ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Όταν όλη η ζωή σου κυλά όπως επιθυμούσες...και λείπει ένας σύντροφος...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Όταν όλη η ζωή σου κυλά όπως επιθυμούσες...και λείπει ένας σύντροφος...   6/2/2011, 06:57

Καλησπέρα σε όλους.Μέσω ενός καλού φίλου πληροφορήθηκα για την ύπαρξη του forum και αποφάσισα να εγγραφώ και να αρχίσω να αλληλεπιδρώ μαζί σας.Αν μη τι άλλο, ευελπιστώ ότι εδώ μέσα δεν κυκλοφορούν άνθρωποι επιπέδου GayRomeo και, κατά συνέπεια, δεν μοιράζομαι ορισμένες σκέψεις και συναισθήματά μου μάταια περιμένοντας να διαβαστούν από ώριμα μάτια (πώς το είπα αυτό??χα χα).Εγώ κάνω την αρχή και θα δείξει...

Ξεκινώ με την απόφαση να μοιραστώ μαζί σας κάτι που καιρό τώρα μου στερεί την πραγματική εσωτερική ηρεμία κι ευτυχία μου.Είμαι φοιτητής σε μια καταπληκτική σχολή, στο πρώτο έτος και με πραγματική ανυπομονησία να ξεκινήσουν τα επόμενα εξάμηνα και η ουσιαστική εκπαίδευσή μου πάνω στο αντικείμενό μου, έχω στο πλάι μου μια υπέροχη οικογένεια και εξ'ίσου υπέροχους φίλους που με αγαπούν και νοιάζονται πραγματικά για μένα πέρα από μικρότητες, είμαι ακμαίος και υγιής, εμφανίσιμος (κατά γενική ομολογία, δεν είμαι κανένα ψώνιο) με όνειρα για το μέλλον και πολλά σχέδια για το άμεσο μέλλον στη σχολή, με πολλά ενδιαφέροντα και αρκετά ταλέντα (από ότι μου λένε, μην παρεξηγηθώ)...Καθημερινά, ακόμα και με τη σκέψη μου, ευγνωμονώ το Θεό που μου προσέφερε τη δυνατότητα να έχω ολα αυτά τα αγαθά και με ευεργέτησε με αυτόν τον τρόπο, τη στιγμή που εκατομμύρια συνάνθρωποί μου καθημερινά υποφέρουν, πεθαίνουν, στερούνται εκείνα που εγώ έχω δεδομένα και θα αρκούνταν στο 1/100 αυτών που εγώ θεωρώ ως στοιχειώδη για τη ζωή μου...

Κάπου μέσα σε όλα αυτά, υπάρχει ένα χάσμα...

Αισθάνομαι μόνος.Ερωτικά μόνος.Στο παρελθόν, καταδίωξα το ενδεχόμενο μιας σχέσης επανειλημμένα, σχεδόν μετατράπηκε σε εμμονή στο μυαλό μου, αναλώθηκα σε λάθος άτομα και λάθος καταστάσεις κυρίως μέσα από το Internet (και κατά βάση στο GayRomeo, αν και από την αρχή είχα διαπιστώσει περί τίνος πρόκειται, διατηρούσα την ελπίδα ότι υπάρχουν παλικάρια σαν εμένα εκεί μέσα, με παρόμοιες βλέψεις, προς μεγάλη μου επανειλημμένη απογοήτευση όμως δεν...) και εν τέλει έζησα τις 2 πρώτες σχέσεις μου, οι οποίες αν και με εφοδίασαν με δυνατές εμπειρίες και πρώτα μαθήματα για την προσωπική μου ζωή, ήταν άνισες, ανολοκλήρωτες και δύσκολες από άποψη συνθηκών, με τη μία μάλιστα να τελειώνει πολύ άσχημα.Και βρίσκομαι εδώ τώρα, 4 χρόνια μετά τη γνωριμία μου με την πρώτη μου σχέση και 2.5 χρόνια μετά το "άνοιγμά" μου στον gay κόσμο μετά τον χωρισμό μας, έχοντας γνωρίσει άπειρο κόσμο όλων των κατηγοριών, έχοντας κάνει αρκετό (για τα δεδομένα της ηλικίας μου) σεξ και έχοντας συλλογιστεί και ζυμωθεί ψυχολογικά όσο δεν πάει σε όλα τα επίπεδα...μόνος.Με μια ζωή δομημένη όλα αυτά τα χρόνια χάρη στην προσπάθειά μου και την αγάπη των ανθρώπων μου πάνω σε γερά θεμέλια και με ανάλογες προοπτικές, κάθε μέρα είμαι καλά, είμαι χαρούμενος, περνώ καλά....δεν είμαι όμως ευτυχισμένος.Ζω τους φίλους μου που είναι (str8) ζευγάρια και πονάω χωρίς να το προβάλλω.Ακούω ερωτική μουσική και βλέπω ανάλογες ταινίες (ειδικά αυτές με τη δική μας θεματολογία) και "λυγίζω" συναισθηματικά, ενώ γενικά αν και ευαίσθητος έχω πυγμή. Ξαπλώνω τη νύχτα, και είναι πολλές οι φορές που στην αγκαλιά μου θα ήθελα να έχω κλεισμένο ένα ωραίο και φυσιολογικό παλικάρι που να είναι ερωτευμένο μαζί μου (και μόνο μαζί μου) κι εγώ μαζί του (και προφανώς μόνο μαζί του), να κοιμάται ήρεμο μετά από ένα βράδυ δυνατού έρωτα.Και όταν ξυπνήσει το πρωί, να με αντικρύσει να κοιμάμαι δίπλα του με το χέρι μου τυλιγμένο γύρω από την πλάτη του και την ανάσα μου δίπλα στο αυτί του...Μου λείπει πραγματικά ένας σύντροφος, είναι το μοναδικό ίσως κομμάτι του puzzle της ζωής μου (τουλάχιστον στην περίοδο αυτή) το οποίο λείπει...απλά η απώλεια είναι έντονη.Η καθημερινότητά μου είναι γεμάτη από ανθρώπους, από δραστηριότητες και φυσικά από τη σχολή, δεν αφήνει περιθώρια να σκέφτομαι πολύ άσχετα θέματα, με απορροφά, τα βράδια όμως εκείνα που χαλαρώνω και το μυαλό ταξιδεύει, η απουσία "εκείνου" γίνεται ιδιαίτερα έντονη...η αίσθησή του μέσα στην αγκαλιά μου, του κεφαλιού του πάνω στον κορμό μου, των ποδιών του μπλεγμένων ανάμεσα στα δικά μου, η επιθυμία μου να τον προστατέψω και να ζήσουμε μαζί αυτό που αποκαλείται έρωτας, σε όλες του τις εκφάνσεις.

Ενδεχομένως όσα γράφω να ακούγονται ρομαντικά έως γλυκανάλατα, υπερβολικά ή εφηβικά, ή ακατάλληλα για την ηλικία μου.Είναι όμως πηγαία και ειλικρινή.Υπάρχει άραγε εκεί κάπου έξω ένα όμορφο, νορμάλ παλικάρι με τίμιες προθέσεις για κάτι ουσιαστικό που να μπει στη ζωή μου και να συμπληρώσει με τον καλύτερο τρόπο το puzzle?Θα εμφανιστεί κάποια στιγμή?Πώς πρέπει να φερθώ?Εχω πάψει εντελώς να το καταδιώκω πια, γιατί μόνο απογοήτευση εισέπραξα και δεν θα έθιγα την αξιοπρέπειά μου παρακαλώντας ή κυνηγώντας κανέναν.Είναι σωστό?Πρέπει να κάνω κάτι ή απλά να περιμένω, κι εκεί που δεν το φανταζόμουν θα εμφανιστεί?Εσείς μπορείτε να αφουγκραστείτε πώς νιώθω?Το ζείτε ή το έχετε ζήσει?Πώς το αντιμετωπίσατε?Τι κάνατε?Θα ήθελα πολύ να διαβάσω απαντήσεις σας, θα μου προσφέρουν αρκετά περισσότερη αισιοσοξία και να έρθουμε σε επαφή!Αλλωστε, για αυτό το λόγο βρισκόμαστε εδώ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν όλη η ζωή σου κυλά όπως επιθυμούσες...και λείπει ένας σύντροφος...   6/2/2011, 07:00

Συγγνώμη για την έκταση του κειμένου παρεπιμπτόντως...όλα όσα είχα κατά νου απλά είπα να τα εκθέσω συγκεντρωμένα...ελπίζω να μην βαρεθήκατε την ανάγνωση στα μισά ή να αηδιάσατε από την κάπως ποιητική χροιά ορισμένων κομματιών...όπως μου βγήκε έγραψα..
Elementstv
Forum God
Forum God

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 4423
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν όλη η ζωή σου κυλά όπως επιθυμούσες...και λείπει ένας σύντροφος...   6/2/2011, 10:42

Αν κρινω απο τη φωτο σου, εισαι οντως πολυ νοστιμο παιδι, οποτε μην ανησυχεις θα ερθει ο ερωτας, αρκει βεβαια και συ να το ψαξεις. Θα μου πεις το εψαξα αυτο ειναι το προβλημα. Ναι οκ δεν λεω, αλλα και τι αλλη επιλογη εχεις? Ή καλογερευεις περιμενοντας να σου ερθει εξ'ουρανου, ή συνεχιζεις να το ψαχνεις.

Παντως να χαιρεσαι που εχεις τοση γεματη ζωη, ο ερωτας ειναι σημαντικος αλλα δεν σημαινει οτι απαραιτητα σε ολοκληρωνει. Παντα κατι μας λειπει. Απολαυσε και τη διαδικασια του ψαξιματος. Αυτη η ειδυλιακη φαντασιωση που εχεις για τις σχεσεις δεν λεω οτι δεν υπαρχει (σε στιγμες) μεσα στη σχεση, αλλα δεν ειναι ολα ετσι κ πιστευω να το γνωριζεις αυτο.

Αυτα. Χαλαρα και θα σου ρθει.

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν όλη η ζωή σου κυλά όπως επιθυμούσες...και λείπει ένας σύντροφος...   6/2/2011, 11:40

Είναι τόσα πολλά και διάφορα αυτά που θέλω να πω, αλλά δεν έχω καθόλου ταλέντο στον δομημένο λόγο!

Εγώ προτείνω να χαλαρώσεις. Όλα θα έρθουν με τον καιρό τους.

ΝΑΙ, υπάρχουν πολλά νορμάλ και όμορφα παλικάρια εκεί έξω που, εάν γνωριζόσασταν, θα ήθελαν σχέση μαζί σου. Το με ποιά από αυτά τα παλικάρια θα γνωριστείς, πότε και πως θα καταλήξετε, είναι σε μεγάλο βαθμό τυχαίο. Όμως εμείς καθορίζουμε την τύχη μας με τις επιλογές μας. Οπότε το ακριβώς "τυχαίο" δεν είναι και 100% σωστό. Μερικά πράγματα βρισκονται και στο χέρι μας...

Επιπλέον να προτείνω υπομονή. Τα καλά πράγματα αργούν να γίνουν. Οι ανθρώπινες σχέσεις, η εύρεση συντρόφου είναι ακόμα πιο δύσκολη επειδή είμαστε και μια μειονότητα.

Είμαι αισιόδοξος πάντως ότι θα βρεις αυτό που ψάχνεις. Απόλαυσε την ζωή σου όπως είναι τώρα, με όλες τις χαρές που σου προσφέρει. Μείνε 'γεμάτος' και είμαι σίγουρος ότι κάποια στιγμή στο υπέροχο αυτό ταξίδι της ζωής, κάποιο παλικάρι θα θελήσει να πορευτεί μαζί σου.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν όλη η ζωή σου κυλά όπως επιθυμούσες...και λείπει ένας σύντροφος...   6/2/2011, 11:52

Καλέ μου Forever_And_A_Day είσαι μια χαρά παιδί (απ όσο φαίνεται). Αυτό που χρειάζεσαι για αρχή είναι κάνα gay φίλο να βγείτε μαζί να κάνετε "δημόσιες σχέσεις"..

Και μένα οι κολλητοί μου φίλοι είναι str8 και περνάμε πολύ καλά μαζί αλλά υπάρχουν μερικά πράγματα που δε μπορούν να είναι πάρα πολύ μαζί σου. Ένα απ αυτά είναι κι αυτό που περιγράφεις.

Καλό το gayromeo, gaydar κλπ δε λέω αλλά δε σου κάνει. Ναι υπάρχει ένα ενδεχόμενο να βρεις κάτι αλλά είναι σα να ψάχνεις ψύλλους στα άχυρα.

Το συμπέρασμα στο οποίο έχω καταλήξει εγώ είναι ότι αν δε βγεις δε βρίσκεις.

Τα παιδιά εδώ κάνουν συναντήσεις μια φορά στο τόσο, οπότε ξεκίνα από κει να γνωρίσεις άτομα να κάνεις παρέα.
Όλα τα υπόλοιπα θα έρθουν από μόνα τους.
teleny
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : portugal
Αριθμός μηνυμάτων : 2318

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν όλη η ζωή σου κυλά όπως επιθυμούσες...και λείπει ένας σύντροφος...   6/2/2011, 12:02

Αυτο που συμβαινει σε μενα, μεχρι τωρα τουλαχιστον, ειναι να το σκεφτομαι και να προσπαθω να βρω καποιον για ενα διαστημα. Κουραζομαι και το αφηνω, το ξεχναω κ μετα πεφτω πανω του

Γενικα, κι εγω νομιζω πως βοηθαει το να εχεις γκει παρεες και να βγαινετε εξω ολοι μαζι...
Υποθετω οτι θα μενεις στην Αλεξανδρουπολη και λογω εργαστηριων κτλ (btw τι μαθηματα εχετε στη σχολη σας συναδελφε? ) δεν θα κανεις εκδρομουλες καθε βδομαδα στη Θεσσαλονικη οποτε οταν ειναι να ξαναπας γραψτο στο φορουμ να κανονισετε καμια συναντηση με τα παιδια που μενουν εκει να πατε για κανενα καφε κανενα dada...

This shall pass, be still and know"
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν όλη η ζωή σου κυλά όπως επιθυμούσες...και λείπει ένας σύντροφος...   6/2/2011, 12:07

Για μένα το μυστικό είναι να μάθεις να περνάς ωραία και χωρίς σχέση.
Η σχέση δεν είναι πανάκεια και δε θα σε σώσει από όλα τα προβλήματά σου.

Δε λέω, είναι όμορφο συναίσθημα το να ξέρεις ότι υπάρχει μία αγκαλιά εκεί έξω που σου ανήκει αλλά μέχρι να γίνει αυτό απλώς ξεχασέ το και ζήσε με αυτά που έχεις. Όσο το κυνηγάς, τόσο μεγαλύτερη εμμονή θα σου γίνεται και αυτό θα σε κρατάει πίσω.

Και κάποια στιγμή, θα έρθει και η σειρά σου...
Vampire
Forum God
Forum God

Περιοχή : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 6018
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν όλη η ζωή σου κυλά όπως επιθυμούσες...και λείπει ένας σύντροφος...   6/2/2011, 12:17

φυσικα δεν θα σου ερθει ουρανοκατεβατος.
Αν και καμια φορα συμβαινει εκει που δεν το περιμενεις βλεπεις εναν και μπαμ και κατω και ειναι gay τα φτιαχνετε και ζεις το ονειρο!
Σε νιωθω 100%..

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Vampire στις 6/2/2011, 15:17, 2 φορές συνολικά
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν όλη η ζωή σου κυλά όπως επιθυμούσες...και λείπει ένας σύντροφος...   6/2/2011, 12:19

Vampire έγραψε:
Αν και καμια φορα συμβαινει εκει που δεν το περιμενεις βλεπεις εναν και μπαμ και κατω.

Αυτό και τίποτα άλλο
Vampire
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν όλη η ζωή σου κυλά όπως επιθυμούσες...και λείπει ένας σύντροφος...   6/2/2011, 12:23

Forever_And_A_Day έγραψε:

Ξαπλώνω τη νύχτα, και είναι πολλές οι φορές που στην αγκαλιά μου θα ήθελα να έχω κλεισμένο ένα ωραίο και φυσιολογικό παλικάρι που να είναι ερωτευμένο μαζί μου (και μόνο μαζί μου) κι εγώ μαζί του (και προφανώς μόνο μαζί του), να κοιμάται ήρεμο μετά από ένα βράδυ δυνατού έρωτα.Και όταν ξυπνήσει το πρωί, να με αντικρύσει να κοιμάμαι δίπλα του με το χέρι μου τυλιγμένο γύρω από την πλάτη του και την ανάσα μου δίπλα στο αυτί του...Μου λείπει πραγματικά ένας σύντροφος, είναι το μοναδικό ίσως κομμάτι του puzzle της ζωής μου (τουλάχιστον στην περίοδο αυτή) το οποίο λείπει...!
Το εχω σκεφτει 100000 φορες.

Forum Master

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 2975

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν όλη η ζωή σου κυλά όπως επιθυμούσες...και λείπει ένας σύντροφος...   6/2/2011, 13:40

θα συμφωνήσω πάνω κάτω με όλα που ειπώθηκαν, και κυρίως με αυτό:

teleny έγραψε:
Αυτο που συμβαινει σε μενα, μεχρι τωρα τουλαχιστον, ειναι να το σκεφτομαι και να προσπαθω να βρω καποιον για ενα διαστημα. Κουραζομαι και το αφηνω, το ξεχναω κ μετα πεφτω πανω του

Το να το ψάχνεις τόοοοοοσο πολύ θεωρώ ότι δεν σε αφήνει να χαμηλώσεις τυχόν συναισθηματικές άμυνες που έχεις καθώς κάθε άτομο που γνωρίζεις το βλέπεις ως υποψήφιο γκόμενο==> βασίζεσαι πάρα πολύ σε πρώτες εντυπώσεις και χάνεις την ουσία.

Προσπάθησε να χαρείς την ζωή σου όπως έχει, που, όπως λες, έχεις την τύχη να έχει όλα τα καλά. Δες αν μπορείς να γνωρίσεις γκέι άτομα, όχι για σχέση άλλα απλά για να έχεις έναν κύκλο, και άσε τα πράγματα κυλήσουν από μόνα τους Η σχέση πάντως δεν θα σου έρθει με κούριερ.
Anakin
Forum God
Forum God

Περιοχή : Στην 28η διάσταση
Αριθμός μηνυμάτων : 8383
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν όλη η ζωή σου κυλά όπως επιθυμούσες...και λείπει ένας σύντροφος...   6/2/2011, 13:48

Αυτό που νιώθεις φίλε Forever, το νιώθω κι εγώ. Ερωτικά μόνος. Ποικιλίες υπάρχουν, απλά δεσμεύομαι με το click, με το να "ερωτευτώ" κι τότε μπαίνω σε σχέση, αλλιώς για μένα τέτοια σχέση έχει ημερομήνια λήξης κι δεν το θέλω αυτό.

Όπως να 'χει, ζω μια χαρά ζωή όπως εσύ κι εκτιμώ όλα όσα έχω (πέραν της πίεσης των γονέων μου, δεν μου έχει λείψει ποτέ τίποτα) απλά σε αυτόν τον τομέα δεν έχω βρει ακόμα κάποιον "σταθμό".

Έχω να σου πω μονάχα, υπομονή και κουράγιο. Θα έρθει κάποτε το παλικάρι των όνειρων σου κι θα ερωτευτείς. Δεν γίνεται όμως να το κάνεις με ένα κουμπί. Θα πρέπει να ψαχτείς λίγο, να κάνεις παρέα με καναδύο γκέι όπως είπε το κουταβάκι, κι με αυτό είναι πιο ασφαλές κι καλύτερο να βρεις σύντροφο από το να περιπλανιέσαι στα άδυτα του gayromeo (μακριά!) που είναι πολύ δύσκολο να βρεις κάποιον αξιόλογο.

Τέλος, να πω πως τίποτ αστην ζωή δεν είναι τέλειο, ούτε είμαστε πλήρεις με αυτά που έχουμε... Κανείς δεν τα έχει όλα... Δυστυχώς ή ευτυχώς δηλαδή...

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν όλη η ζωή σου κυλά όπως επιθυμούσες...και λείπει ένας σύντροφος...   6/2/2011, 16:15

Καλημέρα και πάλι σε όλους και ομολογώ ότι με χαροποιεί πολύ που μέσα σε λίγες ώρες ανταποκριθήκατε τόσο άμεσα στο post μου.Ανάμεσα στους καλύτερους φίλους μου συγκαταλέγονται μερικά gay παλικάρια, κάποιες φορές εξακολουθώ να πηγαίνω σε σχετικά μαγαζιά είτε για καφέ είτε για clubbing (όχι για να ψαρέψω γνωριμίες, απλά κι μόνο γιατί υπάρχει πλήρης άνεση και συνήθως συνθήκες που επιτρέπουν να περάσω καλά - μόνος είμαι, όχι απελπισμένος), δεν είναι ότι πλέον έχω αδρανήσει ή αποκόψει την επαφή μου με τον gay κόσμο σε καμία περίπτωση (αυτό ισχύει μόνο στο Internet, στο οποίο η μόνη επαφή μου είναι αυτό το forum πια)...Το πρόβλημα έγκειται αλλού: αφ'ενός δεν έχω την αυτοπεποίθηση να προσεγγίσω κάποιον που μπορεί να με ενδιαφέρει από κοντά κυρίως λόγω του ότι, όπως όλοι μας, με φοβίζει η προοπτική της απόρριψης και όλα ξεκινούν από το ότι εγώ δεν έχω δυνατή αυτοπεποίθηση...αφ'ετέρου δεν με έχει ευνοήσει ο παράγοντας τύχη ως τώρα, να βρεθώ στο επίκεντρο ενός σκηνικού αμοιβαίου ενδιαφέροντος με κάποιον που να μου δώσει την αφορμή να τον γνωρίσω..κακά τα ψέματα δεν κάνεις την κίνηση εάν δεν έχεις εισπράξει έστω ένα στοιχειώδες ενδιαφέρον από τον άλλο...
Cloud
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Χαλκίδα
Αριθμός μηνυμάτων : 1507

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν όλη η ζωή σου κυλά όπως επιθυμούσες...και λείπει ένας σύντροφος...   6/2/2011, 19:06

Καλως ηρθες και απο μενα forever . Αυτα που περιγραφεις στο ποστ σου ειναι πολυ ειλικρινη και οταν τα διαβαζα μπορουσα ανετα να τα συσχετισω με εμενα. Η ευρεση σχεσης και συντροφικοτητας και ολα αυτα τα ωραια που γραφεις μπορω να πω οτι μου εχουν γινει και εμμενα ψιλοεμμονη απο αρκετα μικρη ηλικια απλα λιγο οι φιλοι και η οικογενεια, λιγο οι υποχρεωσεις ..ε την ξεχνουσα την εμμονη και συνεχιζα την ζωη μου. Καταρχην πιστευω το οτι εχεις κανει δυο σχεσεις- εστω και αποτυχημενες - μεχρι τωρα ειναι καλο γιατι πλεον εχεις την εμπειρια και μπορεις να σχεδιασεις την ζωη σου απο εδω και περα με πολυ περισσοτερη σιγουρια και γνωση. Θα συμφωνησω οτι οι φιλοι - ειτε στρειτ ειτε γκει- δεν μπορουν να αναπληρωσουν το κενο μιας σχεσης και ειμαι υπερ της αποψης οτι η προσωπικη ζωη πρεπει να παιρνει προτεραιοτητα στην ζωη ενος ανθρωπου.

Τωρα δυστυχως δεν υπαρχει μαγικη συνταγη για να βρεις το αλλο σου μισο. Οι τροποι γνωριμιας ειναι οι γνωστοι που ανεφερες (σαιτς, γκει κλαμπα κτλ). Απλα επειδη οπως ειπαν τα παιδαι ειμαστε μειονοτητα, και πολλοι δεν φαινονται και κρυβονται ανετα ειναι αρκετα δυσκολο να προσεγγισεις εναν γκει. Εγω την δυσκολια γνωριμιων την αποδιδω εκει παντως. Μην νομιζεις ομως οτι και οι στρειτ δεν ψαχνονται μεσα απο Ιντερνετ και τετοια...πανικος γινεται. Απλα σε εμας ειναι ακομα πιο λιγες οι ευκαιρειες που μας δινονται σε σχεση με τους στρειτ.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν όλη η ζωή σου κυλά όπως επιθυμούσες...και λείπει ένας σύντροφος...   6/2/2011, 19:20

Φιλτατε forever σε καταλαβαινω και σε αισθανομαι
Ειναι ενα κενο που το νοιωθουμε ολοι οσοι ημαστε αισθηματιες
Ομως "καθε πράγμα στον καιρό του"
Αξίζει να αναμένει το καλό παρά να βολευτείς με το συμβατικό
Momoka
Forum God
Forum God

Περιοχή : Over There
Αριθμός μηνυμάτων : 6124

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν όλη η ζωή σου κυλά όπως επιθυμούσες...και λείπει ένας σύντροφος...   6/2/2011, 19:20

Άντε να πω και εγώ κάτι...

Μην ανησυχείς όλα θα έρθουν !
Νομίζω ότι η περίοδος αυτή σε έχει καταβάλει...αλλά σκέψου ότι έχεις όλα τα εφόδια για να βρεις αυτό που ψάχνεις !

Και κυρίως ζεις σε ένα υγιές και ισορροπημένο περιβάλλον !
Πίστεψε με αυτό είναι το σημαντικότερο !

Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν όλη η ζωή σου κυλά όπως επιθυμούσες...και λείπει ένας σύντροφος...   7/2/2011, 15:11

Forever_And_A_Day έγραψε:
Καλημέρα και πάλι σε όλους και ομολογώ ότι με χαροποιεί πολύ που μέσα σε λίγες ώρες ανταποκριθήκατε τόσο άμεσα στο post μου.Ανάμεσα στους καλύτερους φίλους μου συγκαταλέγονται μερικά gay παλικάρια, κάποιες φορές εξακολουθώ να πηγαίνω σε σχετικά μαγαζιά είτε για καφέ είτε για clubbing (όχι για να ψαρέψω γνωριμίες, απλά κι μόνο γιατί υπάρχει πλήρης άνεση και συνήθως συνθήκες που επιτρέπουν να περάσω καλά - μόνος είμαι, όχι απελπισμένος), δεν είναι ότι πλέον έχω αδρανήσει ή αποκόψει την επαφή μου με τον gay κόσμο σε καμία περίπτωση (αυτό ισχύει μόνο στο Internet, στο οποίο η μόνη επαφή μου είναι αυτό το forum πια)...Το πρόβλημα έγκειται αλλού: αφ'ενός δεν έχω την αυτοπεποίθηση να προσεγγίσω κάποιον που μπορεί να με ενδιαφέρει από κοντά κυρίως λόγω του ότι, όπως όλοι μας, με φοβίζει η προοπτική της απόρριψης και όλα ξεκινούν από το ότι εγώ δεν έχω δυνατή αυτοπεποίθηση...αφ'ετέρου δεν με έχει ευνοήσει ο παράγοντας τύχη ως τώρα, να βρεθώ στο επίκεντρο ενός σκηνικού αμοιβαίου ενδιαφέροντος με κάποιον που να μου δώσει την αφορμή να τον γνωρίσω..κακά τα ψέματα δεν κάνεις την κίνηση εάν δεν έχεις εισπράξει έστω ένα στοιχειώδες ενδιαφέρον από τον άλλο...
Ανεβασε λιγο την αυτοπεποιπεθεση σου.Απο οτι ειδα εισαι πολυ ωραιο παλικαρι.

Forum God

Περιοχή : Θεσσαλονικάρααααααααααα~~ :3
Αριθμός μηνυμάτων : 3440

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν όλη η ζωή σου κυλά όπως επιθυμούσες...και λείπει ένας σύντροφος...   7/2/2011, 18:55

Anakin έγραψε:
Αυτό που νιώθεις φίλε Forever, το νιώθω κι εγώ. Ερωτικά μόνος.
ε φτιαξτε τα :)
ακομη μια πετυχημενη λυση σε ενα προβλημα κυριες και κυριοι. ευχαριστω ;)

εγω πιστευω θελει κ λιγο ψαξιμο αλλα στο πιο χαλαρο. οχι να ξημεροβραδιαζεσαι στο ρομεο. και οπωσδηποτε οχι στο νταρ.
εχω βρει καλα παιδια και στο ρομεο και σε παρεες και στο φορουμ φυσικα. το θεμα ειναι να κρατας το μυαλο σου ανοιχτο. και να κανεις και υπομονη φυσικα. αλλωστε εισαι 20. τι βιαζεσαι? εχεις να κανεις γνωριμιες απειρες.

και συμφωνω και με το νουμερο. μην δινεις τοσο βαση. μαθε να περνας καλα και μονος σου :)
it'll work out somehow :D

And I don't believe in anything that makes you wanna save me."
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν όλη η ζωή σου κυλά όπως επιθυμούσες...και λείπει ένας σύντροφος...   7/2/2011, 19:13

Θα συμφωνησω κι εγω με τους απο πανω και κυριως με νουμερο και pano_thess!! Ολα ερχονται στην ωρα τους! Οταν δε θα το περιμενεις και θα εισαι λιγοτερο ετοιμασμενος, θα συμβει το ευχαριστο γεγονος! Πραγματικα μπορει καθημερινα να συμβει οτιδηποτε καλο.

Εξαλλου, τοσα πια τραγουδια το λενε, δεν μπορει να τα βγαζουν ολοι απο το μυαλο τους!
Anakin
Forum God
Forum God

Περιοχή : Στην 28η διάσταση
Αριθμός μηνυμάτων : 8383
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν όλη η ζωή σου κυλά όπως επιθυμούσες...και λείπει ένας σύντροφος...   7/2/2011, 22:27

ΜΑκάρι να γινόταν κάτι τέτοιο, σε απροσδόκητη στιγμή, π.χ. να σε φιλάει τσακωτά ο άλλος εκεί που του μιλάς κι μένεις έκπληκτος κι αμέσως και ... Αλλά... δε νομίζω πως κάτι τέτοιο γίνεται...

Forum Baby

Περιοχή : athens
Αριθμός μηνυμάτων : 47

ΔημοσίευσηΘέμα: Πού θα βρω αγόρι;   9/2/2011, 19:20

Χαίρεται και καλώς σας βρήκα!
Νομίζω ο τίτλος του ποστ το λέει σαφέστατα.. Είμαι αρκετό καιρό φοιτητής στην Αθήνα και θέλω επιτέλους να βρω αγόρι. Όχι "τον τέλειο", αλλά ούτε και κανένα μπάζο από αυτά που κυκλοφορούν γύρω.. ένα απλό, κανονικό, (όμορφο) αγόρι. Είμαι μέλος σε ένα σαιτ γνωριμιών, νομίζω το μεγαλύτερο της ελλάδας, αλλά και πάλι, δε μπορώ να βρω κάτι αξιόλογο.
Εσείς (όσοι έχετε βρει) πώς ήρθατε σε επαφή μαζί του; Από γκέι καφέ; από το ίντερνετ;
Παρακαλώ δώστε ιδέες γιατι δε μπορώ άλλο... :)
Ευχαριστώ!
odysseas_
Forum God
Forum God

Αριθμός μηνυμάτων : 3304

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν όλη η ζωή σου κυλά όπως επιθυμούσες...και λείπει ένας σύντροφος...   9/2/2011, 19:35

Kαλωσήρθες φίλε. Ανοίγεις μεγάλη συζήτηση! Πέα από τα site γνωριμιών κτλ... κατ εμέ η καλύτερη πηγή είναι ο κύκλος σου, αν έχεις βέβαια κάτι αντίστοιχο.

σσ. εμένα, το τελευταίο παλικάρι μου ήρθε εξ ουρανού!

Forum Baby
Forum Baby

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν όλη η ζωή σου κυλά όπως επιθυμούσες...και λείπει ένας σύντροφος...   9/2/2011, 19:37

δυστυχώς κανείς από τους φίλους μου δεν είναι γκέι.. και από οσων ξέρω, κανείς από αυτούς δεν έχει φίλους γκει.. :(
yon123
Forum Baby
Forum Baby

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν όλη η ζωή σου κυλά όπως επιθυμούσες...και λείπει ένας σύντροφος...   9/2/2011, 19:59

καμία άλλη ιδέα;
MR Pe Pe
Forum God
Forum God

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 4685
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν όλη η ζωή σου κυλά όπως επιθυμούσες...και λείπει ένας σύντροφος...   9/2/2011, 20:02

Το ίντερνετ βοηθάει! Από εκεί και πέρα το φλερτ κάνει τη δουλειά του.
Αν είσαι ενεργό μέλος στο φόρουμ, μπορεί να βρεις κάποιον που αξίζει...

Κάθε τέλος μια αρχή το κατοικεί.

I'm not a saint. I'm a noise.

"Κι εγώ λέω, αν θέλεις ονόμασέ με ακόμη και κανάτα, μόνο μη με σπάσεις."

Όταν όλη η ζωή σου κυλά όπως επιθυμούσες...και λείπει ένας σύντροφος...
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 4Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: