ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Dragneel 1/10/2017, 23:56

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

» Τι είμαι τελικά;
από Cookie 26/6/2017, 00:25

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Boyman26
Forum Newbie
Forum Newbie

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : thessaloniki
Αριθμός μηνυμάτων : 19

ΔημοσίευσηΘέμα: Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας   26/1/2011, 02:06

γεια σας παιδια!ειμαι νεο μελος στο gaygr κ θελω να σας πω αποτι εχω δει οτι κανετε πολυ καλη δουλεια εδω κ ευχομαι να συνεχισετε ετσι!λοιπον,ας περασουμε στο προβλημα μου.Οταν ημουν μικρος 12-15 εβαζα στην φαντασια μου τον εαυτο μου στη θεση μιας γυναικας που πηγαινει με αντρες κ φτιαχνομουν πολυ μαυτο.Μου αρεζαν κοπελες αλλα τους ανδρες δεν τουσ εβλεπα ποτε ερωτικα.Στα 15 πειραματιστηκα μονος μου για πρωτη φορα με δαχτυλο κ μου αρεσε.Επισης μπορω να πω οτι πολλεσ φορες ζηλευα τις κοπελες κ την εμφανιση τους.Σιγα σιγα αρχισα να ντυνομαι με πιο γυναικειο στυλ κ να εχω πιο γυναικοτο λουκ παρολο που δν ημουν θηλυπρεπεις.Στα 18 πηγα για πρωτη φορα με γυναικα ενω ειχα σχεση μεγαλη μαζι της κ μου αρεσε.Στα 20 μου πηγα με αντρα για πρωτη φορα χωρις να το κυνηγησω γτ φοβωμουν στην ιδεα οτι θα με πουν η οτι θα γινω γκει,πουστης κτλ.Μου αρεσε μαζι του αλλα μετα εληξε το θεμα αναγκαστηκα.Εκανα σχεσεις μεγαλες με γυναικες αλλα παντα τισ απατουσα με αντρες(καποιες ξεραν για μενα.καποιες οχι)Δεν δοκιμασα ποτε σχεση με αντρα αν κ θα το ηθελα.Εμπλεκα παντα με γυναικες σε μεγαλες σχεσεις κ εκανα αρπαχτες με αντρες.Στο κρεβατι περναω καλυτερα με εναν αντρα παρα με μια γυναικα(οχι οτι δν το απολαμβανω με την γυναικα)Τωρα εχω σχεση με μια κοπελα αρκετο καιρο.θελει οικογενεια κτλ αλλα εγω δν θελω φυσικα..περναω πολυ καλα μαζι της αλλα μου λειπει η αρσενικη συντροφια στο κρεβατι.Δεν μαρεσει αυτη η κρυφη ζωη κ να κοροιδευω εν μερη τους αλλους αλλα το κανω αναγκαστηκα.Εσεις πως τα βλεπετε ολα αυτα?Θεωρω τον εαυτο μου μπαισεξουαλ.Εχω λαθος?Παντα ειχα στρ8 φιλους που ηταν καθετοι στο θεμα με γκει.Οποτε δν μπορουσα να ανοιχτω σε κανεναν.Μονο καποιες φορες σποραδικα σε καποιους ερωτικους συντροφους.Πιστευω πως εχω καταπιεση πολυ τον εαυτο μου για να δειχνω οπως με θελουν οι αλλοι.Εχω φτασει σε σημειο να προσπαθω να ειμαι ο βαρυς ο αντρας για να αποδειξω στουσ αλλους δν ξερω κ γω τι..Θα ηθελα να ακουσω τισ αποψεις σας!Συγνωμη αν κουρασα με το μεγεθος του κειμενου αλλα μου βγηκαν!Ευχαριστω για τον χρονο σας!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας   26/1/2011, 07:17

Καλώς ήρθες καταρχάς!

Πρώτα από όλα, μην το αντιμετωπίζεις σαν "πρόβλημα" γιατί δε θα σε βοηθήσει να αποδεχτείς τον εαυτό σου. Τα προστάγματα και τα πρέπει της κοινωνίας δεν χρειάζεται να σε επηρεάζουν. Η ζωή είναι δική σου και μπορείς να κάνεις ότι γουστάρεις. Οφείλεις να τη ζήσεις όπως εσύ ονειρεύεσαι. Και οι γύρω σου, άμα σε αγαπάνε θα σε αποδεχτούν για αυτό που είσαι όχι για αυτό που κάνεις στο κρεβάτι σου. Αλλά πρώτα πρέπει εσύ να αγκαλιάσεις αυτό που είσαι και μετά έρχονται όλα τα άλλα.Το ερώτημα είναι :
"Μπορείς να φανταστείς τον εαυτό σου με μια γυναίκα για την υπόλοιπη ζωή σου?".
Όπως λες κι εσύ, μάλλον αμφισεξουαλικός θα είσαι.

Από τη στιγμή που όπως λες απολαμβάνεις την ανδρική συντροφιά στο κρεβάτι, τότε μην αφήσεις τον φόβο σου να σου στερήσει αυτό που σου αρέσει. Γιατί σιγά σιγά οι αρπαχτές δε θα σε ικανοποιούν και θα είναι κρίμα να φτάσεις στα 40 σου με γυναίκα και παιδιά επειδή αυτό επιβάλλει η κοινωνία και να ζεις καταπιεσμένος μια ζωή.

Την γέννηση και τον θάνατό σου δεν τον ορίζεις, αλλά το ενδιάμεσο σου ανήκει. Ζήσε με τους δικούς κανόνες και τους δικούς σου ορισμούς.
Vampire
Forum God
Forum God

Περιοχή : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 6018
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας   26/1/2011, 13:56

Καλως ηρθες στην παρεα μας Boyman!Θα συμφωνησω με τον κυριο απο πανω να μην το αντιμετοπιζεις σαν προβλημα.Δεξου τον εαυτο σου οπως ειναι,αλλιως θα ζεις καταπιεσμενος

Forum God

Περιοχή : Στην 28η διάσταση
Αριθμός μηνυμάτων : 8383
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας   26/1/2011, 14:03

Καλώς όρισες στο φόρουμ φίλε boyman26!

Με κάλυψε ο 4806 και θα προσθέσω τα εξής: Συνήθως περνάμε αυτές τις φάσεις στην εφηβική ηλικία μέχρι κάποια ηλικία. Αλλά αφού είσαι ακόμη μπερδεμένος, θαρρώ πως είσαι όντως αμφισεξουαλικός γιατί περνούσα τα ίδια κι εγώ κι καταλαβαίνω απόλυτα τη θέση σου.

Πρέπει απλώς να σκεφτείς τι θέλεις από τη ζωή σου, από την ερωτική και κοινωνική ζωή σου κι με ποιον δρόμο θα ήθελες να συνεχίσεις. Θα σου πρότεινα να μη κάνεις πράγματα τα οποία γίνονται λόγω καταπιεσμένης κοινωνίας. Εσύ ορίζεις την ζωή και τα δικαιώματα σου, όχι οι άλλοι.

Σαφώς, βλέπω ότι με γυναίκες καλοπερνάς αλλά στο σεξουαλικό θέμα με τους άντρες. Αυτό ακριβώς γινόταν κι με μένα. Αλλά αυτό γίνεται κυρίως επειδή οι γυναίκες είναι οι καλύτερες φίλες των γκέι. Δεν ξέρω πως αλλιώς να το υποθέσω αλλά κι οι πράξεις σου στην εφηβεία με τα γυναίκεια ρούχα κι να φαντάζεσαι τη θέση σου αλλιώς αλλά κι η θέληση σου να ζεις με γυναίκα, μπερδεύονται κι είναι στο χέρι σου να τα ξεκαθαρίσεις κι να τα ξεδιαλύνεις.

Τέλος, πιστεύω πως ένας ψυχολόγος (δεν είναι κάτι απαραίτητα κακό) θα μπορούσε να σου δώσει συμβουλές κι λύσεις

Forum God

Περιοχή : Θεσσαλονικάρααααααααααα~~ :3
Αριθμός μηνυμάτων : 3440

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας   26/1/2011, 14:06

παιδια τι λετε? ως προβλημα αντιμετωπιζει την κατασταση στην οποια βρισκεται. δλδ να θελει να κανει διαφορα πραγματα και να μην μπορει.
ειναι προβλημα να μην νιωθεις ελευθερος να εκφραστεις, και να το αντιμετωπισεις θα ηταν καλο. απλα ειναι δυσκολουτσικο :\
καλο θα ηταν να ξερεις ποιοι φιλοι σου θα ειναι εκει.
αλλα γενικα, να ξερεις οτι αυτο που θα μετανιωσεις πιο πολυ ειναι να κρυβεσαι κ να λες σε ολους ψεματα. και φυσικα να καταπιεζεσαι για ατομα που δεν θα επρεπε.

And I don't believe in anything that makes you wanna save me."
Elementstv
Forum God
Forum God

Περιοχή : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 4423
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας   26/1/2011, 14:47

Θα συμφωνησω με τον Panos_Thess και να προσθεσω ότι το προβλημα σου ολο ειναι ο φοβος του να κανεις αυτο που θες. Δεν ειμαι ειδημων αλλα κατ'εμε δεν εισαι αμφι εισαι γκει, απλα εχεις εσωτερικευμενη παρα πολλη ομοφοβια. Με το να αποδεχτεις τον εαυτο σου ως γκει, ισως χασεις καποια πραγματα, ισως κερδισεις καποια αλλα.Εμφαση στο ισως και στις 2 περιπτωσεις. Αλλα τουλαχιστον αν το αποδεχτεις πληρως, θα εχεις μια εσωτερικη ισορροπια και αυτο σιγουρα ειναι ενα κερδος!

Forum God
Forum God

Περιοχή : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 6018
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας   26/1/2011, 14:54

Αφου λεει οτι πηγενε και με γυναικες και του αρεσε πως ειναι γκει?

Forum Newbie

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας   26/1/2011, 15:20

Ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σας κ τις συμβουλες σας!Δεν εχω προβλημα με τους γκει ή τους αμφισεξουαλικους.Απλα μεχρι στιγμης απεφευγα να κανω παρεα με αυτους για να μην δωσω στοχο.Δηλ δυσκολα θα εβγαινα για εναν καφε με καποιον που φαινετε οτι ειναι γκει.Βλακεια μου ειναι βεβαια αλλα το εκανα γιατι φοβαμαι οτι θα χασω φιλους(στρ8) ή καποια κοπελα αν μαθευτει κ θα γινω αντικειμενο σχολιασμων κ χλευασμου απο καποιους.Πριν 2 μηνες βρηκα το θαρρος κ το ειπα στην μητερα μου οτι ειμαι αμφισεξουαλικος επειδη ειναι πιο ανεκτικη γενικοτερα.Φυσικα δεν μου ειπε "μπραβο παιδι μου".Εκανε καποια σχολια του τυπου "δηλ πας κ με αντρες?" ή "δεν ξερεις κ εσυ τι θελεις","το ακουσαμε κ αυτο" κ δεν μου ξαναμιλησε γιαυτο.Υπαρχουν στιγμες που θελω να χωρισω με την κοπελα μου(αν κ τα πηγαινουμε αρκετα καλα) κ να ερωτευτω εναν αντρα κ να κανω σχεση μαζι του.Επισης οπως ειπε κ ενας φιλος λιγο παραπανω,θα προτιμουσα να εχω φιλες παρα φιλους στρ8.Επικοινωνω καλυτερα με τισ γυναικες κ αισθανομαι κ πιο ανετα μαζι τους.Αισθανομαι οτι εκφραζω τον πραγματικο μου εαυτο πολυ καλυτερα.Οπως κ με τουσ γκει-αμφισεξουαλικους νιωθω καλυτερα κ θα τους προτιμουσα σαν φιλους μου.Αλλα δεν ειναι τοσο ευκολο κ απλο να αλλαξεις την ζωη σου μετα απο τοσα χρονια στο μπαμ.Βαθια μεσα μου ομως πιστευω πως πρεπει να το κανω καποια στιγμη.Κ παλι σας ευχαριστω πολυ!
Scandal
Forum Regular
Forum Regular

Περιοχή : Περιστέρι
Αριθμός μηνυμάτων : 298
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας   26/1/2011, 17:51

Αν και διαφωνώ στο να βάζουμε ταμπέλες που μας ορίζουν (αυτό είναι το τελευταίο που θα πρέπει να μας απασχολεί), θα έλεγα κι εγώ ότι είσαι αμφισεξουαλικός. Άλλωστε η θηλυπρέπεια στη συμπεριφορά και το να ντύνεσαι γυναικεία δεν σε κάνει και ομοφυλόφιλο. Υπάρχουν πολλοί θηλυπρεπείς άντρες που πάνε με γυναίκες και είναι εντελώς ετεροφυλόφιλοι!

Πολύ καλή κίνηση να το πεις στη μητέρα σου! Πάντως αν πάρεις την απόφαση να συμβουλευτείς κάποιο ψυχολόγο, αν σου αρχίσει τίποτα του στυλ ότι η ομοφυλοφιλία είναι διαστροφή και πάθηση, καλό θα είναι να την κάνεις με ελαφρά πηδηματάκια, μη σε μπερδέψει περισσότερο και σε γεμίσει ενοχές (τόσα φρούτα κυκλοφορούν ακόμα και στο χώρο της επιστήμης της ψυχολογίας).
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας   25/2/2011, 14:49

εγω πιστευω κ ειναι δικη μου αποψη οτι απο την στιγμη που εζησες κ εσυ σε ενα περιβαλλον οπως ολοι μας που επικρατουν οι αντρες τα περνω ολα κ φευγω...ειναι λογικο να μην αφησες ποτε να εκδηλωθει η σεξουαλικη σου ταυτοτηα...δεν ειμαστε εμεις που θα σου πουμε σιγουρα αν εισαι ή οχι αυτο το ξερεις μονο εσυ κ κανενας αλλος το μονο που μπορω να σου πω ειναι να απαλαχτεις απο την αρνηση του να ζησεις οπως θες...οσοι σε αγαπανε θα σε αγαπανε κ αφου λες οτι εισαι γκει..οσοι σταματησουν να εχουν επαφες μαζι σου θα σημαινει πως απλα δεν εκτιμουσαν αυτο που κρυβεις μεσα σου κ θα πρεπει απλα να τους ξεχασεις γιατι σαν ανθρωποι δεν θα αξιζαν να σε εχουν στο περιβαλλον τους...για εμενα καλυτερα να αφησεις την κοπελα σου διοτι ουτε εκεινης της αξιζει να ζει στο ψεμα ουτε κ σε εσενα εισαι μεγαλος πια για να το καταλαβεις κ ο ιδιος σου οτι αυτο που επικρατει δεν βοηθαει κανεναν...μεινε λιγο καιρο μονος σου κ δες τι πραγματικα θες...οταν καταλαβεις τι ειναι αυτο που σε κανει πραγματικα χαρουμενο απλα ακολουθησε το δρομο σου...αν ειναι μια γυναικα αυτη που μπορει να σε κανει χαρουμενο τοτε συνεχησε το τροπο ζωης που εχεις ακολουθησει...αν παλι ειναι ενα αγορι αυτο που μπορει να σου παρεχει μια ομορφη ζωη φιλε εχεις αργησει κ εχεις χασει πολυτιμο χρονο απο ομορφες στιγμες...οποτε απλα ΖΗΣΕ ΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ!!!
Ianos
Forum God
Forum God

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 3383
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας   26/2/2011, 21:11

Όλοι λίγο πολύ έχουμε αντιμετωπίσει το πρόβλημά σου...
Να σου πω κάτι; Δεν είναι κακό να είσαι πούστης κι αδερφή... όπως πολλοί μπορεί να λένε υποτιμητικά. Κακό είναι να είσαι κακός άνθρωπος. Κι επίσης κακό είναι να είσαι σε μια σχέση και να απατάς τον εκαστοτε συντροφο. Η ειλικρίνεια είναι κάτι καλό και ακόμη κι αν σκοτώνει, έρχεται η μέρα που τελικά δυναμωνει τις σχεσεις των ανθρωπων.
Δοκίμασε να κάνεις σχέση με άντρα, αφού είναι κάτι που δεν έχεις δοκιμάσει. Η ερωτικη συναναστροφή δεν είναι κάτι απαραίτητο αν δεν το θες εσύ, εκτός κι αν το θες, οπότε ok, κανένα πρόβλημα.
Ρίξε και μια ματιά στη μελέτη του Kinsey για τη σεξουαλικότητα του ανθρώπου. Το ποσοστό των αμιγώς gay δεν είναι ο κανόνας. Δεν είναι ντροπή να είσαι bisexual, ούτε είναι απαραίτητο να έχει έναν τίτλο αυτό που είσαι και αισθάνεσαι. Το παν είναι η αλήθεια.

δάκρυα, από ξεφτίλες και στριμώγματα."
ΜΑΛΒΙΝΑ ΚΑΡΑΛΗ
koulouraki
Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

Περιοχή : Λατρεμένη Αθήνα!
Αριθμός μηνυμάτων : 835
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας   27/2/2011, 00:06

Σου αρέσουν ή άντρες ή όχι; (και απαντησε με ένα ναι ή ένα όχι)
Saturn
Forum Master
Forum Master

Αριθμός μηνυμάτων : 1169

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας   27/2/2011, 12:29

Ναι τους λατρεύω!

Γιατί προσπαθούσες να το παίξεις πολλά βαρύς; Αυτό συμαίνει ότι αμφιβάλεις για τον εαυτό σου, άμα δεν έχεις δώσει δικαιώματα για κάτι δεν χρειάζεται να προσποιήσαι... Το αντίθετο θα καταφέρεις μάλιστα αν το παίζεις κάποιος άλλος. Βλέπω ότι παρόλο που γουστάρεις και επικοινωνείς καλύτερα με γυναίκες, νοιώθεις πάντα την έλλειψη ενός άνδρα , άρα δεν σε κάλυπτουν , πόσο μάλλον αφού τις απατούσες με άνδρες...
koulouraki
Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

Περιοχή : Λατρεμένη Αθήνα!
Αριθμός μηνυμάτων : 835
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας   27/2/2011, 19:38

Η ερώτηση δεν πήγαινε σε σένα Hotaru!
Saturn
Forum Master
Forum Master

Αριθμός μηνυμάτων : 1169

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας   27/2/2011, 22:43

Boyman26
Forum Newbie
Forum Newbie

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας   28/2/2011, 01:21

Φυσικα και μου αρεσουν οι αντρες.Βεβαια δεν εχω δοκιμασει σχεση μεχρι στιγμησ με αντρα.Θα το ηθελα ομως.Με την κοπελα που ειμαι ειμαι καλα σε θεματα επικοινωνιας,με αγαπαει,την αγαπαω,ειναι πολυ καλο κοριτσι,δεν θελω να την πληγωσω με κατι που θα της πω ή αν την χωρισω..Κ ετσι κολλαω!Στο σεξ δεν με καλυπτει μια γυναικα.Προτιμω το σεξ με αντρα.Αλλα επειδη δεν δοκιμασα σχεση με αντρα,θεωρω οτι ειναι κατι δυσκολο η σχεση με αντρα.Μπορει να κανω λαθος..Δεν Θελω να της πω οτι ειμαι Bi.Θα την πληγωσω πολυ κ δεν το θελω.Δεν της αξιζει.Προτιμω να χωρισουμε αν ειναι καποια στιγμη για καποιο αλλο λογο..πχ λογω ρουτινας,επειδη μαλωασαμε κ δν τα βρηκαμε κτλ..Απλα δν βρισκω την δυναμη μετα απο 2 και..χρονια σχεσης να την χωρισω παρολο που μεσα μου κατι με τρωει.Φοβαμαι κ μην το μετανιωσω αργοτερα.Μπερδεμα μεγαλο!Μακαρι να ημουν στρ8 ή γκει.Απλα κ ξεκαθαρα πραγματα.Εκτος κ αν μετα απο καιρο ανακαλυψω οτι ειμαι γκει κ τοσα χρονια το καταπιεζα για τα ματια του κοσμου,της οικογενειας,των φιλων κτλ.
Anakin
Forum God
Forum God

Περιοχή : Στην 28η διάσταση
Αριθμός μηνυμάτων : 8383
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας   28/2/2011, 02:58

Φίλε boyman26... Όλα με τον καιρό τους Ζήσε όπως θες τώρα, η κοπέλα που μας περιγράφεις φαίνεται καλή κι δεν αξίζει να την χάσεις επειδή θες κάτι παραπάνω στο σεξ. Υπάρχουν κι άλλα πολλά όμορφα κι τρυφερά πράγματα σε μια σχέση πέραν του σεξ.

Forum God

Περιοχή : Mέση-Γη , Πέρα-Γη , Δώθε-Γη
Αριθμός μηνυμάτων : 6251
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας   28/2/2011, 10:18

πραγματικο μπερδεμα φιλε boyman26.. νομιζω οτι πριν κανεις οτιδηποτε πρεπει να σκεφτεις πολυ καλα τις προτεραιοτητες και τα θελω σου....χωρις εξωτερικες επιδρασεις...καλως ή κακως εχεις επιρρεαστει πολυ απο τον κοινωνικο σου περιγυρο και ετσι εχει επελθει αυτη η εσωτερικη συγχυση...σκεψου τι θελεις πραγματικα , τι αισθανεσαι για αυτην την κοπελα , αν θελεις να συνεχισεις το ιδιο lifestyle ή οχι...η επιλογη ειναι καθαρα δικο σου θεμα..πρεπει να φανεις δυνατος , να αποδειξεις την ωριμοτητα που σου προσδιδει η ηλικια σου και να παλεψεις για αυτο που πραγματικα επιθυμεις...οτι και αν ειναι...καλη επιτυχια !
Cio
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Άκρως Απόρρητο!
Αριθμός μηνυμάτων : 2956
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας   28/2/2011, 10:45

Boyman26 έγραψε:
Φυσικα και μου αρεσουν οι αντρες.Βεβαια δεν εχω δοκιμασει σχεση μεχρι στιγμησ με αντρα.Θα το ηθελα ομως.Με την κοπελα που ειμαι ειμαι καλα σε θεματα επικοινωνιας,με αγαπαει,την αγαπαω,ειναι πολυ καλο κοριτσι,δεν θελω να την πληγωσω με κατι που θα της πω ή αν την χωρισω..Κ ετσι κολλαω!Στο σεξ δεν με καλυπτει μια γυναικα.Προτιμω το σεξ με αντρα.Αλλα επειδη δεν δοκιμασα σχεση με αντρα,θεωρω οτι ειναι κατι δυσκολο η σχεση με αντρα.Μπορει να κανω λαθος..Δεν Θελω να της πω οτι ειμαι Bi.Θα την πληγωσω πολυ κ δεν το θελω.Δεν της αξιζει.Προτιμω να χωρισουμε αν ειναι καποια στιγμη για καποιο αλλο λογο..πχ λογω ρουτινας,επειδη μαλωασαμε κ δν τα βρηκαμε κτλ..Απλα δν βρισκω την δυναμη μετα απο 2 και..χρονια σχεσης να την χωρισω παρολο που μεσα μου κατι με τρωει.Φοβαμαι κ μην το μετανιωσω αργοτερα.Μπερδεμα μεγαλο!Μακαρι να ημουν στρ8 ή γκει.Απλα κ ξεκαθαρα πραγματα.Εκτος κ αν μετα απο καιρο ανακαλυψω οτι ειμαι γκει κ τοσα χρονια το καταπιεζα για τα ματια του κοσμου,της οικογενειας,των φιλων κτλ.

Είναι όντως περίπλοκη η κατάσταση σου και τα 2 χρόνια σχέσης κάθε άλλο παρά λίγα δεν είναι. Απλά σκέψου να φας 5 ή και 10 χρόνια όπως συμβαίνει σε άλλες περιπτώσεις για να συνειδητοποιήσεις ότι κάτι άλλο ήθελες.

Τώρα για τις σχέσεις μεταξύ ομόφυλων, δεν νομίζω ότι έχουν κάποια διαφορά στη δυσκολία από ότι αυτές μεταξύ ετερόφυλων. Απλά χωρίς να έχεις καθόλου πείρα δέχεσαι μια προκατάληψη.

Anakin έγραψε:
Φίλε boyman26... Όλα με τον καιρό τους Ζήσε όπως θες τώρα, η κοπέλα που μας περιγράφεις φαίνεται καλή κι δεν αξίζει να την χάσεις επειδή θες κάτι παραπάνω στο σεξ. Υπάρχουν κι άλλα πολλά όμορφα κι τρυφερά πράγματα σε μια σχέση πέραν του σεξ.

Δεν είναι το πρωταρχικό αλλά είναι απαραίτητο σε μια ερωτική σχέση για τη διατήρηση της. Επίσης η σεξουαλική υγεία είναι αναγκαία για το άτομο. Με το ίδιο σκεπτικό, βρες και εσύ μια κοπέλα. Ε δε θα σε καλύπτει καθόλου σεξουαλικά αλλά θα κάνετε άλλα όμορφα πράγματα

Να κάνω μια ερώτηση όμως, το ότι μια γυναίκα έχει και αυτή δικαίωμα στο να απολαμβάνει το σεξ κανένας δεν το σκέφτεται; Ή θεωρούμε πως οι γυναίκες είναι όντα χωρίς ορμές;...
Boyman26
Forum Newbie
Forum Newbie

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας   28/2/2011, 13:19

Οπωε ειπε κ ο φιλος Cio,η σεξουαλικη ζωη σε μια σχεση μετραει.Η επικοινωνια κ το σεξ ειναι τα βασικα συστατικα μιας σχεσης.αν λειπει το ενα απο τα 2 υπαρχει προβλημα.Ισως πρεπει να το αφησω κ στην πορεια να δω τι θα κανω με γνωμονα κ το πως θα εξελιχθει η σχεση που εχω.Παντως σε καμια περιπτωση δεν θελω να παντρευτω κτλ για πολλους λογους.Παντως ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σας.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας   28/2/2011, 16:20

Γενικοτερα εγω ειμαι κατα της απιστιας και την κατακρινω σε βαθμο που μπορει να φανει και απολυτος ισως και είναι. Οποτε το οτι ειχες εχεις σχεση και κανεις απιστιες το βρισκω παρα πολυ ασχημο για να μην πω κατι χειροτερο. Η αποψη μου ειναι η εξης: οταν ακομα ψαχνομαστε καθομαστε μονοι μας και κανουμε την ενδοσκοπηση μας και οχι τις αρπαχτες μας. Το να κοροιδευεις τη σχεση σου, να μπερδευεσαι εσυ και να συνεχιζεις ενα φαυλο κυκλο επι πολλα συνεχομενα ετη δεν νομιζω οτι βοηθα κανεναν.
Προτεινω να αφησεις τις σχεσεις και τις αρπαχτες εφοσον δεν ξερεις τι θες και ακομα και να μιλησεις σε εναν ειδικο.
Το ψεμα φερνει ψεμα και αυτο δε σταματαει μεχρι να στα διαλυσει ολα.Οποτε προσεχε
Boyman26
Forum Newbie
Forum Newbie

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας   28/2/2011, 16:32

Ποτε δν εχω απατησει καποια κοπελα με αλλη κοπελα.Ειμαι κ εγω κατα της απιστιας.Στην συγκεκριμενη περιπτωση γινετε λογω φυσικης αναγκης αν θελεις.Εγω πιστευω πως ενας μπαισεξουαλ πολλες φορες λογω της φυσης του μπορει να βρεθει σε τετοια κατασταση που να μην μπορει να κανει αλλιως.Επισης το οτι κανω καποιες αρπαχτες με αντρες δν το θεωρω το ιδιο με το να εκανα κατι με γυναικες ενω ημουν σε σχεση με γυναικα.Παιρνω κατι που μια γυναικα δν μπορει να μου το δωσει στο κρεβατι.Επισης θεωρω οτι η θεωρια ειναι ευκολη,αλλα στην πραξη δυσκολα εφαρμοζεται η θεωρια.Δεν αισθανομαι καλα γιαυτο που κανω,αλλα ετσι οπως εχουν τα πραγματα δν εχω και πολλα περιθωρια.Μονο αν μπεις στη θεση του αλλου καταλαβαινεις πως τα πραγματα δν ειναι τοσο ευκολα.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας   28/2/2011, 17:01

Ο τροπος που σκεφτεσαι ειναι καθαρα εγωιστικος
Εγω περναω καλα με αυτην, περναω με τον αλλον αλλα δεν μπορω να κανω αλλιως!
Εαν σε απατησει και αυτη με το βρεις λαθος γιατι το σεξ ειναι φυσικη αναγκη!
Το να μπαινεις πισω απο μια βιτρινα που χεις φτιαξει για να μην δεις τα πραγματα οπως ειναι δε σημαινει οτι εισαι σωστος.
Εαν το βρισκεις μια φυσικη αναγκη πες της το!Θα το δεχτει γιατι ειναι μαι φυσικη αναγκη!
Σιγουρα δε θα θυμωσει!
Εαν θες να παιζεις αυτο το παιχνιδι συνεχισε και οταν αποκαλυφθει δεξου τις συνεπειες
Εαν θες να καταλαβεις τι θες αφησε τον εγωισμο σου κατω και ψαξε μεσα σου
Παντως για να ξερεις ειτε ειχες με εναν αντρα σχεση ειτε μια γυναικα το να πηδιεσαι και αλλου δεν ειναι ευχαριστο για κανεναν και γινεσαι αναξιοπιστος στα ματια της σχεσης σου.
Το αποτελεσμα δεν ειναι ποτε ευχαριστο.Μην συνεχιζεις το κρυφτουλι γιατι θα πονεσεις πολυ περισσοτερο στο τελος
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας   28/2/2011, 17:49

Boyman26 έγραψε:
Ποτε δν εχω απατησει καποια κοπελα με αλλη κοπελα.Ειμαι κ εγω κατα της απιστιας.Στην συγκεκριμενη περιπτωση γινετε λογω φυσικης αναγκης αν θελεις.Εγω πιστευω πως ενας μπαισεξουαλ πολλες φορες λογω της φυσης του μπορει να βρεθει σε τετοια κατασταση που να μην μπορει να κανει αλλιως.Επισης το οτι κανω καποιες αρπαχτες με αντρες δν το θεωρω το ιδιο με το να εκανα κατι με γυναικες ενω ημουν σε σχεση με γυναικα.Παιρνω κατι που μια γυναικα δν μπορει να μου το δωσει στο κρεβατι.Επισης θεωρω οτι η θεωρια ειναι ευκολη,αλλα στην πραξη δυσκολα εφαρμοζεται η θεωρια.Δεν αισθανομαι καλα γιαυτο που κανω,αλλα ετσι οπως εχουν τα πραγματα δν εχω και πολλα περιθωρια.Μονο αν μπεις στη θεση του αλλου καταλαβαινεις πως τα πραγματα δν ειναι τοσο ευκολα.

Είναι σαν να λες ότι είναι φυσιολογικό να απατάνε οι αμφισεξουαλικοί.

Η μονογαμία και η πίστη σε μία σχέση δεν έχει να κάνει με το αν είναι γκέι, μπάι ή στρ8. Είναι καθαρά θέμα ανθρώπου. Οπότε μην πας να δικαιολογήσεις τον εαυτό σου, δεν έχεις κανένα ελαφρυντικό. Αυτή τη στιγμή πέρα από τον εαυτό σου, κοροιδεύεις και μία κοπέλα που όπως μας είπες θέλει παιδιά, οικογένεια και λοιπά. Αν την αγαπάς έστω και λίγο τότε ασ'την ελεύθερη να βρει έναν άνδρα που θα μπορέσει να της τα δώσει και θα μπορέσει να αφοσιωθεί σε μία σχέση.

Ανέλαβε τις ευθύνες σου, σκέψου τι θέλεις και πάρε αποφάσεις πριν καταστρέψεις ακόμη περισσότερο τη ζωή της και χάσεις κι εσύ πολύτιμο χρόνο.
Treebeard
Forum God
Forum God

Περιοχή : Mέση-Γη , Πέρα-Γη , Δώθε-Γη
Αριθμός μηνυμάτων : 6251
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας   28/2/2011, 19:19

Boyman26 έγραψε:
Ειμαι κ εγω κατα της απιστιας..

απλα...τραγικη επιλογη λεξεων....ειδικα οταν μας εχεις εξιστορησει το πλουσιο παρελθον σου -.-

Πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Ατομικά Προβλήματα & Συμβουλές-
Μετάβαση σε: