ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki 21/10/2017, 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Ρόλοι στο σεξ: Versatile

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Cloud
Forum Master
Forum Master

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : Χαλκίδα
Αριθμός μηνυμάτων : 1507

ΔημοσίευσηΘέμα: Ρόλοι στο σεξ: Versatile   14/10/2010, 22:21

Απο οτι εχω καταλαβει ο συγκεκριμενςο ρολος ειναι μαλλον ο πιο διαδεδομενος αναμεσα στους γκει και γι’ αυτο θα ηθελα οσοι εχετε την σχετικη γνωση η εμπειρια να πειτε την αποψη σας στα παρακατω:

- Θα καταπιεζοσασταν αν σε μια σχεση ο συντροφος σας σας ζητουσε να εχετε αποκλειστικα ενα ρολο η θα νιωθατε ανετα με αυτο?
- Το οτι με vers σημαινει οτι κανω και τοπ και μποτομ σε καθε σεξουαλικη μου συνευρεση η απλα εναλλασω τους ρολους καθε φορα που κανω σεξ (δηλαδη την μια τοπ την επομενη μποτομ κτλ)?
- Υπαρχει περιπτωση να επιλεξετε συγκεκριμενο ρολο σε μια σχεση και στην επομενη να τον αλλαξετε η θελετε σαν vers να εχετε και τους 2 ρολους σε καθε σχεση που κανετε?

Μπορει οι ερωτησεις να σας φανουν λιγο χαζουλες εφοσον δεν υπαρχουν αυστηροι κανονες στην σεξουαλικοτητα, απλα ενημερωτικα και μονο τις βρισκω ενδιαφερουσες. Φυσικα μην σταθειτε μονο σε αυτες – συζητησετε το θεμα απο οποια πλευρα θελετε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
baZZ
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 2975

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρόλοι στο σεξ: Versatile   14/10/2010, 23:34

-εξαρτάται με ποιον θα ήμουν. Το μόνιμο μπότομ πάντως θα το έκανα ευκολότερα από το μόνιμο τοπ, χωρίς να έχω σοβαρό πρόβλημα και με το δεύτερο. Στην τελική πιστεύω θα ήμουν άνετα όπως και να είχε. Προτιμώ τους μόνιμους ρόλους γενικά, χωρίς να έχω πρόβλημα και σε λίγη ποικιλία.
-το βερσ για μένα σημαίνει ότι μπορώ να προσαρμόζω τον ρόλο μου στα θέλω του συντρόφου μου. Περισσότερο δηλαδή μου έρχεται με την λέξη αυτή στο μυαλό η εναλλαγή ρόλων από σχέση σε σχέση (ανάλογα με το αν είναι τοπ ή μπότομ ο εκάστοτε σύντροφος) παρά η εναλλαγή ρόλων κάθε φορά που γίνεται το σεξ. Εμένα προσωπικά (όπως επανέλαβα) μου αρέσει σε μια σχέση οι ρόλοι να είναι fixed, τουλάχιστον για κάποια χρονικά διαστήματα. Το να παίρνει πίπα μία ο ένας μία ο άλλος και να κάνει διείσδυση μία ο ένας μία ο άλλος σε μία συνεδρία και μόνο με χαλάει πολύ.
-απάντησα με την δεύτερη παύλα στην τρίτη. Πρότιμω οι ρόλοι να μην αλλάζουν στην σχέση, χωρίς να με πειράζει και ιδιαίτερα αν αυτό προκύψει.

Το βερσ νομίζω ότι σαν προτίμηση (προσοχή: σαν προτίμηση, όχι σαν πρακτική) καθ'εαυτή πάντως είναι σπάνιο. Θεωρώ πως απλά είναι ένας τρόπος να συμβιβαστούμε στην σχέση μας και να προσαρμοστούμε στον εκάστοτε σύντροφο. Από κει και πέρα έχω προσέξει πως οι πιο πολλοί γκέι έχουν το μπότομ σαν προτίμηση.
Και επίσης το βερσ δεν είναι ρόλος! Το τοπ και το μπότομ είναι οι 2 ρόλοι, βερσ σημαίνει ότι μου αρέσει να κάνω μία τον ένα μία τον άλλο.
Cloud
Forum Master
Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρόλοι στο σεξ: Versatile   14/10/2010, 23:46

baZZ έγραψε:
Εμένα προσωπικά (όπως επανέλαβα) μου αρέσει σε μια σχέση οι ρόλοι να είναι fixed, τουλάχιστον για κάποια χρονικά διαστήματα. Το να παίρνει πίπα μία ο ένας μία ο άλλος και να κάνει διείσδυση μία ο ένας μία ο άλλος σε μία συνεδρία και μόνο με χαλάει πολύ.

Συμφωνω. Νιωθω ακριβως το ιδιο

baZZ έγραψε:
Το βερσ νομίζω ότι σαν προτίμηση (προσοχή: σαν προτίμηση, όχι σαν πρακτική) καθ'εαυτή πάντως είναι σπάνιο. Θεωρώ πως απλά είναι ένας τρόπος να συμβιβαστούμε στην σχέση μας και να προσαρμοστούμε στον εκάστοτε σύντροφο. Από κει και πέρα έχω προσέξει πως οι πιο πολλοί γκέι έχουν το μπότομ σαν προτίμηση.
Και επίσης το βερσ δεν είναι ρόλος! Το τοπ και το μπότομ είναι οι 2 ρόλοι, βερσ σημαίνει ότι μου αρέσει να κάνω μία τον ένα μία τον άλλο.

Αυτος ειναι και ο λογος που ανοιξα το θεμα. Για να δω τελικα αν υφισταται σαν ρολος η ειναι απλα μια τακτικη συμβιβασμου σε μια σχεση. Η λεξη ρολος ισως να μην ειναι ακριβης αλλα καταλαβαινεις τι εννοω.
Toruk
Forum God
Forum God

Αριθμός μηνυμάτων : 4688
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρόλοι στο σεξ: Versatile   14/10/2010, 23:59

Χμμ κοίτα να δεις, όπως το βιώνω εγώ τουλάχιστον, σχεδόν πάντα ο ένας απο τους δύο ρόλους σου αρέσει περισσότερο από τον άλλο. Απλά όταν είσαι βερς τον προσαρμόζεις. Τώρα σε μια σχέση να ήμουν καθαρά το ένα από τα δύο δεν θα μπορούσα με το τίποτα... Δεν σημαίνει ότι κάθε φορά θα κάνουμε και τους δύο ρόλους ή ότι 3 φορές τοπ μετά 3 φορές μποτομ. Απλά εναλλάσσονται οι ρόλοι ανάλογα τις ορέξεις! Αυτό νομίζω είναι και το πιο ωραίο!
Πάντως όπως και να το κάνεις, είναι και ανάλογα με ποιον είσαι, τι σου βγάζει να κάνεις αλλά και το πόσο τον θέλεις!

Inactive Members

Περιοχή : city centre
Αριθμός μηνυμάτων : 15608
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρόλοι στο σεξ: Versatile   15/10/2010, 00:49

Βρε Cloud όταν βρίσκεις τον κατάλληλο δε τα σκέφτεστε αυτά -I suppose

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρόλοι στο σεξ: Versatile   15/10/2010, 00:55

επ, ωραίο θέμα συννεφάκι!

έχω καταλήξει ότι είμαι vers. ούτε vers bottom ούτε vers top. μου αρέσουν και τα δύο το ίδιο για διαφορετικούς λόγους. το ενεργητικό μου αρέσει σαρκικά, το παθητικό εγκεφαλικά.
επίσης, φαντασιώνομαι κυρίως παθητικό αλλά στο κρεβάτι μου βγαίνει περισσότερο το ενεργητικό.

θα προτιμούσα να είμαι σε σχέση με κάποιον καθαρό vers. αλλά δε θα κολλήσω στους ρόλους άμα μου αρέσει κάποιος. όπως είπε ο τόρουκ είναι ανάλογα τις ορέξεις που έχεις και ότι άμα θέλεις τον άλλον δεν δίνεις σημασία. γενικά πιστεύω ότι η εναλλαγή των ρόλων είναι κάτι ενδιαφέρον σε μία σχέση και πλέον κινούμαι με βάση αυτό.

άμα έκανα σχέση με κάποιον μεγαλύτερό μου θα προτιμούσα να είμαι κυρίως παθητικός. με κάποιον μικρότερο κυρίως ενεργητικός. για αυτό το λόγο πλέον προτιμώ συνομήλικους. η ηλικία του άλλου παίζει για μένα σημαντικό ρόλο στο πως θα νοιώσω στο κρεβάτι.

θέλει χρόνο πάντως για να ανακαλύψει κάποιος τη σεξουαλικότητά του. το καλό με τους ενεργοπαθητικούς είναι ότι έχουν ελευθερία επιλογών το οποίο είναι σημαντικό κατ 'εμέ.

τέλος, μπορεί όταν βρεις το κατάλληλο να μη σε νοιάξει στην αρχή αλλά δε θα μπορείς να καταπιέσεις τις ορέξεις σου για πάντα.
αυτά από μένα cloud!
Cloud
Forum Master
Forum Master

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρόλοι στο σεξ: Versatile   15/10/2010, 01:11

Monster έγραψε:
Βρε Cloud όταν βρίσκεις τον κατάλληλο δε τα σκέφτεστε αυτά -I suppose

μμμμ.....και εγω αυτης της αποψης ειμαι και ετσι λειτουργω αλλωστε απλα ειναι γεγονος οτι μια καλη σεξουαλικη ζωη δινει ενα μεγαλο αβανταζ σε μια σχεση. Απο εκει και περα πρεπει να ξερεις ακριβως τι σε ευχαριστει εσενα και τι θελεις ετσι ωστε να μπορει και ο συντροφος σου να ξερει τι περιμενεις και πως να σε ευχαριστησει.

@νουμερο: εχεις δικιο, θελει χρονο για να ανακαλυψεις την σεξουαλικοτητα σου και κυριως πολλες εμπειριες.
JudasIscariot
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : bikini bottom (and not lame xania)
Αριθμός μηνυμάτων : 1663

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρόλοι στο σεξ: Versatile   15/10/2010, 01:32

"άμα έκανα σχέση με κάποιον μεγαλύτερό μου θα προτιμούσα να είμαι κυρίως παθητικός. με κάποιον μικρότερο κυρίως ενεργητικός. για αυτό το λόγο πλέον προτιμώ συνομήλικους."

Βρε νούμερο..σαν ανέκδοτο ακούγεσαι...

Εγώ πρώτη φορά θα κάνω σχόλιο σε θέματα ρόλων κτλπ στο κρεβάτι...

α) Μια χαρά είναι και ο ένας ρόλος...Αλλά και οι πολλοί δεν με πειράζουν...
β) σημαίνει ότι δεν κάνεις μόνο ένα όλες τις φορές...Οτιδήποτε άλλο για μένα θεωρείται versatile...
γ)Ως vers θέλω ότι κάθεται κάθε φορά. Σε μερικές σχέσεις τον ένα ρόλο...σε άλλες τον άλλο...

σε άλλες πάλι και τους δυό...

Και καμιά φορά και κανένα ...με λίγα λόγια δεν τρυπάει τίποτα πουθενά...(ιδιαίτερα αν ο άλλος είναι στρ8 και δέκα μέτρα μακριά, μόνο τέτοιο σεξ μπορεις να κάνεις...εγκεφαλικό....πριν πάθεις εγκεφαλικό ο ίδιος από την κάψα...)

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρόλοι στο σεξ: Versatile   15/10/2010, 01:40

γιατί βρε Ιούδα σου ακούγομαι τόσο γελοίος όσο ένα ανέκδοτο?
επειδή τα έχω δοκιμάσει όλα και ξέρω τι είναι αυτό που ψάχνω και αυτό που θα με κάνει να παραμένω ικανοποιημένος?

το σεξ είναι βασικό για μένα σε μία σχέση. θέλω να κάνω αυτό που μου αρέσει! μερικοί δίνουν μικρότερη βαρύτητα στο σεξ και συμβιβάζονται. εγώ δεν μπορώ να καταπιεστώ, πως να το κάνουμε?

JudasIscariot
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : bikini bottom (and not lame xania)
Αριθμός μηνυμάτων : 1663

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρόλοι στο σεξ: Versatile   15/10/2010, 02:16

εννοούσα την δομή αυτών που λες...

Για χρόνια δοκίμαζα από κάτω...Μετά προσπάθησα το από πάνω...τελικά μου βγήκε στη μέση....

ξέρω, σου βγαίνει τόσο φυσικά αυτό το χιούμορ σου που ποια δεν το καταλαβαίνεις καν

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρόλοι στο σεξ: Versatile   15/10/2010, 02:35

Νομιζω οτι vers απολυτοι ειναι αυτοι που ανεξαρτητου σχεσεις και ρολου του συντροφου, κανουν και θελουν να κανουν και τους δυο ρολους σε οποιαδηποτε σχεση!

@Μονστερ: Συμφωνω σχεδον απολυτα! Καποιες φορες δεν παιζει ρολο ο ρολος οταν θες τον αλλον! Αλλα για μενα θα συνεβαινε αυτο μονο σε περιπτωση τρομερου ερωτα και σε καμια περιπτωση απλης ή μεγαλης ελξης ή επιθυμιας!

Και μια απορια! Οταν καποιοι λενε αναλογα με το ατομα, αναλογα μ αυτον που ειναι τους βγαινει διαφορετικος ρολος? Δεν εχουν καποια fixxed προτιμηση? Πχ, εχω ακουσει πως αν καποιος τους φανει πολυ αντρουα, τους βγαινει παθητικο. Ισχυει? Προσωπικα δε μου εχει τυχει να φαντασιωθω με διαφορετικο ατομο αλλον ρολο! Με ολους τον ιδιο!
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρόλοι στο σεξ: Versatile   16/10/2010, 14:26

σχετικά με την απορία σου thess:

προσωπικά, όταν λέω ανάλογα με το άτομο εννοώ ότι μου βγαίνει λίγο περισσότερο ο ένας ρόλος ή και οι δύο το ίδιο. πχ με κάποιον πολύ ανδρουά όπως λες μάλλον θα μου βγει λίγο περισσότερο το ένα αλλά θα θέλω να κάνω και το άλλο. όχι, όταν είσαι vers δεν θες να έχεις fixed προτίμηση μέσα σε μία σχέση, σου αρέσουν και τα δύο. απλώς προσαρμόζεσαι ευκολότερα από κάποιον ενεργητικό που θα ερωτευτεί έναν άλλον ενεργητικό. και αυτό είναι πολύ σημαντικό.

γιατί οκ, αν ερωτευτείς όλα τα άλλα είναι μικρολεπτομέρειες για πολλούς αλλά το σεξ δεν είναι λεπτομέρεια σε μία σχέση και επίσης το να καταπιέσεις το θέλω σου πάλι δεν είναι λεπτομέρεια.
baZZ
Forum Master
Forum Master

Αριθμός μηνυμάτων : 2975

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρόλοι στο σεξ: Versatile   18/10/2010, 23:57

thess '89 έγραψε:
Νομιζω οτι vers απολυτοι ειναι αυτοι που ανεξαρτητου σχεσεις και ρολου του συντροφου, κανουν και θελουν να κανουν και τους δυο ρολους σε οποιαδηποτε σχεση!

@Μονστερ: Συμφωνω σχεδον απολυτα! Καποιες φορες δεν παιζει ρολο ο ρολος οταν θες τον αλλον! Αλλα για μενα θα συνεβαινε αυτο μονο σε περιπτωση τρομερου ερωτα και σε καμια περιπτωση απλης ή μεγαλης ελξης ή επιθυμιας!

Και μια απορια! Οταν καποιοι λενε αναλογα με το ατομα, αναλογα μ αυτον που ειναι τους βγαινει διαφορετικος ρολος? Δεν εχουν καποια fixxed προτιμηση? Πχ, εχω ακουσει πως αν καποιος τους φανει πολυ αντρουα, τους βγαινει παθητικο. Ισχυει? Προσωπικα δε μου εχει τυχει να φαντασιωθω με διαφορετικο ατομο αλλον ρολο! Με ολους τον ιδιο!

η αλήθεια είναι πως όταν το κάνεις με έναν βαρβατίλα 3 μέτρα μπρατσαρά τριχωτό δεν σου βγαίνει και πολύ το ενεργητικό....αν και θα μου πεις δεν θα υπάρχει κόσμος που θα το έχει φετίχ αυτό?

τελικά βερσ είναι αυτός που έχει μια fixed προτίμηση στην σχέση του, την οπόια μεταβάλλει ανάλογα με το άτομο με το οποίο έχει σχέση, ή αυτός που σε μια σχέση τα κάνει όλα? Ή και τα δύο?
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρόλοι στο σεξ: Versatile   19/10/2010, 00:04

baZZ έγραψε:
τελικά βερσ είναι αυτός που έχει μια fixed προτίμηση στην σχέση του, την οπόια μεταβάλλει ανάλογα με το άτομο με το οποίο έχει σχέση, ή αυτός που σε μια σχέση τα κάνει όλα? Ή και τα δύο?
Ακριβως αυτη ειναι η απορια μου!! Ποιοι απο τα δυο θεωρειται vers ή αν ειναι και τα δυο!
Shakespeare
Forum God
Forum God

Αριθμός μηνυμάτων : 4437
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρόλοι στο σεξ: Versatile   19/10/2010, 00:18

και τα 2 ρε παιδια.
και επισης, ειναι παρα πολυ δυσκολο ενας βερς να καταπιεστει σε μια σχεση και να εχει μονο τον ενα "ρολο".

Forum God
Forum God

Αριθμός μηνυμάτων : 4688
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρόλοι στο σεξ: Versatile   19/10/2010, 00:28

Ναι ρε σεις, και τα δυο....
Δεν σημαίνει ότι στη μια σχέση τοπ, στην άλλη μποτομ και τούμπαλιν...
Για την ίδια σχέση μιλάμε πάντα ότι θα εναλλάσσονται οι ρόλοι...

Forum Regular
Forum Regular

Περιοχή : Athens, Greeze
Αριθμός μηνυμάτων : 341

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρόλοι στο σεξ: Versatile   8/12/2011, 04:54

Στην ελληνική πραγματικότητα όταν είσαι vers αναγκάζεσαι να αλλάζει το ρόλο σου από σχέση σε σχέση...και όχι κατά τη διάρκεια της. Φυσικά υπάρχουν και οι εξαιρέσεις στον κανόνα αλλά πάντοτε υπάρχει μία τάση προς υιοθέτηση ενός από των δύο ρόλων.

Εμένα δεν μου αρέσει καθόλου η επιλογή ενός ρόλου...
Γιατί έχει δημιουργεί το εξής σκεπτικό στο μυαλό μου...είμαι άντρας έχω ορμές και φυσιολογικά...το πρώτο που μου έρχεται στο κρεβάτι είναι να πηδήξω, αλλά είναι κρίμα να στερείς από τον άλλο το ίδιο δικαίωμα...οπότε γυρίζουμε πλευρά...

Γενικότερα μου αρέσει η εναλλαγή σε κάθε σεξουαλική επαφή γιατί πρώτον κρατά πολύ περισσότερο...έχεις απεριόριστες επιλογές να διευρύνεις τα σεξουαλικά σου παιχνίδια...

Δοκίμασα να είμαι παθητικός σε μία σχέση αλλά τερματίστηκε γρήγορα γιατί δεν κατάντησα να έχω....σηκωμάρες 24/7 και δεν είχα που να το....ακουμπήσω.
Ήμουν τοπ σε κάποια άλλη σχέση και ήταν ωραία αλλά ρε γαμώτο...είναι ωραία να σου ανοίγουν τα πόδια και να σε λιώνουν στο......rimming πριν σε παλουκώσουν...

Τώρα που έγραψα αυτό το ποστ...νομίζω ότι έχω ξαναπαντήσει στην ερώτηση...
anyway...
Elementstv
Forum God
Forum God

Περιοχή : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 4423
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρόλοι στο σεξ: Versatile   8/12/2011, 06:13

Δεν θυμάμαι που το διάβασα αλλά μ'αρέσει πολύ σαν quote " Most gays, by saying they are versatile, mean that they can bottom in 15 different ways"

Ρόλοι στο σεξ: Versatile
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: