ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki Χθες στις 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki Χθες στις 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Boyman26
Forum Newbie
Forum Newbie

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : thessaloniki
Αριθμός μηνυμάτων : 19

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας   28/2/2011, 19:25

Τραγικο νομιζω πως ειναι να κρινεις τους αλλους εξω απο τον χορο.Εξω απο τον χορο πολλα τραγουδια λενε!Αυτο ξερω εγω!Η θεωρια απο την πραξη απεχει χιλιομετρα.Προτιμω να ληξει η σχεση με τετοιο τροπο ωστε να μην την πληγωσω.Αυτο ειναι ολο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Treebeard
Forum God
Forum God

Περιοχή : Mέση-Γη , Πέρα-Γη , Δώθε-Γη
Αριθμός μηνυμάτων : 6251
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας   28/2/2011, 19:46

δεν νομιζω βασει του χαρακτηρα μου εστω και σε ιδιες καταστασεις να βρισκομουν να επελεγα τον ιδιο τροπο ζωης...ο καθενας βιωνει την καθημερινοτητα του μοναδικα..εν πασει περιπτωσει οταν ο ιδιος λες οτι καθε σχεση σου την απατουσες συστηματικα με αντρες θεωρω υποκριτικο το να λες οτι εισαι κατα της απιστιας...αν σε πειραζει τοσο...μαλλον εχεις ενοχοποιημενο ψυχισμο...σε τετοιες περιπτωσεις καλυτερα να απευθυνθεις σε ενα ειδικο
Boyman26
Forum Newbie
Forum Newbie

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας   28/2/2011, 19:52

Ειμαι κατα της απιστιας κ το εννοω.Δεν παω με γυναικες ενω εχω κοπελα γτ δν μου φτανει η μια κοπελα.Με αντρες παω γτ μου καλυπτουν ενα σεξουαλικο κομματι που δν μου καλυπτει μια γυναικα..Κ επειδη δν εχω ξεκαθαρισει ακομα για το τι ακριβως προτιμαω απο τα 2 φυλα,γιαυτο ειμαι σε αυτην την κατασταση την περιεργη.Το ενα φερνει το αλλο.
Treebeard
Forum God
Forum God

Περιοχή : Mέση-Γη , Πέρα-Γη , Δώθε-Γη
Αριθμός μηνυμάτων : 6251
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας   28/2/2011, 20:05

εν πασει περιπτωσει η σχεση σου με την κοπελα, κακα τα ψεμματα εχει ημερομηνια ληξης...ειτε αυριο , ειτε σε ενα μηνα ή 1 χρονο θα χωρισετε..οποτε γιατι να καθυστερεις κατι που ειναι αναποφευκτο ? η κοπελα θα θελησει να κανει μια οικογενεια και δικαιολογημενα αφου εχετε ηδη 2 χρονια σχεσης..το σωστο θα ηταν αν δεν θες να της πεις την πραγματικη αληθεια τουλαχιστον να το παρεις με καποιον τροπο πανω σου...και εσυ θα νιωσεις ελευθερος και θα την αφησεις να ζησει τη ζωη της..θεωρω οτι πρεπει να προσπαθησεις να κανεις μια σχεση με αντρα...ποσο καιρο θα το τρεναρεις? εχεις κανει τοσες σχεσεις με γυναικες....γιατι δεν προσπαθεις με ενα αντρα?
Anakin
Forum God
Forum God

Περιοχή : Στην 28η διάσταση
Αριθμός μηνυμάτων : 8383
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας   28/2/2011, 20:44

Φίλε Boyman26 σκέψου τις πράξεις σου.

Προτείνω να ζητήσεις "διάσταση" με την σχέση σου κι να πας να σκεφτείς καλά τι θες. Εδώ πιστεύω πως ένας ψυχολόγος ή ειδικός θα σε βοηθήσει να πάρεις έναν σταθερό δρόμο, με δικές σου επιλογές χωρίς να επιβαρύνεις άλλα άτομα, πόσο μάλλον την κοπέλα που ήδη την λυπάμαι. Αν δεν νιώθεις καλά με την σχέση σου, τότε χωρίσε την. Τι θες να σου πούμε; Δεν είμαστε κάτι που θα σου πει τι να κάνεις κι τι τροπή να πάρει η ζωή σου. Κατάλαβες; Όλα κρίνονται από ΔΙΚΕΣ σου επιλογές κι μην ρίχνεις στην "αμφισεξουαλικότητα" σου τις ευθύνες γιατί αυτό είναι καθαρά επιλογή του ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ και του ατόμου σου.

Τέλος, πιστεύω πως το έχεις απενοχοποιήσει πολύ το πράγμα κι θα σου ζητούσα να ξανασκεφτείς τους ορισμούς "δεν την απάτησα με άλλη γυναίκα, επειδή κάνω αρπαχτές με αγόρια, άρα δεν την απάτησα" κι στην αρχή είπες ότι "είσαι κατά της απιστίας".

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Anakin στις 1/3/2011, 21:48, 1 φορά
2cute2Btrue
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Athens!
Αριθμός μηνυμάτων : 1127

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας   28/2/2011, 23:45

Ε!Ε!Παιδιά,ας ηρεμήσουμε τζαστ α λιλτ μπιτ.Οι κατηγορίες και οι προσωπικοί χαρακτηρισμοί είναι ανεπίτρεπτοι.Δεν είμαστε δικαστές να κρίνουμε και να καταδικάζουμε!
Μια συμβουλή ζητήθηκε,μια γνώμη,όχι λιθοβολισμός...

ΥΓ:Η υποτίμηση των πράξεων κάποιου τρίτου είναι έμμεσος τρόπος εξύψωσης των προσωπικών μας ηθικών αξιών ή είναι η ιδέα μου;
ΥΓ2:Θυμήθηκα ένα γνωστό μου,που τα είχε με τρεις κοπέλες ταυτόχρονα γιατί η μία έκανε καλό σεχ,η άλλη έκανε καλό εφέ στον κοινωνικό του περίγυρο και η άλλη έκανε καλή ψυχανάλυση-supporting...Και το έλεγε περήφανος που είχε "τρεις γκόμενες",γιατί ούτως η άλλως "δεν μπορείς να βρεις όσα θέλεις" σ'ένα άτομο...
Για συμβιβασμός ούτε λόγος να γίνεται φυσικά.

Inactive Members

Περιοχή : city centre
Αριθμός μηνυμάτων : 15608
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας   28/2/2011, 23:49

Έχει δίκιο ο cute, λιγάκι ηρεμία παρακαλώ

Βoyman σε καταλαβαίνω, απλά μπορεί να κάνεις τη κοπέλα να νιώσει πολύ άσχημα αν το μάθει.
Θα απατούσες ποτέ αγόρι με κοπέλα?

Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

Περιοχή : Λατρεμένη Αθήνα!
Αριθμός μηνυμάτων : 835
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας   28/2/2011, 23:55

Έλα έλα!Μου το κάνατε πλατο της Πάνιας!!!

Boy,βάλε κάτω τα πράγματα και λογαριασε τα!Άμα θες να τα χεις καλά με τον εαυτό σου και να μην ψάχνεται στο μέλλον,καντο τώρα,όσο έχεις καιρό!
Boyman26
Forum Newbie
Forum Newbie

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας   1/3/2011, 13:11

Φιλε anakin εισαι μεγαλος ξεφτιλας με τον τροπο που μιλας.Κρινε πρωτα τα μουτρα σου κ μετα τους αλλους.Αλλα ξερω το να κρινουμε τους αλλους ειναι ευκολο κ μας κανει να νιωθουμε καλυτερα με τον εαυτο μας οπως ειπε ενας φιλος.Μηπως σε εχει ανακυρηξει η εκκλησια κ σε αγιο!???ή σε προστατη των απατημενων γυναικων?ή σε αυστηρο κριτη των ανθρωπων!?Μαζεψε το στομα σου..κ αν δεν μπορεις,απλα βουλωσε το καλε μου φιλε!
koulouraki
Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

Περιοχή : Λατρεμένη Αθήνα!
Αριθμός μηνυμάτων : 835
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας   1/3/2011, 14:02

Παιδιά,μην το πάτε σε επίπεδο συγκρισεων,γιατι υπάρχουν τεράστια χασματα,τα οποία θα χαλάσουν το τοπικ.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας   1/3/2011, 14:36

Ζητησε και ο μονστερ πριν να χαλαρωσετε και να μη συνεχιστει σε τετοιο κλιμα η συζητηση! Anakin πληζ μην απαντησεις, εστω οχι επιθετικα στο ποστ αυτο!

@Βοyman: οπως αναφερθηκε και πριν, να αποφευγονται χαρακτηρισμοι και επιθεσεις, ειτε προκληθηκαν απο αλλο ποστ ειτε οχι! Για προσωπικες αντιπαραθεσεις υπαρχουν τα πμς!

Ον τοπικ, κανεις δεν μπορει να κρινει καποιον, αλλα εχει καθε δικαιωμα μεσα απο τη συμπεριφορα του να σχηματιζει συμπερασματα, εφοσον μαλιστα και ο αλλος θετει εμμεσα τον εαυτο του σε κριση! Boyman, δες και τους νομους! Απιστια ειναι οταν πηγαινεις με οποιοδηποτε φυλο και κανεις ο,τιδηποτε σεξουαλικο! Δεν ειναι εξηγηση ειχα αλλες αναγκες και επρεπε να τις καλυψω! ολοι εχουν αναγκες και θελουν να τις καλυψουν! Και ο δολοφονος θεωρει πως εχει βαθυτερες ορμες και κανει ο,τι κανει και ο καθενας ειτε ειναι εγκλημα η πραξη του ειτε οχι επικαλειται εξεις, βαθυτερες ακαλυπτες αναγκες και ορμες! Αυτο δεν αναιρει την πραξη και αν το ελεγες και στην κοπελα σου νομιζω πως θα συμφωνουσε μαζι μας! Το πως τα εχεις βρει με τον εαυτο σου και τι το θεωρεις εσυ ειναι δικαιωμα σου και για αυτο υπαρχουν και οι εσωτερικοι αμυντικοι μηχανισμοι! Αλλα απο τη στιγμη που ζητησεις την αποψη μας και τη συμβουλη μας, δεν ειναι σωστο αυτο που κανεις, αλλα κυριως, γιατι δε μας αφορα τοσο το σωστο, ειναι καταστροφικο και για την κοπελα, αλλα και για σενα! Ειναι μορφη αρνησης αυτο που κανεις προκειμενου να μην αποδεχθεις τη σεξουαλικοτητα σου, αλλα και να απενοχοποιησεις την πραξη σου, που μαλλον σε επιβαρυνει ή σε επιβαρυνε. Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να τα βρεις με τον εαυτο σου, να ψαχθεις εσωτερικα και να ζητησεις τη βοηθεια ειδικου! Κακο δεν κανει, πολλοι εχουν ζητησει και για αυτο αλλωστε υπαρχουν!
Boyman26
Forum Newbie
Forum Newbie

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας   1/3/2011, 15:06

Εγω ζητησα μια συμβουλη.Δεν ζητησα κριτικη,ουτε χαρακτηρισμους.Ο καθε ανθωπος βλεπει το καθε τι απο την δικη του οπτικη γωνια.Υπαρχουν διαφορετικοι ανθωποι,με διαφορετικες γνωμες κ αποψεις.Αλλα δν γινετε ενω καποιος εχει ενα προβλημα πχ,εσυ να τον κραζεις.
Vampire
Forum God
Forum God

Περιοχή : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 6018
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας   1/3/2011, 15:36

ΕΕΕΕ τι γινεται εδω? Για υρεμηστε μην τα σπασω ολα εδω μεσα
Φιλε boy εγω σε καταλαβαινω αλλα εισαι λαθος...
Σκεψου να εισουν στην θεση της κοπελας μονο και θ καταλαβεις....
Καταλαβαινω οτι σου λειπουν κοματια που δεν μπωρεις να τα νιωσεις με την δικια σου αλλα...Δεν γινεται ετσι...Δεν ειναι σωστο...Οπως ειπες υπαρχουν γνωμες και αποψεις αλλα καποιες ειναι σωστες και καποιες λαθος..
Και για να τελιωνω δεν μπωρεις να εχεις και την πιτα ολοκληρη και τον σκυλο χορτατο...Δηλαδη δεν μπωρεις να τα εχεις ολα..Διαλεξε κατι ΧΩΡΙΣ να κοροιδευεις τους αλλους...Με αγαπη παντα

Forum Newbie

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας   1/3/2011, 15:49

Το σωστο κ το λαθος για τον καθενα μπορει να ειναι διαφορετικο.Ολα ειναι σχετικα.Πολλοι παραγοντες παιζουν ρολο.Εγω να μπω στη θεση της..στην δικη μου ποιος θα μπει ομως?
Vampire
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας   1/3/2011, 15:51

Boyman26 έγραψε:
Το σωστο κ το λαθος για τον καθενα μπορει να ειναι διαφορετικο.Ολα ειναι σχετικα.Πολλοι παραγοντες παιζουν ρολο.Εγω να μπω στη θεση της..στην δικη μου ποιος θα μπει ομως?
Κανεις λαθος καλε μου!Δηλαδη σαν να μου λες οτι βρισκεις σωστο να σκοτωνεις?Και να σου απανταω ναι...Και το γιατι..Γιατι μου αρεσει και ειναι το χομπυ μου

Forum Newbie

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας   1/3/2011, 16:03

Δεν ειπα οτι ειναι σωστο αυτο που κανω.Θελω να χωρισω καποια στιγμη αλλα θα το κανω ετσι ωστε να μην την πληγωσω.
Vampire
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας   1/3/2011, 16:05

Καλη επυτιχια στην επιλογη σου

Περιοχή : city centre
Αριθμός μηνυμάτων : 15608
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας   1/3/2011, 16:50

Boyman26 έγραψε:
αλλα θα το κανω ετσι ωστε να μην την πληγωσω.

Και πώς θα το κάνεις αυτό?

Forum Newbie
Forum Newbie

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας   1/3/2011, 17:42

Θα βρω πατημα σε καποιον καβγα ή σε καποια διαφωνια χοντρη που θα εχουμε ή λογω ρουτινας ισως.Ωστε να ληξει οσο πιο ομαλα γινετε.Χωρις να την πληγωσω.Αν της πω την αληθεια θα φρικαρει.Θα της μεινει ψυχολογικο τραυμα κ δεν το θελω.Δεν της αξιζει κατι τετοιο.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας   1/3/2011, 17:49

Boyman26 έγραψε:
Τραγικο νομιζω πως ειναι να κρινεις τους αλλους εξω απο τον χορο.Εξω απο τον χορο πολλα τραγουδια λενε!Αυτο ξερω εγω!Η θεωρια απο την πραξη απεχει χιλιομετρα.Προτιμω να ληξει η σχεση με τετοιο τροπο ωστε να μην την πληγωσω.Αυτο ειναι ολο.
Επειδη σε ακουω να λες συνεχεια οτι εξω απο το χορο πολλα τραγουδια λεγονται θα σου επισημανω το εξης:
Ειμαι και εγω bisexual και ναι και γω εκανα τις απιστιες μου παλιοτερα
Η καταληξη πια ειναι
Οταν απιστησα το κανα μια φορα ενοιωσα χαλια στη συνεχεια για την κοπελα και χωρισα γιατι στη συνεχεια θα την πληγωνα ακομα περισσοτερο
Οταν εφαγα κερατο και το μαθα τοτε το πως ενοιωσα δε μπορεις να φανταστεις(η κοπελα σου ομως που ειναι εντος του χωρου θα καταλαβει)
Πλεον ειμαι μονος μου και πολυ σιγουρος για το τι θελω
Θελω ΕΝΑ ατομο που θα με συγκλονισει και θα μεινω μαζι του. Και πιστευω οτι ολοι καταβαθος αυτο θελουμε.
Και γι αυτο που ειπες οτι θες να της το πεις χωρις να την πληγωσεις ειναι λαθος.
Δεν υπαρχει καλο ή κακο timing. Οσο συνεχιζεις τοσο χειροτερο για σενα οσο και για κεινη. Εσυ θα χανεσαι στο τι θες και τι οχι και αυτη θα ελπιζει σε γαμο και παιδακια οπως καθε κοπελα που ειναι ερωτευμενη.
Και εδω σε κριτικαρουμε στα χωνουμε σε συμβουλευουμε για δυο λογους.
1)Μας το ζητησες.
2)Κανεις κακο σε σενα και σε ενα αλλο ατομο που δε φταιει.
Ακομα και να διαλεξεις να παραμεινεις με ενα ατομο χωρις να κανεις απιστιες στη συνεχεια δυσκολα γνωριζοντας σε καποιος θα σε εμπιστευοταν και θα σου δινε οσα θα θελε και οχι απλα ενα καλο πηδημα αν ηξερε οτι παλιοτερα απατουσες. Ψαξε μεσα σου καλα τι θες ειναι ο μονος δρομος για την ευτυχια και για την ισορροποια.
Και κατι ακομα. Το να λες οτι το κακο και το καλο για τον καθενα διαφερει(ή καπως ετσι το εθεσες) τοτε οτι καλο θεωρεις οτι κανεις ή οχι και τοσο μεμπτο πηγαινε και πες το. Εκει θα φανει αν όντως δεν ειναι κακο.
Το μονο που σου ευχομαι είναι το χαστουκι που θα σου ρθει να ειναι οσο πιο απαλο γινεται, γιατι καθε μαλακια που κανουμε εχει συνεπειες.
Toruk
Forum God
Forum God

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 4688
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας   1/3/2011, 17:57

Πάντως λες ότι θα της μείνει ψυχολογικό τραύμα. Είσαι τόσο σίγουρος για αυτό;
Είσαι σίγουρος ότι είναι καλύτερα να καταπιέζεσαι και να την κάνεις να τρέφει ελπίδες πως θα μείνετε μαζί, θα κάνετε οικογένεια, θα παντρευτείτε και δεν ξέρω γω τι άλλο από το να της πεις την αλήθεια ή έστω να την χωρίσεις, πριν δεθεί κι άλλο και της είναι πιο δύσκολο;
Άποψη μου είναι να το τελειώσεις, το συντομότερο δυνατό, με τον έναν ή τον άλλο τρόπο.
Αυτή η κατάσταση που είστε τώρα δεν είναι καλή για κανέναν από τους 2 σας... Εσύ καταπιέζεσαι κι εκείνη πρακτικά ζει σε ένα ψέμα. Καλύτερα τελείωσε το, και μείνε λίγο καιρό μόνος σου μέχρι να κατασταλάξεις και να αποφασίσεις τι θέλεις πραγματικά.
Άποψή μου φυσικά. Δεν σε κρίνω. Απλά σου λέω τι πιστεύω πως είναι το καλύτερο και για τους 2 σας...

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας   1/3/2011, 18:38

Boyman26 έγραψε:
Θα βρω πατημα σε καποιον καβγα ή σε καποια διαφωνια χοντρη που θα εχουμε ή λογω ρουτινας ισως.Ωστε να ληξει οσο πιο ομαλα γινετε.Χωρις να την πληγωσω.Αν της πω την αληθεια θα φρικαρει.Θα της μεινει ψυχολογικο τραυμα κ δεν το θελω.Δεν της αξιζει κατι τετοιο.
Μην εισαι τοσο σιγουρος! Πρωτον, οποιος θελει μια σχεση και την βλεπει σοβαρα, δε χωριζει για ψιλοχαζομαρες και μαλακιες και χοντρες ακομα και ξερει ποτε να δωσει τοπο στην οργη! Δευτερον, Προσπαθει μετα να τα ξαναβρει, πολυ απλα γιατι δεν ηταν ουσιαστικος ο λογος, αλλα και γιατι θελει αν ειναι ακομα με τον αλλον! Τριτον, θα νιωθει μετα τυψεις και ενοχες για αυτο που εκανε και εγινε η αιτια να χωρισετε και ετσι θα το ξεπερασει ακομα πιο δυσκολα!

Αποψη μου, εχεις προχωρησει ηδη πολυ για να υπαρχει δυνατοτητα "αναιμακτου", δηλαδη χωρις πονο χωρισμου! Θα τον πληγωσεις οτι και να κανεις! Αυτο που θα κρινεις εσυ ειναι αν εχεις το θαρρος να την χωρισεις για τους σωστους λογους και την αληθεια ή εστω εκδοχη της ή εστω μερος της, που οφειλει να ξερει και να χωρισει για αυτο (δεν εννοω αναγκαστικα να της πεις οσα ειπες εδω μεσα), ή θα λακισεις ψαχνοντας μια ανοητη αφορμη -γιατι αφορμες για χωρισμους μονο ανοητες ειναι- και προκαλωντας της περιττο και μεγαλυτερο πονο!

Μπες στη θεση της στο κατω κατω! Και λεγοντας αυτο εννοω, για να να μπορεσεις να το συναισθανθεις, φαντασου να τα ειχες με εναν αντρα και να γινοταν αυτο, γιατι ο ιδιος ηθελε να παει με αλλον αντρα ή με γυναικα!
Boyman26
Forum Newbie
Forum Newbie

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας   1/3/2011, 18:49

Εχετε δικιο στα περισοτερα.Θελω να το κανω αλλα θεωρω οτι ειναι δυσκολο,επωδυνο κ το αναβαλω μεχρι να βρω την δυναμη ή την σωστη στιγμη.Θα δω τι θα κανω..Ευχαριστω παντως για τις συμβουλες σας.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας   1/3/2011, 18:52

Καλα κανεις και περιμενεις τη σωστη στιγμη και το αναβαλλεις μεχρι να εισαι ετοιμος! Χρειαζεται να μπορεις να αντιμετωπισεις ο,τι προκυψει οταν θα το αποφασισεις! Αλλα να ξερεις οσο πιο πολυς χρονος περναει, τοσο πιο δυσκολο θα γινεται! βαλτα κατω, δουλεψτα και προσπαθησε να βρεις το κουραγιο που απαιτειται!
Panos_thess
Forum God
Forum God

Περιοχή : Θεσσαλονικάρααααααααααα~~ :3
Αριθμός μηνυμάτων : 3440

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας   1/3/2011, 18:57

να ρωτησω κατι ακυρο: γιατί ολοι το πατε οτι η καημενη η κοπελα θελει να παντρευτει και να κανει παιδια? αναφερθηκε κατι πιο πριν?

πανω στο θεμα τωρα:
Αγαπητε μποημαν26,
φυσικα και σου κακοφανηκε η αντιδραση του ανακιν και καποιων αλλων.
Ελπιζω να καταλαβαινεις οτι ακομα και με τον σχετικα ασχημο τροπο που εκφραστηκαν προσπαθουν απλα να σου πουν "ξυπνα".
Το κερατο/απιστια, ειναι κατι που ειναι απλο να εξηγησεις. κερατο ειναι οταν εισαι με καποιον ΑΝΘΡΩΠΟ, και για δικους σου λογους δεν σου αρκει αυτο που σου δινει(ή σου αρκει και απλα γουσταρεις) και κανεις διαφορες ερωτικες πραξεις με αλλους ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ.
Τους ανθρωπους δεν πρεπει να τους αντιμετωπιζουμε μονο με βαση τις δικιες μας αναγκες. αν δεν μπορεις να εισαι σε μια σταθερη σχεση με καποιον, κανενας δεν θα σε αναγκασει να εισαι. Μπορεις να δοκιμασεις να μεινεις μονος σου καποιο διαστημα και να δοκιμαζεις εμπειριες. μπορεις να δοκιμασεις μια ελευθερη σχεση που ισως σε βολευε.
αλλα δεν ειναι σωστο να κανεις κρυφα πραγματα απο αυτον που εχεις σταθερη σχεση.

Το οτι η κοπελα σου δεν μπορει να σου δωσει καποια πραγματα που σου δινουν οι αντρες δεν ειναι λογος να προσβαλεις την ιδια και την εμπιστοσυνη που σου δειχνει.
Πιστευεις οτι αν τα ειχες με εναν αντρα θα αισθανοσουν το ιδιο? δλδ οτι δεν σε καλυπτει εντελως?

τελος, δεν ειμαι σιγουρος οτι δεν εισαι ετοιμος να αντιμετωπισεις κατι που θα προκυψει αν το πεις στην φιλη σου, αλλα ισως απλα και πολυ λογικα να φοβασαι. ειναι κατι που δεν θα σου προκαλεσει ευχαριστα συναισθηματα, αλλα τουλαχιστον θα εισαι ενταξει ανθρωπος(φυσικα εφοσον δεν ξανακανεις τα ιδια).
αν και δεν νομιζω οτι υπαρχει αναγκη να της πεις την αληθεια αν εχεις σκοπο να την χωρισεις. καποιες φορες ειναι καλο να αφηνεις τον αλλο να εχει καλες αναμνησεις. μακαρι να'ξερα τι θα εκανα εγω.. δεν μπορω να σου πω στα σιγουρα τι να κανεις οπως καταλαβαινεις>_<

ελπιζω να ηρεμησουν λιγο τα πνευματα. τς τς λιγο καιρο εχω να μπω χαμος γινεται :)

And I don't believe in anything that makes you wanna save me."

Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Ατομικά Προβλήματα & Συμβουλές-
Μετάβαση σε: