ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Θα κάνατε σχέση με κάποιον άλλης εθνικότητας?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
monster
Inactive Members

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : city centre
Αριθμός μηνυμάτων : 15608
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Θα κάνατε σχέση με κάποιον άλλης εθνικότητας?   3/1/2011, 19:12

Τι σκέφτεστε επί του θέματος?
Πιστεύετε θα κάνατε?
Σε τι περιβάλλον Ελλάδας ή εξωτερικού?

Μου κάνει εντύπωση που ολοι οι Έλληνες που έχω γνωρίσει κάνουν μεταξύ τους. Και μιλάω για στρ8 γιατί έλληνες γκέι δεν έχω γνωρίσει εδώ (εκτός τα παιδιά απ΄το φόρουμ τον unique and cloud).

Εγώ πριν έρθω σκεφτόμουν ότι σχέση τουλάχιστον δεν θα κάνω γιατί δε θα υπάρχει ουσιαστική επικοινωνία. Ούτε δηλαδή γλυκόλογα στα ξένα δε μπορούσα να εκφράσω
Πλέον αφού έχω κάνει, έχω αλλάξει γνώμη και νομίζω ότι είναι απ τις ομορφότερες εμπειρίες γιατί και αντιλαμβάνεσαι ότι γενικά οι άνθρωποι απ όποιο περιβάλλον κι αν κατάγονται, μπορούν να εκπέμψουν σε ίδιο/παρόμοιο μήκος κύματος αλλά και είναι κάτι challenging γιατί ανακαλύπτεις πράγματα που μέχρι τώρα δεν είχες σκεφτεί λόγου αυτού του διαφορερικού background. Ίσως παιζει ρόλο και το setting- φοιτητές με κοινούς στόχους και τρόπο ζωής που μας φέρνει κοντά, αλλά και πάλι έχω γνωρίσει παιδιά που δε σπουδάζουν και με τα οποία θα επικοινωνούσα αν προχωρούσα σε σχέση.

Αρκετά όμως σας ζάλισα, εσείς τι νιώθετε?

Forum God
Forum God

Περιοχή : Στην 28η διάσταση
Αριθμός μηνυμάτων : 8383
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα κάνατε σχέση με κάποιον άλλης εθνικότητας?   3/1/2011, 19:19

Εκτός του ότι δεν με ελκύουν Τσέχοι κ.τ.λ. κι η επικοινωνία μεταξύ μας καθιστάται δύσκολη, θα το έβρισκα και γλυκό αν υπήρχε η σωστή επικοινωνία κι νοοτροπία, τρυφερότητα-αγάπη-ενδιαφέρον που θα ήθελε ο καθένας, γιατί όχι;

Αν κι προσωπικά από μέρους μου θα ήταν πολύ δύσκολο για κάτι τέτοιο.

Ωραίο θέμα Monster!

Forum Εxperienced

Περιοχή : kallithea
Αριθμός μηνυμάτων : 702
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα κάνατε σχέση με κάποιον άλλης εθνικότητας?   3/1/2011, 19:29

εχω κανει εγω......και πραγματικα δεν ξερω αν θελω να κανω ξανα με καποιον απο το εξωτερικο....εγω ειχα μια μικρη σχεση δυο μηνων με εναν μαροκινο.....εμενε εδω αθηνα και οπως καταλαβαινετε δεν ειχε τα λεφτα και γενικως την ανεση να κινηθει και να ειναι ενας νορμαλ ανθρωπος .....απο την μια με ξενερωσε που δεν μιλαγε ελληνικα....μονο στα αγγλικα συννεουμασταν.....και ηταν πολυ δυσκολο να πεις αυτο που ηθελες ιδιως αν δεν ηξερε και πολλα αγγλικα ο αλλος.....απο την αλλη με δυσκολευε πολυ στο οτι δεν ειχε αυτην την ανεση να κυκλοφορησει ελευθερος εδω περα....ως παρανομος φοβοταν μην τον πιασει το αλλοδαπων....ποσες φορες τον επιασε και στεναχωριομουν εγω το ζωον....απο την αλλη δεν ειχε λεφτα και αναγκαζομουν να του τα πληρωνω εγω.....και ολο μεσα στο σπιτι να καθομασταν βαριομουν.....δεν λεω στο σεξ ηταν θεος....αλλα δεν εφτανε μονο αυτο....ετσι απο την καλη μου τη καρδια αναγκαστικα να του δωσω 400 ευρω να του βγαλω κοκκινη καρτα να κυκλοφοραει ελευθερος χωρις ενοχληση απο την αστυνομια....ασε που ζουσε σε αθλιες για μενα συνθηκες.....οποτε σας συμβουλευω ας ειναι και απο την αλασκα....αν δεν εχει την ανεση του δεν μιλαει την γλωσσα σου και δεν εχει λεφτα για το καφε του μακρια.....οσο ωραιος και αν ειναι.....

Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

Περιοχή : In Looondon concrete jungle where dreams are made
Αριθμός μηνυμάτων : 845

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα κάνατε σχέση με κάποιον άλλης εθνικότητας?   3/1/2011, 20:05

Εγω ανετα θα εκανα κατι με καποιον αλλης εθνικοτητας. Οι μονες σκεψεις που με προβληματιζουν ειναι πως θα εκφραζομαι. γιατι στα ελληνικα εχουμε τοσους τροπους να δειξουμε και να εκφρασουμε οτι εχουμε ερωτευτει για παραδειγμα. δεν ξερω πχ πως θα μου βγει με εναν αγγλο η εναν γερμανο.

Εβγαινα με εναν κολομβιανο, πολυ καλο παιδι, αλλα ποτε για σχεση, και γενικα ημασταν πολυ καλα. Μονο στα αγγλικα μιλαγαμε. αλλα μου αρεσε. Και μιλαμε μεχρι τωρα γενικως, φιλικα εκτοτε που εφυγε για βερολινο! Τον παω πολυ, και σε κανα 2μηνο που ισως παω νεα υορκη θα φροντισω να τον δω.

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα κάνατε σχέση με κάποιον άλλης εθνικότητας?   3/1/2011, 22:48

Με Γάλλο θα μπορούσα άνετα, αν και δεν θεωρείται για μένα ακριβώς διαφορετικής εθνικότητας. Γενικά με άλλους λαούς μου φαίνεται πολύ δύσκολο. Πχ κατ αρχας δεν θα μπορούσα να διαχειριστω κατάσταση όμοια με του μαγειρουλη γτ δίνω μεγάλη σημασία στο να έχουμε καποια κοινά σε κοινωνικο επίπεδο.. Δλδ όταν εγω έχω το σπίτι μου σε τάδε συνθήκες διαβίωσης δεν θα μπορούσα να βλέπω το αγόρι μου να μένει σε άσχημες συνθήκες ή να μην έχει άδεια παραμονής. Επίσης δεν θα μπορούσα με μαύρο άνθρωπο ή κιτρινωπο ή μεσανατολιτη γτ εν γενει δεν μ αρέσει η ομορφιά της φυλής τους. Δλδ όλοι οι κινέζοι ίδιοι είναι για μένα, ενώ τους μεσανατολιτες και μαύρους, ακόμα και τους πιο περιποιημενους, τους θεωρώ ασχημους για κάποιον λόγο

Επικοινωνιακά όντως πάλι τίθεται θέμα. Γτ μπορεί να θες να τον φωναξεις με χαδιαρικο ελληνικό ή γαλλικό επιθετικό προσδιορισμό και να πρέπει να κανεις μια ανεπιτυχη μετάφραση. Γενικά η γλώσσα μου η πατρική και η μητρική είναι για μένα γλώσσες συναισθημάτων. Οι άλλες γλώσσες για μένα είναι απλά λειτουργικές. Τις λέξεις όταν τις λες πρέπει να μεταφέρουν την δύναμη της ψυχής σου και είναι δύσκολο όταν έχετε διαφορετική εθνικοτητα. Βέβαια υπάρχει η γλώσσα του σώματος, οι εκφράσεις κλπ αλλά η λεκτική επικοινωνία απογειωνει την σχέση όπωσδηποτε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
monster
Inactive Members

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα κάνατε σχέση με κάποιον άλλης εθνικότητας?   4/1/2011, 00:05

Ουπς η κατάσταση του μαγειρούλη μου θυμίζει άλλα πράγματα
Παντώς εγώ που τα έχω με ιταλία, έχει πλάκα, γιατί εχουμε αρκετά κοινά ως λαοί, μέχρι και παρομίες με κοινό νόημα, πιστεύουμε στις κατάρες κλπ

Χορχιτο αν βρεθείς σε περιβάλλον εκτός ελλάδας ίσως αλλάξεις γνώμη

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα κάνατε σχέση με κάποιον άλλης εθνικότητας?   4/1/2011, 00:19

Monster έγραψε:
Ουπς η κατάσταση του μαγειρούλη μου θυμίζει άλλα πράγματα
Παντώς εγώ που τα έχω με ιταλία, έχει πλάκα, γιατί εχουμε αρκετά κοινά ως λαοί, μέχρι και παρομίες με κοινό νόημα, πιστεύουμε στις κατάρες κλπ

Χορχιτο αν βρεθείς σε περιβάλλον εκτός ελλάδας ίσως αλλάξεις γνώμη

Λες εεε; Στο θέμα επικοινωνίας;; Εννοείται πάντως ότι μιλάω θεωρητικά, γιατί δεν έχω δοκιμάσει με άτομο άλλης εθνικότητας να κάνω σχέση.
Ianos
Forum God
Forum God

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 3383
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα κάνατε σχέση με κάποιον άλλης εθνικότητας?   4/1/2011, 01:42

Θα το ήθελα να κάνω σχέση με κάποιον άλλης εθνικότητας. Να δω πως είναι να επικοινωνούν οι ψυχές, χωρίς καν λέξεις.

δάκρυα, από ξεφτίλες και στριμώγματα."
ΜΑΛΒΙΝΑ ΚΑΡΑΛΗ
Ragnarök
Forum Baby
Forum Baby

Περιοχή : Ιωάννινα
Αριθμός μηνυμάτων : 81

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα κάνατε σχέση με κάποιον άλλης εθνικότητας?   4/1/2011, 03:41

Πιστεύω πως θα ήταν μια ωραία εμπειρία, εντάξει πρέπει να μπορείς να επικοινωνείς λεκτικά έστω και στα αγγλικά αλλά είναι μια ευκαιρία να ξεφύγεις από το δικό σου κόσμο και είναι ενδιαφέρον. Ο έρωτας δε γνωρίζει σύνορα. Θα έκανα σχέση μόνο με κάποιον ευρωπαϊκής καταγωγής γιατί Άραβες, Πακιστανοί κλπ δεν με ελκύουν καθόλου.... Όσο για το παράδειγμα του mageiroylis29 μου φαίνεται λίγο ακραίο - δεν τον κρίνω που έκανε αυτό που ήθελε - για να βγει μια σχέση όμως καλύτερα να 'ναι και οι 2 σε ίδια φάση...

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα κάνατε σχέση με κάποιον άλλης εθνικότητας?   4/1/2011, 04:14

Νομιζω με λαους οπως οι Ιταλοι, Ισπανοι και Πορτογαλοι, που ειναι αρκετα κοντα στη νοοτροποια μας ως μεσογειακοι, ειναι αρκετα δυνατο. Παντως, για αυτο που ειπε ο μονστερ που οι Ελληνες κανουν σχεσεις με Ελληνες, δεν ειναι τυχαια η ρηση "παπουτσι απο τον τοπο σου κι ας ειν' και μπαλωμενο". Δειχνει γενικως το πως αντιμετωπιζουμε το θεμα παραδοσιακα!
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα κάνατε σχέση με κάποιον άλλης εθνικότητας?   4/1/2011, 11:54

Θα έκανα άνετα.. Άπαξ κι ενθουσιαστώ, όλα τα άλλα είναι λεπτομέρειες...

Μου αρέσουν πολύ Τσέχοι, Σέρβοι, Πολωνοί, Ούγγροι, Καταλανοί και Ρώσοι!
Όλα μέσα στη ζωή είναι...
baZZ
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 2975

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα κάνατε σχέση με κάποιον άλλης εθνικότητας?   4/1/2011, 13:49

χμμ, δεν με τρομάζει ως ενδεχόμενο ιδιαίτερα...ειδικά με ευρωπαίο-αμερικανό θα έκανα χωρίς πρόβλημα. Εφ'όσον πάντα δεν είχαμε πρόβλημα απόστασης
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα κάνατε σχέση με κάποιον άλλης εθνικότητας?   4/1/2011, 15:39

με αμερικανο γαλλο ιταλο και σκανδιναβο κανενα προβλημα οχι πως και με αλλες εθνικοτητες θα ειχα αλλα σε αυτους δηλωνω ιδιαιτερη προτιμιση
Anakin
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα κάνατε σχέση με κάποιον άλλης εθνικότητας?   4/1/2011, 15:49

Με Πακιστανούς, Άραβες, μουσουλμάνους γενικά, έλκεσαι;

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα κάνατε σχέση με κάποιον άλλης εθνικότητας?   4/1/2011, 16:23

JeffreyDeanMorgan έγραψε:

Τς τς

Πάντως εγώ γενικά όχι... μ αρέσουν τα λευκά δέρματα γι αυτό (όχι ότι έχω θέμα που είναι μουσουλμάνος κλπ)... και Έλληνας δηλαδή να είναι μαυριδερός, nope..

Πάντως διαφωνώ λίγο σ αυτό που λέει ο thess για μεσόγειο...

Γιατί συχνά λες...
" Α αυτός από μεσόγειο είναι, εχουμε αρκετά κοινά.."
" Α αυτός από βαλκάνια είναι, έχουμε αρκετά κοινά"
" Α αυτός από Λατινική Αμερική είναι, έχουμε κάτι το μεσογειακό κοινό"
" Α αυτός από Ευρώπη είναι, έχουμ κάτι κοινό"
"Α αυτός από Αμερική είναι, έχουμε κάτι δυτικό κοινό"
"Α Αυτός ινδός είναι έχουμε κάτι το φιλόξενο κοινό πάνω μας" κλπ

Με ένα παιδί από Ιράν, μοιάζουμε τόσο πολύ! Και δε του το είχα γιατί ειναι μουσουλμάνος, ζει σε εντελώς διαφορετικό καθεστώς κλπ
Kaι ο συγκάτοικος μου ο Άγγλος είναι ο πιο έξω καρδιά απ όλους τους Έλληνες εδώ!

Θέλω να πω πως σχεδόν με όλους τους λαούς ανακαλυπτεις κοινά πράγματα, ανάλογα με τι τους συγκρίνεις!
Και είναι στον άνθρωπο περισσότερο! Πως βλέπει τη ζωή!

Άποψη μου

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα κάνατε σχέση με κάποιον άλλης εθνικότητας?   4/1/2011, 16:51

Αραβες ναιιιι με αλλους δεν νομιζω να μου αρεσουν
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα κάνατε σχέση με κάποιον άλλης εθνικότητας?   5/1/2011, 02:20

Monster έγραψε:
JeffreyDeanMorgan έγραψε:

Τς τς

Πάντως εγώ γενικά όχι... μ αρέσουν τα λευκά δέρματα γι αυτό (όχι ότι έχω θέμα που είναι μουσουλμάνος κλπ)... και Έλληνας δηλαδή να είναι μαυριδερός, nope..

Πάντως διαφωνώ λίγο σ αυτό που λέει ο thess για μεσόγειο...

Γιατί συχνά λες...
" Α αυτός από μεσόγειο είναι, εχουμε αρκετά κοινά.."
" Α αυτός από βαλκάνια είναι, έχουμε αρκετά κοινά"
" Α αυτός από Λατινική Αμερική είναι, έχουμε κάτι το μεσογειακό κοινό"
" Α αυτός από Ευρώπη είναι, έχουμ κάτι κοινό"
"Α αυτός από Αμερική είναι, έχουμε κάτι δυτικό κοινό"
"Α Αυτός ινδός είναι έχουμε κάτι το φιλόξενο κοινό πάνω μας" κλπ

Με ένα παιδί από Ιράν, μοιάζουμε τόσο πολύ! Και δε του το είχα γιατί ειναι μουσουλμάνος, ζει σε εντελώς διαφορετικό καθεστώς κλπ
Kaι ο συγκάτοικος μου ο Άγγλος είναι ο πιο έξω καρδιά απ όλους τους Έλληνες εδώ!

Θέλω να πω πως σχεδόν με όλους τους λαούς ανακαλυπτεις κοινά πράγματα, ανάλογα με τι τους συγκρίνεις!
Και είναι στον άνθρωπο περισσότερο! Πως βλέπει τη ζωή!

Άποψη μου
Δε διαφωνω καθολου μ αυτο που λες και ειναι και αρκετα πιθανο! Στη Χαλκιδικη στο καμπινγκ που πηγαινα μικρος μεσα στην παρεα υπηρχαν και καποιοι Αυστριακοι ανδρες και γυναικες και, παρολο που σαν λαοι δεν εχουν καμια σχεση, δεν παρατηρουταν διασταση μεταξυ συμπεριφορας και δυσκολια στο να συνεννοηθουμε ή να περασουμε καλα.

Απλα ειναι πιο πιθανο και πιο συνηθισμενο να βρεις κοινα με αλλους μεσογειακους λαους, κυριως Ισπανους και Ιταλους!
JudasIscariot
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : bikini bottom (and not lame xania)
Αριθμός μηνυμάτων : 1663

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα κάνατε σχέση με κάποιον άλλης εθνικότητας?   5/1/2011, 05:33

εμένα δεν μου αρέσουν οι Έλληνες καθόλου. Τους βρίσκω ή πολύ κίτρινους ή πολύ άνοστους...Προτιμώ αμερική και βρετανία...Αν γίνεται από μανχάταν και λονδίνο...Οι μαύροι δεν μου αρέσουν σεξουαλικά, αλλά με τους ασιάτες κάτι γίνεται αν είναι χοτ. Πάντως κρυφό έρωτα με τον αλαντίν ποτέ δεν είχα, οπότε και αυτό out of the question...

Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα κάνατε σχέση με κάποιον άλλης εθνικότητας?   5/1/2011, 14:46

JudasIscariot έγραψε:
Πάντως κρυφό έρωτα με τον αλαντίν ποτέ δεν είχα, οπότε και αυτό out of the question...

Forum Master

Περιοχή : Γκάζι
Αριθμός μηνυμάτων : 1044

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα κάνατε σχέση με κάποιον άλλης εθνικότητας?   5/1/2011, 20:11

Θα έκανα με κάποιον του οποίου το δέρμα το καλοκαίρι γίνεται σοκολατί κι όχι κόκκινο!

Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Νέα Υόρκη
Αριθμός μηνυμάτων : 1107
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα κάνατε σχέση με κάποιον άλλης εθνικότητας?   6/1/2011, 02:00

Κάτα πάσα πιθανότητα θα έκανα υπό συγκεκριμένες συνθήκες, αλλά αυτό που δεν ξέρω είναι πόσο θα διαρκούσε. Αν δε πορείς να συννενοηθείς με τον άλλον σε μία γλώσσ που ξέρετε κι οι δύο άπταιστα τότε δε μπορείς να εκφράσεις αυτά που νιώθεις αυθόρμητα και κάνεις διαρκώς από μέσα σου μία μετάφραση αφού σκεφτείς τι θέλεις να πεις. Αλλά αν υπήρχε και πρόβλημα με τις αποστάσεις και έπρεπε ο ένας να πηγαινοέρχεται στη χώρα που ζει ο άλλος και το αντίστροφο δε νομίζω να έκανα σχέση. Αν ήμουν τώρα τόσο πολύ ερωτευμένος, δεν ξέρω...
futureperfect
Forum Beginner
Forum Beginner

Περιοχή : Thessaloniki
Αριθμός μηνυμάτων : 222

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα κάνατε σχέση με κάποιον άλλης εθνικότητας?   6/1/2011, 13:23

Εχω κανει και θα ξανακανα αρκει να μιλουσε σχετικα καλα αγγλικα.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα κάνατε σχέση με κάποιον άλλης εθνικότητας?   6/1/2011, 14:48

Θα είχε εξοχικό στην Αλγερία? Μπαλί? Αίγυπτο???
Cloud
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Χαλκίδα
Αριθμός μηνυμάτων : 1507

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα κάνατε σχέση με κάποιον άλλης εθνικότητας?   6/1/2011, 22:26

Θα εκανα σχεση με παιδι διαφορετικης εθνικοτητας αλλα με την προυποθεση οτι η κουλτουρα της χωρας του θα ηταν πολυ κοντα στην δικια μου. Αμα υπηρχε δυσκολια στην επικοινωνια και στο να καταλαβει ο ενας τον αλλον θα ξενερωνα παρα πολυ. Πιστευω σε μια σχεση το πιο σημαντικο ειναι να υπαρχει χημεια στο ζευγαρι και ενα κοινο υποβαθρο κανει πολυ δυνατο τον δεσμο. Επισης πιστευω οτι παιρνει πολυ περισσοτερο χρονο να γνωριστεις και να νιωσεις οικοιοτητα με εναν αλλοεθνη σε σχεση με εναν ομοεθνη σου. Σαν ιδεα και μονο μου φαινεται δυσκολο.

Ο κολλητος μου εχει δεσμο με εναν αγγλο και φαινεται να τα πηγαινουν πολυ καλα...οποτε καποιοι μπορουν και καποιοι οχι...εγω ανηκω στην δευτερη κατηγορια...
Anakin
Forum God
Forum God

Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα κάνατε σχέση με κάποιον άλλης εθνικότητας?   7/1/2011, 02:54

^ Συμφωνώ με όσα είπε ο cloud! :) Πολύ λογικά και τεκμηριωμένα! Εύγε αγόρι μου!

Θα κάνατε σχέση με κάποιον άλλης εθνικότητας?
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: