η διάσταση
Αριθμός μηνυμάτων : 8383
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Facebook Vs Twitter   11/2/2011, 14:54

Τα καθένα έχει εντελώς διαφορετικές χρησιμότητες.

Είμαι σαφώς facebookικός εδώ κι 3 χρόνια (από τέλη 2007) όταν ακόμη το facebook ήταν σε Build mode, εκτότε έχει αλλάξει πάρα μα πάρα πολύ αν κάτσω να θυμηθώ πώς ήταν τα κουμπιά, που ήταν οι τότε ενημερώσεις (κάτω δεξιά ενώ τώρα είναι το chat) κι γενικά έχει πέσει σε κατράκυλα αλλά μετά ανέβαινε.

Τώρα απλά λυπάμαι που έχει καταντήσει ερμαίο κι μέσον για να βγάζουν το complex τους τα 12χρονα, που μου 'φτιαξαν facebook κι την είδαν σουπερ ουάου, βρίζουν, κάνουν άθλια group κι χαίρονται με τα spams. Αλλά γενικά το facebook είχε φτιαχτεί από τον Zuckerberg για να μιλάνε μεταξύ τους οι φοιτητές σε μια σχολή, αλλά μετά έχει αποτελέσει κοινωνικό υπόβαθρο σε ηλεκτρονική μορφή.

Σαφώς έχει βοηθήσει αρκετά σε επαφές, επανασυνδέσεις φίλων από τα παλιά (βρήκα όλους σχεδόν τους συμμαθητές μου που είχα να τους δω από την 4η Δημοτικού όταν έφυγα! ) κι μοιρασμούς φωτογραφιών, παιχνίδια για να περνά η ώρα κ.τ.λ.

Τώρα όσον αφορά το twitter... Είχα φτιάξει παλιά, το 2009 νομίζω, δεν μου άρεσε καθόλου κι το έκλεισα...

Μπήκα πριν 1-2 μήνες περίπου, μου άρεσε βέβαια καλύτερα από τότε. Το Twitter έχει κι διάσημους με λογαριασμό (έχει ένα πράσινο σήμα) κι μπορείς να ενημερώνεσαι για τα νέα τους, για το τι κάνουν, σε ποια ταινία κάνουν πρόβες αυτή τη περίοδο κ.τ.λ. με το να γίνεις "follower" τους κι όσοι είναι followers σου μαθαίνουν για σένα. Βάζεις μια φωτογραφία, ένα όνομα που σε ξεχωρίζει κι γράφεις το status σου.

Αλλά επειδή δεν ασχολούμαι με διάσημους, ούτε με ενδιαφέρει να μαθαίνω τα νέα τους κι έτσι, απλά το ξανάκλεισα πάλι κι δεν θα ξανασχοληθώ με το twitter.

Κάποιοι έχουν ξετρελαθεί με το twitter, άλλοι όμως (κι οι περισσότεροι) το 'χουν κάψει με το facebook ή κι με τα δύο. Αναλόγως τον καθένα. Αλλά το πιο συχνό "φαινόμενο" είναι το facebook.

Φτιάξτε όσοι δεν έχετε

Περιοχή : city centre
Αριθμός μηνυμάτων : 15608
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Facebook Vs Twitter   11/2/2011, 16:41

Από το Web2 προχωράμε στο web3.0 που σημαινει ότι το σύστημα/οι υπολογιστές θα μπορούν να βρίσκουν πληροφορίες για τους χρήστες και να τις χρησιμοποιούν κατάλληλα.

Καλό το facebook το twitter κλπ γιατί κάνεις δικό σου network (η σημασία του θα φανεί περισσότερο στο μέλλον) όπου σημασία δε θα έχεις εσύ ως άνθρωπος, οι δυνατότητες που έχεις αναπτύξει, η γνώση και το περιεχόμενο αλλά το πόσο μεγάλο network έχεις και πόσο γνωστός είσαι.

Ακόμα και όταν δε μοιραζόμαστε τα πάντα σε τέτοιες ιστοσελίδες, να έχουμε υπόψιν ότι το ιντερνετ μαζεύει πράγματα για εμάς. Κι αυτό γιατί έρχεται η εποχή του web3.0. Ιδιαίτερα προσεκτικοί πρέπει να είμαστε με τη google, το facebook και το skype.

Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Facebook Vs Twitter   11/2/2011, 17:12

Ακριβώς όπως τα είπες Monster. Ήδη το facebook συλλέγει πληροφορίες για σένα (το λέει στους όρους χρήσης) καθώς κι μπορεί να επηρεάσει την επαγγελματική σταδιοδρομία σου άμεσα ή έμμσα για αυτό προσοχή τι κάνετε, τι λέτε, τι φωτογραφίες ανεβάζετε.

Γενικά, το facebook αν δεν ρίχνεις τα προσωπικά σου στη φόρα είναι μια χαρά εργαλείο για να σκοτώνεις την ώρα σου κι να την περνάς διασκεδαστικά. Αρκεί να ξέρεις πως να το χρησιμοποιείς.

Εγώ π.χ. από τότε που έφτιαξα facebook έχω βάλει π.χ. κατάσταση σχέσης "Χήρος" αν κι έκανα σχέσεις με κοπέλες το διάστημα αυτό μέχρι το καλοκαίρι (δηλ. δεν το έκανα για να κρυφτώ). Τα προσωπικά μας δεν ενδιαφέρουν τον κόσμο, γνωστό ή μη. Αυτά είναι για σένα.

Forum Master

Περιοχή : bikini bottom (and not lame xania)
Αριθμός μηνυμάτων : 1663

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Facebook Vs Twitter   11/2/2011, 17:52

Εγώ σε μια φάση ήθελα να βάλω ότι γουστάρω άντρες στο facebook. Αλλά δεν μπορώ την ηλιθιότητα που θα ακολουθήσει...Γενικά μαρέσει η ιδέα του ότι το μάρκετινγκ με στοχεύει...Αντί να μου προτείνουν να αλλάξω σαμπουάν, καλύτερα να μου το τελευταίο MMo που κυκλοφορεί, τι στο καλό, πιο πολλά κλικ θα αποκτήσουν...

Και αν γίνει σφόδρα κατάχρηση των στοιχείων, πιστεύω θα κινηθούν άτομα δικαστικός, οπότε δεν νομίζω ότι είναι εφικτό...Στο κάτω κάτω, όταν ένας ομοφοβικός καθηγητής στο facebook δημοσίευσε τις απόψεις του, προτιμώ να ξέρω ότι ΜΠΟΡΕΙ να χρησιμοποιηθεί εναντίον του και όχι ότι "προστατεύονται τα ιδιωτικά δεδομένα" του...Στο facebook λες ότι λες σε κάτι μεταξύ φίλων και γνωριμιών. Αν το ξέρεις αυτό, δεν θα έχεις ποτέ πρόβλημα

Inactive Members

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Facebook Vs Twitter   12/2/2011, 11:28

Πάντως εγώ αναφερόμουν γενικά στις πληροφορίες που υπάρχουν για εμάς, όχι ιδιαίτερα για τη σεξουαλικότητα

Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Κάπου σκοτεινά
Αριθμός μηνυμάτων : 2232
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Facebook Vs Twitter   14/3/2011, 23:14

Είχα κάποτε facebook, και δεν το χρησιμοποιώ πια. Είναι βαρετό, και μου τη σπάει!
Ο Momoka με έπεισε να φτιάξω twitter και έχει τρελή φάση!!!
TripJon
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 1804
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Facebook Vs Twitter   14/3/2011, 23:20

Θέλω και γω twitter!
Momoka
Forum God
Forum God

Περιοχή : Over There
Αριθμός μηνυμάτων : 6124

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Facebook Vs Twitter   14/3/2011, 23:23

το Twitter είναι πιο "χρήσιμο" κατά τη γνώμη μου !
ότι θέλω από το net το μαθαίνω μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα...είναι όλα εκεί συγκεντρωμένα !

Q.Q καλά εσύ με έχεις ξεπεράσει σε Tweets !

Forum Master
Forum Master

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Facebook Vs Twitter   14/3/2011, 23:25

Αφού δεν γράφεις και τίποτα!!!!
ΓΡΑΦΕ!!!

TripJon έγραψε:
Θέλω και γω twitter!
Φτιάξε!
TripJon
Forum Master
Forum Master

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Facebook Vs Twitter   14/3/2011, 23:28

Οδηγίες please. Δεν τα πάω καλά με την τεχνολογία.
Quirky Quark
Forum Master
Forum Master

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Facebook Vs Twitter   14/3/2011, 23:29

Σου στέλνω πμ!
monster
Inactive Members

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Facebook Vs Twitter   14/3/2011, 23:37

ξέρετε τι είναι twitup?

Forum Master
Forum Master

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Facebook Vs Twitter   14/3/2011, 23:39

στο urban dictionary λέει: An organized or impromptu gathering of people that use Twitter. (A meet up of people that 'tweet' using Twitter.)

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Quirky Quark στις 15/3/2011, 00:01, 1 φορά
TripJon
Forum Master
Forum Master

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Facebook Vs Twitter   14/3/2011, 23:53

Quirky Quark έγραψε:
Σου στέλνω πμ!

Άιντε δέκα ώρες.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Facebook Vs Twitter   29/6/2011, 23:27

To Google μπαίνει δυναμικά πλέον κι αυτό στον ανταγωνισμό :

"Νέα προσπάθεια να «χτυπήσει» το Facebook κάνει η Google φέρνοντας μια ανανεωμένη και με πολλές δυνατότητες, σελίδα κοινωνικής δικτύωσης επονομαζόμενο και ως Google+ (Google plus).

Η προσπάθεια του επιχειρηματικού γίγαντα Google, φαίνεται να τραβάει τα βλέμματα των χρηστών του ίντερνετ, καθώς εκτός από τις παρόμοιες δυνατότητες με αυτές του Facebook που παρέχει, προσφέρει και μια επιπλέον δυνατότητα, αυτή της βιντεο-συνομιλίας με παραπάνω από 4 φίλους στο Google+ ταυτόχρονα.

Η Google+ επιτρέπει στους χρήστες της να μοιράζονται φωτογραφίες, μηνύματα και σχόλια, αλλά να προσθέτει στο προφίλ της και τις υπόλοιπες υπηρεσίες της Google, όπως τους χάρτες και τις εικόνες της και να επικοινωνεί με άλλες ομάδες χρηστών. Κάποιοι αναλυτές όμως σημείωσαν ότι απλά αναπαράγει τις λειτουργίες του facebook, προσθέτοντας την δυνατότητα βίντεο-συνομιλίας.

Αυτή δεν είναι η πρώτη απόπειρα της εταιρείας να δημιουργήσει μια σελίδα κοινωνικής δικτύωσης, καθώς στο παρελθόν έχει κάνει δύο απόπειρες με το Google Wave, και το Google Buzz αλλά και οι δύο έπεσαν στο κενό. Αυτή τη φορά η νέα πρόταση της εταιρείας είναι πιο οργανωμένη και με περισσότερες δυνατότητες, και φαίνεται να τραβάει τα βλέμματα των χρηστών του ίντερνετ, και όπως δηλώνει η εταιρεία αυτή τη φορά θα τα καταφέρει, χάρη σε τέσσερις νέες λειτουργίες του Google+. "

Πηγή : Skai.gr
Anakin
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Facebook Vs Twitter   29/6/2011, 23:29

Το διάβασα σήμερα στο facebook! Λες να πέσει το Facebook; Σε κάνα χρόνο θα ξέρουμε!

Forum Master

Περιοχή : ειμαι νομας
Αριθμός μηνυμάτων : 2095
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Facebook Vs Twitter   29/6/2011, 23:38

γιατι θα στεναχωρηθουμε? μια μ@λ@κι@ ειναι το fb ελπιζω τουλαχιστον το google +
ναι ειναι λιγοτερο κατινιστικο απο το fb

Forum Master
Forum Master

Αριθμός μηνυμάτων : 2975

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Facebook Vs Twitter   30/6/2011, 14:37

Νομίζω θα πρέπει να επενδύσει στην ασφάλεια των προσωπικών δεδομένων η google αν θέλει να κερδίσει κοινό. Από κει κυρίως χάνει κόσμο το facebook.
monster
Inactive Members

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Facebook Vs Twitter   30/6/2011, 14:43

Η google είναι απ τους πρώτους που επιθυμούν να συλλέγουν πληροφορίες για τους χρήστες
Είναι γεγονος ότι προσπαθουν να επεκταθούν. Λιγότερο από ένα χρόνο πριν αγόρασαν το youtube και αυτόματα το google mail σου συνδέεται με το λογαριασμό σου στο tube

Κατ'εμέ τα σάιτ κοινωνικής δικτύωσης μάλλον κερδίζουν παρά χάνουν κόσμο αυτόν τον καιρό.

Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 2618
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Facebook Vs Twitter   6/7/2011, 00:03

Χαλια το νεο chat system του fb ε?
Ασε στο home που πλεον τα δειχνει ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ για τους αλλους χαρτι και καλαμαρι,χωρις καν να ψαχτεις.Στα δειχνει φατσα φορα εκει στα δεξια.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Facebook Vs Twitter   6/7/2011, 00:06

τι ειναι το twitter?
Loup Garou
Forum God
Forum God

Περιοχή : Somewhere over the rainbow~
Αριθμός μηνυμάτων : 3346
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Facebook Vs Twitter   7/7/2011, 00:42

αλήθεια δεν ξέρεις ή το λες σαρκαστικά; :Ρ

Facebook Vs Twitter
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» ΤΕΛΕΙΟ ???

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Θεματικές Ενότητες :: Τεχνολογία/Διαδίκτυο-
Μετάβαση σε: