ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Σημαντικά Θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» ... Στον ύπνο μου είδα...
από Kwstasthessaloniki Χθες στις 21:49

» Ρόλος στο σεξ
από Kwstasthessaloniki Χθες στις 21:36

» Ποιά πράγματα σας ανάβουν?
από mistirius_boy 9/10/2017, 14:29

» Κάρμα ( Long Post)
από DiabolAkis 7/10/2017, 06:12

» Όταν είστε σε δημόσιους χώρους, τσεκάρετε (κρυφά ή φανερά) το φούσκωμα στο παντελόνι του άλλου;
από N.G95 6/10/2017, 23:53

» Αστείες εικόνες
από Dragneel 6/10/2017, 00:33

» Αγαπημένα ξένα τραγούδια
από Dragneel 6/10/2017, 00:17

» Καλωσόρισμα νέων μελών - Χαιρετισμοί
από Duality 3/10/2017, 04:45

» Τηλεφωνικό σεξ
από phonesexchat 21/9/2017, 18:31

» γκει προτασεις γαμου...
από Dragneel 9/9/2017, 22:06

» Soundtracks
από Dragneel 4/9/2017, 22:29

» Αστεία video
από Duality 29/8/2017, 08:39

» Αν ήσουν...
από Duality 23/8/2017, 10:34

» Παιχνίδι ερωτήσεων
από Duality 23/8/2017, 08:58

» Διάφορα video
από Dragneel 19/8/2017, 14:47

» Οff-topic
από N.G95 14/8/2017, 18:15

» Πονηρές παραλίες στο Βόλο
από apeiros69 30/7/2017, 22:11

» O λεξάριθμος του ονόματος μας δείχνει τον χαρακτήρα μας.
από SavantBleu 29/7/2017, 23:03

» Νέο μέλος
από tenorman 14/7/2017, 21:15

» MBTI Personality Test
από makosdim 2/7/2017, 19:45

» Τεστ Διπολικης Διαταραχης
από makosdim 2/7/2017, 19:26

» Θα χασω τη σχεση μου απο μια μ*λ*κι*;
από Steven94 27/6/2017, 22:25

» Τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή;
από Steven94 27/6/2017, 22:22

» Θέματα συζήτησης μεταξύ ενός straight και ενός gay.
από DiabolAkis 26/6/2017, 21:33

» Κοιτάτε το πέος του διπλανού σας στα ουρητήρια σε δημόσιους χώρους?
από Cookie 26/6/2017, 00:43

Σας προτείνουμε
Συζητήσεις για το φύλο, το σώμα, τις επιθυμίες
Κέντρο πρόληψης για τον HIV
Kοινότητα LGBTQ νέων
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Dragneel

Duality

Kwstasthessaloniki

DiabolAkis

mistirius_boy

N.G95

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Πρώην Vs Νυν

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Elementstv
Forum God
Forum God

Φύλο : Άντρας
Περιοχή : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 4423
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Πρώην Vs Νυν    4/9/2010, 11:31

Σας εχει τυχει ποτε να γνωρισετε μια καινουργια σχεση ενος πρωην σας? Πως νιωσατε? Τον/την αντιμετωπισατε φιλικα ή σνομπιστικα?

Ετυχε μες στο καλοκαιρι μια τετοια φαση, και ενω νομιζα οτι θα ζηλεψω δεν ενιωσα τιποτα για το ατομο αυτο εχει αλλαξει τοσο πολυ απο τοτε που τον ειχα ερωτευτει και χαιρομαι που δεν βρισκομαι στη θεση του νυν!!! :)

Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρώην Vs Νυν    4/9/2010, 14:09

Δεν μου έχει τύχει.Αν μου τύχει πάντως δεν θα είμαι σνομπ απέναντι στο νυν του πρώην μου.Γιατί δεν το νομίζω? Γιατί πιστεύω πως ο νυν του πρώην δε φταίει σε τίποτα απολύτως για το δικό μου χωρισμό.Παίζει πάντως μεγάλο ρόλο το αν έχεις παραμείνει κολλημένος με το πρώην σου.Εκεί ο εγωισμός και η ζήλεια μπορεί να νικήσουν τη λογική.Αλλά και πάλι,αν παρέμενα κολλημένος θα έπαιζα θέατρο ότι είναι όλα καλά για να μη νιώσει άσχημα κανείς.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρώην Vs Νυν    4/9/2010, 14:45

καταρχήν, δε συνηθίζω να διατηρώ φιλικές σχέσεις με τους πρώην μου. μπαίνει μία κόκκινη γραμμή και αυτό ήταν. οπότε δε θα ενδιέφερε καν μία τέτοια γνωριμία. άμα τύχαινε να είναι στην ίδια παρέα τότε οκ, θα ήμουν τυπικός. αλλά μέχρι εκεί.
γενικά είμαι της άποψης ότι δύο άτομα που κάποτε ερωτεύτηκαν δεν θα μπορούσαν να είναι φίλοι. τουλάχιστον όχι πριν περάσει ένα αρκετά μεγάλο διάστημα για να σβήσει εντελώς το οποιοδήποτε συναίσθημα.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρώην Vs Νυν    4/9/2010, 23:26

Συμφωνω κι εγω απολυτα με το νουμερο! Τι παει να πει φιλος με καποιον που μοιραστηκες τα παντα?! Ειναι αδυνατο. Οταν ληξει αυτο που ειχες με καποιο, ληγει, δε μετασχηματιζεται σε κατι νεο! Εξαλλου, πολυ σπανια ο χωρισμος να γινει με την επιθυμια και των δυο! Παντα σχεδον ο ενας δε θελει να χωρισει και στην καλυτερη απλα το αποδεχεται. Δε λεμε πως ολοι οι χωρισμοι εινια βαρβαροι ή γινονται με ασχημο τροπο, αλλα μοιαζει μαζοχιστικο να κανεις παρεα με καποιον που καποτε ηταν τα παντα για σενα και πλεον να ειναι πχ με καποιον αλλο και μαλιστα μπροστα σου!
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρώην Vs Νυν    4/9/2010, 23:43

Γίνεται ρε παιδιά αν τύχει κι ερωτευτείς άλλον άνθρωπο και κάνεις σχέση μαζί του.Τότε άνετα θα μπορείς να βλέπεις τον πρώην σου με το νυν του γιατί δεν θα έχεις πλέον ερωτικά συναισθήματα για εκείνον.

Τώρα το τι φιλία θα υπάρχει με τον πρώην κι αν αξίζει να το προσπαθήσεις είναι άλλο θέμα.Παίζει ρόλο πόσο σε γέμιζε η επικοινωνία μαζί του.Παίζει επίσης ρόλο αν όσο είχες σχέση μαζί του πέρασες από το στάδιο του έρωτα στην αγάπη.

Αν δεν συμβαίνει τίποτα από τα παραπάνω τότε ναι είναι μαζοχιστικό να βλέπεις τον πρώην σου με τη σχέση του.Όπως μαζοχιστικό είναι γενικά να βλέπεις κάποιον μαζί με τη σχέση του όταν είσαι ερωτευμένος μαζί του.

Αν για το Χ,Υ λόγο δεν μπορείς να αποφεύγεις τέτοιες συναντήσεις πρέπει τουλάχιστον να μην αφήνεις οποιοδήποτε αρνητικό συναίσθημα να βγαίνει στη συνάντηση μαζί τους.
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρώην Vs Νυν    5/9/2010, 14:08

Δεν μου έχει τύχει άν και είναι πιθανό να συμβεί στο μέλλον καθώς διατηρώ φιλικές σχέσεις με τους προηγούμενους. (Θέλω να) πιστεύω πως δεν θα ένιωθα κάτι πέρα από ένα μικρό σκίρτημα ζήλειας εάν ήμουν μόνος εκείνη την περίοδο. Φυσικά εάν είχα σχέση ούτε ζήτημα...
askimoulis
Forum Εxperienced
Forum Εxperienced

Περιοχή : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 648
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρώην Vs Νυν    5/9/2010, 23:05

Όπως τα λέει το νούμερο. Θα υπήρχε περίπτωση να γίνει μόνο αν τους έβλεπα τυχαία στο δρόμο (η σε οποιοδήποτε δημόσιο μέρος). Δε διατυρώ φιλικές σχέσεις με πρώην, αλλά μόνο τυπικές. Ένα γεια, εννοείται ότι θα πω στον άνθρωπο που μου πρόσεφερε μαγικές στιγμές. Αλλά μέχρι εκεί. Δε θα ήθελα να με συστήσει στο νυν του. Είναι κάπως περίεργο να υπάρξει μια τέτοια γνωριμία.
baZZ
Forum Master
Forum Master

Περιοχή : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 2975

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρώην Vs Νυν    6/9/2010, 01:42

εγώ αντίθετα, εκτός αν χωρίσαμε εξαιτίας κάποιου έντονου τσακωμού-διαφωνίας, δεν βρίσκω λόγο να έχω μόνο τυπικές σχέσεις με έναν πρώην...όντως χρειάζεται να περάσει μια περίοδος "αναπροσαρμογής", δεν είναι δυνατόν την επόμενη μέρα να κάνουμε σαν να μην έχει συμβεί τίποτε, άλλα με το πέρασμα του χρόνου πιστεύω πως μπορώ να κρατήσω μια καλή -φιλική- σχέση.
Το αν θα με πείραζε να τον έβλεπα με έναν νυν σηκώνει μεγάλη κουβέντα και εξαρτάται απτην συναισθηματική μου κατάσταση τόσο προς αυτόν όσο και γενικότερα...με κάθε πρώην έχει παιχτεί και διαφορετική ιστορία εξάλλου. Παίζουν σενάρια από το να λυπάμαι τον νυν που του τυχε ο μ@λ@κ@ς ο πρώην μου μέχρι το να ζηλεύω απίστευτα επειδή είμαι ακόμα ερωτευμένος με τον πρώην μου...οπότε δεν μπορώ να δώσω απάντηση.

Το να κάνεις μια άλλη (καλή) σχέση είναι η καλύτερη γιατρειά πάντως στο ζήτημα "getting over someone"
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρώην Vs Νυν    6/9/2010, 16:46

εγω αν ημουν σε μια παρεα κ ηταν νυν του πρωην θα προτιμουσα να τον ζηλευα γιατι εαν εβρησκε κανενα μπαζο απλα θα εβρηζα τον πρωην που εγινε κακογουστος
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρώην Vs Νυν    7/9/2010, 07:58

Δε διατηρώ ποτέ σχέσεις (καλές ή κακές) με πρώην μου. Συνηθίζω να κάνω σχέση με κάποιον, επειδή είμαι ερωτευμένος μαζί του! Πιστεύω πως άπαξ και το συναίσθημα αυτό μου τελειώσει, δεν υπάρχει κανένας λόγος επικοινωνίας. Από την πλευρά μου θεωρώ λίγο υποκριτικό το ενδιαφέρον. Λίγο πριν το τέλος, αυτός που θέλει να χωρίσει το τελευταίο πράγμα που σκέφτεται είναι το πώς περνάει ο άλλος (γινόμαστε εγωιστές, αρκεί να έχουμε το κεφαλάκι μας ήσυχο) και αυτός που τον χωρίζουν δε σκέφτεται τίποτε άλλο πέρα από τον άλλο (γινόμαστε εγωιστές και δε δεχόμαστε την ήττα).

Είμαι βέβαιος ότι ακόμα κι αν τύχαινε κάποια στιγμή να κρατήσω επαφές με έναν πρώην μου (αυτό προϋποθέτει να τα φτιάξω με τον Paul Walker και να χωρίσουμε και να έρθει για καφέ στον Πειραιά με τη νέα του σχέση - δεν ξέρω ουσιαστικά ποιο είναι το πιθανότερο από τα τρία), θα έκανα ό,τι περνάει από το χέρι μου για να δείξω με υπερβάλλοντα ζήλο το πόσο καλά είμαι, το πόσο ΔΕΝ έκλαψα, το πόσο ΔΕΝ μου κόστισε τίποτα, το πόσο άχρηστος μου ήταν τελικά, μόνο και μόνο για να μην αφήσω κανένα σημάδι αδυναμίας ή πόνου να βγει παραέξω...

Ξέρω ότι συμβαίνει αυτό και χαίρομαι πολύ να μαθαίνω ότι δύο πρώην είναι καλοί φίλοι(ακόμα και πού το γράφω, κουλό μου φαίνεται!), αλλά γενικά είμαι εγωιστής και παρτάκιας και σκατιάρης και δε μου αρέσει να διακινδυνεύω την ψυχολογική μου αρτιότητα (αν κατάφερα ποτέ να διατηρήσω άρτιο τον εσωτερικό μου κόσμο) για μία όσο να 'ναι τυπικά φιλική σχέση. Άλλωστε... φίλους έχω! Κι αν ήθελα τον πρώην γκόμενο για φίλο δε θα (3,14)ηδ10μ0υν μαζί του, αλλά θα βγαίναμε να ακούσει τους νταλκάδες μου με τους υπόλοιπους wanna-be-γκόμενούς μου!
Anakin
Forum God
Forum God

Περιοχή : Στην 28η διάσταση
Αριθμός μηνυμάτων : 8383
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρώην Vs Νυν    28/2/2012, 03:26

Δεν θα με ένοιαζε κιόλας εφόσον χωρίσαμε (ειδικά αν τον χώρισα εγώ). Θα χαρώ που προχώρησε ο άλλος αλλά θα πω την γνώμη μου αν δεν μου αρέσει χαρακτηριστικά ο νυν του πρώην μου...
Βέβαια, όλα αυτά είναι θεωρητικά, δεν μου έχει συμβεί ακόμα...

Forum Master

Περιοχή : Athens City Centre
Αριθμός μηνυμάτων : 1919
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρώην Vs Νυν    28/2/2012, 11:57

Θα συμφωνήσω με τον Anakin!! Επίσης, θεωρώ πως είναι και θέμα μυαλού... Αν θελήσεις, μπορεί να σου περάσει το γεγονός αυτό στο εντελώς απαρατήρητο, αλλά και να γίνει και ακριβώς το αντίθετο

Forum God
Forum God

Περιοχή : Mέση-Γη , Πέρα-Γη , Δώθε-Γη
Αριθμός μηνυμάτων : 6251
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρώην Vs Νυν    29/2/2012, 15:01

Εγώ από την στιγμή που είμαι πραγματικά σε άλλη φάση και έχω φύγει από εκείνες τις καταστάσεις δεν έχω πρόβλημα , αρκεί να είναι εκείνος καλά με τον εαυτό του και τις επιλογές του και να μην μου προκαλεί προβλήματα με πρακτικές του στυλ "σε-θέλω-πίσω-παρόλο-που-και-οι-δυο-μας-έχουμε-σχέση"
michaelrey23
Forum Regular
Forum Regular

Περιοχή : Athens, Greeze
Αριθμός μηνυμάτων : 341

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρώην Vs Νυν    29/3/2012, 05:20

Όταν λέμε σχέση τί εννοούμε όμως...γιατί θυμάμαι παλιά που είχα gay φίλους στις παρέες μου, άκουγα διψήφια νούμερα και πολλά εφήμερα φλερτ...

Όταν υπάρχει τόσος συνωστιμός στη ζωή σου από σχέσεις τότε σίγουρα θα υπάρχουν πολλά και ποίκιλα προβλήματα σε διάφορα θέματα, ένα από αυτά να μην θές να δεις ούτε ζωγραφιστό τον εκάστοτε πρώην σου...

Εγώ έχω κάνει μόνο τρεις σχέσεις στη ζωή μου, η τελευταία η οποία κρατεί ακόμη εδώ και μία 4ετία και οι σχέσεις μου με τους προηγούμενους 2 πρώην είναι πολύ καλή.

Όταν μοιράζεσαι τη ζωή σου με κάποιον, πραγματικά όμως, κρατάς ότι σε πάει ένα βήμα πιο πέρα σαν άνθρωπο.

Οκ, μπορεί με έναν από αυτούς να χώρησα όχι εν κοινή συναίνεση και να έμεινε πικρία αλλά το να κρατήσω κακία δεν είναι του στυλ μου, τυχαίνουν διάφορα πράγματα στη ζωή ενός ανθρώπου που τον κάνουν να επιζητεί νέους δρόμους στη ζωή του....να το πω πιο απλοϊκά....shit happens...c'est la vie...κακός συγχρονισμός, δεν ήταν να πετύχει για τον έναν ή τον άλλο λόγο...

Και εξάλου σε μία σχέση ο έρωτας είναι κάτι το εφήμερο, αν υπάρχει κάτι ουσιαστικό να σας δέσει, αυτό είναι η μετέπειτα αγάπη που αναπτύσσεται... Αν υπάρχει κάτι βαθύ, τότε η αγάπη μπορεί να πάρει οποιαδήποτε μορφή, όπως το να χαίρεσαι που βρήκε την ευτυχία που επιζητούσε με κάποιον άλλο...

Αν θες να κρατήσεις στη ζωή σου τον άνθρωπο, απλά τον κρατάς χωρίς κυνισμούς, αν όχι απλά τον χαιρετάς που και που, όποτε στον φέρνει η ζωή στα δικά σου μονοπάτια και προχωράς παρακάτω....

Ένα πράγμα που δεν μ'αρέσει στους ανθρώπους είναι η τάση να προσκολούν σε καταστάσεις και το χειρότερο από όλα είναι να ψαχουλεύεις το παρελθόν σου...ειδικά όταν το απεχθάνεσαι...
Ωρίων
Forum Beginner
Forum Beginner

Περιοχή : Στο κέντρο μου μασώντας φύλλα δάφνης...
Αριθμός μηνυμάτων : 217
Διάθεση :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρώην Vs Νυν    2/4/2012, 15:34

Εγώ θα βγαζα την κρητσική μαχαίρα μου και θα τσι έσφαζα και τσι δυο!!!! Άιντε ούλοι μου γινήκατε τσύριοι.

Όλα στον κόσμο γίνονται λογικά, σύμφωνα μ' έναν αυστηρό νόμο, αδιάφορα
αν δεν το αισθάνονται οι άνθρωποι. Ο λόγος είναι ο κοσμικός νόμος, η
δύναμη που βρίσκεται μέσα στα πράγματα. Το ανθρώπινο λογικό είναι ένα
κομμάτι, μια συνέπεια του κοσμικού λόγου. Παίρνοντας μέρος σ' αυτόν οι
άνθρωποι γίνονται λογικοί. Γι' αυτό ο Λόγος είναι κοινός και υποχρεωτικός για όλους,
μ' όλο που οι άνθρωποι φαντάζονται και συλλογιούνται και ενεργούν
ελεύθερα...

Πρώην Vs Νυν
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Προσωπικά Θέματα :: Σχέσεις, Σεξ & Σεξουαλικότητα-
Μετάβαση σε: