ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Φαγητά/Γλυκά που ανεβάζουν την σεξουαλική μας διάθεση

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Φαγητά/Γλυκά που ανεβάζουν την σεξουαλική μας διάθεση   3/11/2010, 21:18

Κατά καιρούς δημοσιεύονται διάφορες "έρευνες" που αποδίδουν "μαγικές" ιδιότητες σε ορισμένες τροφές.
Ένας λόγος είναι η δημιουργική φαντασία των ανθρώπων που αποζητούν την ελπίδα για καλύτερες...επιδόσεις σε μαγικά μαντζούνια κλπ...

Θα ήθελα λοιπόν φίλοι του φόρουμ να καταθέσετε τις εμπειρίες σας ή έστω τα ακούσματά σας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
middle east
Forum Master
Forum Master

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός μηνυμάτων : 2430
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φαγητά/Γλυκά που ανεβάζουν την σεξουαλική μας διάθεση   3/11/2010, 21:23

θαλασσινα ( μυδια) ξηροι καρποι( καρυδια) και το κρασι.

«Όταν ήρθαν να πάρουν τους Εβραίους, δεν διαμαρτυρήθηκα, γιατί δεν ήμουν Εβραίος./Όταν ήρθαν για τους κομμουνιστές δεν φώναξα, γιατί δεν ήμουν κομμουνιστής Όταν κατεδίωξαν τους τσιγγάνους, ούτε τότε φώναξα, γιατί δεν ήμουν τσιγγάνος./Όταν έκλεισαν το στόμα των Ρωμαιοκαθολικών που αντιτάσσονταν στο φασισμό, δεν έκανα τίποτα γιατί δεν ήμουν καθολικός. / Μετά ήρθαν να συλλάβουν εμένα, αλλά δεν υπήρχε πια κανείς να αντισταθεί μαζί μου». Μπέρτολτ Μπρεχτ
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φαγητά/Γλυκά που ανεβάζουν την σεξουαλική μας διάθεση   3/11/2010, 22:27

Η αλήθεια είναι ότι η σεξουαλική μου διάθεση είναι τόσο ισχυρή που δε μπορεί να υποβοηθηθεί πχ από οστρακοειδή, ακτινίδιο, γιαούρτι με μέλι και καρύδια ή φράουλες με σαντιγί...

Μία ολόκληρη πίτσα όμως στο στομάχι μου είναι σίγουρο ότι θα κατέβαζε πολύ την σεξουαλική μου διάθεση.
baZZ
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 2975

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φαγητά/Γλυκά που ανεβάζουν την σεξουαλική μας διάθεση   3/11/2010, 23:18

για την σοκολάτα κυκλοφορούν διάφορα κουλά άλλα δεν ξέρω αν ισχύουν....οι σοκολάτες πάντως και γενικά τα γλυκά μου βγάζουν όντως κάτι το σεξουαλικό .
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φαγητά/Γλυκά που ανεβάζουν την σεξουαλική μας διάθεση   4/11/2010, 00:48

Μύγδαλα... (κάτι ήξερε ο Βόγλης)
Maked
Forum God
Forum God

Περιοχή : thessaloniki
Αριθμός μηνυμάτων : 3075

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φαγητά/Γλυκά που ανεβάζουν την σεξουαλική μας διάθεση   4/11/2010, 00:53

Εγω παντως εχω την εντυπωση πως η μεγαλη δοση ζαχαρης ή κακαο σε ξαθημερινη βαση με κανει να εχω περισσοτερη ορεξη.
Cheesy
Forum Regular
Forum Regular

Περιοχή : Γκατζολία
Αριθμός μηνυμάτων : 495
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φαγητά/Γλυκά που ανεβάζουν την σεξουαλική μας διάθεση   4/11/2010, 01:21

Η μπανάνα (και δεν θέλω σχόλια)

Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Νέα Υόρκη
Αριθμός μηνυμάτων : 1107
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φαγητά/Γλυκά που ανεβάζουν την σεξουαλική μας διάθεση   4/11/2010, 01:24

Cheesy έγραψε:
Η μπανάνα (και δεν θέλω σχόλια)

Ianos
Forum God
Forum God

Αριθμός μηνυμάτων : 3383
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φαγητά/Γλυκά που ανεβάζουν την σεξουαλική μας διάθεση   4/11/2010, 12:01

Κανένα... το φαί σκοτώνει το σεξ. Άμα τρώω, προτιμώ να συγκεντρώνομαι στο φαί και μετά απολαμβάνω τον οργασμό του φαγητού... Πρέπει να περάσουν κάτι ώρες για να μπορέσει να υπάρξει σεξουαλική διάθεση...!

δάκρυα, από ξεφτίλες και στριμώγματα."
ΜΑΛΒΙΝΑ ΚΑΡΑΛΗ
Shakespeare
Forum God
Forum God

Αριθμός μηνυμάτων : 4437
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φαγητά/Γλυκά που ανεβάζουν την σεξουαλική μας διάθεση   4/11/2010, 13:43

Χμμμ το τσιζκέικ. Μ'αρεσει τοσο πολυ που πιστευω θα εκανα ανετα σεξ μαζι του

Forum God
Forum God

Αριθμός μηνυμάτων : 4685
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φαγητά/Γλυκά που ανεβάζουν την σεξουαλική μας διάθεση   4/11/2010, 21:05

Ianos έγραψε:
Κανένα... το φαί σκοτώνει το σεξ. Άμα τρώω, προτιμώ να συγκεντρώνομαι στο φαί και μετά απολαμβάνω τον οργασμό του φαγητού... Πρέπει να περάσουν κάτι ώρες για να μπορέσει να υπάρξει σεξουαλική διάθεση...!

Όχι και ώρες...........

Κάθε τέλος μια αρχή το κατοικεί.

I'm not a saint. I'm a noise.

"Κι εγώ λέω, αν θέλεις ονόμασέ με ακόμη και κανάτα, μόνο μη με σπάσεις."
Cheesy
Forum Regular
Forum Regular

Περιοχή : Γκατζολία
Αριθμός μηνυμάτων : 495
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φαγητά/Γλυκά που ανεβάζουν την σεξουαλική μας διάθεση   4/11/2010, 21:19

Κάτι ακόμα που με ανεβάζει είναι η τσίχλα με γεύση μέντα!

Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

Περιοχή : sweden
Αριθμός μηνυμάτων : 768

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φαγητά/Γλυκά που ανεβάζουν την σεξουαλική μας διάθεση   5/11/2010, 10:29

Το sushi με χέλι

make use of beer."
-Henry Miller
baZZ
Forum Master
Forum Master

Αριθμός μηνυμάτων : 2975

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φαγητά/Γλυκά που ανεβάζουν την σεξουαλική μας διάθεση   5/11/2010, 13:49

unagi έγραψε:
Το sushi με χέλι

TripJon
Forum Master
Forum Master

Αριθμός μηνυμάτων : 1804
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φαγητά/Γλυκά που ανεβάζουν την σεξουαλική μας διάθεση   5/11/2010, 14:59

Όλα τα σοκολατοειδή
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φαγητά/Γλυκά που ανεβάζουν την σεξουαλική μας διάθεση   5/11/2010, 16:38

unagi έγραψε:
Το sushi με χέλι

η μερέντα!
Momoka
Forum God
Forum God

Περιοχή : Over There
Αριθμός μηνυμάτων : 6124

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φαγητά/Γλυκά που ανεβάζουν την σεξουαλική μας διάθεση   6/11/2010, 03:22

Πεινάωωωωωωωωωωωωωω
sorry

Inactive Members

Περιοχή : city centre
Αριθμός μηνυμάτων : 15608
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φαγητά/Γλυκά που ανεβάζουν την σεξουαλική μας διάθεση   8/11/2010, 21:54

Ginseng

Συμπλήρωμα διατροφής που τα αγοράκια δε θα πρέπει να λαμβάνουν κάθε μέρα...

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φαγητά/Γλυκά που ανεβάζουν την σεξουαλική μας διάθεση   9/11/2010, 03:14

Καραμελα και μελι!! Ειδικα η καραμελα σε σοκολατα στυλ μιλκα!
Shakespeare
Forum God
Forum God

Αριθμός μηνυμάτων : 4437
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φαγητά/Γλυκά που ανεβάζουν την σεξουαλική μας διάθεση   9/11/2010, 15:28

Αφροδισιακά: Μύθοι και αλήθειες!

Καφές και σοκολάτα στους πολιτισμούς της Αμερικής, βότανα με θαυματουργές ιδιότητες στην αρχαία και μεσαιωνική Κίνα, μαγικοί καρποί και θαλασσινά για τους πολιτισμούς που μεγαλούργησαν στη λεκάνη της Μεσογείου… Από τις προϊστορικές εποχές κάθε πολιτισμός «πειραματιζόταν» τις αφροδισιακές τροφές.

Οι παραδόσεις αυτές έχουν μεταδοθεί σχεδόν απαράλλαχτες στη σύγχρονη εποχή, εμπλουτισμένες με νέα στοιχεία και νέες τροφές. Τι λέει όμως για όλα αυτά η επιστήμη;

1. Πεπόνι
Τον περασμένο Ιούλιο, μία έρευνα έδειξε ότι το πεπόνι έχει ιδιότητες ανάλογες του Βιάγκρα. Ωστόσο, τα ευρήματα της έρευνας δεν αναφέρουν συγκεκριμένα τη αύξηση της λίμπιντο ούτε την θεραπεία στυτικών δυσλειτουργιών.

Το πεπόνι, είπαν οι επιστήμονες, έχει αυξημένες ποσότητες κιτρουλίνης που επιδρά ευεργετικά διεγείροντας το καρδιαγγειακό και το ανοσοποιητικό σύστημα. Η κιτρουλίνη προκαλεί διαστολή των αιμοφόρων αγγείων όπως και το Βιάγκρα αυξάνοντας τη ροή του αίματος.

Ωστόσο, η επίδραση αυτή δεν περιορίζεται σε συγκεκριμένα όργανα αλλά σε όλο τον οργανισμό. Επιπλέον, η μεγαλύτερη ποσότητα βρίσκεται στο φλοιό που δεν τρώγεται.

2. Μύδια
Από τα αρχαία χρόνια, τα μύδια θεωρούνται το υπ’ αριθμόν ένα αφροδισιακό. Ωστόσο, δεν υπάρχουν επιστημονικές ενδείξεις για κάτι τέτοιο. Το μόνο που συνηγορεί στις αφροδισιακές ιδιότητες των μαλακίων αυτών είναι το υψηλό περιεχόμενο σε ψευδάργυρο που είναι απαραίτητο για την παραγωγή τεστοστερόνης.

Το πιθανότερο είναι ότι τα μύδια θεωρούνται αφροδισιακό εξαιτίας του σχήματος τους που μοιάζει με τα γυναικεία αναπαραγωγικά όργανα.

3. Πιπεριές
Οι πιπεριές θεωρούνται επίσης αφροδισιακές γιατί προκαλούν τα ίδια συμπτώματα με το σεξ: εφίδρωση, αύξηση της κυκλοφορίας του αίματος και της καρδιακής λειτουργίας. Τα συμπτώματα αυτά προκαλούνται από ένα χημικό που λέγεται καψαϊκίνη ωστόσο για τις περισσότερες γυναίκες είναι απωθητικά παρά διεγερτικά.

4. Σοκολάτα
Δεύτερη μετά τα μύδια, η σοκολάτα θεωρείται αφροδισιακό και υποκατάστατο του σεξ. Μια έρευνα του 2006 στο Journal of Sexual Medicine αναφέρει ότι όσοι καταναλώνουν σοκολάτα αναφέρουν καλύτερες σεξουαλικές επιδόσεις από όσους δεν καταναλώνουν.

Ωστόσο, οι ερευνητές το αποδίδουν σε ένα στατιστικό τρικ: η πλειονότητα όσων καταναλώνουν σοκολάτα είναι νέοι που έχουν ούτως ή άλλως αυξημένη λίμπιντο.

Η δεύτερη ιδιότητα που αποδίδεται στη σοκολάτα, αυτή του υποκατάστατου, είναι πιο συμβατή με τα επιστημονικά ευρήματα. Οι νευροδιαβιβαστικές ουσίες σεροτονίνη και ανανδαμίδη προκαλούν το αίσθημα της ευφορίας στο σεξ. Φυσικά και τα δύο βρίσκονται στη σοκολάτα.

5. Kαρποί
Πολλά διαφορετικά είδη καρπών θεωρούνται ότι έχουν αφροδισιακές ιδιότητες. Πολλά από αυτά έχουν χρησιμοποιηθεί σε ερωτικά φίλτρα και ορούς για χιλιάδες χρόνια. Τα καρύδια ήταν δημοφιλή στις περιοχές της πάλαι ποτέ Ρωμαϊκής Αυτοκρατορίας και τα κουκουνάρια στους αρχαίους πολιτισμός της Μεσόγειου και της Μέσης Ανατολής.Τα ginkgo nuts, οι καρποί ενός αρχέγονου δέντρου της Νότιας Κίνας (Ginko biloba) χρησιμοποιούνται ευρέως σε φαρμακευτικά σκευάσματα που υποτίθεται ότι διεγείρουν την ερωτική επιθυμία.

Η σύγχρονη επιστήμη ωστόσο δεν έχει αποφανθεί. Το σίγουρο είναι ότι οι καρποί περιέχουν πολύ ενέργεια και αντιοξειδωτικές ουσίες κάτι που σημαίνει ότι προστατεύουν τον οργανισμό από τη γήρανση.

http://ntaksi.blogspot.com/2010/11/blog-post_4259.html#more

Forum Baby
Forum Baby

Περιοχή : Κύπρος
Αριθμός μηνυμάτων : 52
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φαγητά/Γλυκά που ανεβάζουν την σεξουαλική μας διάθεση   14/10/2011, 15:28

Μία κρέπα με μέλι και καρύδια απο τον Βαλεντίνο στην Θεσσαλονίκη.Το καλύτερο μου

Forum God
Forum God

Περιοχή : Στην 28η διάσταση
Αριθμός μηνυμάτων : 8383
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φαγητά/Γλυκά που ανεβάζουν την σεξουαλική μας διάθεση   14/10/2011, 15:52

Ειδικά τα θαλασσινά και τα κρεατικά μου ανεβάζουν πολύ την σεξουαλική διάθεση μου. Ακολουθούν σοκολάτες όπως Lacta-Milka με καραμέλα και δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο. Αυτά σίγουρα πάντως!!

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φαγητά/Γλυκά που ανεβάζουν την σεξουαλική μας διάθεση   14/10/2011, 16:38

demetris έγραψε:
Μία κρέπα με μέλι και καρύδια απο τον Βαλεντίνο στην Θεσσαλονίκη.Το καλύτερο μου

Kαλά, τις είχα ξεσκίσει τις κρέπες όταν ήμουν φοιτητής πάνω!
Από Valentino έπαιρνα γλυκιές και από το απέναντι (dream team νομίζω λέγεται( αλμυρές!

Θέλω κρέπα!
GeorgeM
Forum Beginner
Forum Beginner

Περιοχή : Balamb Garden
Αριθμός μηνυμάτων : 209
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φαγητά/Γλυκά που ανεβάζουν την σεξουαλική μας διάθεση   14/10/2011, 19:06

Λοιπόν, νομίζω κάποιοι ξηροί καρποί, αλλά δεν το έχω οριστικοποιήσει.
Βάφλα με σοκολάτα και παγωτό...παααρα πολύ, α και φράουλες.
Και κλασσικά τα θαλασσινά.

Forum God
Forum God

Περιοχή : Somewhere over the rainbow~
Αριθμός μηνυμάτων : 3346
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φαγητά/Γλυκά που ανεβάζουν την σεξουαλική μας διάθεση   14/10/2011, 20:04

φραααααααααουλες

Φαγητά/Γλυκά που ανεβάζουν την σεξουαλική μας διάθεση
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: